Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Rozdzielacz C20NE
pszczelaszkov
post Sat, 10 Dec 2016 - 19:40
Post #1


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Witam.
Kupilem walek rozrzadu pod 2.0 8v(C20NE), zapedzilem sie troche i go zamontowalem.
Problem w tym ze wyglada on tak:

Niema typowych otworow na palec rozdzielacza.
Pytanie co tam powinno byc? Jakis aparat bez palca czy moze cos w stylu tej dostawki z czujnikiem hall'a? Kogos ponioslo na maszynie, czy to jakis walek pod face lifting?
Dla mnie to wyglada jak wyjscie w c20xe, ale nie mialem walka od xe to nie jestem pewien.
Na sile mozna dac go do warsztatu i sprowadzic na dobra droge, ale nie widzi mi sie kupno nowych srub, tworzenie adaptera to tez taki druting troche. Zyje nadzieja ze istnieje do niego jakis rozdzielacz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 10 Dec 2016 - 19:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
szymi870
post Sat, 10 Dec 2016 - 22:00
Post #2


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 November 2012





Masz wałek od 18E z literą B , zastosuj cały aparat zapłonowy od C20XE i po kłopocie, albo dorob otwór na śrubę smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 11 Dec 2016 - 00:12
Post #3


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Aparat zaplonowy od c20xe nie wymusza przypadkiem polozenia kopulki w druga strone? Czy da sie ja obrocic w ta jedyna sluszna? I czy aparat od c20xe jest trudny do przerobienia(jakies wyciecie i polaczenie w miejscu czujnika halotronowego) nigdy go nie widzialem od srodka, a calego tego ustrojstwa nie wcisne do Omegi A, a jak wcisne to wymiana kopulki w przyszlosci bedzie wymagac unoszenie silnika biggrin.gif W najgorszym wypadku bede musial dorobic jakis szablon i nawiercic otwory, tylko czy dam rade na zwyklych wiertlach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szymi870
post Sun, 11 Dec 2016 - 13:01
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 November 2012





Montuje się tak samo jak ori ,bez przeróbek, ale w przypadku omegi ,lepiej przerobić wałek, weź po prostu oryginalny i ten do przeróbki i całość oddaj tokarzowi ,koszt nie przekroczy 50 zł, a samemu nie próbuj bo szkoda wałka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sun, 11 Dec 2016 - 13:10
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





U tokarza wyjdzie 50zl + nowe sruby i uszczelka pod glowice to mam cene tego walka biggrin.gif Tak wiec musze mu caly silnik zawiezc i w locie trzeba wiercic tongue.gif. Ale sproboje, wazne ze jakis aparat tam pasuje. Ewentualnie dam do tokarza dostawke z halotronowym od c20xe i jakis adapter sie moze zbuduje tongue.gif Wkoncu mam az 3cm zapasu do sciany w omedze biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szymi870
post Sun, 11 Dec 2016 - 14:28
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 28 November 2012





Jak to mówią chytry dwa razy traci ... Już kilka wałków zniszczonych w ten sposob widziałem .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Sun, 11 Dec 2016 - 16:47
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Nie wiem czy na 100% identyczny, ale kiedyś porównując w katalogach i patrząc z pamięci identycznie zakończony walek i z "najostrzejszymi krzywkami" był walek wykorzystany w dieslu 17dtl 1.7d i 1.6d kadett/astra. Do eksperymentów powinien byc łatwo dostępny i w cenie przysłowiowej flaszki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Sun, 11 Dec 2016 - 23:00
Post #8


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





a co za problem wyjąć wałek bez rozkręcania głowicy? o_0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Mon, 12 Dec 2016 - 17:27
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





O walkach z diesla zapomniałem o 1 szczególe - w większości nie ma klina na kole i musiałbym sprawdzić czy w nowszych w samym walku jest miejsce na klin ( w starych był) ale da się to ustawić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Mon, 12 Dec 2016 - 19:34
Post #10


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





CYTAT(kris4cars @ Sun, 11 Dec 2016 - 23:00) *
a co za problem wyjąć wałek bez rozkręcania głowicy? o_0

Jak to zrobic?

CYTAT
O walkach z diesla zapomniałem o 1 szczególe - w większości nie ma klina na kole i musiałbym sprawdzić czy w nowszych w samym walku jest miejsce na klin ( w starych był) ale da się to ustawić.


Pocwicze na starym ich tez jest pelno tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kris4cars
post Mon, 12 Dec 2016 - 20:58
Post #11


Super User
Dołączył: Sun, 11 January 2015
Skąd: Zbąszyń





wciskasz zawór i wyjmujesz dzwigienke i popychacz. Tak wszystkie 8 sztuk i wtedy wyjmujesz sobie wałek.
http://allegro.pl/sciagacz-hydrauliczny-po...6616453070.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Mon, 12 Dec 2016 - 21:55
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





CYTAT(kris4cars @ Mon, 12 Dec 2016 - 20:58) *
wciskasz zawór i wyjmujesz dzwigienke i popychacz. Tak wszystkie 8 sztuk i wtedy wyjmujesz sobie wałek.
http://allegro.pl/sciagacz-hydrauliczny-po...6616453070.html


Dzieki kto by pomyslal ze to urzadzenie bedzie w "obsludze zawieszenia" biggrin.gif Z tym sobie poradze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minesr33
post Fri, 23 Dec 2016 - 17:09
Post #13


User
Dołączył: Fri, 18 July 2014





Jeszcze fajnie jakbyś kolego pochwalił się skąd wyrwałeś omawiany wałek bo z tego co widze to rzecz prawie już nieosiągalna... wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Fri, 23 Dec 2016 - 17:24
Post #14


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Co w nim takiego niezwyklego, oprocz tego ze musze kombinowac z zaplonem i ma dodatkowa krzywke? tongue.gif To jakis lezak magazynowy, na olxie ktos wyprzedawal, mial lekki rdzawy nalot.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Minesr33
post Fri, 23 Dec 2016 - 17:36
Post #15


User
Dołączył: Fri, 18 July 2014





CYTAT(pszczelaszkov @ Fri, 23 Dec 2016 - 17:24) *
Co w nim takiego niezwyklego, oprocz tego ze musze kombinowac z zaplonem i ma dodatkowa krzywke? tongue.gif To jakis lezak magazynowy, na olxie ktos wyprzedawal, mial lekki rdzawy nalot.


No widzisz a ja szukam do swojego i niemoge znaleść, po numerach jakoś namierzyłeś ten wałek czy jak był opisany? laugh.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszczelaszkov
post Sat, 24 Dec 2016 - 00:25
Post #16


Super User
Dołączył: Mon, 08 February 2016
Skąd: Piła





Nawet nie pamietam, chyba tylko "wałek rozrzadu opel 2.0" wpisalem i tez taki mial tytul. Olx to trzeba codziennie odwiedzac, chociaz zdaje mi sie ze z pol roku temu jakas hurtownia na allegro tez wystawiala takie, z miniaturki wygladaly jak ten, mialy w opisie walek opel 1.8-2.0, ale pewien nie jestem,po 300zl byly to szukalem dalej tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Paweł#G
post Sun, 25 Dec 2016 - 11:50
Post #17


Frequent User
Dołączył: Sat, 16 October 2010
Skąd: Grudziądz





Więc zajrzałem do garażu. Dopiero teraz z okazji, że obecnie na co dzień mam go 50km od siebie sad.gif - 1.7DTL w wałku ma miejsce na kołek ustalający, nie ma go tylko w kole. Według tego co znalazłem mam sprzeczne informacje.... Według jednych danych ma literę B według innych O. Niektórzy pisali że jest on identyczny jak w 1.8E i nie da się założyć ostrzejszych seryjnych wałków do 1.7dtl - wychodziłoby, że jest to tania i dostępna alternatywa dla wałków 18E, ale trzebaby pomierzyć co i jak.....Nie wiem jak ze wzniosem i kątami, ale krzywki ma "okrąglejsze" -czyli jest ostrzejszy niż w 20ne. Niestety wałek który mam jest przytarty bo dmuchnęło uszczelkę pod głowicą w kanał olejowy i się przytarł.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 23:54