Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Montaz ekektrycznego wpomagania
buniooo
post Sun, 03 Jun 2012 - 10:48
Post #1


Super User
Dołączył: Sun, 09 October 2011





Witam
chcial bym zamontować elektryczne wspomaganie kierownicy do peugeota 205 gti i znalazlem cos co powinno pasować na ory mocowania w karoseri.
jest to wspomaganie z clio II.
I teraz pytanie co jest potrzebne zeby to wspomaganie działało w 100%? jakies czujniki dodatkowe musze montować, czy tylko podlaczyc do zasilania samochodu.
wspomaganie hydrauliczne odpada bo pod maska za malo miejsca.
co ma byc podłączone w miejsce zaznaczone na czerwono na zdjeciu?
toto podgladowe:
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 03 Jun 2012 - 10:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
k11
post Sun, 03 Jun 2012 - 12:41
Post #2


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





A do jakiego magla chcesz to wspomaganie założyć? Niektóre samochody miewały problemy z przekładniami, które najprawdopodobniej nie były przygotowane na przyłożenie do nich takiej siły, jaką generuje elektryczne wspomaganie, które nie napędza listwy, a zębatkę.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buniooo
post Sun, 03 Jun 2012 - 13:02
Post #3


Super User
Dołączył: Sun, 09 October 2011





do magla bez wspomagania. mam nadzieje ze wytrzyma, a jak nie to żaden problem bo mam kilka na zapasie.
mechanicznie nie ma problemu, chodzi mi o same podlaczenie aby wszystko dzialalo jak w fabrycznym samochodzie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukas.g60
post Tue, 05 Jun 2012 - 16:31
Post #4


User
Dołączył: Thu, 14 August 2008
Skąd: tbu





ja mam wlasnie taka sama z corsy d bodajrze,aczkolwiek czytalem troche i w uk jest to dobry mod, w moim przypadku chcialem do mk1 z tym ze trzeba jakis modul do tego i dalem se siana,ale dobra sprawa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kubeq_Sq
post Tue, 05 Jun 2012 - 17:01
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Thu, 05 November 2009
Skąd: Schwarzwald/ Skarzysko Kamienna





ja bede musial sie zabrac za naprawe takiego wspomagania w clio II, bo w najwieksze mrozy po prostu wyzianelo ducha... z tego co zdarzylem wyczytac to napewno ma czujniki krancowego polozenia i niektore wersje z tego co znawcy renault mowia byly podlaczone pod sterownik silnika... dokaldnych szczegolow nie znam, przyznam sie szczerze, ze mam nadzieje dowiedziec sie czegos wiecej z tego watku smile.gif


--------------------
300ce 24v dogleg + 3.27 ASD, MEGAsquirted -->> TERESKA :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buniooo
post Tue, 05 Jun 2012 - 18:40
Post #6


Super User
Dołączył: Sun, 09 October 2011





wlasnie dzwonilem do jakiegos elektryka i mowil zeby sobie dac siana.
Znalazlem na alledrogo ze ktos sprzedaje takie wspomaganie, jakies 20km ode mnie wiec jakos w tyg podjadę zobacze jak to wyglada itp
na listwie moga byc tez jakies czujniki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hz10
post Tue, 05 Jun 2012 - 18:55
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 18 December 2006
Skąd: TST





w corsie potrzebny jest +, -, i sygnał z lampki że altek ładuje . wszystkie czujniki są wbudowane w urządzenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 07 Jun 2012 - 19:27
Post #8


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



według mnie pomysł bez sensu bo seria magiel bez wspomy ma prawie albo i ponad 4 obr od skrajnej a np. takim magiel ze wspomą w 205Gti ma 2.8 i to jest bardzo przyjemne. a zwykły magiel od 306/berlingo/partner xsara który podchodzi bez łachy ma 3.3 jak masz problem z zamocowaniem pompy to ładujesz elektryczna od 106 albo czegos podobnego i masz dobrze czujace wspomaganie w przeciwienstwie do bezpłciowego z clio


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodoo
post Mon, 16 Jul 2012 - 08:44
Post #9


Frequent User
Dołączył: Thu, 15 November 2007
Skąd: Wrocław





Dla potomnych:

wspoma z clio nie ruszy bez reszty elektroniki... musi się dogadać po CANie i mało tego - jest przypisana do konkretnego auta i żeby ruszyła trzeba ją zaadoptować po OBD...

czujników krańcowych nie ma - jest czujnik na maglu przy kolumnie - impulsowy - również trzeba programować pozycje krańcowe i środek chyba... Czujnik tensometryczny na kolumnie, "gumowa" kolumna - wkręcając jeden koniec w imadło kierownica skręca się kilka stopni w każdą stronę - właśnie na potrzeby wykrycia przez czujnik skrętu i jego siły - nie muszę pisać jak ma się to do precyzyjnego prowadzenia szybkiego sztywnego auta...

Generalnie - porażka z przeszczepieniem tego do innego auta.

Jakby ktoś chciał mam cały zestaw w garażu, którego nie udało mi się uruchomić nawet podpinając na krzywy ryj w meganie z czujnikami canem itd...


--------------------
www.klubrenault5.pl

Renault 5 2,0 MPI turbo ==> under construction
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sev
post Mon, 16 Jul 2012 - 09:06
Post #10


Super User
Dołączył: Tue, 01 December 2009
Skąd: Wrocław





Spróbuj może z corsy B.


--------------------
Project FiA 6Y20VT - v 1.5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 16 Jul 2012 - 11:34
Post #11


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





za to w seicento musisz dac plus, minut, olewasz komputer i na wlacznik on off robisz wspomaganie. Działą wtedy kiedy chcesz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
buniooo
post Mon, 16 Jul 2012 - 11:42
Post #12


Super User
Dołączył: Sun, 09 October 2011





czuczu jestes pewien tego co napisales?
ogladalem to wspomaganie i jeszcze oprócz zasilania jest kilka przewodow do podlaczenia + sterownik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CZUCZU
post Mon, 16 Jul 2012 - 11:44
Post #13


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





bunioo poszukaj na internecie jest gdzieś to opisane. nie pamiętam tylko czy trzeba kompa czy nie.
Montowali to w patrolu na 37 calowych kołach jako pomocnik orginalnego wspomagania właśnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Flonder
post Mon, 16 Jul 2012 - 15:53
Post #14


Rookie
Dołączył: Fri, 18 December 2009





do elektrycznej pompy z corsy/agili możesz bez problemu dokupić na ebay`u sterownik z potencjometrem, dzięki któremu możesz spokojnie regulować siłę wspomagania, płynnie. poza sterownikiem, dajesz tylko + i -


--------------------
Stare Fordy... mniejsze i większe... wolniejsze i szybsze...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Tue, 17 Jul 2012 - 07:37
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



a pompa z MR2 1.8VVTi jest mała i niepotrzeubuje niczego oprócz + i -


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lodoo
post Tue, 17 Jul 2012 - 08:21
Post #16


Frequent User
Dołączył: Thu, 15 November 2007
Skąd: Wrocław





fiatowskei jest cool, ale ma jedną wadę - wycierający się potencjometr, który jako nowy kosztuje trochę...

z opla najlepsze chyba, jeśli nie będzie działać od strzała to trzeba zrobić kalibrację - z tego co pamiętam to kilka razy skręcać na max w jedną i w drugą stronę zaraz po włączeniu zapłonu. Fiat i Opel nie potrzebują żadnej komunikacji - kwestia podpięcia i podania zasilania na odpowiednie wejścia.

A może pompa hydrauliczna wspomagania, ale z napędem elektycznym (z clio) i magiel standardowy na olej?
Tak samo można włączać i wyłączać kiedy się chce i nie trzeba rzeźbić kolumny albo magla z duuużym silnikiem...


--------------------
www.klubrenault5.pl

Renault 5 2,0 MPI turbo ==> under construction
Go to the top of the page
 
+Quote Post
osiemnastocylind...
post Sun, 31 Mar 2019 - 14:00
Post #17


User
Dołączył: Thu, 11 December 2008
Skąd: Londyn i Bielsk Podlaski





Dwie pompy tak tez zrobie,BMW E30 magiel e46 pompa Astra G.Slabo wspomaga. Wnioskuje zmze z Corsa C jest najlepsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 03:44