Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zawieszenie Bora 4Motion
Kroplówa
post Sat, 16 Dec 2017 - 18:58
Post #1


User
Dołączył: Mon, 10 June 2013
Skąd: Mrowino





Mianowicie mam Bore V5 4motion,kupiłem ją na gwincie DTS (Nie MTS),niestety szukam jakiś innych rozwiązań na setup.Myślałem na amortyzatorami Bilsteina i sprężynami coś typu H&R,ale zauwazyłem na że występował OEM Sport,ale nigdzie w PL na takie nie trafiłem.Nie chce żadnego stylu stance,chodzi mi o to żeby była sztywniejsza bo zauwazyłem że większość VAG-ów ma okropną tendencje do nurkowania przodu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 16 Dec 2017 - 18:58
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
zondar
post Sat, 16 Dec 2017 - 19:08
Post #2


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Był to samo Leon Cupra4 2.8 ma .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kroplówa
post Sat, 16 Dec 2017 - 19:19
Post #3


User
Dołączył: Mon, 10 June 2013
Skąd: Mrowino





Mi chodzi głównie o to żeby wywalić ten gwint,dać normalny amortyzator ale nie mam pomysłu na te spreżyny bo jest za miekki,a ten 2.3 wcale mało nie wazy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 16 Dec 2017 - 20:03
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Juz Ci pisze.Kup bilstein b8(albo b6 jesli nie chcesz obnizac za bardzo).Pierwsze co zauwazylem po wrzuceniu b8 ,to to ze przod wcale nie nurkuje.Dodatkowo polecilbym Ci sprezyny eibach a nie h&r.Jesli chcesz obnizyc okolo 35mm to eibach pro kit(fajnie sie na nich jezdzi -a w polaczeniu z b8 czy b6 auto bedzie stabilne i nie bedzie nurkowac).Z reszta one sa fabrycznie w zestawie bilstein b12 pro kit.Rowniez masz mozliwosc zamontowania bilsteina b12 sportline-wystepuje tam sprezyna eibach sportline,obniza przod o 50mm a tyl o 35mm,Mam taki zestaw w leonie fwd.Samochod jest stabilny i po mimo niskiego przodu wcale nie przycieram na spowalniaczach.A to dlatego,ze przod wcale nie nurkuje(sam bylem zdziwiony).Jezdze nim czasem po roznych polnych drogach i nie ma tragedii.Dodatkowo ta sprezyna rowniez jest progresywna.Pierwsze okolo 2 centymetry uginaja sie z niewielka sila,dlatego na codzien przy niewielkich nierownosciach jezdzi sie jak na zwyklej sprezynie(pomijajac uczucie ze czujesz ze auto jest przyklejone do drogi).Ale jak juz sa duze nierownosci to jest taczka.Ale wiadomo ze cos za cos bo w zakrety wchodzi sie przyjemnie.Ale uprzedzam Cie ze takie obnizenie ma jeden minus w leonie.Mam na mysli to ze po wrzuceniu tak niskiej sprezyny na przod negatyw jest mniejszy niz w serii.Co w konsekwencji powoduje ze auto trzyma sie dobrze w zakrecie do momentu podwiniecia sie opony.Ale na szczescie jest na to lekarstwo.Montujesz zwrotnice od cupra/s3/r32 i problem rozwiazany.Dodatkowo od tych modeli montujesz tylne silentblocki wahaczy przednich(sa plug&play),przednie nie pasuja.No i fajnie by bylo jakbys jeszcze dokupil od wyzej wymienionych modeli stabilizator.Tez upewnij sie przy zamawianiu, czy amory maja otwory pod laczniki stabiliatoracupra/s3....Ale chyba wiekszosc bilsteinow ma.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kroplówa
post Sat, 16 Dec 2017 - 20:19
Post #5


User
Dołączył: Mon, 10 June 2013
Skąd: Mrowino





Narazie jescze do tego myślałem dokupić podkładki pod poduszki silnika Proflexa.Powiedz mi na jakiej gumie jezdzisz ??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 16 Dec 2017 - 20:49
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(Kroplówa @ Sat, 16 Dec 2017 - 20:19) *
Narazie jescze do tego myślałem dokupić podkładki pod poduszki silnika Proflexa.Powiedz mi na jakiej gumie jezdzisz ??

Jesli chodzi o podwijanie kola w zakrecie to opona nie ma tu nic z tym wspolnego.Na lato mam michelin sport cup 2 i na niej rowniez jest ten sam efekt.Odpowiada za to zle skonstruowana zwrotnica w seryjnych autach na platformie golfa4.Tego michelina sport cup 2 na codzien rowniez nie polecam, bo go nie wykorzystasz.Lepiej kup sobie continental sport contact 5.

Tu masz to wytlumaczone
https://www.youtube.com/watch?v=a007avtlfO8

Ford transit ma duzo bardziej racingowe nastawy zawieszenia niz platforma golfa 4.U mnie po obnizeniu zawieszenia wahacze nawet nie sa rownolegle do ziemi,tylko na postoju patrza w gore.Co przy wiekszym ugieciu zawieszenia powoduje ze kolo idzie w pozytyw..A i zapomnielem dodac ze do pelni szczescia potrzebujesz jeszcze rozporek,gornej i dolnej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kroplówa
post Sat, 16 Dec 2017 - 20:53
Post #7


User
Dołączył: Mon, 10 June 2013
Skąd: Mrowino





Adam naprawdę jesteś wielki smile.gif Dzięki,narazie muszę wywalić ten wynalazek DTS
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Sat, 16 Dec 2017 - 21:24
Post #8


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Do zwrotnicy cupra s3 trzeba tez zmienić wahacze zeby to miało sens
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kkkacper
post Sat, 16 Dec 2017 - 21:41
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Fri, 31 December 2010
Skąd: pomorskie





Mam z mk4 2.8 4motion.. bilsteina b12 na sprezynach eibacha na sprzedaz jakbys chcial wink.gif


--------------------
Szukasz wtrysków? Zapraszam ;)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sat, 16 Dec 2017 - 22:04
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(zondar @ Sat, 16 Dec 2017 - 21:24) *
Do zwrotnicy cupra s3 trzeba tez zmienić wahacze zeby to miało sens


A co masz na mysli?Ja mam wlasnie zakupione wszystko z cupry oprocz wahaczy.Czeka na montaz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kroplówa
post Sat, 16 Dec 2017 - 23:14
Post #11


User
Dołączył: Mon, 10 June 2013
Skąd: Mrowino





kkkacper pisz na priv wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Sun, 17 Dec 2017 - 09:09
Post #12


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Bo cupra r s3 r32 maja inne wahacze kute czy odlewane . A zwykłe sa blaszane
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 17 Dec 2017 - 18:32
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Skoro na seryjnych wahaczach mam obnizony przod o 50mm i seryjny sworzen sie wyrabia.To po zamontowaniu zwrotnic z cupra/s3/r32/tt (ktora ma punkt mocowania sworznia wahacza nizej) moze byc tylko lepiej.Wiem ze tam sa zeliwne wahacze i napewno sa wytrzymalsze.Ale nie jest koniecznoscia je wymieniac.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Mon, 18 Dec 2017 - 07:29
Post #14


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





trzeba bo są inne swożnie i geometria wahacza
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Mon, 18 Dec 2017 - 09:05
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(zondar @ Mon, 18 Dec 2017 - 07:29) *
trzeba bo są inne swożnie i geometria wahacza



Dokładnie, sworzeń pracuje pod zupełnie innym kątem zwrotnica-wahacz. Widać to od razu jak się porówna nawet na zdjęciach części z obu zawieszeń.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Mon, 18 Dec 2017 - 21:29
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





Wiem ze sa inne,inaczej zaprojektowane sworznie .Jest to spowodowane nizszym punktem mocowania wahacza w zwrotnicy z cupry.Ale skoro na seryjnej zwrotnicy ktora ma punkt mocowania sworznia bardzo blisko lozyska.Po obnizeniu samochodu o 50mm nadal wszystko sie wyrabia.Gdzie juz na postaju wahacze zaczynaja patrzec w gore.To po zamontowaniu zwrotnicy od cupra,sworznie z blaszanych wahaczy beda pracowac w podobnym polozeniu,jak na seryjnym wysokim zawieszeniu.Obnizam punkt mocowania sworznia ale tez mam nizsza srezyne o 50mm.No zobaczymy co z tego wyjdzie.Narazie bede probowal zostac przy tych blaszanych.Bo niedawno je kompletnie odbudowalem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Tue, 19 Dec 2017 - 07:10
Post #17


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





sworznia z blaszaka nie wsadzisz w zwrotnice z s3itp
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GrzesiekK.
post Tue, 19 Dec 2017 - 14:04
Post #18


Forum Homee
Dołączył: Sun, 09 December 2007





CYTAT(zondar @ Tue, 19 Dec 2017 - 07:10) *
sworznia z blaszaka nie wsadzisz w zwrotnice z s3itp



Jeśli dobrze jeszcze pamiętam jest ~2mm róznicy średnicy na stożku. Sworzeń/zwrotnica S3 ~20mm, zwykłe wersje na blaszakach ~18mm.


--------------------
Renault Clio Sport 2 - rajdówka w ciągłej budowie ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Statham
post Tue, 19 Dec 2017 - 19:01
Post #19


Super User
Dołączył: Wed, 13 July 2011





Panowie o co chodzi z obnizeniem i sworzniem - kąt jest zbyt duzy od jakiej "gleby" - sprawdzał to ktoś/??

Sworzeń do S3 jest po całosci grubszy (przegub kulowy rowniez jest wiekszy) ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zondar
post Tue, 19 Dec 2017 - 21:44
Post #20


User
Dołączył: Wed, 01 October 2014





Taka jest różnica
CV
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 11:52