Shoutbox 0 nowych PW 


18 Stron V  « < 9 10 11 12 13 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Dziennik budowy KOZMO
TomcatT4
post Tue, 21 Feb 2017 - 21:49
Post #201


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Pierwsze formy ;-)









--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 21 Feb 2017 - 21:49
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
addam24
post Tue, 21 Feb 2017 - 22:44
Post #202


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(TomcatT4 @ Sun, 19 Feb 2017 - 20:27) *
Teraz jest biały. Ale to tylko kopyto. Nadwozie będzie pokryte białym żelkotem a potem pomalowane ale jeszcze nie wiem na jaki kolor.



Zrob go na szaro.Ten kolor teraz jest na topie.Wychadza w tym kolorze fiaty 500 abarth esseesse
https://www.netcarshow.com/fiat/2009-500_abarth_esseesse/

Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Thu, 23 Feb 2017 - 18:47
Post #203


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





Formy na poliestrach? Dobrze widze że to mata?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukigondi
post Sun, 05 Mar 2017 - 19:33
Post #204


Rookie
Dołączył: Sat, 31 March 2012
Skąd: UK





CYTAT(TomcatT4 @ Mon, 16 Jan 2017 - 23:19) *
.......................Na koniec pośredniczyłbym w rejestracji auta – niestety przez UK.



Cześć
Nie wiem jak dokładnie orientowałeś się jeżeli chodzi o rejestracje w UK dry.gif Cały proces nie jest łatwy sad.gif
Poza tym nawet gdy zarejestrujesz w UK to nie przerejestrujesz na polskie blachy.

Nie pisze tego, żeby Cie w jakiś sposób zniechęcić, ale raczej uświadomić.

Sam zbudowałem kilka kitcarów w UK i przechodziłem tutaj całą procedure......

Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 05 Mar 2017 - 22:34
Post #205


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(lukigondi @ Sun, 05 Mar 2017 - 19:33) *
Cześć
Nie wiem jak dokładnie orientowałeś się jeżeli chodzi o rejestracje w UK dry.gif Cały proces nie jest łatwy sad.gif
Poza tym nawet gdy zarejestrujesz w UK to nie przerejestrujesz na polskie blachy.

Nie pisze tego, żeby Cie w jakiś sposób zniechęcić, ale raczej uświadomić.

Sam zbudowałem kilka kitcarów w UK i przechodziłem tutaj całą procedure......


Proces rejestracji kit cara w UK jest mi znany. Kilka wątpliwości rozwiali mi brytyjscy urzędnicy.
Nie widzę też przeszkód z przerejstrowaniem auta na polskie blachy. A przynajmniej nie widzą przeszkód w urzędzie komunikacji w którym dowiadywałem się co i jak.
Na pewno łatwo nie będzie.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sat, 18 Mar 2017 - 19:54
Post #206


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Czas nadrobić zaległości w pisaniu o Kozmo.

Nareszcie mam długo wyczekiwane pierwsze nadwozie i formy do niego. Zanim pokażę efekt końcowy to kilka zdjęć z prac nad nim.

Nie było łatwo bo okazało się, że wybrałem bardzo zły sposób robienia modelu nadwozia. Zrobiłem go ze styropianu, pokrytego gipsem i szpachlą. Nie jest to trwały i jednorodny element przeż co oddzielenie form było koszmarem. Musieliśmy najpierw wybrać styropian a potem kruszyć i odrywać płaty gipsu ze szpachlą. Trochę uratowało nas pomalowanie kopyta lakierem akrylowym. A wystarczyłoby kilka lat temu gipsować z bandażem lub siatką. Wtedy po wybraniu styropianu odchodziłyby ładnie duże płaty gipsu ze szpachlą. Trochę dziwne uczucie zobaczyć efekt swojej pracy w postaci kupki śmieci:




Ale na szczęście udało się i powstała pierwsza gotowa do laminowania forma:






I pierwszy produkt:




Podobnie ciężko było z maską przednią (bez zdjęć). A potem przyszedł czas na postawienie podziałów korpusu i zdjęcie z niego form:








I oczom mym ukazała się goła rama – widok, który ostatni raz widziałem niecałe 8 lat temu – bardzo dziwne uczucie:




O dziwo z form boków dużo łatwiej wybraliśmy resztki kopyta:






W trakcie gdy Kamil ze swoim bratem, ściągniętym do pomocy (wielkie podziękowania za to jak sprawnie działali), laminowali nowe nadwozie, ja modelowałem przedni spojler z dokładką:




I w końcu gotowe elementy nadwozia – jeszcze przed obrobieniem:






I pierwsze przymiarki:








A potem spawanie punktów montażowych – tu z pomocą przyszedł Daniel z działu Motorsport w Stw.






Kilka ujęć prezentujących sposób montażu nadwozia:












I znowu pojawia się bryła na ramie – tym razem gotowe nadwozie ;-)




Czas na przymiarki zrobionych 4 lata temu wnęk drzwi:




Niestety musieliśmy je wylaminować na nowo, co Kamilowi z Stw poszło jak zwykle bardzo sprawnie ;-)




Trochę przymiarek i klejenie z zewnętrznym poszyciem:








Najbardziej jestem dumny z tego, że nie tylko działają szyby bezramkowe ale przede wszystkim zamki drzwiowe z fiata seicento.

Kozmo wyprowadzone na powietrze, jeszcze bez szyb, mocno surowe:






Po tym wszystkim za punkt honoru wzięliśmy sobie odpalenie silnika i przejażdżkę. Silnik po 8 latach stania nie chciał odpalić od razu ale po szybkiej ratunkowej interwencji kolegi specjalizującego się w sejach odpalił – w sumie moje przypuszczenia były trafne – nie chciał paliwa pociągnąć.

Jedna z tych chwil dla której warto to robić:

https://www.youtube.com/watch?v=dz8LwgfGWo0

Następnego dnia, a była to kolejna niedziela spędzona przeze mnie i Kamila w warsztacie, wkleiliśmy szyby, odpicowaliśmy trochę niewykończone nadwozie i czekaliśmy na fotografa Ciechomski Photography i koła z jego Abartha 500:








A tu link do zdjęć zrobionych przez Piotra:

Kozmo w obiektywie Ciechomski Photography


I czas na upalanie. Zawieszenie jeszcze bez stabilizatorów i za miękkie bo z czasów testowania samej ramy. Ale co tam, liczy się zabawa ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=6E2DFWw-Cyg


Uśmiech autora mówi wszystko ;-)

https://youtu.be/2dJ_-O3QMdg


A następnego dnia formalności w Stw i zabrałem auto do kolegi i jego warsztatu FlyPerfomance:










Teraz montujemy w Kozmo TJeta i poprawiamy ramę ale o tym w następnych postach ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TofikGST
post Sat, 18 Mar 2017 - 20:28
Post #207


Frequent User
Dołączył: Wed, 25 May 2011
Skąd: KIELCE





Zajebiscie ze udalo sie po tylu latach dotrzeć do punktu w ktorym mozna sie normalnie przejechac. Musie to być bardzo przyjemne uczucie i na pewno motywujące do szybszego ukonczenia. Wielkie gratulacje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Er-a-de-ek
post Sat, 18 Mar 2017 - 20:40
Post #208


Super User
Dołączył: Fri, 19 June 2009





Jak z trwałością laminatu?
Mocno kibicuję. Dużo do ukończenia "finalnego"?

Ps. Jak będziesz gadał z Żurawem to zapytaj się co się właściwie stało z słynną stronkę 126fan.pl smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 19 Mar 2017 - 12:31
Post #209


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(TofikGST @ Sat, 18 Mar 2017 - 20:28) *
Zajebiscie ze udalo sie po tylu latach dotrzeć do punktu w ktorym mozna sie normalnie przejechac. Musie to być bardzo przyjemne uczucie i na pewno motywujące do szybszego ukonczenia. Wielkie gratulacje.


Dzięki. Bardzo miłe uczucie. Ale do świętowania sukcesu jeszcze długa droga. Do targów coraz mniej czasu a jest jeszcze bardzo dużo do zrobienia.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Sun, 19 Mar 2017 - 12:37
Post #210


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(Er-a-de-ek @ Sat, 18 Mar 2017 - 20:40) *
Jak z trwałością laminatu?
Mocno kibicuję. Dużo do ukończenia "finalnego"?

Ps. Jak będziesz gadał z Żurawem to zapytaj się co się właściwie stało z słynną stronkę 126fan.pl smile.gif


Dzięki.
Prototypowe nadwozie nie jest idealne bo zawsze tak jest z pierwszym produktem z nowych form a też czas nas gonił więc te pierwsze laminaty wymagają jeszcze poprawek przed malowaniem. Patrząc na inne wyroby Kamila to nie powinno być problemów z trwałością i jakością przy następnych autach.

Do ukończenia zostało:
– dokończyć montaż TJeta
– przerobić przednią część ramy – do wyspawania od nowa jest 12 rurek
– zamontować docelowe hamulce, zawieszenie i zbiornik paliwa
– drobne poprawki wiązki elektrycznej
– montaż deski rozdzielczej od seicento
– montaż ścianek grodziowych i dystansów przy desce od seja
– wyspawanie wzoru dyfuzora i tunelu od chłodnicy pod przednią klapą
– testy
– rozłożenie auta do piaskowania i malowani ramy i wahaczy
– czyszczenie i wymiana pozostałych elementów
– poskładanie do kupy
– malowanie nadwozia
– flokowanie wnętrza

I to wszystko musi być gotowe na 22 kwietnia. Oby się udało.

PS. Pytałem Żurawia – jakieś problemu z domeną


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bolus1
post Mon, 20 Mar 2017 - 19:57
Post #211


Super User
Dołączył: Sun, 15 June 2014





Trzymam kciuki! :-) mocno kibicuje, ciekawe ile będzie ważyć auto gotowe do jazdy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Mon, 20 Mar 2017 - 20:33
Post #212


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





GRATULACJE, mega update


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 20 Mar 2017 - 21:32
Post #213


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





CYTAT(bolus1 @ Mon, 20 Mar 2017 - 19:57) *
Trzymam kciuki! :-) mocno kibicuje, ciekawe ile będzie ważyć auto gotowe do jazdy


Dzięki. Gotowe do jazdy auto ważyć będzie jakieś 100 kg więcej niż zakładałem, czyli ok. 750 kg
Tuż przed zabraniem go z Stw zważyłem go – jeszcze z silnikiem 1100, bez prawego fotela, zbiornika paliwa, ścianki grodziowej i lamp ale za to z wrzuconą do środka luzem deską rozdzielczą i nagrzewnicą z seicento.
Wyszło: 713 kg
LP: 157 kg PP: 174 kg
LT: 205 kg PT: 177 kg
P/T: 46,42/53,58


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
albiNOS 01
post Wed, 22 Mar 2017 - 21:05
Post #214


Rookie
Dołączył: Wed, 22 March 2017





Witam wszystkich. W końcu zaczęło coś się dziać w temacie KOZMO. Na forum o kit carach temat umarł, zresztą jak cała tematyka kit carów po zmianach przepisów któregoś pięknego czerwcowego dnia. No cóż zrobić. Znany Tomkowi kolega Artiplast napisał, że są ludzie, którzy wbrew przeciwnościom dążą do celu. Taki właśnie jest Twórca Kozmo. A dzięki temu jego auto zdążyło przez te lata nabrać Charyzmy. Nie ukrywam, że specjalnie dla tego wątku zarejestrowałem się na forum by coś napisać od czasu do czasu, coś zapytać. Dajcie znać, jeśli jest gdzieś miejsce na przywitanie z wszystkimi. Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 15 May 2017 - 23:30
Post #215


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Witajcie,
Jestem już po największych targach kitcarów National Kitcar Show w UK. Od ostatniego postu pracowaliśmy ostro przez 2 miesiące a ostatnie 2 i pół tygodnia po kilkanaście godzin dziennie łącznie z sobotami i niedzielami.

Po złożeniu na surowo świeżych paneli nadwozia, czyli po ostatniej relacji tutaj, auto pojechało do FlyPerfomance na modyfikacje ramy i montaż TJeta.
Najpierw wycięliśmy część ramy – zgodnie z pierwotnym projektem rama z tyłu jest rozkręcana aby wyjąć silnik – i stare mocowania dolnych wahaczy i silnika aby obniżyć silnik o kilka cm.






W międzyczasie przymierzyliśmy jeszcze raz deskę rozdzielczą od fiata seicento.




Następnie zaczęły się przymiarki TJeta:








Dostałem trochę upominków od Mitasu Oil Trójmiasto




A tak wygląda rama z nowymi mocowaniami silnika, wahaczy tylnych i w końcu zamontowanym stabilizatorem.




Do tego docelowe mocowania kolumn macpersona – tutaj z camber plate'ami.




I elegancki wydech z materiałów, które podarowało mi Magnaflow.pl.




Tylna część prawie gotowa.




Przyszedł czas na modyfikacje przedniej części ramy – trzeba było wyciąć sporą jej część i wspawać w lekko zmienionej pozycji aby zmieścić seryjną nagrzewnicę z fiata seicento tak aby pasowała idealnie do deski rozdzielczej, zbudować nową przednią gródź a przy okazji przekładnia kierownicza wylądowała w dużo lepszym miejscu niż była pierwotnie. Niestety z braku czasu nie zrobiłem zdjęć po modyfikacjach.








Zakupiłem bardzo ładny customowy zbiornik paliwa.




A to wyspawany 2 miesiące wcześniej szablon punktów montażowych deski rozdzielczej.






Przy okazji trochę różnych gratów z fiatów do przymiarek i wybrania tych idealnie pasujących od italcar24.pl.




Niestety musiałem opuścić FlyPerfomance przed ukończeniem wszystkich niezbędnych prac ale dzięki pomocy znajomych z Warszawy udało się ukończyć większość mechaniki i prac spawalniczych – np. tylna ściana grodziowa – przed powrotem do Stw na malowanie.



--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Mon, 15 May 2017 - 23:58
Post #216


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Po modyfikacjach ramy Kozmo wróciło do Stw gdzie najpierw je rozebraliśmy na części pierwsze.
Tutaj jeszcze w trakcie rozbiórki.






Przygotowaliśmy mocowania przednich lamp.



Niestety w trakcie prac nad Kozmo pojawiało się tyle dziwnych przeciwności losu – problemy z piłą w Centrostalu, niesłowni dostawcy czy nawet najechanie na tył mojego Citroena przez bujającego w obłokach kierowcę Sprintera – że ostatnie prace trwały po kilkanaście godzin dziennie, a ja już chciałem zmienić nazwę mojego auta z Kozmo na Murphy – bo wszystko co mogło się wydarzyć na złość musiało się wydarzyć... A przy okazji trzeba było zgrać np. piaskowanie na ostatnią chwilę i tu uratował mnie pasjonat sportów motorowych z Piaskowanie Radzymin – wielkie podziękowania.
A tak wygląda rama po piaskowaniu i malowaniu.






Koła też zmieniły kolor.




I docelowy kolor laminatów – wybór padł na "Rosso Schumacher"– oczywiście z palety fiata.




Gdy składaliśmy Kozmo na surowo potrzebowaliśmy jednego dnia. Składanie na gotowo dłużyło się bardzo i trwało prawie tydzień:






Deska rozdzielcza wyflokowana "na wczoraj" poza kolejnością przez FlockArt – i wam należą się wielkie podziękowania.




Dzień przed wyjazdem na targi w UK.



A to cudotwórca, stary znajomy, spec od laminatów – Kamil – aktualnie pracujący w Stw. Gdyby nie on auto by nie powstało. Jemu należą się największe podziękowania.
Pamiątkowe zdjęcie tuż przed wyjazdem w trasę.




Niestety ruszyłem w trasę autem mocno niewykończonym i niedokończonym.
Zabrakło czasu na:
– spasowanie i wyregulowanie na zawiasach klap – szczególnie przedniej
– wyregulowanie bocznych szyb
– zamontowanie tunelu aerodynamicznego pod maską przednią
– zrobienie płaskiej podłogi i dyfuzora z tyłu
– zamontowanie ładnych siatek w otworach
– odebranie osłon przednich świateł
– poprawienie przedniego zawieszenia – bardzo goniłem już czas przerabiając ramę i pomyliłem się z mocowaniem tymczasowego przedniego zawieszenia robiąc je o 3 cm za krótkie (docelowo będzie czeski regulowany Protlum)
– eleganckie ułożenie wiązek elektrycznych i zrobienie wiązek do lamp
– porządne wystrojenie silnika
– i zapewne wiele innych drobiazgów...

Ktoś mógłby powiedzieć, że lepiej odpuścić targi i pojechać za rok ale nie po to robiliśmy z Kamilem przez 2 tygodnie po kilkanaście godzin na dobę nadrabiając wszystkie opóźnienia aby teraz się poddać ;-)


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TomcatT4
post Tue, 16 May 2017 - 00:54
Post #217


Frequent User
Dołączył: Wed, 15 April 2009
Skąd: Wrocław/Warszawa





Wyjazd z Warszawy do Wrocławia – po jednego z braci (drugi niestety nie mógł) i naszego tatę – jak również wyjazd z Wrocławia w długą podróż do UK miał przebiegać już na spokojnie. Niestety zarówno wyjazd z Warszawy jak i następnego dnia z Wrocławia opóźnił się z 10 na 17. Ale w końcu udało się ruszyć w trasę mimo ogromnego zmęczenia i nadal walcząc z kolejnym opóźnieniem – znowu ten Murphy i jego prawa...










Dopiero jakieś 30 mil przed celem zaczęło ze mnie schodzić napięcie. Może dlatego, że zaczęliśmy spotykać innych kitcarowców.




I w końcu około 15.30 (zamiast planowanej 10) dotarliśmy do celu.




Mimo potwornego zmęczenia bardzo sprawnie, z pomocą brata i taty, rozpakowaliśmy Kozmo z lawety, umyliśmy je i pobiegłem po redaktora z magazynu complete KIT CAR, który czekał na nas od 12. Na szczęście pogoda była wyśmienita i udało mu się zaaranżować szybką sesję zdjęciową – przy okazji na szybko telefonem złapałem kilka ujęć.








Następnie szybko rozłożyliśmy stoisko – zdążyliśmy na styk, tuż przed zamknięciem hali. Zostało już tylko dojechać do hotelu i wyspać się przed dwoma targowymi dniami.




























Byłem tak podekscytowany tym co osiągnąłem, że zapomniałem przejść się po targach pooglądać inne auta. Jedynie brat i tata zrobili dosłownie kilka ujęć.


















Gdyby ktoś chciał zobaczyć ogólnie jak te targi wyglądają to zapraszam do mojej facebookowej galerii z zeszłego roku:

National Kit Car Show 2016 - Stoneleigh Park


I nastał czas powrotu.








Dopiero po tygodniu ochłonąłem po targach. Odwiedzający wyrażali uznanie dla twórcy, mówili, że piękny, że inny, że kompletny i że ma potencjał, ale nie jest jeszcze skończony, więc nikt go jeszcze nie kupi. Ale najważniejsze, że udało mi się zrealizować wielkie marzenie 10-latka chorego na białaczkę – zbudować od zera samochód wg własnego projektu a przy okazji udało się go wystawić na największych na świecie targach kit carów. I niesamowicie miłym uczuciem było gdy przychodził Brytyjczyk, Holender czy Niemiec mówiąc: "ciesze się, że widzę tu Kozmo – obserwuję ciebie na facebooku i podziwiam twój projekt". Okazuje się, że i poza krajem sporo ludzi obserwuje i kibicuje Kozmo.

A teraz powrót do codziennej pracy i dokończenie prototypu po godzinach. Jest jeszcze dużo drobiazgów ale nie mam już presji czasu i wyczerpał się budżet więc na dalsze aktualizacje będzie trzeba trochę poczekać. Ale zostały już drobiazgi więc myślę, że za miesiąc lub dwa Kozmo pojawi się na torze.


--------------------
Tomasz "Tomcat" Ferdek

www.KOZMO.pl
www.facebook.com/kozmo.cars
Go to the top of the page
 
+Quote Post
killme
post Tue, 16 May 2017 - 07:15
Post #218


Super User
Dołączył: Fri, 11 March 2005
Skąd: SRC





Wielkie słowa uznania i gratulacje !


--------------------
Skoda 120 1.4T
525d F11
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 16 May 2017 - 09:54
Post #219


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Mega! Jeśli ogarniesz kwestie rejestracji w kraju, będziesz miał sporo chętnych. Cena skalkulowana na rozsądnym poziomie i heja do przodu smile.gif


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raceboy
post Tue, 16 May 2017 - 10:10
Post #220


Moderator
Dołączył: Sat, 19 November 2005
Skąd: From Hell





Wielkie gratulacje! Jestem pod olbrzymim wrażeniem i szczerze z całego serca kibicuję Kozmo!


--------------------
"We are made of emotions(...)It's only a question of finding the way to experience them." - Ayrton Senna
Go to the top of the page
 
+Quote Post

18 Stron V  « < 9 10 11 12 13 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:26