Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Ktoś ogarnia doładowanie VR 3.2?
Mis
post Mon, 20 May 2019 - 17:23
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Chcesz zakładać kompresor za kupę kasy, a rozważasz chiński turbo zestaw?
Przecież to aż się prosi o porządne, markowe turbo, stoczenie fabrycznych tłoków zamiast przekładki i wiele innych.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 20 May 2019 - 17:23
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
yotomeczek
post Mon, 20 May 2019 - 18:42
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(Mis @ Mon, 20 May 2019 - 17:23) *
Chcesz zakładać kompresor za kupę kasy, a rozważasz chiński turbo zestaw?
Przecież to aż się prosi o porządne, markowe turbo, stoczenie fabrycznych tłoków zamiast przekładki i wiele innych.


Pewnie że tak najlepiej. Tylko jak trzeba wydać 65 tys. na uturbienie przy wartości auta powiedzmy 25 tyś. to trzeba się mocno zastanowić. W sumarycznym budżecie ok. 90 tyś można rozważać zupełnie inne auta.
Na razie chciałbym znaleźć tunerów którzy uturbiają takie R32 - nie chciałbym męczyć kogoś żeby wszystko od zera kompletować. Niestety wychodzi że takie uturbianie u tych co robili takie silniki dosyć drogo. Co prawda na pewno dobrze - z rewizją silnika i skrzyni, jednak koszty spore (40 tyś min).
Wychodzi na to, że niby prostszy w montażu kompresor wyjdzie drożej niż turbo (tu trzeba inny kolektor wydechowy i DP). Charakterystyka doładowania kompresorem też fajniejsza - można mieć spory moment przy niskich obrotach i można leniwie na wakacje lecieć.
Jak turbo to raczej Twin Scroll żeby wstawało wcześnie (chyba że do takiego sinika TS nie podchodzi) - znowu kolektor już pewnie na indywidualne zamówienie - znowu większa kaska (kolektor + DP pewnie z 4-5 tyś). MP Chargers sprzedają same kompresory - mogą dorobić mocowanie itd ale trzeba by zostawić auto na min. 2 tyg. Ceny kompresorów od 4,2 do 7,2 tyś. Mają zestawy do BMW ale bez IC na moce do ok. 350KM (za 6-9 tyś) - czyli całkeim fajne rozwiązanie. Do tego jakiś przyzwoity IC i za umiarkowane pieniądze jest doładowane BMW.
Przy kompresorze można wydatki rozłożyć w czasie - np stage 1 nieduże dmuchnięcie bez odprężania. Potem jak najdzie ochota - odprężenie i mocniejsze dmuchnięcie. Przy turbo takie rozwiązanie raczej odpada - chyba że niekoniecznie...


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piana_sta
post Mon, 20 May 2019 - 19:46
Post #23


User
Dołączył: Thu, 20 September 2012
Skąd: Limanowa





A Mickey Garage?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Mon, 20 May 2019 - 21:01
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





CYTAT(yotomeczek @ Mon, 20 May 2019 - 17:42) *
Pewnie że tak najlepiej. Tylko jak trzeba wydać 65 tys. na uturbienie przy wartości auta powiedzmy 25 tyś. to trzeba się mocno zastanowić. W sumarycznym budżecie ok. 90 tyś można rozważać zupełnie inne auta.
Na razie chciałbym znaleźć tunerów którzy uturbiają takie R32 - nie chciałbym męczyć kogoś żeby wszystko od zera kompletować. Niestety wychodzi że takie uturbianie u tych co robili takie silniki dosyć drogo. Co prawda na pewno dobrze - z rewizją silnika i skrzyni, jednak koszty spore (40 tyś min).
Wychodzi na to, że niby prostszy w montażu kompresor wyjdzie drożej niż turbo (tu trzeba inny kolektor wydechowy i DP). Charakterystyka doładowania kompresorem też fajniejsza - można mieć spory moment przy niskich obrotach i można leniwie na wakacje lecieć.
Jak turbo to raczej Twin Scroll żeby wstawało wcześnie (chyba że do takiego sinika TS nie podchodzi) - znowu kolektor już pewnie na indywidualne zamówienie - znowu większa kaska (kolektor + DP pewnie z 4-5 tyś). MP Chargers sprzedają same kompresory - mogą dorobić mocowanie itd ale trzeba by zostawić auto na min. 2 tyg. Ceny kompresorów od 4,2 do 7,2 tyś. Mają zestawy do BMW ale bez IC na moce do ok. 350KM (za 6-9 tyś) - czyli całkeim fajne rozwiązanie. Do tego jakiś przyzwoity IC i za umiarkowane pieniądze jest doładowane BMW.
Przy kompresorze można wydatki rozłożyć w czasie - np stage 1 nieduże dmuchnięcie bez odprężania. Potem jak najdzie ochota - odprężenie i mocniejsze dmuchnięcie. Przy turbo takie rozwiązanie raczej odpada - chyba że niekoniecznie...


Tylko źle patrzysz trochę na sprawę pieniężną.

Rozważ co masz za daną kasę tzn. Jak za 65k pln masz 600KM z rewizją silnika + remontem + postawieniem tego na stand alone + sprzęgło + jakieś mody hebli + prace blacharsko lakiernicze żeby powiesić odpowiedni cooler. I przede wszystkim masz na to fakturę (czyli 23% VAT i od zarobku 18% dochodowego) i uber alles jakość gratów - czyli system oparty na jakimś garrett a nie markowej chińszczyźnie czy w ogóle chińszczyźnie z jebaja. To już te duże pieniądze mogą nabierać innego sensu.

Z doświadczenia, na szczęście nie mojego, ale lokalnego "tunera". Napiszę tyle, że tanio jest dobrze jak masz pojęcie. Wtedy nawet z tanich gratów zrobisz wynik jakiś. Na jak długo ?? Na tak długo na ile tanie graty wytrzymają. Jak nie masz pojęcia to jak owy "tjuner" upalisz dwa zakute silniki na tanich gratach w ciągu pierwszych 3 wyjazdów. Później zaczną się reklamacje, spychanie winy .... a w temacie modów bardzo łatwo można się wywinąć ..... ogólnie jeśli szukasz sprawdzonego setupu który pozwoli samochodowi za 20k pln oblecieć samochód za 100k to musisz płacić. Jak szukasz tanio i mega dobrze to sprzedaj samochód za 20k dołóż i kup seryjny, młodszy, mocniejszy ..... Jak był dbany to polata te 300 000km bez awarii na pewno.


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 20 May 2019 - 21:19
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





No to alternatywą będzie golf r / s3 / passat 280 ale wtedy wychodzi ponad stowa na dzien dobry plus pewnie z 10k zeby te 400 zrobic bez wchodzenia w hybrydy.
A 500+ to sie znowu robi kupa kasy plus jednak duzo drozsza baza


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 20 May 2019 - 21:34
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





U na na podwórku ( temat nie skończony, budowa kompresora z turbo )
http://www.racingforum.pl/kompresor-z-turb...ml#entry1243215

I po sąsiedzku. Wiem, nie powinienem dawać linka do innego forum. Jednak mamy sobie pomagać, dlatego daje bardzo ciekawy opis budowy kompresora od zera przez MP Chargers
http://www.turbobmw.pl/viewtopic.php?f=2&t=6548


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Mon, 20 May 2019 - 21:50
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(E30 owner @ Mon, 20 May 2019 - 21:01) *
Tylko źle patrzysz trochę na sprawę pieniężną.

Rozważ co masz za daną kasę tzn. Jak za 65k pln masz 600KM z rewizją silnika + remontem + postawieniem tego na stand alone + sprzęgło + jakieś mody hebli + prace blacharsko lakiernicze żeby powiesić odpowiedni cooler. I przede wszystkim masz na to fakturę (czyli 23% VAT i od zarobku 18% dochodowego) i uber alles jakość gratów - czyli system oparty na jakimś garrett a nie markowej chińszczyźnie czy w ogóle chińszczyźnie z jebaja. To już te duże pieniądze mogą nabierać innego sensu.

Z doświadczenia, na szczęście nie mojego, ale lokalnego "tunera". Napiszę tyle, że tanio jest dobrze jak masz pojęcie. Wtedy nawet z tanich gratów zrobisz wynik jakiś. Na jak długo ?? Na tak długo na ile tanie graty wytrzymają. Jak nie masz pojęcia to jak owy "tjuner" upalisz dwa zakute silniki na tanich gratach w ciągu pierwszych 3 wyjazdów. Później zaczną się reklamacje, spychanie winy .... a w temacie modów bardzo łatwo można się wywinąć ..... ogólnie jeśli szukasz sprawdzonego setupu który pozwoli samochodowi za 20k pln oblecieć samochód za 100k to musisz płacić. Jak szukasz tanio i mega dobrze to sprzedaj samochód za 20k dołóż i kup seryjny, młodszy, mocniejszy ..... Jak był dbany to polata te 300 000km bez awarii na pewno.


Nigdzie nie napisałem że chcę objeżdżać fury za 100k.
Nie bardzo widzę coś nowszego i szybkiego za 50k... raczej za 70+
Za okolice 100k można kupić audi RS6C6 z nalotem 250tyś. km+ więc nie wierze w te 300tyś bez awarii itd.
Za te 65tyś nie ma 600KM a 500KM
Na razie najlepsza opcją jest te 350KM za 25k. Z drugiej strony można kupić 3,6 300KM za ok 40tyś


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Mon, 20 May 2019 - 22:15
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Biorąc pod uwagę zakup najtańszego auta z 3.2 > a3 8p 3.2 okolice 25tys i za 40tys masz 500koni 600nm czyli łącznie 65tys zł? Co można szybszego za to kupić? co ma 4x4 klimatyzację itp., dużą bazę części i jest tanie w naprawach? Absolutnie nic.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 22 May 2019 - 11:32
Post #29


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(yotomeczek @ Mon, 20 May 2019 - 21:50) *
Z drugiej strony można kupić 3,6 300KM za ok 40tyś


R36 tylko w passacie
ale to tez mozna zaturbić wink.gif

ja bym szedł w strone A3 3.2 albo TT

a uderz Ty moze do 3-miasta do Krzyśka !
robi seryjnie takie auta z mocą 500-600KM

https://www.facebook.com/mk2vrt/


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tashi
post Wed, 22 May 2019 - 16:45
Post #30


Rookie
Dołączył: Tue, 22 March 2016





W r32 tłoków się nie toczy tylko odpręża się go wałem z 2.8. W ten sposób powstaje nam 3.0 ale gotowe przyjąć turbo. Teoretycznie do 500KM a bardziej do 600NM powinny wytrzymać seryjne korby ale moim zdaniem lepiej dać kutą korbę + panewki korbowe z r36 - tzw sputery które przy okazji są szersze niż te z 3.2. Kolektor ssacy masz gotowy odlew aluminiowy z Niemiec. Wydechowy bardzo dobrze sprawuje się (przynajmniej do ok 600HP) chinol żeliwny. Ja u siebie założyłem chinola GTX35 - moim zdaniem cena jakość tip tip i samo wstawanie itp -> sporo się też czyta o średniej żywotności ori turbosprężarek więc moim zdaniem to dobra opcja potem to chyba precision. Na WG nie ma co oszczędzać u siebie założyłem Precisiona. Jeśli chodzi o wysterowanie to ja po wielu rozmyśleniach zdecydowałem się na EMU BLACK z racji dużo lepszej ochrony jednostki aczkolwiek na seryjnym kompie też robią. Do tego wtryski 630cc i pompa walbro 450. Co do przeniesienia napędu jeśli manual to tzw podparcie 3 biegu + jakieś konkret sprzęgło. Ja zdecydowałem się na dwutarcz od Lamika. Jeśli chodzi o poduszki silnika to wystarczy zdrowa dolna poduszka ta w sankach + poliuretanowa wkładka usztywniająca - ja wymieniłem wszystkie ale najbardziej odczułem zmianę tej dolnej. W zależności od mocy i jak chcesz tym jeździć wskazana chłodniczka oleju. O takich tematach jak kompletny rozrząd przy tej okazji to chyba nie trzeba pisać. Jak masz pytania to wal tu albo na priv. Co prawda nie zajmuję się tym na co dzień ale swojego zrobiłem od początku do końca sam z pomocą ludzi którzy robili takie modyfikacje wcześniej i uważam że jest to poprawienie tej bardzo udanej konstrukcji smile.gif - np usunięcie ori kolektora ssacego który blokuje dostęp do czegokolwiek. Po dobrze przeprowadzonej modyfikacji auto jest bezproblemowe w serwisie. Jak się jednak zdecydujesz na turbo to pisz - rozważam sprzedaż wraz z montażem swojego setupu który zrobił jedynie 2.5 tyś km i był wystrojony tylko na 1bar na początek a i tak podawał zacnie. Nigdy bym się go nie pozbywał - setup jak i całe auto składane na dożywocie ale niestety padło ono ofiarą chorego podpalacza - seria podpaleń w Lublinie i niestety bezwypadkowa aluminiowa konstrukcja budy zamieniła się w złom. Obecnie nie mogę jeszcze patrzeć na auto ale wstępnie poza skrzynią biegów, wiązką, IC+ orurowanie, chłodnicą oleju reszta ocalała (podpalenie lewy przód) więc jeśli taki setup by Cię interesował to dawaj znać. Mam masę zdjęć z wykonania - zapewniam że poziom dużo wyższy niż wszystkie "firmowe" zaturbienia - nad całym autem spędziłem ponad rok. Za jakiś czas zrobię szerszy opis dla ludzi którzy o tym myślą bo pomimo tego co mnie spotkało to sam temat zaturbionego r32 uważam za najlepszą opcję na mocne auto w stosunku do ceny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
yotomeczek
post Wed, 22 May 2019 - 16:45
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Fri, 28 November 2008





CYTAT(cowboy @ Wed, 22 May 2019 - 11:32) *
R36 tylko w passacie
ale to tez mozna zaturbić wink.gif

ja bym szedł w strone A3 3.2 albo TT

a uderz Ty moze do 3-miasta do Krzyśka !
robi seryjnie takie auta z mocą 500-600KM

https://www.facebook.com/mk2vrt/


Dobra opcja mk2vrt
Ok 35-40 tys lacznie ze swapem (na mpi) , caly motor złożony na nowych gratach, caly osprzet, strojenie ori ecu itp


--------------------
Nie ma takiego okrucieństwa, do którego nie posunie się rząd, kiedy braknie mu pieniędzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
djkompot
post Tue, 11 Jun 2019 - 14:38
Post #32


User
Dołączył: Fri, 25 June 2010





5 groszy... mam podobne prywatne auto, GTX35 mógłby wcześniej wstawać, wydechowy kolektor china do normalnej jazdy spoko ale jak chcesz "upalać", postrzelać, czy jakiegoś antilaga rzucić to słabo... już dwa rozwaliłem. Na seryjnym kompie zwykle ładują 550cc bo to "ktoś" ogarnął na zachodzie nie wiem jak 630cc.. ja się długo osobiście pier... żeby to chodziło jak seria. Zresztą kąt wtrysku mają inny niż seryjne to co się tu spodziewać. Jak chcesz mieć idealne auto na codzień to ja bym uderzał do R-performance choć ich nie lubię za ich podejście do ludzi... ale ja i tak wychodzę z założenia że jak robić takie auto to trzeba mieć pojęcie o tym i o tamtym... i szykować się na odwiedziny warsztatów co sam Mickey wspominał... Myślałem kiedyś o emu do siebie z racji wygody i wglądu w dane ale za dużo pracy żeby przerobić to "ala świnia", nie wiem jak to się sprawuję w takiej konfiguracji, a stand-alone to brak tempomatu, podobno problemy z komunikacją can-dsg.. nie wiem jak haldex... w manualu podpiera się chyba 4 bieg.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Albert
post Tue, 11 Jun 2019 - 15:41
Post #33


Administrator
Dołączył: Thu, 10 October 2002
Skąd: Warszawa





także polecę https://www.facebook.com/mk2vrt/


--------------------
Administrator forum - kontakt forum@racingforum.pl

TP: 1:42.147 | 450 km | 1335kg | slick Hankook 260

VERKLINE
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 03:27