Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Opel kadett 2.0 8v LPG
fuen
post Mon, 14 Nov 2005 - 17:07
Post #1


Rookie
Dołączył: Sat, 17 September 2005
Skąd: Wrocław





Witam wszystkich

Pozwole sobie zaprezentowac przerobke instalacji
LPG 1 generacji (bez komputera).

Nie jest moze ona tak zaawansowana jak tu na forum inne opisywane,
ale na pewno warto ja zaprezentowac.
Modyfikacja molegała na rozwierceniu miksera ile sie da.
Ostatecznie udało sie go rozwiercic z 32mm do 35.5mm

Do ostatecznego wymiaru otworu miksera dochodzilem stopniowo za każdym razem podłaczałem auto do analizatora spalin aby zobaczyć wynik.
W tej chwili srubke składu mieszanki mam odkrecona na maksa.
Dodatkowe rozwiercenie miksera spowodowaloby zubozenie mieszanki.
Niestety swiatlo przekroju rosnie a podcisnienie spada w kwadracie średnicy.
Parownik jest podcisnieniowy i mikser musi wytworzyc to podcisnienie.

Moje auto pali teraz mniej ( bylo srednio 10,5 jest 10 l/100 km) i jest mocniejsze - czyli sprawnosc silnika wzrosla.

Niestety nie pojechalem na hamownie ale zrobilem pare filmów porównawczych aparatem cyfrowym.

Rezultaty modyfikacji sa tu :

[url:1v9a70kf]http://www.sklep.master.pl[/url:1v9a70kf]

pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 14 Nov 2005 - 17:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_KORU_*
post Mon, 14 Nov 2005 - 18:38
Post #2









Widze powazne modyfikacje wiec pewnie sie na tym dobrze znasz skoro takie przerobki wprowadzasz. Czy to jest bezpieczne dla pracy silnika i jego elementow chodzi mi o temperature spalania mieszanki, ktora i tak jest dosyc wysoka z racji ze to gaz.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robdk
post Fri, 18 Nov 2005 - 21:05
Post #3


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2005





Witam
Poraz pierwszy piszę na tym forum które czytam już od dłuższego czasu . Pod tym linkiem http://www.vectra.home.pl/forum/viewtop ... ja+miksera jest przedstawiona fotorelacja z rozwiertu miksera LPG wykonanego przeze mnie do wielkości 41mm przy najwęższym punkcie w dolocie 44mm przez co znacznie zbliżyłem się do serii. Ale aby przy tym rozwiercie uzyskać wolne obroty zastosowałem swój patent dodatkowego miksera rurkowego dedykowanego dla wolnych obrotów.

Przy silniku C20NE najwęższy punkt jest znacznie większy (przypuszczam coś koło 55mm) więc mozna się pokusić o budowę miksera o większej średnicy ale umiejsowionego przed samą przepustnicą....

Nadmieniam, że jeżdżę już dłuższy czas na tym wynalazku i sobie chwalę, choć trochę musiałem go stroić - nawet zrobiłem kontrolę sygnału sondy lambda w kabinie (układ ogólnie dostępny w internecie na dziesięć diód świecących) by go dobrze zestroić w czasie jazdy...
____________
PZDR
robdk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goago
post Sun, 20 Nov 2005 - 18:33
Post #4


User
Dołączył: Mon, 08 August 2005
Skąd: Raszyn





po co w ogole sie bawisz z mikserem? nie slyszales o Blosie?
http://forum.fordclubpolska.org/tematy22/g...72475bf24855]TU
ja osobiscie osiągnąłem z blosem i drobnymi przerobkami o 6KM i 4nm większą moc niz na benzynie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cichy78
post Sun, 20 Nov 2005 - 19:38
Post #5


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 June 2005
Skąd: dolnyśląsk





mozes zopisac gdzie i kto ci stroil ??

jakie koszty calkowite tej zabawy i ile czasu auto stalo??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
goago
post Sun, 20 Nov 2005 - 21:02
Post #6


User
Dołączył: Mon, 08 August 2005
Skąd: Raszyn





CYTAT("cichy78":3kolf6uw)
mozes zopisac gdzie i kto ci stroil ??

jakie koszty calkowite tej zabawy i ile czasu auto stalo??


mozna powiedziec ze bylo "strojone" na hamowni. musze to zrobic jeszcze raz ale z afr. cale strojenie sprowadza sie do regulacji skladu mieszanki jedna sruba
montowalem to sam. zajelo to raptem moze godzine lub dwie a to dlatego ze wczesniej przygotowalem caly dolot pod blosa jezdząc tymczasowo na mikserze. co do kosztow to wygladalo to tak:
blos-360zeta
przepustnica opel vectraA 2.0- 15zl
kolanko jacky- 20zl
pucha filtra powietrza primera - 50 zeta
dodatkowe koszta zwiazane z przepustnica i pucha filtra powietrza byly dla tego ze pozbylem sie gaznika i w ogole zasilanie benzynowego. przy okazji wywalilem okolo 30kg gratow z instalacji benzynowej :twisted
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rennen
post Sun, 20 Nov 2005 - 21:28
Post #7


I live here !
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Faaker See ;)





CYTAT("goago":nhogcwu5)
mozna powiedziec ze bylo "strojone" na hamowni. musze to zrobic jeszcze raz ale z afr. cale strojenie sprowadza sie do regulacji skladu mieszanki jedna sruba
montowalem to sam. zajelo to raptem moze godzine lub dwie a to dlatego ze wczesniej przygotowalem caly dolot pod blosa jezdząc tymczasowo na mikserze. co do kosztow to wygladalo to tak:
blos-360zeta
przepustnica opel vectraA 2.0- 15zl
kolanko jacky- 20zl
pucha filtra powietrza primera - 50 zeta
dodatkowe koszta zwiazane z przepustnica i pucha filtra powietrza byly dla tego ze pozbylem sie gaznika i w ogole zasilanie benzynowego. przy okazji wywalilem okolo 30kg gratow z instalacji benzynowej :twisted


Heheh fajnie będzie jak trafi ci sie np jechać samochodem za granice


--------------------
'93 e36 325i - kolejna próba :)
'94 e34 v8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ade
post Sun, 20 Nov 2005 - 23:22
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Wed, 12 November 2003
Skąd: Krakow





CYTAT("goago":1ry6mcwy)
po co w ogole sie bawisz z mikserem? nie slyszales o Blosie?
http://forum.fordclubpolska.org/tematy22/g...72475bf24855]TU
ja osobiscie osiągnąłem z blosem i drobnymi przerobkami o 6KM i 4nm większą moc niz na benzynie


nie glupa zabawka:D

blos + program i nexia sedan 16,63 na 400m

polecam


--------------------
http://www.racingforum.pl/zmiana-w-regulaminie-dotyczAeca-sygnaturek-na-forum-t101875.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
robdk
post Mon, 21 Nov 2005 - 08:05
Post #9


Rookie
Dołączył: Fri, 18 November 2005





Witam
Wiem o blosie ale mi nie chodziło o kupowanie czegoś nowego i drogiego...., co w dodatku daje podobne rezultaty które osiągnąłem za 30 zł bez dodatkowych przeróbek dolotu, ale oczywiście rozwiąznie to jest dla ludzi co lubią coś podłubać samemu. Mnie też samóchód lepiej jeździ niż na benzynie, gdzie mogę prawie przyjąć, że jest to seria. Poza tym, blos odtyka dolot tylko jak się jeździ na benzynie, po przełączeniu też zmniejsza średnicę w celu wytworzenia podciśnienia na zwężce Venturiego, choć robi to bardziej dynamicznie w miarę zapotrzebowania w gaz dla silnika, ale nie otwiera nigdy do średnicy najwęższego punktu w dolocie. Gdybym chciał stroić zwykłą instalację na hamowni to możliwe, że też można uzyskać lepsze efekty niż na benzynce, bo LPG ma wyższą liczbę oktanową i można przeprogramować trochę wyprzedzenie zapłonu a i tak nie będzie spalania stukowego a co za tym idzie i moc będzie większa niż na benzynce....

No ja mam niestety tylko odczucia subiektywne dokonanej przeze mnie modyfikacji ale hamował (przynajmnniej na razie) nie będę. W ogóle do tego typu rozwiązań nie nadają się te najprostrze instalacje LPG oraz z kompami bez możliwości zmiany nastaw przez kompa ponieważ w pierwszym przypadku nie ma żadnej regulacji podczas jazdy a w drugim przypadku ustawiona regulacja jest dla normalnych mikserów (taką jeszcze teraz niestety ja mam ale już niedługo...). Aby zobaczyć i poczuć prawdziwe efekty trzeba sterownika z modyfikacją przez komputer wtedy można dobrze dostroić mikser, bo nie chodzi tylko o strojnie np. blosa i śruby na parowniku i "kraniku" bo gaz i tak nie będzie podawany w optymalnej dawce. Duże znaczenie ma dobre dobranie liczby kroków atturatora w stosunku do wychylenia przepustnicy w celu wzbogacenia mieszanki jak i startu na zimnym silniku (tzw. ssanie ) jak i prędkości zmian kroków silnika krokowego w zależności od lambdy i ilości obrotów wg. zaprogramowanej mapy - więc temat dość szeroki tak jak na benzynie tylko tu bardziej przymitywne rozwiązania....

___________
PZDR
robdk
Go to the top of the page
 
+Quote Post
daniel8888
post Mon, 21 Nov 2005 - 10:16
Post #10


Rookie
Dołączył: Thu, 17 February 2005





a czy montował ktoś blosa do mechanicznego wtrysku, bo szukam informacji na ten temat i nie moge nigdzie znalseść, może jakś firma podjeła b sie tego?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 23:40