Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dziadek na Viagrze
swiety93
post Sun, 09 Feb 2014 - 12:25
Post #21


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





W fiacie niby wszystko do wszystkiego pasuje ale to też nie do końca. Niestety czasem trzeba sporo porzeźbić aby udało się wszystko sklecić do kupy, niemiej miska "prawie" pasuje (inne 4 otwory z przodu na pompie oleju) oraz trzeba podklepać na rurkę od smoka. Łapy od silnika z fiata 132/argenty pasują - jedynie trzeba wiercić i gwinotwać w bloku otwory - reszta siada bez problemu. Zresztą dużo by można było pisać na ten temat - jak kogoś będzie interesowało co i od czego to spoko udzielę informacji.

Odnośnie turbin, które można by było użyć - za i przeciw - padły tutaj TD04, TD05 , KKK04 , T28. Co do przedziału cenowego to mam na zakup sprężarki przeznaczone coś koło 1000 zł.

Co do układu kierowniczego i zawieszenia - niestety wyjdzie w praniu jaką drogą będzie trzeba pójść - nie chciałbym bardzo psuć "komfortu" seryjnego zawiasu więc jakaś straszna gleba z mega twardym setupem odpada. Jedynie można by było wstawić tuleje poliuretanowe w miejsce gum - na pewno to by zmniejszyło efekt pływania całego przodu - w szarym się sprawdza bo słucha kierownicy dobrze. Przód pewnie sam z siebie pójdzie trochę niżej choćby ze względu na masę całego napędu.


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 09 Feb 2014 - 12:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_pioootr_*
post Sun, 09 Feb 2014 - 18:03
Post #22









Czemu zdecydowałeś się na silnik z Lanci jako bazę do auta?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzionam88
post Mon, 10 Feb 2014 - 07:59
Post #23


Frequent User
Dołączył: Wed, 22 August 2012
Skąd: Namysłów/Żyrardów





Fajny projekt i widzę że posuwa sie do przodu zdecydowanie szybciej niż mój smile.gif
Co do zawiasu to zrobiłem dokładnie tak jak Ty planujesz, wszędzie wrzuciłem poliuretan - po pierwszych próbach zobaczę czy zda do egzamin..
Ile to mam mieć KM? pytam bo zastanawiam się jak zniesie to most..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Mon, 10 Feb 2014 - 16:20
Post #24


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Dlaczego silnik z lancii - prosta odpowiedź - jeden juz upychałem pod maskę poloneza bez turba z głowicą 16v, po za tym mam dużo gratów pasujących bądź wymagających lekkiego dorzeźbienia, mam seryjne łapy z fiata 132, skrzynie oraz sprzęgło. Do tego miałem taki silnik w gratach więc czemu było tego nie wykorzystać wink.gif

Dobre pytanie - początkowo pewnie celuję w okolice 220-240km , później będzie się testowało ile wytrzyma. Co do mostu - zobaczymy bo kilka osób jeździ na seryjnym i jakoś to znosi - ten co mam jest w dobrym stanie - dziadek nie upalał tongue.gif
Apropo mostu mam do niego jeszcze nówkę przełożenie z diesla - 3.7:



--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzionam88
post Tue, 11 Feb 2014 - 07:55
Post #25


Frequent User
Dołączył: Wed, 22 August 2012
Skąd: Namysłów/Żyrardów





Ja miałem mojego w dieslu właśnie i to z przebiegiem 50tys km, ale jednak stwierdziłem że pod moce które zakładam mieć w przyszłości to nie wytrzyma..wstawiłem most volvo i teraz mam problem bo się koła nie mieszczą w budzie..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kania_
post Fri, 14 Feb 2014 - 23:28
Post #26


Frequent User
Dołączył: Wed, 11 August 2004





mosty w poldku zabija moment nie moc tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Tue, 25 Feb 2014 - 17:31
Post #27


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Update - jak na razie prace idą jak krew z nosa niestety, brakowało mi ssącego - po założeniu ITB do szarego w końcu mam ssący do tego projektu z kappy turbo, tutaj z wtryskami z saaba brązowymi, niestety założenie ich nie było p&p - są krótsze od standardowych i musiałem rzeźbić mocowanie listy - cięcie, szlifowanie, gwintowanie - efekt końcowy z kawałkiem wiązki z audi a6:



kolejny grat który mi wpadł w ręce - walbro gss342 - używka w ładnym stanie:



skoro i tak wszystko idzie w żółwim tempie to jeszcze wykonałem przekładkę pod ssący z tekstolitu aby zmniejszyć jego temperaturę:



tutaj bardzo prototypowa wersja megasquirta 1 - trochę moich zmian i udoskonaleń - kolejny tydzień zabawy żeby to poskładać - kiedyś do tego pewnie zrobię płytkę jak należy ale teraz pasuje to jak najszybciej uruchomić:



mam nadzieję że kolejny update niedługo


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 16 Mar 2014 - 13:50
Post #28


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Kolejny update - OHV poleciało oraz kilka rzeczy typu stare serwo z pompą, przekładnia kierownicza bez wspomagania, nagrzewnica oraz hamulce:



wpadła pedaliera z lucasa, pompa z serwem oraz elementy wspomagania :



tutaj hamulce z coupe turbo - tarcza 284:



przespawany dzwon spięty ze skrzynią - jak zawsze niezastąpiony Motoweld smile.gif



oraz co najważniejsze - silnik ze skrzynią spięty już:



środek też powoli się składa:



prawdopodobnie wpadnie deska z nowymi wlotami

i ostatnie zakupy - kompet chłodnic:



tak że do pełnego spięcia napędów zostaje założyć wał napędowy a do odpału jeszcze sporo pracy pozostało niestety ...


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
E30 owner
post Sun, 16 Mar 2014 - 14:27
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Tue, 01 January 2013
Skąd: SAS garage :)





Intercooler z czego ?? Jakie ma wymiary??


--------------------
_http://400metrow.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sat, 05 Apr 2014 - 17:15
Post #30


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





intercooler z isuzu terenowego wink.gif i tak został przespawany żeby jakoś go zmieścić. chłodnica musiała trafić z trucka diesla bo z kappy nie udało się bez cięcia belki posadzić.

ogólnie wyglada to tak:

chłocnica oleju oraz wspomagania


oil catch tank z fiata coupe turbo - odmy spięte:



oraz tak z przodu:



dziś chcemy na gotowo poskładać chłodnice oleju , intercooler oraz wody, możliwe że wentylator z kappy jakoś uda się spiąć z chłonicą z trucka.

Pewnie kolejny update wkrótce


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Er-a-de-ek
post Sat, 05 Apr 2014 - 20:30
Post #31


Super User
Dołączył: Fri, 19 June 2009





CYTAT(radzionam88 @ Tue, 11 Feb 2014 - 07:55) *
Ja miałem mojego w dieslu właśnie i to z przebiegiem 50tys km, ale jednak stwierdziłem że pod moce które zakładam mieć w przyszłości to nie wytrzyma..wstawiłem most volvo i teraz mam problem bo się koła nie mieszczą w budzie..

Jakbyś dał most od volvo 240 to byś nie miał tego problemu. Pewnie masz od 740.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Sun, 06 Apr 2014 - 08:26
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Jeśli możesz napisz coś więcej i wzuć fotki tego oil catch tank z fiata coupe turbo bo poszukuje czegoś takiego do przerobienia odmy w swoim silniku.


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sun, 06 Apr 2014 - 13:17
Post #33


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Cóż tu więcej pisać - catch tank jest zbudowany na zasadzie odrzutu oleju czyli 2 odmy wchodzą w zewnetrzny płaszcz catch tanku , z dołu idzie króciec ze spływem do miski poprzez zawór zwrotny w misce. natomiast same spaliny z wyziewami wracają środkową rurą do góry i są odporowadzane do dolotu silnika.

wygląda to mniej więcej tak:



ten u samej góry króciec ma wewnątrz na środku rurkę tak przez 3/4 długości.



wczorajszy efekt prac:

przespawany ic z rurkami ciut większej średnicy, przy okazji robi za wzmocnienie czołowe , które zostało całkowicie wycięte.




a tak wyglądają 4 chłodnice zamontowane z przodu, ic miał być wyżej ale stwierdziliśmy że pasuje żeby trochę powietrza wpadało bezpośrenio na chłodnicę jednak:



oraz chłodnica z trucka po wymyciu i odmalowaniu i do niej zostanie zaadoptowany wentylator z kappy z klimą - po podpięciu do akumlatora łeb chciało urwać, więc powinien dawać rady



tak że po poskładaniu chłodnic pora na wodę, paliwo ,turbo i w końcu elektronikę i można odpalić


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mihas66
post Fri, 11 Apr 2014 - 16:01
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sat, 04 July 2009





Ten catch tank da się otworzyć aby wyczyścić itp? Kurcze jakoś nie widzę ich na allegro...


--------------------
Wszystkie moje posty są moja subiektywną opinia proszę ich nie łączyć z żadną firmą i osobami...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Sat, 12 Apr 2014 - 11:23
Post #35


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Niestaty ten z coupe jest nierozbieralny sad.gif Ja czyściłem zalewając go rozpuszczalnikiem, później rm31 karchera z gorącą wodą a na koniec czyczenie karcherem ciepłą wodą. Nie wiem czy występuje tylko w 16vt czy w 20vt też.

update - coprawda niewielki - chłodnice posadzone, uchtywy podorabiane , zabieramy się za obieg wody:



oraz wykonana przez Wałka z Motoweld.pl rurka wody:



w międzyczasie walczę z elektryką, pasuje upchać jakiś zbiornik wyrównawczy itp....


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
radzionam88
post Mon, 14 Apr 2014 - 09:56
Post #36


Frequent User
Dołączył: Wed, 22 August 2012
Skąd: Namysłów/Żyrardów





Też mam problem z wystającymi kołami..więc zastanawiam się nad skróceniem mostu, a co do układu chłodzenia, załóż 2 wentylatory z poloneza diesla, ja tak mam i wszystko mieści się bez problemu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Fri, 02 May 2014 - 22:02
Post #37


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





Po wielu walkach z zmianą baku, całego układu paliwowego, spięciem elektryki udało się - odpalił w końcu - na razie w wersji takiej jak na filmiku, tutaj bez map sensora wpiętego, mapy z kosmosu, przelany jak lokomotywa ale żyje, mam nadzieję że teraz poleci z górki:

https://www.youtube.com/watch?v=R1c9YpSxj3Q...eature=youtu.be

w tygodniu składamy chłodzenie, dokupuję turbinę i pasuje wyjechać dziadem w końcu z tego garażu i spod tej sosenki tongue.gif


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
raich
post Wed, 06 Aug 2014 - 23:15
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sun, 05 July 2009





mocowanie cewek na plycie z hips'u 5mm np nie byloby lepszym wyjsciem?
przeciez to mocowanie sie nagrzewa a cewki nie lubią tego.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swiety93
post Fri, 08 Aug 2014 - 09:16
Post #39


Frequent User
Dołączył: Wed, 14 November 2007
Skąd: Tarnów





wiem ale te cewki o ile dobrze pomierzyłem biorą masę uzwojenia wtórnego przez śruby mocujące do dekla - dlatego padło na aluminium żeby nie kombinować z dodatkowymi przewodami.

Turbinę już od jakiegoś czasu posiadam - TD04HL-16T z volvo 2.3 turbo wraz z downpipe, flanszę wyciął Wałek z Motoweldu.



Aby utrzymać cichociemny charakter auta zdecydowałem że nie będzie żadnych słupków i dodatkowych wskaźników, ale klimatyczne coś takiego:



jest to kontroller wyświetlacza OLED , z układem pomiaru EGT oraz portem serial, przez który komunikuje się to z megasquirtem i otrzymuje pakiet danych zawierający wszystkie chwilowe parametry , więc mogę na nim wyświetlać wszystko co mi przyjedzie do głowy - od położenia przepustnicy, temperaturę wody, powietrza, obroty, ciśnienie, czas wtrysku po wszystkie korekcje itp. Wszystko bazuje na nieśmiertelnym procesorze 6502 w wersji industrial oraz kilku układach towarzyszących smile.gif
Dodatkowo wyposażyłem układ w mostek do pomiaru prądu do 30A więc mogę monitorować pobór prądu przez pompę paliwa smile.gif

Ostatecznie wszystko będzie w takiej obudowie (z wakuometru/ekonomizera) - na razie nie jest przemodzona , a jedynie rozpiłowana i oklejona taśmą izolacyjną:



jak na razie projekt od półtora miesiąca stoi i czeka w kolejce na wykonanie kolektora wydechowego i powieszenie turbiny w Motoweldzie...


--------------------
Jest ryzyko , jest zabawa :) Polonez EFI v3 in progress
Go to the top of the page
 
+Quote Post
T_E_D_D_Y
post Fri, 08 Aug 2014 - 09:59
Post #40


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 December 2012
Skąd: Legnica





Obudowa od ekonomizera biggrin.gif prawdziwie PRLowski styl smile.gif Podoba mi się.


--------------------
Zaworki DV+ Go Fast Bits
Poliestrowe filtry powietrza Sprint Filter
www.shopEFI.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:43