Shoutbox 0 nowych PW 


367 Stron V  « < 231 232 233 234 235 > »   
Reply to this topicStart new topic
> JAKI OLEJ DO SILNIKA
kabanv70
post Wed, 04 Jan 2017 - 13:29
Post #4641


User
Dołączył: Sat, 11 August 2012
Skąd: wpr





Andrzejsr,

a tu kolejna ciekawostka, bo na jalowych:
1,6bar na Amsoil 5w50
ok. 1,55bar na Neste 0W40
Moj problem polega na tym, ze mam ten czujnik w podstawce filtra. Serwisowka auta podaje dane dla pomiaru w miejscu fabrycznego czujnika daleko na glowicy i tak:
Dla 10W30 w 105st na jałowych ma być tam na gorze od 1,1 do 1,4b w co u siebie watpie biggrin.gif
Zaworek upuszcza przy 3.8b tam na gorze, u mnie przy okolo 6,5b.
Jak tylko przyjdzie wiosna to wracam do Amsoila lub Penrite 5W50 bo w Saabie akurat cisnienia nigdy za duzo. Na Neste skusilem sie ze wzgledu, ze rano kłuło mnie w uszy przez pierwsze kilka sekund, dziwne dzwieki z rozrzadu a teraz idealna cisza i lekkie starty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Jan 2017 - 13:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Frolik
post Thu, 05 Jan 2017 - 13:10
Post #4642


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(hexx @ Wed, 04 Jan 2017 - 13:11) *
jeżeli 40 jest w górnej granicy lepkościowej a 50 w dolnej, to ich parametry będą bardzo zbliżone
choć patrząc na temperaturę 85 stopni (i to w silniku turbo przy 160km/h) ... i jeżeli nie jest to błąd pomiaru (a pewnie jest) to olej nie osiąga nawet swojej roboczej temperatury pracy smile.gif
więc całe pomiary.. psu na budę


Z jednej strony - czy wogole jest mozliwe, zeby po dłuższej jezdzie 160km/h utrzymywała sie tak niska temp oleju? Zaleznie pewnie od samochhodu, ale chyba wątpliwe.


A z drugiej strony - wiele osób ma taki tryb jazdy, takie odcinki - ze tych 80-90 stopni olej nigdy albo prawie nigdy nie przekracza (w zaleznosci od auta).
Np Peugeot 607 v6 - parkowany w garażu 15 stopni temp. powietrza - olej osiaga 80 stopni po 14 km jazdy miejskiej. Czyli jakby ruszac z podwórka (temp minusowa) - zajmie mu to jeszcze dłuzej.
Te same warunki BMW M5 e39 - olej 80 stopni osiągał po 15-18 km.

Jazda normalna bez przegiec -2-3 tys obrotów, bo przeciez nikt normalny nie bedzie katował zimnego silnika na obrotach.

Ja np wiekszosc jazd jezdze 2-3 km, max 10.

Wysoka temp oleju (a często tak na prawde dopiero wlasciwa, robocza temp oleju) to dłuzsza jazda autostradą lub upalanie.


Z moich doswiadczen np zeby w M5 przekroczyc 100 stopni oleju, to trzeba sie bylo niezle postarac. Fakt ze zmienialem olej co 2-3 tys km i zawsze najlepszy 10w60, wiec pewnie był stabilny temperaturowo.

Z kolei np S6c4 4.2 AEC bardzo szybko łapał temperature oleju i z łatwoscią przekraczał 110 stopni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Porszak
post Thu, 05 Jan 2017 - 17:20
Post #4643


Forum Homee
Dołączył: Thu, 22 January 2004
Skąd: bełchatów





moze jest to zalezne od tego czy sa wymienniki woda olej. ja w dlubnietym wolnossacym R4 tez zima potrzebuje kilku km zeby zlapac okolice 80st w misce, szybciej nagrzewa sie w miescie. zanim wrzucilem podstawke mocala mialem ori gm, spokojna jazda trasa, latem, miedzy 3-4 tys obr, a temp oleju byla w okolicy 110+.
m5 moglo miec znacznie bardziej wydajne chlodzenie niz nawet takie s6. lub jeszcze pojawia sie pytanie gdzie mierzona jest temp oleju?


--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 18:19
Post #4644









CYTAT(Frolik @ Thu, 05 Jan 2017 - 13:10) *
Z jednej strony - czy wogole jest mozliwe, zeby po dłuższej jezdzie 160km/h utrzymywała sie tak niska temp oleju?

nie
olej przy 85 stopniach nie łapie swojej temperatury roboczej, więc ...... wskazania są błędne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Thu, 05 Jan 2017 - 20:21
Post #4645


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT(hexx @ Thu, 05 Jan 2017 - 18:19) *
nie
olej przy 85 stopniach nie łapie swojej temperatury roboczej, więc ...... wskazania są błędne


2.0 TFSI 150km/h autostradą i olej stałe 83 stopnie. Na zewnątrz około 10 stopni.
Wskazania 100% prawidłowe bo szło po OBD z seryjnego czujnika.

Zawsze myślałem, że jak olej ma 80 stopni to już "można" ....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 20:22
Post #4646









CYTAT(Porszak @ Thu, 05 Jan 2017 - 17:20) *
jeszcze pojawia sie pytanie gdzie mierzona jest temp oleju?

powinna być w misce olejowej

nominalna temperatura pracy oleju to 95-105 stopni
lepkość kinematyczna oleju pracującego w normalnych warunkach eksploatacyjnych (jazda miasto i teren niezabudowany ale nie autostrada) mierzona jest przy 100 stopniach

przy jeździe autostradowej olej powinien mieć 105-115 stopni
mocniej a palnik... tak 160-200km/h to już temperatura 115-125
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 20:26
Post #4647









CYTAT(Kunis @ Thu, 05 Jan 2017 - 20:21) *
2.0 TFSI 150km/h autostradą i olej stałe 83 stopnie. Na zewnątrz około 10 stopni.
Wskazania 100% prawidłowe bo szło po OBD z seryjnego czujnika.

Zawsze myślałem, że jak olej ma 80 stopni to już "można" ....

błędny pomiar musi być
grupa VAG daje czujniki seryjnie .. i w Superb 2 TDI CFBG miałem właśnie temperatury mieszczące się w zakresach wcześniej podawanych
wahania rzędu do 5 stopni były w przypadku pomiaru przed zmianą oleju i już po zmianie oleju .. kiedy był przelot drogą klasy S

gdzie u siebie masz czujnik oleju ?

pamiętaj też, że olej nagrzewa się dużo wolniej niż płyn chłodzący
i jak już osiągasz 90 stopni na płynie, to olej ma znacznie mniej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_mat13por_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 22:14
Post #4648









Jaki olej do zakutego 2.0turbo? Po docieraniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 22:18
Post #4649









mocno podkręcony ?
ma LPG ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Thu, 05 Jan 2017 - 23:10
Post #4650


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





CYTAT(hexx @ Thu, 05 Jan 2017 - 20:26) *
błędny pomiar musi być
grupa VAG daje czujniki seryjnie .. i w Superb 2 TDI CFBG miałem właśnie temperatury mieszczące się w zakresach wcześniej podawanych
wahania rzędu do 5 stopni były w przypadku pomiaru przed zmianą oleju i już po zmianie oleju .. kiedy był przelot drogą klasy S

gdzie u siebie masz czujnik oleju ?

pamiętaj też, że olej nagrzewa się dużo wolniej niż płyn chłodzący
i jak już osiągasz 90 stopni na płynie, to olej ma znacznie mniej


Nie wiem gdzie seryjnie zamontowany jest czujnik. Laptop na kolanach i dane z VCDS - nie żadne dodatkowe zegary. Podajesz temperatury oleju przy danej prędkości jak by to była wyrocznia. A wiadomo, że głupia zmiana IC i DP znacząco ją obniża. To że woda nagrzewa się szybciej - prawda jak ta że ziemia jest okrągła i nie trzeba o tym mówić.
Sprawdzałem to na autostradzie Warszawa - Poznań jak jechałem na track day na torze Poznań. Robiłem też kilka przyspieszeń żeby sprawdzić jak w tym samochodzie szybko rośnie temp. Po kilku przyśpieszeniach do 220km/h robiło się koło 105 stopni ale to naprawdę trzeba było kilka razy mocno przegonić auto. Przy normalnej jeździe autostradowej między 140-150km/h na podciśnieniu olej miał nie więcej jak 85 stopni przy zewnętrznej temp. 10 stopni. Czyli wychodzi na to że samochód mam ciągle niedogrzany smile.gif

2.0TFSI na wolnym 3' wydechu i wydajniejszym IC. Podobno beznadziejny Mobil 5w50 a auto bezawaryjnie było upalane cały dzień po Poznaniu, stan oleju taki jak przed teraz ma dołożone jeszcze sporo mocy i nadal działa rolleyes.gif
Auto nie jest już świeże i na tym oleju ma zrobione ponad 120k km...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 23:15
Post #4651









Nie ma opcji by rozgrzany olej miał przy prędkości 150 km/h tylko 85 stopni C
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Thu, 05 Jan 2017 - 23:25
Post #4652


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Cuda w takim razie smile.gif
Akurat na autostradzie jest to mozliwe, bo jest male obciazenie i świetne chłodzenie. Ale nie zamierzam się spierać, mówię jak jest u mnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Thu, 05 Jan 2017 - 23:28
Post #4653









Parametry teperatura-prędkość bardziej odpowiadają warunkom płynu chłodniczego
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomek89
post Thu, 05 Jan 2017 - 23:35
Post #4654


Super User
Dołączył: Mon, 18 May 2009
Skąd: Gm. Głogówek





Może być że olej taki chłodny zważając na pogodę.
W temperaturze otoczenia +5~10 C olej nie przekraczał 68C, prędkości 90-100 kmh.
Jak było znacznie na minusie to nierzadko poniżej 60 C. Czujnik w podstawce filtra.
Żadnej chłodnicy zewnętrznej, tylko fabryczny wymiennik.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Fri, 06 Jan 2017 - 07:50
Post #4655


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Ja tezteraz w zimie mam wiecznie niedogrzany olej. Wpadne na 2 pasmowke i jest git a zaraz zwykla droga 90km/h plus ogrzewanie i mam max 80*... Woda tak samo.. Juz sie zastanawiam czy nieprzelozyc termostatu. Jezdzac w miescie nie ma problemu 90* trzyma ale na trasie spokojnie jadac max 80... Przycisne troche i wzrasta momentalnie. Troche mnie to martwi pod katem temp oleju i obciazenia silnika czy mu sie krzywda nie dzieje ze olej ma 70-80*
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Fri, 06 Jan 2017 - 09:39
Post #4656









Panowie... no to podchwytliwe pytania :
po co zatem producenci podają lepkości oleju w temperaturze 40 stopni C i 100 stopni C, skoro jedna jest za niska a drugiej silnik ma nie osiągać ?

1. Poszukajcie też informacji (a są dostępne) jaką temperaturę ma olej na pierścieniach i jaką na turbinie (a dokładnie na wyjściu z niej).. ?

2. Po co stosować oleje PAO skoro olej mineralny przy takich temperaturach spokojnie sobie poradzi ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Fri, 06 Jan 2017 - 13:42
Post #4657


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Strasznie dziwnie się z Tobą dyskutuję. Ja podałem swój przykład temp. oleju w danych warunkach w danym silniku po pewnych modyfikacjach. Nigdzie nie pisałem, że jest to norma i w każdym aucie będzie tak samo. Podejrzewam, że gdyby auto było seryjne i temp. na zewnątrz była inna to olej miał by wyższą temperaturę. W warunkach, typu miasto - gdzie jeździ się pod większym obciążeniem, wchodzi na doładowanie, stoi na światłach temp na pewno będzie wyższa.
Przytoczyłem swój przykład tylko i wyłącznie jako ciekawostkę, nie spieram się jaka temp jest optymalna dla oleju. Musisz trochę wyjść za swoje schematy bo nic nie jest czarne albo białe.

CYTAT(hexx @ Thu, 05 Jan 2017 - 18:19) *
nie
olej przy 85 stopniach nie łapie swojej temperatury roboczej, więc ...... wskazania są błędne


Piję do tej wypowiedzi - jak widać wskazania nie muszą być błędne. Nie pytałeś o nic więcej jak o prędkość z jaką auto jechało. Przecież przy temp. -20 na zewnątrz a +30 temp. oleju przy tej samej prędkości będzie zupełnie inna?
Jeżeli twierdzisz, że nie bo temp. płynu chłodniczego jest taka sama to nie mamy o czym rozmawiać. Wiesz swoje i tyle.... Szkoda tylko, że każdemu doradzasz jaki ma olej lać do swojego silnika a tak prostolinijnie myślisz.....

tomek evo ma do Ciebie strasznie dużą cierpliwość smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Fri, 06 Jan 2017 - 14:19
Post #4658









Dziwnie ?
Wiesz, mam swoje lata i słabej wiary jestem... nie wierzę w takie bajki
i świętego mikołaja wink.gif

Temperatura zewnętrzna w zdrowym silniku nie ma za dużego wpływu na to czy silnik osiągnie roboczą temperaturę pracy ale ma wpływ na czas w jakim ją osiągnie... bo musi ją osiągnąć.
Tyle.

CYTAT(Kunis @ Fri, 06 Jan 2017 - 13:42) *
Piję do tej wypowiedzi - jak widać wskazania nie muszą być błędne. Nie pytałeś o nic więcej jak o prędkość z jaką auto jechało.

ale po co mam pytać skoro sam napisałeś...
CYTAT(Kunis @ Thu, 05 Jan 2017 - 20:21) *
2.0 TFSI 150km/h autostradą i olej stałe 83 stopnie. Na zewnątrz około 10 stopni.
Wskazania 100% prawidłowe bo szło po OBD z seryjnego czujnika.

dla mnie to bajka
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_hexx_*
post Fri, 06 Jan 2017 - 14:30
Post #4659









CYTAT(Kunis @ Fri, 06 Jan 2017 - 13:42) *
Nigdzie nie pisałem, że jest to norma i w każdym aucie będzie tak samo.

Każdy powszechnie dostępny cywilny silnik turbo PB dział tak samo, ma dokładnie taką samą ogólną zasadę działania (no dobra, po za silnikiem Wankla czy inną egzotyką wink.gif ).
Każdy producent silnika (tego j.w.) zakłada, że przy określonym zakresie temperatury oleju, olej będzie miał określoną lepkość kinematyczną i dzięki temu określa jakie przepływy mają być w przewodach olejowych by układ był właściwie smarowany... dlatego olej musi osiągać określony ściśle zakres temperaturowy, by silnik miał określony przepływ oleju i określona wydajność smarowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kunis
post Fri, 06 Jan 2017 - 14:51
Post #4660


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 April 2009
Skąd: Legionowo





Powiedz tylko jaka to jest ta temperatura robocza wody i oleju.
Dla poparcia moich słów załączam logi mojego samochodu - lato, auto dogrzane logi na 4 biegu.
Silnik stara się utrzymać stałe 84 stopnie płynu chłodzącego - nawiązując do mojej temp oleju na autostradzie. Wszystko się pokrywa.



Rozumiem, że wszystkie czujniki mam niesprawne do tego zepsuty termostat i od conajmniej dwóch lat auto jeździ niedogrzane...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

367 Stron V  « < 231 232 233 234 235 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 08:03