Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> 2.0 TDI BGW wywalenie DPF
willystark
post Sat, 31 Dec 2016 - 10:19
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 20 May 2015





Czolem, szukam osoby ktora mi (odplatnie) zmodyfikuje sczytany wsad pod katem wywalenia DPF. Samochod Passat B5FL silnik 2.0 TDI BGW 136KM, ktos cos?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 31 Dec 2016 - 10:19
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
zbichu
post Sat, 31 Dec 2016 - 16:13
Post #2


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





Wrzucaj wsad. Jest tu tylu mistrzów tuningu, że na bank któryś z nich udzieli Ci odpowiedniej wskazówki pod jakim adresem trzeba zmienić 001 na 000. Jako, że jest to zmiana raptem jednej cyfry to nie sądzę by ktoś domagał się opłat biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willystark
post Mon, 30 Jan 2017 - 13:32
Post #3


Rookie
Dołączył: Wed, 20 May 2015





Ok, więc zapodaje wsad:
http://www119.zippyshare.com/v/xeay846I/file.html

I jeszcze pytanie odnosnie tej zmiany - czy po zmianie wartosci tego bitu komp w ogole nie bedzie rejestrowal bledow zwiazanych z dpf? bo w chwili obecnej wywala czujnik cisnienia w wydechu (fizycznie wywalony dpf) i brak Satacenu w zbiorniczku. Czy po tej zmianie przestanie to rejestrowac, czy trzeba cos jeszcze zmieniac? Z gory dzieki za pomoc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Mon, 30 Jan 2017 - 14:03
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





CYTAT(zbichu @ Sat, 31 Dec 2016 - 16:13) *
Wrzucaj wsad. Jest tu tylu mistrzów tuningu, że na bank któryś z nich udzieli Ci odpowiedniej wskazówki pod jakim adresem trzeba zmienić 001 na 000. Jako, że jest to zmiana raptem jednej cyfry to nie sądzę by ktoś domagał się opłat biggrin.gif


To za tą właśnie robotę bierze się 700-1200 PLN?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Mon, 30 Jan 2017 - 14:07
Post #5


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





CYTAT(willystark @ Mon, 30 Jan 2017 - 13:32) *
I jeszcze pytanie odnosnie tej zmiany - czy po zmianie wartosci tego bitu komp w ogole nie bedzie rejestrowal bledow zwiazanych z dpf? bo w chwili obecnej wywala czujnik cisnienia w wydechu (fizycznie wywalony dpf) i brak Satacenu w zbiorniczku. Czy po tej zmianie przestanie to rejestrowac, czy trzeba cos jeszcze zmieniac? Z gory dzieki za pomoc


Z tego, co wiem, lista błędów związanych z dpf jest tak duża, że wycięcie wszystkiego może utrudnić diagnostykę auta.

Z reguły więc wyłączają obsługę samego wypalania dpf, a różnicówka i reszta przyległości zostaje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 30 Jan 2017 - 14:33
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





daj gdzies indziej ten wsad bo nie moge pobrac i ci zrobie
usuniecie błędu o zaden problem i zaden problem później z diagnozą nie usuwa sie całej tablicy błedów tylko pojedynczo te co trzeba zaden problem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
willystark
post Mon, 30 Jan 2017 - 14:39
Post #7


Rookie
Dołączył: Wed, 20 May 2015





http://www.filedropper.com/038997016k

tu jest ok? numery bledow ktore wyrzuca to:
16856 - P0472 000 - Exhaust Pressure Sensor 1
19527 - P3071 000 Reservoir for Additive for Particle Filter

dasz rade to wywalic?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 30 Jan 2017 - 14:43
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





łap przed tym ustaw wagiem wymiana na nowy dpf (zresetuj)
w razie jak bys miał jakis bład podaj nr błedu a go usune
http://www81.zippyshare.com/v/eFnnAZb1/file.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 30 Jan 2017 - 15:14
Post #9


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(Knutomaniak @ Mon, 30 Jan 2017 - 14:03) *
To za tą właśnie robotę bierze się 700-1200 PLN?

Proszę Cię, nie zaczynaj gównoburzy. rolleyes.gif

Za usunięcie DPF w takim Pasku bierze się te 700-900zł, ale nie za dwa kliknięcia myszki i klawiatury ale za trochę więcej, mam na myśli:
- przyjęcie auta (bierzesz odpowiedzialność za czyjś samochód, trzymasz go w firmie);
- zdiagnozowanie stanu DPF, jego osprzętu, stanu silnika z osprzętem;
- w niektórych przypadkach zakodowanie wymiany filtra/zerowanie wartości adaptacji;
- usunięcie mechaniczne (jak najmniej inwazyjne, sprawdzenie szczelności wydechu po robocie, nieuszkodzenie osprzętu DPF najczęściej przy robocie);
- odczyt sterownika (zawsze jest ryzyko, nawet w przypadku takiego prostego stera);
- modyfikacja softu (porządna, a nie programem z chomikuj, który wypieprzy całą tablicę DTC bez mrugnięcia);
- zapis sterownika (zawsze jest ryzyko, nawet w przypadku takiego prostego stera);
- ponowna diagnoza czy w sterowniku czysto i jak teraz pracuje silnik z osprzętem (często turbo inaczej pracuję, warto to zlogować, bo to dodatkowe kilkanaście minut, a głowa spokojna czy takiemu gościowi wstaje i pompuje jak trzeba czy nie, bo szkoda, żeby zawodnik tydzień później jechał w trasę z rodzinką sporo km od PL i zapompował się na koniec zakresu map sensora, co skończy się powrotem na lawecie i sporym rozczarowaniem);
- danie pewności, że problem z DPF nigdy już nie powróci, żaden DTC z tym związany nie wyskoczy, a sterownik silnika nie będzie próbował regenerować DPFa, którego nie ma.

Profesjonalne usunięcie DPF to nie serwis promu kosmicznego, ale pisanie, że ktoś w tym przypadku bierze kupę kasy za jedno kliknięcie jest totalną bzdurą.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 30 Jan 2017 - 15:18
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





jezeli chodzi o uszkodzenia czujników jestem w stanie zrobic tak program ze wyłącze tez czujniki (nie dtc)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 30 Jan 2017 - 15:20
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





CYTAT
Za usunięcie DPF w takim Pasku bierze się te 700-900zł, ale nie za dwa kliknięcia myszki i klawiatury ale za trochę więcej, mam na myśli:

no i bierze sie za wiedze smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rychulja
post Mon, 30 Jan 2017 - 17:24
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 13 September 2010
Skąd: Rzeszów





No i tym sposobem psujecie rynek obrabiając wsady za friko.
Nawet takim starym kapciom, sami sobie sracie do miski z której jecie. smile.gif
Pozdro dla kumatych wink.gif


--------------------
Hamowania- chiptuning
Elektronika samochodowa
BMW , Mercedes-benz Kodowanie kluczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Mon, 30 Jan 2017 - 18:14
Post #13


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





A powiedz co ty wiesz za ile to poszło? Chyba że korzystasz z usług wrozbity Macieja biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Tue, 31 Jan 2017 - 00:21
Post #14


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





CYTAT(Knutomaniak @ Mon, 30 Jan 2017 - 14:03) *
To za tą właśnie robotę bierze się 700-1200 PLN?

Zapytaj użytkownika Cieniu ile wziął za zmianę jedynki na zero biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Tue, 31 Jan 2017 - 08:17
Post #15


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Po co takie rzeczy robić na forum? Zamiast wymienić się informacjami przez email czy coś to specjalnie jak kolega napisał sracie sobie do miski z której jecie.
Po to są zakłady które to robią żeby ta cena się trzymała w jednym zakresie a nie porozpierdzielanie rynku. Oczywiście nikt tego nie odczuje ale po co ktoś ma poznawać podstawy czegoś co go nie dotyczy tylko wykorzysta to przy próbie zbicia ceny bo na forum wyczytał co tam się robi i dlaczego tak drogo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Cieniu
post Tue, 31 Jan 2017 - 08:44
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 01 August 2008
Skąd: Szczytno





plik jest zabezpieczony i nikt do niego nie ma dostepu
a co tam sie robi w pliku to juz moja sprawa

a jak ktos sobie wyczyta co tam sie robi to niech robi tylko ciekawe z jakim efektem biggrin.gif
CYTAT
sracie sobie do miski z której jecie

nie wiem dlaczego takie stwierdzenia ale powiem ci ze w tej misce było co innego i jestem zadowolony
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Q40
post Tue, 31 Jan 2017 - 11:08
Post #17


Super User
Dołączył: Mon, 30 March 2015





Większość roboty przy dpf'ie to właśnie kwestia sprzętu potrzebna do diagnostyki, jego wytargania, jak i połatania sterownika. 700-900 to normalna cena związana z takim zabiegiem, jak komuś nie pasuje to niech robi sam... a tacy i tak wracają na poprawki i nie ma zmiłuj laugh.gif A tak aby co poniektórych uziemić bardziej, odpowiednie wersje pirackich VAG'ów radzą sobie z dpf'em z większością modeli przysłowiowym "jednym kliknięciem" bo jest dodana takowa funkcja... tylko tych wersji pirackich VAG'ów jest dużo w internecie, 95% z nich to zawirusowany mocno syf po którym wasze auto nie odpali :> a skąd to wiem? A no z doświadczenia ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Knutomaniak
post Tue, 31 Jan 2017 - 12:55
Post #18


Super User
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: Pd





Ja spotkałem się z ceną 700 za sam sterownik, usunięcie mechaniczne we własnym zakresie. Ta cena byłaby uzasadniona, gdyby 'tuner' widział pierwszy raz takie auto i grzebał w programie w poszukiwaniu dpf off.

700-900 za komplet soft + mechanika to wg mnie w miarę uczciwa cena.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Tue, 31 Jan 2017 - 14:36
Post #19


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





CYTAT(Knutomaniak @ Tue, 31 Jan 2017 - 12:55) *
700-900 za komplet soft + mechanika to wg mnie w miarę uczciwa cena.

Obniżam koszty i pozostanie sama mechanika. Poniżej jest plik z linka powyżej, ale z usuniętym dpf.
WinOLS (VW Passat (Pastuch dpf off) - 384811).rar
Osoby chcące poznać tą straszną "tajemnicę" powinny porównać w hex edytorze lub najlepiej w programie Winols obydwa pliki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Tue, 31 Jan 2017 - 15:45
Post #20


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





Poprawiony link, bo zniknęła możliwość edycji huh.gif
WinOLS (VW Passat (Pastuch dpf off) - 384811).rar
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 03:40