Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Caddy bls 105@170 padl po 230tys, Swap na cos sensowniejszego moze byc na pompie czy 2.0
GnieznoGniezno
post Fri, 04 Sep 2015 - 22:25
Post #1


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Pytanko mam na co zmienic silnik zeby polatac tym ze 2-3 lata bezawaryjnie... Buda zdrowa, hamulce i zawiecha porobione, auto nie bite.
Silniki maja opinie papierowych wiec mysle co mozna zeswapowac, czy isc w stare 1.9 czy nowsze 2.0 oczywiscie bez egr dpf i innych eko psujek, co mi podejdzie p&p bez wiekszego strugania, interesuje mnie silnik i skrzynia.
Moc... no slabszy po programie zeby nie byl niz 170 mile widziane 200+ i projekt zeby nie przewyzszyl samochodu...
Caddy 2007 mam od nowosci 70% miasto jezdzone 30% trasa, przy 120tys turbina od 140 gumki pod wtryskami, zamach sprzeglo vr6 i program na 170km i caly ten okres bezawaryjnie przejechalem tylko olej filtry klocki az do dzis stuklo mi i korba mi powiedziala czesc...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 04 Sep 2015 - 22:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
lukas313
post Mon, 07 Sep 2015 - 19:17
Post #2


Super User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Siem-ce śl.





Wstaw słupek z 1.9 tdi BLT a osprzęt przełuż ze swojego silnika .
Będzie szybko , prosto i trwale bo BLT to 130km w serji a ludzie robią je na ponad 200km i wymienią tylko osprzęt w tym silniku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Tue, 08 Sep 2015 - 22:49
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





Ale blt jest na edc15+ a bls i innego pokroju silniku 105km na edc16 nie będzie problemu z czujnikiem wału?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Tue, 08 Sep 2015 - 23:28
Post #4


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





No wlasnie dzis 2 mechanikow potwierdzilo ze czujnik walu musi byc z bls zalozony ale to podobno jest do opanowania bo robili takie zagryzki... tu czyta z walu a tu z uszczelniacza jakos tak
z bls-a zostanie mi turbina od 2.0tdi 140, kompletny planuje kupic ASZ 130km z turbina czy bez brac?
W kompie mam wgranego wirusa na 171/380 odpali to i na soft moge sie wybrac na kolach 80kilometrow?
Kwestia skrzyni tez nie wiem bo mialem jednomas i sprzeglo vr6, skrzynia jcs caddy 5b ale jest krotkaaa a widze wszedzie przy asz 6b... Wole 5 dluzsze przelozenia ale znowu bez przesady...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Wed, 09 Sep 2015 - 07:34
Post #5


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Ale modzicie. Co ci po wirusie z edc15 jak jeździsz na sterowniku edc16 który musi zostać bo przerabiasz silnik pod niego? Jak już robisz takie ogryzki to zainwestuj w jakieś większe turbo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Wed, 09 Sep 2015 - 19:28
Post #6


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Hm to asz nie odpali na edc16? Kazdy mowi ze jak ogarne czujnik walu to odpale...
Co do turbiny spytalem wyzej co lepsze na start do asz... seria z asz czy od passata 140... Za duzo wydatkow na raz a zamiast turbiny wole juz kupic dluzsza skrzynie skoro silnik bede mial na stole... A big turbine i program sobie zrobie powiedzmy w zime
Chyba ze cos innego zaproponujecie niz asz zebym sie zmiescil w +- 4tys za kpl silnik bez przekladki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Fri, 11 Sep 2015 - 01:13
Post #7


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





1 Turbina z 2.0 tdi 140km jest wydajnościowo podobna do turbiny z blt wiec po zmieniać coś to jest praktycznie identyczne? Turbo w 2.0 tdi 140 to gt1749va w silniku blt kkk bv 39 B w różnice to -/+ 10km na kożyść garetta.

2 Jeśli uporaś się z tym czujnikiem i auto odpali po co zmieniać coś w sofcie chyba że wpadaja inne pompki lub turbo.
3 Wirusa ma zrobionego w edc16 bo ma silnik bls, wiec nie wiem o czym pisze synek?
4 Nie zmieniałem skrzyni w cady ale jeżdziłem i wiem że jest krótka masz 2 wyjścia swap na 6 biegów (inny rozrusznik, wybierak, połośki itd) lub wydłużenie swojej skrzynie jcs bebechy 5 biegu powinny pasować z kbl nigdy tego nie robiłem więc tylko rzucam pomyśł 2.0tys/ 120km/h takie ma przełożęnie. Dzięki 4 którkim biegom zyskujemy przyspieszenie a póżniej spokojnie możemy pokonywać kilometry na trasie.
5 Jak odpalisz Asz, blt na edc16 daj znaka bo zawsze mnie ten temat interesował, masz już mechaników którzy to robili wiec mają temat ogarnięty tylko wrzucać i katować.

Rzeżba warta sztuki jak odpalą asz, blt na edc16 bo słupki z bls, bkc, bxe itd kosztują dużo więcej niż z asz, blt, axr, atd i wszystkich inny starszych modeli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lukas313
post Fri, 11 Sep 2015 - 07:47
Post #8


Super User
Dołączył: Tue, 06 November 2007
Skąd: Siem-ce śl.





Ja mam blt zamontowane w passacie b5 i dało się choć twierdziło paru mechaników ze poprzeczniaka nie da sie założyć do passata
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Fri, 11 Sep 2015 - 10:47
Post #9


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





Akurat zamontować blt do paska b5 to żaden problem bo tam seryjnie siedział asz, awx,ajm. Silniki blizniacze wystarczy tylko zmienić miskę itd nie ma problemu bo jest na setowniku edc15 a ja się pytam czy da radę odpalić blt na edc16 autor pisał że ma magików więc chętnie bym taki projekt zobaczył ponieważ te nowsze silniki 105km mają problem z wypadająca korbą i są drogie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuman
post Fri, 11 Sep 2015 - 18:58
Post #10


User
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: Gummersbach / Głogów





Po co ładować się w stare trupy. Wkładać tylko BMM (bądź bliźniaczy BMP po przeróbce na normalną pompę oleju) bo:
-taki sam wałek jak BLS (przygotowany pod DPF), choć później i tak go wyrzucisz lepiej to wystroić
-otwory w bloku pasują pod chłodniczkę spalin
-brak zabawy z czujnikiem polozenia walu, ktory w starych nie jest z tyłu wału na uszczelniaczu
-do tego turbo a w zasadzie sam środek z BMN-a i wszystko pasuje p&p (choćby czujnik temp. spalin z klektorze)

Pompki BQ i turbo BMN wydoją z tego bezawaryjne i stabilne 185-190KM. Choć na mocnym sofcie do ugrania więcej. Najtaniej i najprościej. Wstawianie starego PD-ka to dla mnie rzeźba.

P.S Dziurki w BLS to u mnie norma, 90% padniętych BLS które do mnie trafiają mają właśnie dziurę (1 i 2 cylinder najczęściej). BMM zazwyczaj pęknięte wały (przez padnięte dwumasy) a BMP klasycznie pozacierane super moduły pomp oleju. BMP to tylko Passaty, BMM to MK5, Touran, A3 i Seaty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Fri, 11 Sep 2015 - 22:17
Post #11


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Udalo mi sie wyrwac dobrego arl, silnik kpl z turbo, wtryski al, gwarancja 3mies, znajomego sasiad rozwalil auto i sprzedaje na czesci, szkoda tylko ze ktos sprzeglo i skrzynie zwedzil mi spod nosa.
Po niedzieli wieczorami/nocami wyciagam bls, przekladam czujnik walu z bls do arl, robie rozrzad bo dycha brakuje do wymiany, i wkladam z jednomasem i sprzeglem vr6 i moja stara skrzynia 5, potem na korekte juz na kolach...
Po nowym roku moze cos pomodze... dluzsza skrzynia i moze wieksze tubro zalezy od kasy bo dom, ogrod, dziecko...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zgredd
post Sat, 12 Sep 2015 - 00:28
Post #12


Frequent User
Dołączył: Sun, 04 March 2012
Skąd: Oborniki Śląskie





W odpowiedzi do kuman:

- state trupy typ arl,asz,atd,axr,blt,awx,avf można kupić za grosze 500zł brak problemów z wypadająca korbą i smarowaniem itd.....
-wałek jest zamienny i pasuje prawie z każdego PD w PL martwić się o dpf to tak jak znaleść dziewicę w okolicach 25-30 lat
- chłodniczka spalin kto widział kto słyszał taki sam dodatek jak egr, dpf, kat można usunąć
- problem z czujnikiem wału odpada w bmm i bmp bo mają tak samo umiejścowione jak wszytskie inne nowe silniki brd, bva.......
-turbo moża wybrać jest wiele opcji do wyboru do koloru (zawsze można coś pospwać lub dorobić) turbiny z 170km silnika spokjnie wydolą na 200km po programie
-pomki BQ są bardzo mocne i spokojnie idzie wygenerować 250km w 1.9tdi miałem takie pomki wrzucone do asz z gtb były mocniejsze od AL po dużym przebiegu.

-8 dni pisania i dalej nie wiem czy można odaplić blt, asz na sterowniku edc16 w silniku typu bls, bxe itd....
Wszyscy wszystko wiedzą ale nikt się nie pochwali starym bezawaryjnym tanim kiblem odpalonym na nowym sterowniku pisanie o turbinach i pierdołach nic nie zmieni, wałki, pomki wszystko jest do przeprogramowania. Chodzi o samo odapalenie i wstępną praca.

PS odapalić BMN lub BMP w zastępstwie 1.9 to bajka chodzi mi o starsze silniki z nowszym sterownkiem

Czekam na jakieś konkretne info
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sat, 12 Sep 2015 - 00:59
Post #13


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Wpisz w google bkc swap na buk, arl zamiast 105km wyskocza Ci watki... Osobiscie znam 2 warsztaty gdzie srednio raz w miesiacu maja jakas 105 i polowa wstawia slupek/dol 105 a druga polowa najczesciej asz...
Rozmawialem ze swoim tunerem bls > arl przelozyc czujnik walu, zrobic otwor w bloku na wtyczke, wkladac silnik i na kolach jechac na korekte
Ja kata nie mam, egr wyl programowo, chlodniczka usunieta, jedynie musze poszukac jakis podgrzewacz ze swiecami bo tego w zime brak...
Odnosnie otworu w bloku gdzies o tym czytalem ze jakis magik we wroclawiu ogarnia temat bez wiercenia otworu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Synek
post Sat, 12 Sep 2015 - 09:43
Post #14


Super User
Dołączył: Tue, 14 July 2015





Przecież wypadająca korba to nie wina silnika tylko panewek bo miekkie gówno jest wkładane. Wystarczy założyć Utwardzaną górną a miekka zostaje ta sama. Problem rozwiązany.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kuman
post Sat, 12 Sep 2015 - 11:11
Post #15


User
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: Gummersbach / Głogów





CYTAT(zgredd @ Sat, 12 Sep 2015 - 00:28) *
W odpowiedzi do kuman:

- state trupy typ arl,asz,atd,axr,blt,awx,avf można kupić za grosze 500zł brak problemów z wypadająca korbą i smarowaniem itd.....
-wałek jest zamienny i pasuje prawie z każdego PD w PL martwić się o dpf to tak jak znaleść dziewicę w okolicach 25-30 lat
- chłodniczka spalin kto widział kto słyszał taki sam dodatek jak egr, dpf, kat można usunąć
- problem z czujnikiem wału odpada w bmm i bmp bo mają tak samo umiejścowione jak wszytskie inne nowe silniki brd, bva.......
-turbo moża wybrać jest wiele opcji do wyboru do koloru (zawsze można coś pospwać lub dorobić) turbiny z 170km silnika spokjnie wydolą na 200km po programie
-pomki BQ są bardzo mocne i spokojnie idzie wygenerować 250km w 1.9tdi miałem takie pomki wrzucone do asz z gtb były mocniejsze od AL po dużym przebiegu.

-8 dni pisania i dalej nie wiem czy można odaplić blt, asz na sterowniku edc16 w silniku typu bls, bxe itd....
Wszyscy wszystko wiedzą ale nikt się nie pochwali starym bezawaryjnym tanim kiblem odpalonym na nowym sterowniku pisanie o turbinach i pierdołach nic nie zmieni, wałki, pomki wszystko jest do przeprogramowania. Chodzi o samo odapalenie i wstępną praca.

PS odapalić BMN lub BMP w zastępstwie 1.9 to bajka chodzi mi o starsze silniki z nowszym sterownkiem

Czekam na jakieś konkretne info


Kup za 500zł starego PD-ka, który nie nadaje się do większego lub mnniejszeg remontu.
Ja pisałem jak to wyglada w praktyce żeby wyglądało jak z fabryki. Zmieniam minimum 100 takich silników rocznie w firmie w Niemczech i nie mogę sobie pozwolić na wstawianie starych słupków pod nowe osprzęty.
Jeśli chodzi o Twoje pytanie. Tak spokojnie można odpalić starego PD-ka na EDC16. Robiłe już tak kilkukrotnie bez problemów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sat, 12 Sep 2015 - 14:12
Post #16


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





I co mialem wlozyc znowu blok bls, zmienic panewki na nowe twarde i czekac kiedy korba sie wygnie albo stopka czy sruba pusci bo to tez wada bls bxe bkc i pochodnych, tez nie jeden mechanik mi to powiedzial ze dol jak juz zmieniac to na nic z tych wymienionych. A nawet mieli przypadki rozwalonej stopki czy wygietej korby po 80tys przelotu w aucie bez softu gdzie panewki byly jak nowe a kierownik niedzielny w duzym kapeluszu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Sat, 12 Sep 2015 - 14:14
Post #17


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Ktos podpowie jak ogarnac samemu ten czujnik walu czy moze ciezki temat i odpuscic sobie? Moze byc pw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IroN_87
post Sat, 12 Sep 2015 - 19:52
Post #18


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009
Skąd: Żywiec





Jak już kupiłeś ARL to zrzuć czapkę, oglądnij wałek i gniazda pompowtrysków.. 90% ARL z przebiegiem 150-190tys ma do wymiany wałek, szklanki i gniazda pompek
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fiodor
post Sat, 12 Sep 2015 - 19:54
Post #19


Super User
Dołączył: Mon, 17 September 2012





korby i stopki w wyzej wymienionych silnikach sa tak samo mocne jak w arl, asz co za bzdury ci naopowiadali miechaniory?? problemem jest panewka tak jak napisal synek. Zakladasz nowe panewki sruby i latasz. Kilka bls, bxe lata z moca 200+ i nic sie nie dzieje.


--------------------
ibiza ALH 305/544
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GnieznoGniezno
post Thu, 08 Oct 2015 - 20:39
Post #20


User
Dołączył: Fri, 04 September 2015





Dzisiaj dopiero z mechaniorem sie wzielismy za swapa bo byly wazniejsze sprawy... skrzynia tez dostala(JCS) wiec pytanie co podejdzie pod dzwon arl i poloski ktore mam oraz wybierak cale sterowanie takie p&p ze przykrece i juz nie modze bo mechanik kiepsko z czasem a juz narzeka ze tylko mial byc uszczelniacz inny a jest wiecej roznic bls - arl
Cos dluzszego niz jcs pod jednomas i sprzeglo vr6 oczywiscie 5b
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:16