Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily ze sportowym zacięciem do 180k
DSTurbo
post Tue, 02 Mar 2021 - 12:36
Post #21


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





Tylko nie ma "napędu"


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 02 Mar 2021 - 12:36
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 02 Mar 2021 - 12:55
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(DSTurbo @ Tue, 02 Mar 2021 - 12:36) *
Tylko nie ma "napędu"


Definicja "daily" jest bardzo indywidualnie zmienna, jednemu potrzebny napęd, inny chce podchodzić do auta bez zasłaniania oczu itp. Jaki ma napęd każdy wie, ja zwracam uwagę na fajny w codziennym użytku gadżet wink.gif nie wiem czy w Europie inne marki na to pozwalają? (poza elektrykami) i jak Ford to sobie załatwił - że jednak da się i jest to jakoś zgodne z prawem. No chyba że go uruchamia na 2 minuty tylko smile.gif


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 02 Mar 2021 - 14:26
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Na daily to jest akurat zbedny 'gadzet'. Woz ma dawac radosc z jazdy, szczegolnie jak jest wiekszej mocy. A tutaj taki ma byc. Musisz miec mozliwosc przeniesienia tego na asfalt.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 02 Mar 2021 - 14:32
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Tom-Lee @ Tue, 02 Mar 2021 - 14:26) *
Na daily to jest akurat zbedny 'gadzet'. Woz ma dawac radosc z jazdy, szczegolnie jak jest wiekszej mocy. A tutaj taki ma byc. Musisz miec mozliwosc przeniesienia tego na asfalt.


Który jest zbędny w daily ? - 4x4 ? - wiem. Ale może komuś być potrzebny, nie wnikam.

Aha, uruchamianie zdalne zbędne ? no nie wiem . Skoro autor w wymienia auta FWD w tm owego Focusa , to może nie jest mu 4x4 niezbędne. Ale może żyje w górach kto wie. Albo coś . Potrzeby są różne i priorytety.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 02 Mar 2021 - 14:36
Post #25


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Jak ktoś jest wysoki to do alfy kiepsko się wsiada, dodatkowo wtedy nie istnieje tylna kanapa, bagażnik raczej skromny i przez sedanowy otwór mało praktyczny. Fajnie się jeździ i przyjemnie wygląda w środku i na zewnątrz.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Tue, 02 Mar 2021 - 14:43
Post #26


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 02 Mar 2021 - 12:55) *
nie wiem czy w Europie inne marki na to pozwalają? (poza elektrykami) i jak Ford to sobie załatwił - że jednak da się i jest to jakoś zgodne z prawem.

W Volvo zdalne odpalanie przez smartfon bez problemu w PL działa, nawet na więcej jak 2 minuty.


--------------------
`05 Renault Sport Megane 225 5d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiterSV
post Tue, 02 Mar 2021 - 15:05
Post #27


User
Dołączył: Thu, 18 June 2015





Doprecyzowując to ja nie potrzebuje dużego auta na daily, ba! Nie mam jeszcze dzieci, a tylna kanapa jest potrzebna max raz w miesiącu. To też nie szukam koniecznie sedana, żebym mógł wsadzić foteliki. Moja typowa trasa to 20km do biura ekspresówką, później z 10km po mieście po budowach i do domu. Napęd? Obojętne. Auta i tak zmieniam dosyć często, następne pewnie dobiorę nowe M3 albo RS4, bo mam już ofertę na stole, ale żebym miał ten rabat 20% na Emkę muszę zaczekać do sierpnia. Także teraz szukam czegoś co się fajnie zbiera, bo mam kompleks małego siurka i lubię ganiać się ze świateł cool.gif Lubię też jak auto prowadzi się pewnie, a nie jak tapczan.
Twarde auto? Też żaden problem, młody jestem, na starość kupię eske w longu, żeby odreagować tongue.gif Co do wzrostu to przeciętny chłop ze mnie, takie 184.
Megane RS Trophy dramat z rabatami - najtaniej 175k, Foka ze 160k, ale z tej dwójki jakoś bliżej mi do Megane.
Mam też ofertę na m135i, ale na 4 osoby, które miały z nią do czynienia, 3 powiedziały, że "takie se".
S3? Boję się, że będzie trudno pozbyć się cesji na to auto za pół roku. Plus też kwestia czy nie zanudzi mnie przy świrowaniu, bo na daily na pewno jak najbardziej poprawne, plus wygląd taki przeciętny, ale to nie jest priorytet. Alfa? Fajna, ale jakoś przejadła mi się z wyglądu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 02 Mar 2021 - 15:52
Post #28


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Jeśli kryterium są wrażenia z jazdy i łatwozbywalność to Focus i Megane.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Tue, 02 Mar 2021 - 16:24
Post #29


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jak szukasz czegoś na pół roku to prędzej zrobisz cesję s3 niż jakiekolwiek megane czy forda... W ogóle jaki jest sens pchać się w leasing/wynajem na 6mc? Biorąc pod uwagę obecnie covida i zapaść na rynku, to nie jest zbyt mądre.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DSTurbo
post Tue, 02 Mar 2021 - 16:34
Post #30


Super User
Dołączył: Fri, 03 April 2015





J/w prędzej zrobisz cesję s3 za 200k niż meganki, jak dobrze z rabatów skorzystasz to i nie stracisz na tym.


--------------------
Turbosprężarki. Serwis, sprzedaż, skup.
Oleje Millers.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Tue, 02 Mar 2021 - 17:20
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 02 Mar 2021 - 14:32) *
Który jest zbędny w daily ? - 4x4 ? - wiem. Ale może komuś być potrzebny, nie wnikam.

Aha, uruchamianie zdalne zbędne ? no nie wiem . Skoro autor w wymienia auta FWD w tm owego Focusa , to może nie jest mu 4x4 niezbędne. Ale może żyje w górach kto wie. Albo coś . Potrzeby są różne i priorytety.


Tak, uruchamianie zdalne to jest dla mnie niepotrzebny gadzet. Daily jezdzisz na co dzien, w rozne miejsca, chyba, ze w kolo trzepaka. Mieszkasz w PL? Tutaj trakcji dobrej jest pare miesiecy. Jakbym teraz mial wybierac woz to byl bardzo rozwazal naped na obie osie i tyle. Dlatego mowie to z wlasnego doswiadczenia.

Kazdemu wedlug potrzeb. Dla mnie na tamten czas S3 8V to byl bardzo dobry wybor. Mozna sie cieszyc osiagami caly rok, w roznych warunkach pogodowych. Obecnie S3 dalej warto rozwazyc i mysle, ze pozbedziesz sie tego szybciej niz Foki czy Megane.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 02 Mar 2021 - 17:46
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Tom-Lee @ Tue, 02 Mar 2021 - 17:20) *
...
Kazdemu wedlug potrzeb. ..


Otóż to smile.gif

Za to dla mnie może z racji wieku i małej potrzeby gnania po ulicach zwłaszcza jak nie ma przyczepności (hamowanie i zakręty to jest to samo co w ośce a nawet gorzej bo napęd waży ) - napęd w ogóle nie robi różnicy (na ulicy) . Byle nie RWD bo dziecko bierze auta czasem. Za to zdecydowanie wolę mieć cieplutko po wejściu do auta zimą i bez skrobania i wolałbym (bo tego nie mam niestety ) mieć chłodek latem - bo właśnie mieszkam w PL smile.gif
Ale to chyba nie wątek o zaletach i wadach napędów .

O Volvo nie wiedziałem, fajnie .

A autor swoje prefernecje opisał więc chyba nie ma co się sprzeczać.



--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiterSV
post Tue, 02 Mar 2021 - 22:04
Post #33


User
Dołączył: Thu, 18 June 2015





CYTAT(rwtnt @ Tue, 02 Mar 2021 - 16:24) *
Jak szukasz czegoś na pół roku to prędzej zrobisz cesję s3 niż jakiekolwiek megane czy forda... W ogóle jaki jest sens pchać się w leasing/wynajem na 6mc? Biorąc pod uwagę obecnie covida i zapaść na rynku, to nie jest zbyt mądre.


Szczerze mówiąc w czasie covid już zrobiłem cesję na clio rs trophy i m340i, więc no da się, kwestia odstępnego tongue.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kososki
post Wed, 03 Mar 2021 - 11:49
Post #34


User
Dołączył: Sun, 03 February 2008





CYTAT(Andrzejsr @ Tue, 02 Mar 2021 - 17:46) *
Otóż to smile.gif
Za to zdecydowanie wolę mieć cieplutko po wejściu do auta zimą i bez skrobania i wolałbym (bo tego nie mam niestety ) mieć chłodek latem - bo właśnie mieszkam w PL smile.gif


Ale mówisz o zdalnym odpaleniu auta czy jakiejś formie webasto? Co Ci da takie odpalenie auta zimą? Będziesz stał przed autem przez 10min, aż się rozgrzeje? Czy zostawisz odpalone auto i pójdziesz do domu (ja bym się jednak bał zostawić odpalony samochód bez opieki). Poza tym i tak trzeba by wejść do auta, żeby ustawić dmuchawę zwiększoną na szybę przednią (+ ew. ogrzewanie szyby włączyć). Pomijam, że jest to kwestia dla osób mających za dużo czasu w życiu, bo zanim śnieg stopnieje bez skrobania to trochę to potrwa.
Nawet mając taką opcję i tak wolałbym odpalić auto, grzanie foteli i szybko zeskrobać szybę i ruszyć, a nie stać jak kołek i czekać. Już więcej sensu ma przypadek letni, wtedy autentycznie można odpalić auto, schować się pod jakiś daszek i poczekać, aż się trochę schłodzi np. wracając po 2-godzinnych zakupach z hipermarketu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 03 Mar 2021 - 13:19
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Zimami dotąd używałem DEFY - elektrycznego ogrzewnia postojowego (230V) o określonej godzinie uruchamia się "farelka" wwewnątrz kabiny (i jesli jest to grzałka chłodziwa silnika , w jednym aucie miałem tą grzałkę w innym tylko kabina) - nie musi być nadmuchu na szybę, wszystko spływa jeśli jest odpowiednio wcześniej uruchomiona, ciepło idzie do góry, a i silnik można cisnąć szybciej nie czekając tyle co na zimnym na nagrzanie oleju.

Ford z tego co się dowiedziałem nigdzie nie odjedzie po takim odpaleniu - chodzi ale jest zamknięty. Dla złodzieja myślę żadna różnica czy uruchomiony czy nie, uruchomi jak zechce i tak jak ma na celowaniku.

Odpala się auto znacznie wcześniej - z domu (lub -tego nie wiem w przypadki aplikacji ford pass może o ustalonej wcześniej godzinie?) - ubierasz się, myjesz , jesz śniadanie itp, a auto się w tym czasie grzeje / chłodzi, po kiego przy nim stać? Czy wracając nie wiem, z pracy - wiesz że wychodzisz za pół godziny - klik i się auto przygotowuje. Cały sens w tym żeby nie lecieć w majtkach do auta aby go uruchomić tylko zrobić to z domu .


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 03 Mar 2021 - 14:07
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 03 Mar 2021 - 14:19) *
Odpala się auto znacznie wcześniej - z domu (lub -tego nie wiem w przypadki aplikacji ford pass może o ustalonej wcześniej godzinie?) - ubierasz się, myjesz , jesz śniadanie itp, a auto się w tym czasie grzeje / chłodzi, po kiego przy nim stać? Czy wracając nie wiem, z pracy - wiesz że wychodzisz za pół godziny - klik i się auto przygotowuje. Cały sens w tym żeby nie lecieć w majtkach do auta aby go uruchomić tylko zrobić to z domu .
wg mnie, trochę demonizujesz.

Współczesne auta mają elektrycznie grzaną przednią szybę, grzane stołki i grzaną kierownicę - to nie jest żadne wymyślne wyposażenie, raczej standard. Minuta, dwie i już masz odmrożoną szybę. A jeśli masz nieco mocniejszy silnik benzynowy, to wytwarza on tyle ciepła, że ciepłe powietrze leci praktycznie po 500 metrach jazdy.

Za to zdalne odpalanie może być fajne, jak siedzisz w kawiarni obok parkingu biggrin.gif


CYTAT(PiterSV @ Tue, 02 Mar 2021 - 23:04) *
Szczerze mówiąc w czasie covid już zrobiłem cesję na clio rs trophy i m340i, więc no da się, kwestia odstępnego tongue.gif
jesteś pracownikiem banku w pionie: "cesje i leasingi"? biggrin.gif


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Wed, 03 Mar 2021 - 14:37
Post #37


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Pamiętaj kryzys to dopiero nadejdzie wink.gif, na razie ludzie sobie konsumują pieniądze z tarcz. Prawdziwy kryzys to się objawi 3/4 kwartał tego roku i następny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 03 Mar 2021 - 15:49
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 03 Mar 2021 - 14:07) *
wg mnie, trochę demonizujesz.

Współczesne auta mają elektrycznie grzaną przednią szybę, grzane stołki i grzaną kierownicę - to nie jest żadne wymyślne wyposażenie, raczej standard. Minuta, dwie i już masz odmrożoną szybę. A jeśli masz nieco mocniejszy silnik benzynowy, to wytwarza on tyle ciepła, że ciepłe powietrze leci praktycznie po 500 metrach jazdy.

Za to zdalne odpalanie może być fajne, jak siedzisz w kawiarni obok parkingu biggrin.gif

..


Nie demonizuję, bo to dodatkowy fajny gadzet i nie wynoszę go do rangi czegoś najistotniejszego, więc nie czynnik decydujący o wyborze, ale za to mogący w nim utwierdzić.
To jednak całkiem co innego zimne latem / ciepłe zimą całe wnętrze całe, śnieg który spłynął itp niż tylko podgrzewane fragmenty, przy czym w kwestii lata jednak wentylowanych foteli wszędzie się nie znajdzie. No i ciepły silnik gdy ruszamy - jak w elektryku prawie - nie trzeba kawałdrogi jechać żeby zagrzać olej. Po co sportowe zacięcie jak trzeba czekać na zagrzanie (tzn wymieniając auta co pół roku to niekoniecznie)

A zastosowania w kawiarni obok auta, czy takie jak poniżej - czemu nie wink.gif

https://www.youtube.com/watch?v=qpL_DcT6ko8


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Thu, 04 Mar 2021 - 20:43
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(PiterSV @ Tue, 02 Mar 2021 - 15:05) *
Napęd? Obojętne. Auta i tak zmieniam dosyć często, następne pewnie dobiorę nowe M3 albo RS4, bo mam już ofertę na stole, ale żebym miał ten rabat 20% na Emkę muszę zaczekać do sierpnia. Także teraz szukam czegoś co się fajnie zbiera, bo mam kompleks małego siurka i lubię ganiać się ze świateł cool.gif Lubię też jak auto prowadzi się pewnie, a nie jak tapczan.
Twarde auto? Też żaden problem, młody jestem, na starość kupię eske w longu, żeby odreagować tongue.gif


No to planując kupić M4 czy RS4 odpuściłbym Giulię Veloce. Po przesiadce z Alfy do któregokolwiek z tych niemców, będziesz miał wrażenie, że zrobiłeś krok w tył w kontekście feelingu i sportowo zestrojonego układu kierowniczego. Pamiętam, że z Veloce od razu wsiadłem do Focusa ST 2.3 EcoBoost. Mimo że Ford ma mega bezpośredni układ kierowniczy, to w Alfie jest jeszcze bezpośredniejszy, jeszcze ostrzejszy i pieruńsko szybki. W BMW M4 i w RS4 będziesz się czuł z początku jak w limuzynie przez ten układ kierowniczy, a nie jak w sportowym modelu. Nie bierz Alfy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PiterSV
post Fri, 05 Mar 2021 - 12:27
Post #40


User
Dołączył: Thu, 18 June 2015





Ja pierpapier, ogólnie jest gorzej z dnia na dzień. Meganki zarezerwowane albo za zaporową kasę, s3 jest, ale te niezarezerwowane są takie, że szkoda gadać, a produkcja za 4 miesiące. To chyba zostaje tylko Alfa...
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 06:27