Shoutbox 0 nowych PW 


5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >  
Reply to this topicStart new topic
> Samochód do 15tyś z możliwością dalszego rozwoju, Zakup daily ze sportowym zacięciem
_adams_
post Thu, 10 Dec 2020 - 07:41
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Autor chce auta z możliwością dalszego rozwoju - domyślam się że chodzi o moc i ewentualne zmiany w zawieszeniu i hamulcach. Opel Vectra "średnio" się nadaje, delikatnie mówiąc wink.gif

Brałbym 1.8T w dowolnej budzie, nawet B5 jeśli zdrowe - zależnie od gustu. Byle nie było mocno bite i niechlujnie złożone, aby nie marnować kasy i energii na poprawki blacharsko lakiernicze.
Zrobić mu głowicę i z czasem wydech, potem zebrać resztę gratów i 300KM pęka. Najlepiej quattro, na śliskim przednia zabawa. To nadal najtańsze, najprostsze i najmniej awaryjne silniki z takim potencjałem, a mnogość opcji zmian hebli, zawiasu, napędu czy wyglądu zaspokoi wszelkie oczekiwania.

Odradzam wszelkiej maści wolnossaki z możliwością uturbienia - to bez sensu. Chyba że ktoś czerpie frajdę z wiecznego dłubania.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 10 Dec 2020 - 07:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Thu, 10 Dec 2020 - 08:55
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Zgadzam się z adamsem. Jeśli nie zależy na RWD to trzeba iść sprawdzonymi ścieżkami. Za mały budżet. "Innowacje" kosztują, wiemy to z tematu o "premium" wink.gif dlatego opcja z 1.8 T od VAG wydaje się najsensowniejsza. Oglądałem jakiś czas temu piękne TT 1.8 T 150 KM ale cenił gość to na 20 tyś zł. Tylko że trzeba trochę poszukać. Golfa IV lub Seat może łatwiej się trafi.

A jak na być RWD to tylko BMW e36 z seryjną szpera i m50. Ale to będzie kosztować. Zwłaszcza, jak się zacznie szukać mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lovwelas
post Thu, 10 Dec 2020 - 09:43
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 December 2009





Jak dobrze poszukasz to znajdziesz w okolicach tego budzetu Leona 1p FR 2.0 TFSI.
Mechanicznie identyko to co mk5 GTI.
Czasami trafiaja sie z DSG.
Ja osobiscie wolalbym dołożyc troche do założonego budzetu i miec na wejsciu auto w wiekszym potencjałem, niż kupić coś za 13k i wydać kolejne 10k zeby zrobić marne 250+km


--------------------
@CoiloversPl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Zurad1
post Thu, 10 Dec 2020 - 09:53
Post #44


User
Dołączył: Fri, 13 December 2019





W tym budżecie to chyba najsensowniej 1.8t (a3, a4, golf IV, leon, toledo itd). Osobiście dozbierałbym kolejne 5ooo i w okolicach 20tyś szukać czegoś w 2.0tfsi z DSG (chociażby te mk5 GTI).

W tak niskim budżecie pchanie się w wolnossaki to moim zdaniem słaby pomysł, chyba, że interesuje Cię jazda serią, to wtedy może jakieś e36/e46. Modowanie wolnossaków to niestety dość wysokie koszta.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Khise_*
post Thu, 10 Dec 2020 - 11:23
Post #45









Ehh to chyba faktycznie zostanę przy tym 1.8T bo już sporo o nich wiem. Do tego mam niedaleko do Gregora i graty praktycznie na miejscu od MTuning. Niestety B5 w quattro stały się mega kultowymi samochodami przez co spora ilość to pozajeżdżane trupy. Reszta dzieli się na automaty, których nikt nie chce i wreszcie perełki, które większość właścicieli sobie zostawia a jeśli już któryś z nich decyduje się na sprzedaż to takie samochody są już podłubane na 250km+ i kosztują w okolicach 20tyś. Pomijam fakt, że przez wirusa ceny wszystkich samochodów poszły w górę a spora część osób zrezygnowała nawet z prób sprzedaży.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 10 Dec 2020 - 12:56
Post #46


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Polecę z własnego doświadczenia Astre h 2.0turbo. Kupiłem na szybkiego egzemplarz za niecałe 10k, bezwypadkowe z bixeno, climatronic itd, oleju między wymianami nie dolewam, po sofcie jakiś problem jest bo z dołu jedzie jak seria, ale potem już nieźle- okolice 220ps na 1bar, a to taki lajtowy Soft, katy na miejscu, skrzynia przy tej wersji (170ps) chodzi idealnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Khise_*
post Thu, 10 Dec 2020 - 13:05
Post #47









Jak mam wybierać między tą astrą a audi a4 B5 to zdecydowanie wybiorę B5.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
borman
post Thu, 10 Dec 2020 - 14:09
Post #48


User
Dołączył: Sat, 04 November 2017





czasem mam wrażenie że większa część użytkowników to jakieś boty albo fantazjujący nastolatkowie bez prawka, przecież w a4 b5 jest mniej miejsca z tyłu niż w golfie.
ontopic:
musi być lhd? jak dobrze poszukasz to za 15k wyrwiesz angola e90 330d z n57, na hybrydowym turbo i wtryskach z 550d się robi ~500hp/1000nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Khise_*
post Thu, 10 Dec 2020 - 14:20
Post #49









CYTAT(borman @ Thu, 10 Dec 2020 - 14:09) *
czasem mam wrażenie że większa część użytkowników to jakieś boty albo fantazjujący nastolatkowie bez prawka, przecież w a4 b5 jest mniej miejsca z tyłu niż w golfie.
ontopic:
musi być lhd? jak dobrze poszukasz to za 15k wyrwiesz angola e90 330d z n57, na hybrydowym turbo i wtryskach z 550d się robi ~500hp/1000nm


Nie wiem ja tam na brak miejsca w B5 nie narzekam, nie mam pojęcia jak to w golfie wygląda bo z tyłu nigdy nie siedziałem to się nie wypowiadam na temat przestrzeni. Wiem jednak, że Audi ma przewagę w postaci napędu AWD. Golf też niby ma AWD ale nie wiedzieć czemu akurat w wersji z 1.8T nie występuje a szkoda. Dobrą opcją wydaje się też seat Leon 1 z 4x4, który w połączeniu z 1.8T daje pewnie większy fun z jazdy niż audi. Nigdy nie robiłem przekładki i trochę mnie to odstrasza bo czytałem dużo wątków na przeróżnych forach jak goście kupowali przełożone Angole a później elektronika fiksowala. No ale e90 ładna a w połączeniu ze sprawdzonym 3.0d dala by mi na pewno dużo frajdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 10 Dec 2020 - 15:08
Post #50


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Khise @ Thu, 10 Dec 2020 - 15:20) *
Nie wiem ja tam na brak miejsca w B5 nie narzekam, nie mam pojęcia jak to w golfie wygląda bo z tyłu nigdy nie siedziałem to się nie wypowiadam na temat przestrzeni. Wiem jednak, że Audi ma przewagę w postaci napędu AWD. Golf też niby ma AWD ale nie wiedzieć czemu akurat w wersji z 1.8T nie występuje a szkoda. Dobrą opcją wydaje się też seat Leon 1 z 4x4, który w połączeniu z 1.8T daje pewnie większy fun z jazdy niż audi. Diesel odpada stawiam tylko na benzyniaki. Poza tym nigdy nie robiłem przekładki i trochę mnie to odstrasza bo czytałem dużo wątków na przeróżnych forach jak goście kupowali przełożone Angole a później elektronika fiksowala. No ale e90 ładna a w połączeniu ze sprawdzonym 3.0d dala by mi na pewno dużo frajdy.


Nie musisz robić przekładki, to zmarnowane pieniążki, które lepiej wydać na m pakietowe zderzaki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Thu, 10 Dec 2020 - 15:15
Post #51


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Colt CZT mały fajny pomykacz 1,5 mivec turbo, 150 koni w zupełnej serii beż zadnych modów robi 0-100 w 7,2sek (sprawdzone przeze mnie osobiscie na dragy), wydech strojenie i pęka 200koni i podejrzewam że na dobrej gumie ponizej 6sek spokojnie. Miejsca z tyłu tyle że można się zaskoczyć- oczywiscie bagażnika prawie nie ma i też wygląd nie każdemu przypadnie do gustu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Thu, 10 Dec 2020 - 15:46
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Khise @ Thu, 10 Dec 2020 - 13:05) *
Jak mam wybierać między tą astrą a audi a4 B5 to zdecydowanie wybiorę B5.


Spoko, ale niby dlaczego? Jeździłem jednym i drugim (nie z zamiarem kupna, po prostu 1.8T w A4) i jeśli nie masz manii na jakąś markę to nie ma się nad czym zastanawiać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarosław-LT
post Thu, 10 Dec 2020 - 16:53
Post #53


User
Dołączył: Thu, 12 March 2020





autor;
Do tej pory obcowałem tylko z VAGami, więc przyznam, że reszta silników jest dla mnie obca. Co sądzicie o wymienionych przeze mnie propozycjach? Czy istnieje jeszcze coś sensownego na co powinienem zwrócić uwagę? Z góry dziękuje za odpowiedź.


Trochę słabo obcowałeś z VAGiem skoro nie wspominasz o 2.7 biturbo.
Tu masz rozwojowy silnik do megamocy tylko lekko musiałbyś dozbierać na starcie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Khise_*
post Thu, 10 Dec 2020 - 17:11
Post #54









Jarosław po pierwsze to to, że go nie wymieniłem nie świadczy o tym, że go nie znam. Idąc dalej twoim tokiem myślenia to nie wymieniłem też 3.7 i 4.2. Po drugie to koszty utrzymania tego "cudownego" silnika są cholendarnie wysokie. Rozmawiałem z kilkoma właścicielami A6 i jedni byli zadowoleni a inni sprzedawali już po miesiącu. Silnik jest podobno super o ile był dbany a z tym bywa ciężko. Jeśli kupił go ktoś kto ma nijakie pojęcie o motoryzacji to te dwie turbosprężarki zrobiły z niego sieczkę. Ot to powody dla których nie brałem go pod uwagę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Khise_*
post Thu, 10 Dec 2020 - 17:16
Post #55









CYTAT(Lincoln e30ix @ Thu, 10 Dec 2020 - 15:46) *
Spoko, ale niby dlaczego? Jeździłem jednym i drugim (nie z zamiarem kupna, po prostu 1.8T w A4) i jeśli nie masz manii na jakąś markę to nie ma się nad czym zastanawiać.


Nie mam manii. Po prostu jeśli mam wybierać między czymś co będzie miało napęd AWD a czymś co będzie miało FWD to raczej wybiorę AWD. W tych pieniądzach kupię już a4 B5 1.8t w quattro lub Seata Leona 1 z tym samym silnikiem i haldexem. Okej opel jest nowszy, zapewne wygodniejszy i może za zmniejsze pieniądze są się podnieść moc ale wolałbym to poświęcić na rzecz napędu na cztery koła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Thu, 10 Dec 2020 - 17:26
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





W A4 B5 masz 3 otwarte Torseny, a w Seacie Quattro to najbardziej prymitywny "haldex", ze zwłoką dołączania tylnej osi liczoną w sekundach. Także nie nastawiałbym się na jakąś wyborną trakcję w zakrętach. To tak oczywiście informacyjnie, bo widzę, że decyzja i tak została podjęta i będzie to Audi A4 Quattro 1,8 turbo, bez względu na wszelkie argumenty. I bardzo dobrze - auto ma się przede wszystkim podobać, ma mieć styl i image zgodny z oczekiwaniem płatnika.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 10 Dec 2020 - 17:28
Post #57


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





2.7 to stara spierdolina, która ma sens jeśli jest się mechanikiem i wszystko ogarnia samemu, albo w jakimś Rs4, który ma jakąś wartość i np. wpakowanie +10k w wymianę sprężarek to jakieś naście procent wartości, a nie 100% w przypadku np. A6 2.7 lub olrołda

Edit :Który haldex ma opóźnienie mierzone w sekundach, czymś Ty jeździl blink.gif


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Miloszz
post Thu, 10 Dec 2020 - 17:46
Post #58


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





CYTAT(Dmj @ Thu, 10 Dec 2020 - 15:15) *
Colt CZT mały fajny pomykacz 1,5 mivec turbo, 150 koni w zupełnej serii beż zadnych modów robi 0-100 w 7,2sek (sprawdzone przeze mnie osobiscie na dragy), wydech strojenie i pęka 200koni i podejrzewam że na dobrej gumie ponizej 6sek spokojnie. Miejsca z tyłu tyle że można się zaskoczyć- oczywiscie bagażnika prawie nie ma i też wygląd nie każdemu przypadnie do gustu

+1
też bym się właśnie poważnie nad nim zastanowił, młodszy niż większość 1,8T w tej kasie, zdrowy, lekki i fajnie podaje. Gokart wręcz smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Khise_*
post Thu, 10 Dec 2020 - 18:03
Post #59









Tak dla pewności: https://www.olx.pl/oferta/mitsubishi-colt-c...D5-IDHIMTy.html

Mówimy o tym? Czy o jakiejś starszej generacji? Jak o tym to powiedzcie jak to wygląda względem miejsca bo ze zdjęć wydaje się małe.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dmj
post Thu, 10 Dec 2020 - 18:26
Post #60


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 March 2010





Tak o tym- jest jeszcze colt ralliart z tym silnikiem i smart forfour brabus( cos tam pomodzony 1,5t mivec i 177km) . Co do miejsca to tylna kanapa jest przesuwana i jak z przodu siedzą osoby ok 185cm wzrostu to ja mając prawie 1,90m z tyłu czuje sie jak w maybachu. W porównaniu do takiego a4 b5 to w środku jest naprawdę w opór miejsca. Tylko tak jak wspominałem- bagażnik praktycznie nie istnieje
Go to the top of the page
 
+Quote Post

5 Stron V  < 1 2 3 4 5 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 23:24