Shoutbox 0 nowych PW 


10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kombi/Sedan na daily 300+ za 50-75tys
Lincoln e30ix
post Tue, 01 Dec 2020 - 19:44
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(replay963 @ Tue, 01 Dec 2020 - 16:51) *
halo!!!! wracamy na ziemie! mamy XXI wiek, nie omawiamy tu zabytków. A vectry z jakimi miałem stycznośc to miałem VB (posiadałem nawet takie cudo, 2.5, zawias irmschera, auto bardzo średnie) a jeździłem VC w polifcie 2.0T i wole nawet A6 C5 od tego wynalazku.


A6C5 akurat z zawiasem przód z pastucha, tył z LUPO to nawet przy Vectrze B DECHA w kwestii prowadzenia, sto lat za insigniami.

0-100 tam jest słabe przez ograniczone doładowanie na dwóch pierwszych biegach, jedzie prawie tak słabo jak W8 w tiptronicu. 12s bez szans na moje oko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 01 Dec 2020 - 19:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
kompot
post Tue, 01 Dec 2020 - 20:33
Post #42


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(Maciek1234 @ Tue, 01 Dec 2020 - 11:31) *
fantastyczny argument, żeby dowieść, że Insignia OPC jest wolna. Pewnie jak na liczniku ma 2 paki, to w rzeczywistości jest 170 biggrin.gif


tu idzie równo z 535iX F10. A jak ktoś narzeka na masę Insignii, to Beemka waży 100kg więcej laugh.gif

https://zeperfs.com/en/duel3005-8197.htm

gabarytowo to są identyczne auta - 4,9 długość, 1,85 szerokość, 1,5 wysokość. Jak się okazuje, osiągi też identyczne. A skoro są identyczne, to po co kupować auto dużo bardziej zużyte?

Wg. zeperfs czas 100-200 km/h to około 20 s dla obydu aut.

Dwie masy podane to:
Niższa: deklarowana DIN czyli masa z 90% paliwa, zwykle dla najlżejszej wersji wyposażenia i z dopuszczalną odchyłką 4 czy tam 5% (masy są zaniżane, głownie zabieg marketingowy). BMW jest cięższe o 15 kg mając 8-biegowy automat. W porównaniu do OPC AT, BMW jest 65 kg lżejsze.
Wyższa: najcięższe zważone auto w testach, z których pochodzą dane o osiągach, plus dodane 75 kg - 68 kg założone dla kierowcy (tak wiem, mało) i 7 kg na bagaż, to jest wzorowane na jakiejś tam normie.

Tu insignia jest o wiele cięższa i te rozbieżności w masach deklatowanych i najcięższych raczej nie są dziwne. OPC jako wysoka opcja w gamie Opla ma już większość dodatków w najuboższej specyfikacji i wychodzi ciężko, niewiele można do niej dokupić. Do BMW opcji jest sporo. Masa dodatków w zależności od auta wynosi zwykle 100-250 kg, czyli spoooooro.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
banan
post Wed, 02 Dec 2020 - 08:19
Post #43


User
Dołączył: Sat, 29 October 2005
Skąd: z Poznania





CYTAT(nomad66 @ Tue, 01 Dec 2020 - 18:21) *
Uwielbiam tematy o Insigni biggrin.gif tak szybka, że zakrzywia czasoprzestrzeń biggrin.gif auto roku 2019 i 2020 wink.gif \



Insignia nowym E36? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 02 Dec 2020 - 08:46
Post #44


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Lincoln e30ix @ Tue, 01 Dec 2020 - 20:44) *
0-100 tam jest słabe przez ograniczone doładowanie na dwóch pierwszych biegach, jedzie prawie tak słabo jak W8 w tiptronicu.
Insignia OPC, jak i W8 Tiptronic to skrzynie hydrokinetyczne, gdzie nie strzelisz ze sprzęgła, więc wyniki 0-100 są takie, a nie inne. Te auta praktycznie startują z obrotów jałowych. Tu masz stratę sekundy, czy dwóch na starcie, ale za to dłuższą żywotność całego zespołu napędowego. Przy skrzyniach manualnych zrobotyzowanych masz funkcję Launch Control, która umożliwia strzał ze sprzęgła, ale ilość procedur jest ograniczona. A w zwykłych manualach po 3-cim strzale już czuć sprzęgło, więc te wszystkie wyniki 0-100 są bardzo teoretyczne i w praktyce bezużyteczne. Ale jak widać, stanowią dla wielu wyrocznię, czy auto 'jedzie', czy 'nie jedzie'.



CYTAT(ElXen @ Tue, 01 Dec 2020 - 19:37) *
Insignia 0-200 manual 346koni robi 100-200 na poziomie 18 sekund - wynik z aplikacji Draggy. Nie wierzę w 12 sekund 100-200 z tego wcześniejszego filmu. Posługiwanie się niezweryfikowanymi pomiarami nie ma sensu.
acha, czyli jak Audi ma 400KM, to wierzysz, że zrobi 100-200 w 12 sekund, a jak Opel ma 400KM, identyczne rozmiary, masę, współczynnik oporów, powierzchnię czołową, to już nie wierzysz, że będzie miało 12 sekund. OK.



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Wed, 02 Dec 2020 - 09:21
Post #45


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





450 konne FWD na dogrzanym semi slicku i równym asfalcie zrobi 5 do setki
Ten sam samochód na zwykłych oponach, gorszym asfalcie i bez LC zrobi 6,5-7

I w zasadzie tyle w temacie magii cyferek 0-100 i dyskusji czy 6,5-7 do setki oznacza muła


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Wed, 02 Dec 2020 - 09:21
Post #46


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





to może napiszę tak na koniec, Maciek1234 nikt nie chce twojego opla bo to gó@**. dziekuje.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ElXen
post Wed, 02 Dec 2020 - 10:45
Post #47


Rookie
Dołączył: Thu, 01 March 2007





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 02 Dec 2020 - 08:46) *
Insignia OPC, jak i W8 Tiptronic to skrzynie hydrokinetyczne, gdzie nie strzelisz ze sprzęgła, więc wyniki 0-100 są takie, a nie inne. Te auta praktycznie startują z obrotów jałowych. Tu masz stratę sekundy, czy dwóch na starcie, ale za to dłuższą żywotność całego zespołu napędowego. Przy skrzyniach manualnych zrobotyzowanych masz funkcję Launch Control, która umożliwia strzał ze sprzęgła, ale ilość procedur jest ograniczona. A w zwykłych manualach po 3-cim strzale już czuć sprzęgło, więc te wszystkie wyniki 0-100 są bardzo teoretyczne i w praktyce bezużyteczne. Ale jak widać, stanowią dla wielu wyrocznię, czy auto 'jedzie', czy 'nie jedzie'.



acha, czyli jak Audi ma 400KM, to wierzysz, że zrobi 100-200 w 12 sekund, a jak Opel ma 400KM, identyczne rozmiary, masę, współczynnik oporów, powierzchnię czołową, to już nie wierzysz, że będzie miało 12 sekund. OK.

tu masz przykład zweryfikowanego pomiaru 100-200 w 12 sekund w Audi s4 b8 https://www.youtube.com/watch?v=D-WYOjCtxXE jakoś nic podobnego nie mogę znaleźć dla Insignii. I nigdzie też nie pisałem, że wierzę w 12 sekund 100-200 w każdym Audi. Wierzę jednak, że różnice w budowie tych samochodów mogą mieć wpływ na ich osiągi nawet przy identycznej mocy, masie i kształcie. Zastosowane rozwiązania i inżynieria (skrzynia, napęd, straty na tym napędzie itd.) mają przecież przełożenie na osiągi. Wbrew temu co uważasz, moim zdaniem wyższa cena za Audi nie wynika z tego, że pod spodem są bebechy Insigni z przyczepionym znaczkiem Audi. Wyższa cena wynika m.in. z tego, że jest to lepiej zaprojektowane auto, bo dysponując podobną mocą, wykorzystuje ją efektywniej. Tu masz przykład nowej A6 z 2.0 TFSI która ma czasy zbliżone do 70 koni mocniejszej Insigni OPC https://www.youtube.com/watch?v=XqAahVg3OyA

Moim zdaniem technologia, którą Opel włożył do środka Insigni jest gorsza niż to, co w środku ma porównywalne Audi. Dlatego pomimo podobnej mocy, masy, powierzchni czołowej oraz ciepłoty ciała kierowcy, Audi przyspiesza lepiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 02 Dec 2020 - 11:41
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(ElXen @ Wed, 02 Dec 2020 - 11:45) *
Tu masz przykład nowej A6 z 2.0 TFSI która ma czasy zbliżone do 70 koni mocniejszej Insigni OPC https://www.youtube.com/watch?v=XqAahVg3OyA
ach, znowu to liczenie 'z youtuba'. A tu porównanie A6 2,0 z Insignią 2,0
https://zeperfs.com/en/duel7101-8219.htm

na moje oko identycznie, bo: identyczne wymiary, identyczne moce, silniki etc

(tak zupełnie na marginesie - wystarczy w darmowym edytorze do obróbki filmów dać opcję przyspiesz i zamiast 7 sekund do paki, będzie 6, a widz nawet się nie zorientuje, że jest coś nie halo).


CYTAT(ElXen @ Wed, 02 Dec 2020 - 11:45) *
Wierzę jednak, że różnice w budowie tych samochodów mogą mieć wpływ na ich osiągi nawet przy identycznej mocy, masie i kształcie. Zastosowane rozwiązania i inżynieria (skrzynia, napęd, straty na tym napędzie itd.) mają przecież przełożenie na osiągi.
rozwiązania są takie same od lat - silnik, kilka przekładni (skrzynia biegów, mechanizmy różnicowe) i moc trafia na koła. Straty liczysz mnożąc sprawność każdej przekładni przez siebie i masz. Myślenie, że w Audi jest inaczej niż w Oplu opiera się co najwyżej na wierze, a nie na technice. Od dziesiątek lat koncepcja przeniesienia napędu się nie zmienia i jest identyczna dla każdej marki. Dlatego taki Opel z mocą 300KM będzie jeździł dokładnie tak samo dynamicznie jak Audi z mocą 300KM. Fizyka nie dodaje dodatkowej dynamiki za znaczek.

Nie wnikam, skąd wzięła się u ciebie wiara w nadnaturalne moce Audi. Masz prawo wierzyć w co ci się podoba. Ja biorę wszystko naukowo, w końcu po coś się studiowało budowę samochodów, a na laborkach liczyło dynamikę pojazdów. Nie przypominam sobie stwierdzenia prowadzącego, by sugerował, aby przy liczeniu niemieckiej marki premium, sprawność przekładni przyjmować wyższą niż przy przekładni marki popularnej. Nawet w Poradniku Mechanika nie ma o tym słowa...



--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Wed, 02 Dec 2020 - 12:31
Post #49


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Zagladam tu coraz rzadziej ale niektorzy mogliby sobie juz darowac gloryfikacje/krucjate tej Insignii. Przeciez to zenada.


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ElXen
post Wed, 02 Dec 2020 - 13:57
Post #50


Rookie
Dołączył: Thu, 01 March 2007





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 02 Dec 2020 - 11:41) *
ach, znowu to liczenie 'z youtuba'. A tu porównanie A6 2,0 z Insignią 2,0
https://zeperfs.com/en/duel7101-8219.htm

na moje oko identycznie, bo: identyczne wymiary, identyczne moce, silniki etc

(tak zupełnie na marginesie - wystarczy w darmowym edytorze do obróbki filmów dać opcję przyspiesz i zamiast 7 sekund do paki, będzie 6, a widz nawet się nie zorientuje, że jest coś nie halo).


rozwiązania są takie same od lat - silnik, kilka przekładni (skrzynia biegów, mechanizmy różnicowe) i moc trafia na koła. Straty liczysz mnożąc sprawność każdej przekładni przez siebie i masz. Myślenie, że w Audi jest inaczej niż w Oplu opiera się co najwyżej na wierze, a nie na technice. Od dziesiątek lat koncepcja przeniesienia napędu się nie zmienia i jest identyczna dla każdej marki. Dlatego taki Opel z mocą 300KM będzie jeździł dokładnie tak samo dynamicznie jak Audi z mocą 300KM. Fizyka nie dodaje dodatkowej dynamiki za znaczek.

Nie wnikam, skąd wzięła się u ciebie wiara w nadnaturalne moce Audi. Masz prawo wierzyć w co ci się podoba. Ja biorę wszystko naukowo, w końcu po coś się studiowało budowę samochodów, a na laborkach liczyło dynamikę pojazdów. Nie przypominam sobie stwierdzenia prowadzącego, by sugerował, aby przy liczeniu niemieckiej marki premium, sprawność przekładni przyjmować wyższą niż przy przekładni marki popularnej. Nawet w Poradniku Mechanika nie ma o tym słowa...


Jeden konkret z mojej strony i na tym zakończę, bo to nie ma sensu. W Insygni siedzi skrzynia Aisin AW TF-81SC. Skrzynia która powstała w 2005 roku. W przywołanym tu Audi C7 znajdziesz albo konwencjonalny automat ZF 8HP45 lub dwusprzęgłowy S-tronic. Obie skrzynie z Audi są technologicznie nowsze i działają szybciej / lepiej. Spodziewam się jednak, że ponieważ koncepcja budowy skrzyni też jest wszędzie taka sama (zębatki, śrubki i te sprawy), to wg. Ciebie skrzynia w Oplu działa tak samo jak w Audi i tylko ja mam zlasowany mózg przez dział marketingu marki premium. A dostrzegany przez niektórych postęp polegający na tym, że dziś Golf R potrafi zrobić 0-100 w czasie, który 20 lat temu zarezerwowany był dla Ferrari i innych egzotyków, to manipulacja. Wszakże "rozwiązania są takie same od lat - silnik, kilka przekładni (skrzynia biegów, mechanizmy różnicowe) i moc trafia na koła."
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Wed, 02 Dec 2020 - 14:31
Post #51


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





Nie zapominajmy o kołach. Wszystkie auta mają okrągłe. Chociaż ja kiedyś widziałem, że opona na dole była płaska. Może te z płaskimi oponami na dole jeżdżą wolniej?


Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Wed, 02 Dec 2020 - 18:34
Post #52


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Zdecydowanie bym wolał opc od a6 c7 (co innego rs)
Wnętrze, recarosy to przepaść na korzyć opc względem a6, ogólnie to auto ma jakiś charakter, nie jest kolejnym zwykłym audi na drodze
A te różnice w osiągach to najmniejszy problem,


--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zbichu
post Wed, 02 Dec 2020 - 21:16
Post #53


User
Dołączył: Wed, 28 August 2013





Ja prdl co wy tu wypisujecie. Nie wiem co by trzeba w tej insygnii czy jak to się tam nazywa zrobić, żeby to jechało. C7 3.0tfsi 0-100 poniżej 3,5s, 100-200 7,9s. Fakt, że trochę pomodzona, ale przystawcie tu wyniki tego opla. Pomijam wygląd zewnętrzny, bo to kwestia gustu... lub jego braku.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 03 Dec 2020 - 10:06
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Co Wy piszecie, Opel już dawno dogonił segment premium.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 03 Dec 2020 - 13:50
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





dawno przegonił laugh.gif laugh.gif laugh.gif opel jest już poza skalą


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 03 Dec 2020 - 18:38
Post #56


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Nie wiem czy nowa Insignia jest coś warta, ale muszę przyznać, że jest bardzo ładna, dla mnie chyba nawet ładniejsza od Audi, którego designu od jakiegoś czasu nie mogę zrozumieć i dla mnie wygląda w większości karykaturalnie. Oczywiście to żadne istotne kryterium w zakupie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Thu, 03 Dec 2020 - 20:04
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





nie to tak, przy insigni to nawet audi nie stało.. laugh.gif laugh.gif laugh.gif WIADOMO..



--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
16vg60
post Thu, 03 Dec 2020 - 20:56
Post #58


Forum Killer
Dołączył: Sat, 11 June 2011
Skąd: lublin





Chyba tak to powinno wyglądać
OPC vs a6 c7 a nie rs6





--------------------
GOLF MK4 R32 OEM-niuu toys
RS4 B5 SPORTEC -family cars
S3 8l ABT ,BAM ,Imola Gelb -wife car
GOLF MK2 RALLYE R32 4M...-toys
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Thu, 03 Dec 2020 - 21:25
Post #59


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Mówię o aktualnej Insigni i podtrzymuję moje zdanie, że jest ładne, a to szare Audi wygląda karykaturalnie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
replay963
post Fri, 04 Dec 2020 - 07:46
Post #60


Rookie
Dołączył: Sun, 11 January 2015





Dobra, poczytałem, pooglądałem i... 3.0TFSI wydaje się coraz bardziej kuszące biggrin.gif także pewnie dojdzie do dość dziwnego starcia pomiędy f10 535i a S4 B8 avant, narazie będe musiał przejechać się jakąś eską żeby zobaczyć jak to działa.
o N55 wiem dość sporo, pytanie jak 3.0TFSI? tu się muszę doedukować.
Co ciekawsze szarpnąłem się na wycieczkę do Opla, zeby zobaczyć nową Insignie... i powiem że wole już starsze F10 o G30 już nawet nie wpsominam biggrin.gif Podejrzewam że za moment w temacie zacznie wylewać się szambo, proszę moderatora o zamknięcie tematu, podejrzewam że nic sensownego on tu nie wniesie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

10 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 18 April 2024 - 03:05