Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Coupe na weekend BMW, Audi, Nissan
Lincoln e30ix
post Tue, 05 Jan 2021 - 20:34
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Ktoś tu bardzo lubi S5. Jej konkurentem było bardziej 335is (w sumie i tak dużo tańsze od S5 jako nowe), często łączone z DKG (w zwykłym 335i tez można spotkać) i to auto jest szybsze mimo, że nominalnie jest słabsze, sam soft pozwala przekroczyć 400ps, balans auta jest dużo lepszy niż płużące przodem z silnikiem w grillu Audi i tutaj zmianą ustawień można co najwyżej przypudrować syfa, albo się oszukiwać. Co do trzymania mocy to nawet nie ma co komentować, albo można znowu się oszukiwać i wymieniać filtry co tysiąc kilometrów (paliwa też, chociaż on z osadzaniem nagaru nie ma nic wspólnego tongue.gif ). Niby obie skrzynie ZF 6hp, jedna szybsza i trwalsza od drugiej bo w innych markach montowane, really?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Jan 2021 - 20:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Tue, 05 Jan 2021 - 21:17
Post #22


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(Lincoln e30ix @ Tue, 05 Jan 2021 - 20:34) *
balans auta jest dużo lepszy niż płużące przodem z silnikiem w grillu Audi i tutaj zmianą ustawień można co najwyżej przypudrować syfa, albo się oszukiwać.


biggrin.gif konkret, zgadzam się.

Autorze wątku, bierz Nissana. Z tych 3 daje największą frajdę ze suportowej jazdy bo został stworzony od razu jako auto sportowe. No i ma świetny motor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Tue, 05 Jan 2021 - 22:35
Post #23


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Tak lubię S5 widzę, tak jak Ty 335i, to nietrzymanie mocy i wyjeżdżający przód to rozumiem, że na własnej skórze kolega przetestował? S5 prowadzi się gorzej, jest wolniejsze i kierując się porównaniami na fastest laps wykreca lepsze czasy na torach(auta fabryczne)? Dziwne.
To nie są dokładnie te same skrzynie BMW jest ZF6HP19 w Audi ZF6HP28 dalej nie widzisz różnicy? "Really"? Poza tym skrzynie różnią się fabrycznym softem.
Oczywiście filtr paliwa nie ma nic do tego, można go wcale nie wymieniać nawet bo jakość paliw na stacjach mamy doskonałą, prawda?

Lekko te 400 koni rzucasz w 335i samym softem na fabrycznych gratach, zwłaszcza na fabrycznym intercoolerze i wtryskiwaczach. Z Twoich słów to po prostu łatwizna, a ludzie się głowią jak dobić do 400 koni na stage 2.

Kolego, nie bierz tego personalnie po prostu kategorycznie nie zgadzam się z Twoją opinią ponieważ mam przeczucie, ze nie testowałeś tych aut bezpośrednio tylko kierujesz się zaslyszaną opinią. Problemy, o których piszesz były w Audi S4 4.2v8, ale demonizujesz to stwierdzeniami (silnik w grillu), które są przesadne i zaraz dojdzie do tego, że autem w ogóle nie da się jeździć

Tak jak kolega wyżej napisał 370Z mimo, że moim zdaniem za wolny to fajny wybór.

Peace
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Wed, 06 Jan 2021 - 12:43
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Nie, wolę M3, ale nie będę naginał rzeczywistości. Silnik w S5 i RS5 mocno gubi konie i to nie tylko wina filtrów, a samej konstrukcji. Skrzynie nie są identycznie te same (rwd vs awd), ale technologicznie niewiele je różni, a softy to zazwyczaj bmw ma lepsze, więc tę wyjątkowo subiektywną opinie na temat ich działania bym nie uwzględniał. Ja akurat miałem do czynienia z manualami w obu przypadkach i S5 miało sztucznie napięty układ kierowniczy, który starał się maskować kiepskie wyważenie i o ile nie przyciskasz go mocno jest fajnie, ale jadąc bardziej ambitnie okazuje się być słabo, o porównywalnej frajdzie z jazdy do 335is można zapomnieć.
Pisałem o 335is w kwestii osiągów, potencjału i czasów, który jest bardziej sport niż zwykłe 335i, oba z dkg jeżdżą już naprawdę fajnie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Wed, 06 Jan 2021 - 13:59
Post #25


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Tak więc retoryka się nieco zmieniła, 335is nie jeździłem nie wypowiem się być może jeździ lepiej od S5, nie porównywałem ich więc nie będę się wypowiadał, ale mowa była o 335i.
Jedno jest pewne 335is to rzadki samochód a jeszcze w DKG to jużw ogóle, ale seryjne 335i nie jest szybsze ani na torze ani na prostej od S5 źródła już Ci podałem.
Co do utraty mocy to znany problem ale jak już pisałem występuje to w każdym wolnossacym silniku z wtryskiem bezpośrednim i BMW w wolnossakach tez nie jest od tego wolne.
Największa utrata mocy jest w RS5, w S5 utraty mocy rzędu 30-50 koni w ekstremalnych przypadkach. Trzeba przyjąć na klatę czyszczenie nagaru co ok. 60 tys. km i nie jest to droga sprawa, którą można wykonać samemu, tak jak w N54 (335i) wymianę wtryskiwaczy i dźwigienek na turbinach, więc tak jak mówisz nie naginajmy rzeczywistości.

"Przyjemność z jazdy" to bardzo subiektywne określenie, ja pokazałem czasy porównawcze 335i i S5 a to są twarde fakty.

Nie mniej jednak, jeżeli ktoś kupuje auto pod tuning to 335i jest lepszym wyborem ale nie piszmy bajek, że przekroczenie 400 koni softem jest jak pstryknięcie palcami.

Osobiście bardzo lubię BMW auta z charakterem, ładne, szybkie po prostu dobre samochody i tak w większości prowadzą się lepiej niż Audi... ale to wybielanie jednej marki kosztem drugiej jest infantylne i rozwala mnie na łopatki bo to jest wlasnie zakrzywianie rzeczywistości. Jak ktoś próbuje kupić S5 i myśli, że uda mu się kupić dobry stan ponizej 65 tys zeby to jechało tak jak ma jechać to potem się nie dziwmy, że jest opinia na rynku, że auto nie jedzie jak większość ludzi kupuje sortując cenę od najniższej
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Wed, 06 Jan 2021 - 14:50
Post #26


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





335is to była wersja tylko na USA.
Wersje europejskie były normalnie dostepne z DKG, chyba dopiero od 2008r lub 2009r.
DKG było dostępne tylko w E92 i E93.Tylko w RWD. Xdrive miał zawsze ZF.
W E90 i E91 do końca produkcji był tylko automat ZF.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Wed, 06 Jan 2021 - 18:13
Post #27


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Dzięki kolego za informacje, tym bardziej 335is to ze świecą szukać skoro tylko USA, więc tak czy siak wszystkie pozbawione emocji cyferki wskazują, że seryjne S5 jeździ znacznie szybciej od 335i e92. Czasy z torów też to pokazują, subiektywne odczucia jak widać mogą być różne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 08 Jan 2021 - 20:00
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Rufios @ Wed, 06 Jan 2021 - 14:50) *
335is to była wersja tylko na USA.
Wersje europejskie były normalnie dostepne z DKG, chyba dopiero od 2008r lub 2009r.
DKG było dostępne tylko w E92 i E93.Tylko w RWD. Xdrive miał zawsze ZF.
W E90 i E91 do końca produkcji był tylko automat ZF.


Temat dotyczy coupe, więc po co info o e90/1? Auto produkowano do 12', więc to chyba nie problem że dkg wprowadzono w 08/09'?
335is występowało w USA, ale chętnie je sprowadzano, sam oglądałem, jednak pozostałem przy V8.

Sprawdziłem te różnice na torach i są tak małe, że patrząc na katalogowe różnice w mocy (+50ps) i napędzie wskazują na faktycznie przeciętne prowadzenie S5.
N54 nie ma problemu z mocą i nikt tu nic nie nagina. Tak samo jak z jej podnoszeniem, jest wiele firm które chwali się wynikami z rolek jak i RL. Infantylne to jest odkopywanie praktycznie "zamkniętego" tematu po blisko pół roku i twierdzenie, że auto z przeciążoną przednią osią awd da się tak samo fajnie pobawić jak bardzo dobrze zbalansowanym rwd - możliwe, że jeśli nawet to tylko na śniegu pod tesco...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Sat, 09 Jan 2021 - 04:51
Post #29


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





Na 90% bedzie Nissan, Audi odpada ze wzgledu na to ze mam Seata i zakup Audi nie wniesie zbytnio nic nowego w moje motoryzacyjne zycie
Gdzies z tylu glowy jeszcze po glowie chodzi mi F30 (e92 napewno odpada, mamy juz 2021r, auto kupie najwczesniej w kwietniu i chce w miare mlode auto)


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sat, 09 Jan 2021 - 08:43
Post #30


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Raziel92 @ Sat, 09 Jan 2021 - 04:51) *
Na 90% bedzie Nissan, Audi odpada ze wzgledu na to ze mam Seata i zakup Audi nie wniesie zbytnio nic nowego w moje motoryzacyjne zycie
Gdzies z tylu glowy jeszcze po glowie chodzi mi F30 (e92 napewno odpada, mamy juz 2021r, auto kupie najwczesniej w kwietniu i chce w miare mlode auto)

ani bmw ani audi omawiane w wątku to nie są fun cary tylko lepsze DD, natomiast nissan mimo swoich wad względem pozostałych jest prawdziwym fun carem. (ma to też swoje wady, łatwiej kupić s5 niezajechane niż nissana, ale dla chcącego nic trudnego)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Sat, 09 Jan 2021 - 13:13
Post #31


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Lincoln zaprzeczasz sam sobie najpierw jedziesz stereotypem potem ktoś Ci daje twarde dane, to lepsze czasy usprawiedliwiasz tym, że auto ma 50 koni więcej... a rzekomo jest takie ciężkie i tak się slabo prowadzi. Prawda jest taka, że owszem rozklad masy nie jest 50/50 ani w przypadku S5 ani 370Z i tu już chyba nie powiesz, że 370Z też się slabo prowadzi. Idealny rozklad masy jest pojęciem plaskoziemcow, bo takie Porsche 911 zakrzywia tą rzeczywistość.
Masz tyle tytułów w stopce, więc chyba wiesz dobrze jak się masa samochodu zachowuje podczas zwalniania i przyspieszania, technika jazdy w zakręcie w przypadku AWD też jest inna i też to z pewnością wiesz.
Nie będę się z Tobą sprzeczał bo rozmowa jest jak z nastolatkiem, dasz dowody to i tak jest wykreowana odpowiedź.
Już przestań gadać o tym silniku przed przednią osią bo w S5 został cofnięty o 8cm w stosunku do s4, ponadto chyba nie muszę Ci mówić co się dzieje z przodem auta podczas przyspieszania? Efekt rycia mógłby być wyczuwalny podczas ostrego hamowania ale twardy zawias redukuje ten problem znacząco.

A temat odgrzałem bo mi się flaki wywracają jak czy tam takie głupoty tu na forum jak Twoje, o BMW. Lubię tą markę i bardzo szanuję ale przejrzyjcie trochę na oczy. 335i ani 335is to nie M3 (mówię tylko o prowadzeniu)

Pokaz mi firmę, która przekracza 400 koni samym softem, jestem bardzo zainteresowany.

W temacie jak widać jeszcze nie wszystko było powiedziena bo sam autor się wypowiedział, że bierze na celownik bardzo fajne auto jakim jest 370Z ale jeszcze rozważa F30 więc temat żyje nie wiem z czym masz problem poza tym nie Ty go zakładałeś chyba?

Twoje teksty o śniegu pod Tesco pokazują tylko Twój poziom teraz nie mam wątpliwości, że raczej nigdy nie jeździłeś zdrową S5 z wyłączoną kontrolą trakcji bo inaczej byś się tak nie ośmieszał.

Sprawa jest prosta 335i można kupić znacznie taniej od S5 (pomijam stan mówię o średniej cenie rynkowej) stąd popularność 335i bo za tę cenę jest super samochodem i ktoś kto sobie takie auto kupi jako pierwsze do zabawy, fajne i mocne będzie je wychwalał i słusznie... ale już nakręcanie walki do konkurencji jest słabe, zwłaszcza że 90% tych ludzi nie miało bezpośredniego kontaktu z tą konkurencją. Wierzę, że każdy kiedyś dorasta.


Co do autora wątku, jeśli dysponujesz 90 tys, rozważasz 370Z to dam Ci radę od serca, jedź tylko na jazdę próbną:

Caymanem S smile.gif

I zanim podejmiesz decyzję, przejedź się wszystkimi z tych aut, sam bez sugestii itd.

Wiem, że Porsche jest już leciwe ale to wspaniałe auto, mały, piękny, relatywnie szybki gokart. Z drugiej strony twierdzenie mam Seata i Audi nie za wiele zmieni to jak powiedzenie mam Audi i Porsche nie za wiele wniesie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Sat, 09 Jan 2021 - 16:24
Post #32


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





CYTAT(Raziel92 @ Sat, 09 Jan 2021 - 04:51) *
Na 90% bedzie Nissan, Audi odpada ze wzgledu na to ze mam Seata i zakup Audi nie wniesie zbytnio nic nowego w moje motoryzacyjne zycie

Tu bym się zgodził z jednym i drugim. Chociaż mnie Nissan nie zachwycił ale co pisać jak co chwila identyczne tematy i nikomu się nie chcę szukać.
Aczkolwiek dziwię się że w tym budżecie wybrałeś dwa rożne typy aut jak to ma być weekendowa zabawka i nic ciekawszego. Masz do wyboru pełno AMcarów, CL w AMG, Jaguary, Porsche...
Przejedź się wszystkim co cię interesuję. Będzie najłatwiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Sat, 09 Jan 2021 - 17:16
Post #33


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(HappyEnforcer @ Sat, 09 Jan 2021 - 14:13) *
A temat odgrzałem bo mi się flaki wywracają jak czy tam takie głupoty tu na forum jak Twoje, o BMW. Lubię tą markę i bardzo szanuję ale przejrzyjcie trochę na oczy. 335i ani 335is to nie M3 (mówię tylko o prowadzeniu)
podważasz najważniejszy dogmat tego forum: BMW jeździ najlepiej i basta. Tak, jak żaden dowód nie przekona płaskoziemca, że Ziemia jest kulista, tak żaden, nawet najbardziej obiektywny wywód nie przekona forumowicza, że coś może być szybsze od BMW (E36/E46/E90/F90). Także witaj tutaj biggrin.gif


PS. temat z września, więc już dawno auto powinno być kupione, a autor powinien wrzucić tu jego fotki. Ileż można kupować takie auto?


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Sat, 09 Jan 2021 - 17:36
Post #34


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Tak stary zauważyłem to już, ja też uważam że BMW rzadko są do pobicia - serio ale to co tutaj się dzieje to już skrajne zakrzywienie czasoprzestrzeni.
Dlaczego? Bo jest wiele osób, które kupi 335i po przejściach za 30-35 tysi bo nic szybszego w tych pieniądzach nie ma i uważają, że są nie do pobicia i nie mam tu akurat na myśli użytkowników forum.

Cayman S jest tu dla mnie faworytem nie do pobicia, Jaguar XKR II ani CL AMG raczej nie spełnia wymagań przez to, że są jeszcze znacznie większymi krowami od S5.

P.S
Dobrze, ze temat nie dotyczy RS5 vs M3 bo to dopiero piecze, że auto które nie skreca na większości torów tłucze m3 ... seria do serii. Obraza majestatu. Ale to pewnie dlatego, że ma 30 koni więcej a tak nie można
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hayabusa
post Sat, 09 Jan 2021 - 18:54
Post #35


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





A mi się udało w końcu sprzedać S5 i mam dylemat cayman s czy 370z. Zapewne skończy się na zecie, bo na niczym nigdy nie zawiodłem się tak jak na vagach.
W caymanie przy takim wieku trzeba się liczyć z tym, że prędzej czy później silnik musi trafić na stół (albo tylko rozrząd i uszczelnienie, albo remoncik). Zeta w tej cenie będzie świeższa i jeżeli olej był ok to jeszcze sporo pojeździ.
HappyEnforcer - jakim cudem niby s5 ma silnik cofnięty w stosunku do s4 skoro to są dokładnie takie same samochody tylko z inną karoserią? Poza tym w tym samochodzie nawet w trybie dynamic zawias nie jest za bardzo twardy (wymieniałem amortyzatory na nowe więc argument o zużyciu odpada)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
A d a m
post Sat, 09 Jan 2021 - 19:10
Post #36


Super User
Dołączył: Sat, 26 November 2016
Skąd: Poznan





Hayabusa z cofnięciem silnika w audi może coś być, aktualnie w audi schemat zespołu napędowego wygląda tak

-silnik>półośki przedniego napędu> sprzęgło>skrzynia biegów

kiedyś było to

- silnik>sprzęgło>skrzynia biegów z półośkami przedniego napędu

Zobacz sobie skrzynie biegów np. audi A4 gereracji B7 i B8 wiec różnica w cofnięciu silnika jest możliwa
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Sat, 09 Jan 2021 - 19:34
Post #37


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





CYTAT(InnyLogin @ Sat, 09 Jan 2021 - 16:24) *
Aczkolwiek dziwię się że w tym budżecie wybrałeś dwa rożne typy aut jak to ma być weekendowa zabawka i nic ciekawszego. Masz do wyboru pełno AMcarów, CL w AMG, Jaguary, Porsche...
Przejedź się wszystkim co cię interesuję. Będzie najłatwiej.

Ale te auta ktore wymieniles raczej nie beda 5-6 letnimi autami


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Raziel92
post Sat, 09 Jan 2021 - 19:35
Post #38


Frequent User
Dołączył: Tue, 25 June 2019





CYTAT(Maciek1234 @ Sat, 09 Jan 2021 - 17:16) *
PS. temat z września, więc już dawno auto powinno być kupione, a autor powinien wrzucić tu jego fotki. Ileż można kupować takie auto?

koncowka sezonu letniego, na zime nie bylo sensu brac auta i postawic na ulicy


--------------------
Funcar Seat Leon 2 Cupra R 2.0 TSI CDLA 277km / 413Nm seria -> 310km / 450Nm program
Daily Audi A3 8PA 1.6 MPI BSE
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sat, 09 Jan 2021 - 19:45
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(HappyEnforcer @ Sat, 09 Jan 2021 - 13:13) *
Lincoln zaprzeczasz sam sobie najpierw jedziesz stereotypem potem ktoś Ci daje twarde dane, to lepsze czasy usprawiedliwiasz tym, że auto ma 50 koni więcej... a rzekomo jest takie ciężkie i tak się slabo prowadzi.


Twarde Dane? Proszę - S5 droższe o jakieś 30%, mocniejsze o 50ps z awd, jedzie czasem lepiej o 1s na torze, bywa, że gorzej (Hockenheim)od zupełnie cywilnego 335i? ? Z ciut mocniejszym IS już nie daje rady. Co Ci da 8cm jak brakuje 30cm? Lepsze samopoczucie... Czym jesteś zainteresowany, 335i? Taka sama bzdura jak z M3: https://zeperfs.com/duel2989-3281.htm
Dorosły człowiek rejestruje się na forum, żeby wylewać frustracje i pisać bajki w jednym temacie - śmiało, bez odbioru.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HappyEnforcer
post Sat, 09 Jan 2021 - 19:51
Post #40


User
Dołączył: Tue, 05 January 2021





Hayabusa S5 i s4 to nie są te same samochody, choć bardzo zbliżone w S5 jest 4.2 v8 CAUA 354 konie, w s4 4.2 v8 BBK 344 konie i to właśnie przez BBK jest taka opinia, silnik jest cofnięty w s5 i to widać gołym okiem jak otworzysz maskę w obu, jest cofnięty 8 cm. S4 i S5 mają też inne komory silnika etc. Są to zbliżone samochody ale daleko im do takich samych.

Bo fabryczny zawias jest komfortowy i nie będzie twardy, podobno nieco inaczej jest tylko w wersji ze sportowym dyferencjalem.
Ja miałem na myśli i wyraźnie to napisałem, że trzeba zawias zmienić na customowy...

Jeśli zastanawiasz się po S5 miedzy Caymanem S a 370Z to Nissan będzie dla Ciebie za wolny, a jak przejedziesz się Caymanem to nie będziesz miał wątpliwości co wybrać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 09:41