Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Auto na początek zabawy w Kjs/Rallysprint, 4 tys. zł, Civic 5g/Seicento/Lanos(?)
Frolik
post Mon, 25 Nov 2013 - 09:05
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Przy sytuacji jesli budżet jest ograniczeniem to lepiej SC.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 25 Nov 2013 - 09:05
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Vendorowicz
post Mon, 25 Nov 2013 - 19:37
Post #22


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 November 2007
Skąd: Gdańsk





Niedawno stałem przed bardzo podobnym wyborem. Ja poleciłbym Sunnego 1.4/1.6. Zawieszenie wielowahacz więc całkiem nieźle się prowadzi, silnik nie do zajechania na łańcuchu, części umiarkowanie tanie. Dostępność części sportowych znacznie mniejsza niż do Hondy 106/Saxo czy CC/SC. Rdza najbardziej atakuje tylne nadkola i kielichy ale za 2 tys. można znaleźć jakiś całkiem zdrowy egzemplarz po dziadkowy. Z 1.4 niskim nakładem kosztów łatwo robi się 100KM, a z 1.6 około 115-120KM. Jak znudzi Ci się mały silnik to kupujesz primerę rozbitka z SR20DE na pokładzie za tysiaka góra dwa, przekładasz silnik i za śmieszne pieniądze masz żwawo jeżdżące GTI. Jeśli będziesz miał natomiast większy zastrzyk gotówki do wrzucasz SR20VE + kilka drobnych modów i Civic Type R idzie równo z Tobą jak nie gorzej. Sunny jest więc również autem rozwojowym, co też trzeba brać pod uwagę.

CC/SC jeździłem i nie polecam - krótkie to i narwane. 106/Saxo już lepiej chociaż remont tylnej belki może zaboleć - zadbany egzemplarz jeździ całkiem przyjemnie i potrafi odwdzięczyć się bezawaryjnością przez ładnych parę lat. Jeździłem jako pilot w 106 Rallye, to przez 3 lata jeżdżenia raz straciliśmy ładowanie (jakaś pierdoła była przyczyną) i raz wypięły się nam wodziki od skrzyni biegów i to był jedyny rajd kiedy nie dojechaliśmy do mety tzn. wpiąłem wodziki na miejsce ale zrezygnowaliśmy z dalszego jazdy, bo trzeba było wracać na kołach 170km.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
burski
post Tue, 26 Nov 2013 - 10:33
Post #23


Super User
Dołączył: Thu, 13 September 2007
Skąd: Warszawa





CYTAT(Vendorowicz @ Mon, 25 Nov 2013 - 19:37) *
Dostępność części sportowych znacznie mniejsza niż do Hondy.
(...)
Sunny jest więc również autem rozwojowym.

Moim zdaniem właśnie z tego powodu, jest to słaby pomysł na auto do KJS.
Sportowe części są bardzo drogie, nie da się zmodzić krótkiej skrzyni (jak do Fiata, Hondy i Peugeota) - a to podstawa dobrych osiągów na niezbyt szybkich próbach. Do nawrotów trzeba bić jedynkę (a ta zbyt chętnie nie chce wchodzić przy 40 km/h), albo wymulać na dwójce i czekać rok na odpowiednie obroty i moc. Na dodatek nie ma dedykowanego Bilsteina, ciężko więc tani zrobić zawieszenie.

+ Wspomniana ruda, która potrafi zaatakować trochę więcej niż piszesz.

Oczywiście dostępność różnych silników, know-how do nich , ich podatność na mody i niezawodność są dużym plusem.
Ważne jednak, żeby te plusy nie przysłoniły wam minusów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
staszek 1
post Tue, 26 Nov 2013 - 19:21
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 December 2004
Skąd: zakopane





https://www.facebook.com/photo.php?fbid=666...ype=1&theat

moze takie cos ?


--------------------
Focus RS , BMW 1 Coupe w budowie
Go to the top of the page
 
+Quote Post
brokbaju
post Tue, 26 Nov 2013 - 20:04
Post #25


Rookie
Dołączył: Sun, 10 November 2013





staszek, to byłoby wspaniałe auto. Jest tylko jeden problem - całkiem możliwe, że mocowania tylnich wachaczy już nie istnieją i "lekkie" poprawki blacharskie będą wymagać dość dużo czasu i pieniędzy biggrin.gif . Teraz śledzę rynek Civiców, ale w granicach 300 km od mojego miejsca zamieszkania nie widzę "niezamęczonych" egzemplarzy (szczególnie hatchbacków z minimum D15 pod maską, tych jest bardzo mało).

O Sunnym też słyszałem, na pewno łatwiej znaleźć solidne auto na początek za małą kasę, zawsze to duży plus. Jeszcze nie zdecydowałem co kupić, ale wybiorę się na najbliższy rallysprint i podpytam o różne sprawy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jarzyn
post Tue, 26 Nov 2013 - 22:15
Post #26


Frequent User
Dołączył: Thu, 02 September 2010
Skąd: Zabrze





Sunny w tym budżecie to nieporozumienie wink.gif Bardzo mało części, brak tanich części, za 4k zł ledwo co zawias da się do Sunny skompletować wink.gif


--------------------
Audi A4 B5 1.9 TDI AFN // Suzuki SV650N K8 // Nissan Sunny GTi 5-doors
--------------------
"Kto hamuje, ten przegrywa"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleksanderVM
post Sun, 08 Nov 2020 - 21:17
Post #27


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





Cześć,

Temat umarł kilka lat temu, a ja właśnie, chciałbym kupić coś do nauki. W tym roku zacząłem jeździć na track daye i kjs'y w SLK żony, ale już go troszkę obiłem i żona chce żebym sobie swojego miał do zabawy.

Przejrzałem rynek i znalazłem:
1. SLK R170 230k (bo cholernie mi się podoba wygląd i RWD)
2. Peugeot 207 1,6 turbo
3. Fiesta ST 150
4. Colt 1,5 turbo
5. Golf V 1,4 170KM
6. MINI Cooper S

Wszystko poniżej 10kPLN, w "dobrym" stanie. Części jak części, są droższe i tańsze, ale czy któeś auta bardziej się nadają na tor od innych? W sensie że mają fabrycznie lepsze zawieszenia, silniki, skrzynie? Są prostsze w obsłudze? Łatwiej przełożyć coś z mocniejszych wersji? (np. do SLK pasują hamulce Brembo od CL500, dyfer ze szperą od 190 itp.)

No wiem, użyj wyszukiwarki. Sęk w tym, że każda sroka swój ogon chwali, ale tak w jednym miejscu żednego sensownego zestawienia nie ma. A na tym forum chyba na wszystkim się jeździ, nie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 08 Nov 2020 - 22:32
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Przejrzyj sobie wyniki w Kjs-ach, będziesz miał odpowiedź jakich aut szukać.
Widziałeś jakieś szybkie Slk w rajdach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 08 Nov 2020 - 23:13
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Clio sport, a jeśli chcesz mieć fun i luz finansowy przy tym budżecie to 206 1.6 za 3,5k + doprowadzenie go do porządku + jak najwięcej jazdy.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepel
post Mon, 09 Nov 2020 - 08:44
Post #30


User
Dołączył: Wed, 02 February 2005
Skąd: Pruszków





AleksanderVM

Fundamentalna sprawa - chcesz jeździć wyłącznie dla funu, czy też zależy Ci w jakimś stopniu na wynikach? Jeśli opcja nr 1, to w zasadzie czego nie wybierzesz będzie OK. Natomiast jeśli chcesz od czasu do czasu przywieźć jakiś "dzbanek" do domu, to popatrz jak auta są podzielone na klasy - chodzi o pojemności i obecność/brak doładowania silnika. Wszystkie wymienione przez Ciebie auta mają doładowanie, przez co z miejsca trafiają do najwyższej klasy (z reguły powyżej 2000 ccm pojemności), gdzie będziesz w jednym rzędzie z np. Focusem RS, Megane RS itp. I pewnie już zdajesz sobie sprawę, że takim np. Golfem 1.4 TSI to raczej za nimi nie nadążysz. Tak jak napisał done4, zobacz jakie auta są w czubie klasyfikacji i zweryfikuj to ze swoim budżetem. I tak pewnie skończy się na Saxo/106, Clio Sport, Peugeocie 206 RC albo podłubanym Civicu ;-) Bo to najbardziej przetarty szlak a co za tym idzie, najlepsza dostępność części.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Mon, 09 Nov 2020 - 12:33
Post #31


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





Przynajmniej dwa auta z grona wymienionych (207 i Golf) to potencjalne miny silnikowe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
AleksanderVM
post Mon, 09 Nov 2020 - 13:02
Post #32


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





Hmmm... zakładałem jakąś bazę do 10k żeby zacząć jeździć, a potem co miesiąc coś modyfikować, żeby mieć szansę poczuć różnicę. Clio Sport w dobrym stanie są trochę droższe, ale faktycznie chyba lepiej dołożyć. Czy szukając takiej bazy zwracać na coś szczególnie uwagę? Jest kilka ogłoszeń gdzie piszą o wymienionym niedawno rozrządzie, remoncie skrzyni, uszczelki głowicy - czy to są wozy "po przejściach" i je omijać? Wiadomo że Clio Sport czy Peugeota RC nie kupuje się do niedzielnych zakupów, ale czy coś definitywnie wskazuje na złom? To na przykład wygląda mi na szrot i nawet bym nie spojrzał, ale może się mylę? https://sprzedajemy.pl/clio-2-sport-cap-2-0...ea9f-nr62347406

Są też ogłoszenia już "zrobionych" rajdówek - czy bawić się w takiego gotowca czy jednak samemu budować bolid?

Sory za lamerskie pytania, nie irytujcie się na nowicjusza smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pepel
post Mon, 09 Nov 2020 - 13:40
Post #33


User
Dołączył: Wed, 02 February 2005
Skąd: Pruszków





CYTAT(AleksanderVM @ Mon, 09 Nov 2020 - 13:02) *
Są też ogłoszenia już "zrobionych" rajdówek - czy bawić się w takiego gotowca czy jednak samemu budować bolid?


Ja wychodzę z założenia, że lepiej już kupić jakiegoś gotowca. Nawet jeśli na starcie będzie wymagał pewnych inwestycji, to zawsze finalnie wyjdzie Cię to taniej. Mając te 10k uderzałbym w coś takiego jak to Saxo. Właściciel sprzedaje dodatkowo opony - coś tam dobierzesz i masz gotowe auto do startu i zabawy. Mając takie autko, w wielu imprezach już możesz bić się o podium w klasach do 1600 ccm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bogus122
post Mon, 09 Nov 2020 - 15:42
Post #34


Frequent User
Dołączył: Tue, 10 November 2015





Gotowiec wyjdzie najtaniej, ale jak ktoś ładuje pasy "fake takata", to taki egzemplarz sobie odpuść smile.gif
Oszczędzanie na podstawowym bezpieczeństwie to nie jest dobry znak.


--------------------
---
Megane RS Trophy 2019 : Silesia Ring 1.57:27; Poznań 1:50.87; Slovakia Ring: 2:32.40; Brno: 2:31.8
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ap2
post Mon, 09 Nov 2020 - 19:23
Post #35


User
Dołączył: Sat, 03 October 2009
Skąd: Oświęcim





No napisał ze te pasy zmienił...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 09 Nov 2020 - 20:12
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Dajcie spokój z tym Clio Sport... skrzynie z gównolitu i do tego jeszcze drogie. Auto na pewno z potencjałem jeśli chodzi o prowadzenie i osiagi, ale jak sam szukałem następcy Astry GSi, to po rozmowach z paroma właścicielami i obserwując konkurencje uznałem, że nie ma co się ładować w Renault.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The rook
post Tue, 10 Nov 2020 - 09:07
Post #37


Rookie
Dołączył: Tue, 10 November 2020





tez myślę o zakupie czegoś głównie pod track day w budżecie 10-15 tyś.
Clio sobie już odpuściłem.
Najbardziej skłaniam się ku 206 RC, Fiesta ST150, Saxo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lovwelas
post Tue, 10 Nov 2020 - 09:56
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Wed, 30 December 2009





W wakacje stałem przed podobnym dylematem.
Na liście miałem 206 RC, MX5 i E46 compacta.
Udało się dorwać niezjedzoną MX5 NB 1.8 z Torsenem i skrzynią 6b (poniżej Twojego budżetu).
Świetne auto, uśmiech na gębie nawet jadąc zgodnie z przepisami, części pełno i są tanie (nawet te z wyższej półki), do tego bardzo fajnie i łatwo się przy tym aucie pracuje.


--------------------
@CoiloversPl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Tue, 10 Nov 2020 - 10:12
Post #39


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Co z tą skrzynią w clio? Myślę nad ph2 na daily, bez modów silnika i na drogowej oponie. Nie wytrzyma okazjonalnego latania po górach?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the.wolf
post Tue, 10 Nov 2020 - 10:32
Post #40


EJ205 USER
Dołączył: Sat, 21 June 2003
Skąd: WuWuA-WaWeR





Męczyłem Clio sporta przez ponad dwa lata na torach i kilku kjsach. Oprócz wypadającej półosi ze skrzynia nie miałem problemu. W tej kasie nie znajdziesz nic szybszego. Gratów do przeróbek jest cala masa. Samochód rozkminiony w każda stronę, nawet jeśli nie u nas to w UK.
Wagowo bez laminatów zejdziesz na 9XXkg a to przy mocy 17Xkm robi relatywnie szybki samochod.
Seryjne części sa tanie.


--------------------
W205 OM654 Daily
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 07:35