Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >  
Reply to this topicStart new topic
> Hot hatch 150-160tys zł
Honada
post Sat, 12 Jan 2019 - 17:35
Post #81


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(szybciutki @ Sat, 12 Jan 2019 - 16:46) *
a osmiobiegowa skrzynia redukuje obroty do 2000 przy ~150kmh

Nie no, w to nie uwierzę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 12 Jan 2019 - 17:35
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rufios
post Sat, 12 Jan 2019 - 18:55
Post #82


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





W M140i, przy 140 km/h jest około 2100 obr. (2000 obr przy 150 km/h to lekki optymizm tyle ma 9 biegowy Mercedes)
Zalety dużego silnika 6 cylindrowego.
Male wyzylowane 4 cylindrówki, będą miały krótsze skrzynie.

Mercedes c klasa z 6 cylindrami ma dzięki 9 biegowej skrzyni ok 2800 obr przy 200 km/h.




Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Sat, 12 Jan 2019 - 18:59
Post #83


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





W 2100 rpm przy 140 km/h uwierze, bo w 435i (3.0 R6) na 8 biegu przy 140 km/h mialem 2400 rpm. ale nie w 2000 rpm przy 150 km/h.

PS. Audi A6 C7 3.0 TDI 326 KM na 8. biegu ma 2400 rpm przy 200 km/h wink.gif no tyle że to diesel.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 13 Jan 2019 - 13:36
Post #84


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





a propos dlaczego jak ma być bmw to jednak z xdrivem smile.gif i przewaga fwd nad rwd w pewnym warunkach w sensie przewidywalności

https://www.youtube.com/watch?v=3VwgvIqXg3A 3:17


Zapewne był mega aquaplaning. Ostatnio leciałem swoim s3 za rs6 c7 na "mokrym" 200-270 licznikowe z butem w podłodze i nic podobnego się nie stało.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sun, 13 Jan 2019 - 15:44
Post #85


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



CYTAT(Rufios @ Sat, 12 Jan 2019 - 18:55) *
W M140i, przy 140 km/h jest około 2100 obr. (2000 obr przy 150 km/h to lekki optymizm tyle ma 9 biegowy Mercedes)
Zalety dużego silnika 6 cylindrowego.
Male wyzylowane 4 cylindrówki, będą miały krótsze skrzynie.

Mercedes c klasa z 6 cylindrami ma dzięki 9 biegowej skrzyni ok 2800 obr przy 200 km/h.


Ok, niech ma nawet 2200 przy 150km/h.

Golf R w takich warunkach będzie miał o 500 więcej.

Cała pozostała konkurencja znacząco więcej.


CYTAT(rwtnt @ Sun, 13 Jan 2019 - 13:36) *
a propos dlaczego jak ma być bmw to jednak z xdrivem smile.gif i przewaga fwd nad rwd w pewnym warunkach w sensie przewidywalności

https://www.youtube.com/watch?v=3VwgvIqXg3A 3:17


Zapewne był mega aquaplaning. Ostatnio leciałem swoim s3 za rs6 c7 na "mokrym" 200-270 licznikowe z butem w podłodze i nic podobnego się nie stało.


Poważnie przy zakupie samochodu kierujesz się Top Gearem?

95% sprzedających się teraz m140i jest doposażonych o xdrive, steptronic, edycję shadow.


Moja SUBIEKTYWNA opinia na temat m140i:

Dla mnie Hothatchem jest samochód o architekturze przednionapędowej. z nadmiarem mocy, niską masą, głośny, hardcorowy, dający maksymalny fun przy upalaniu. Podsterowny, dając dość wysokie bezpieczeństwo i wyczucie samochodu. To samochód, który daje Ci w mieście ciągłe poczucie, że masz mu dać w p*zdę ale na trasie będzie "taki sie".
I tutaj widzę Megane, i30n czy CTR jako przykład.

M 140i to samochód w subiektywnej opinii z innej planety. W moim odczuciu jest to reprezentant klasy niegdyś nazywanej "Gran Tourismo", jednak zamknięty w kompaktowym nadwoziu (zaryzykowałbym porównanie do shooting brake). Samochód stworzony na szybkie trasy, jest niesamowicie wyciszony jak na kompakta. Skrzynia to genialny ośmibiegowy ZF działający lepiej naweet od dq 500. W mieście da się tym ciskać, jednak to nie jest konstrukcja, która się o to prosi. xDrive przy tej mocy potrafi w mieście każdy lewoskręt zrobić bezpiecznym bokiem z powerslidem, ale później nastraja raczej do spokojnej jazdy z poczuciem, że ma się zapas mocy. Co innego wyjeżdżając na trasę, wtedy w nadal dość komfortowych warunkach chce się tym dawać w palnik. Nic w tym dziwnego, samochód waży ponad 1.5 tony i faktycznie jest raczej małym limo niż hothatchem.

Będąc lojalnym wobec obiektywnej opinii na forum, pozwolę sobie wskazać też wskazać wady M140i:
1. Wnętrze,. Samochód pochodzi z 2011 roku. To w klasie premium prehistoria. Nawigacja jest chyba niezmienna od tego czasu. Od zawsze ubolewam, jeśli ekranu centralnego nie da się schować. To jest element po którym zawsze widać upływ czasu jako pierwszy. Pamiętacie, kokpit Kadetta E Digital? Też był świezy w 1989. Ja myślę, że cyfrowe prędkościomierze będą budziły takie same skojarzenia za 20 lat. Po ośmiu latach od doebiutu, nawigacja w tym aucie wygląda archaicznie a wnętrzu brakuje do poziozmu AUDI czy Mercedesa. Pozycja za kierownicą jest okej, jednak... nawet ja siedząc blisko kierownicy, lewym łokciem trafiam dokładnie w... słupek. Za to nic nie skrzypi a skóra to skóra.

2. LAG. No niestety. Chyba to jest tak, że BMW dywersyfikuje Mgbmh (np.M2) od cywili z nazwą M i trzema cyferkami. Mki przyśpieszają od razu a Mxxxi mają delikatnego laga przypominającego Ci, że to nie jest najotrzejszy model. Da się z tym żyć, pewnie softem da się to zmienić.

3. Wyważenie. Umówmy się, to nie jest wada tylko cecha. Samochód jest idealnie wyważony. To nie jest hothatch z 60% masy z przodu i 40% z tyłu. Jak już przegniesz z gazem to nie wyjedziesz do przodem na zewnątrz zakrętu. Będziesz kleił do samego końca w ciszy i spokoju. Jesli jednak przy wjeździe na autostradę z ograniczeniem 60kmh,w deszczu przekroczysz 140kmh to bardzo późno poczujesz, że przeginasz. Czas na reakcję jest króki, a zachowanie samochodu zupełnie inne niż FWD. Kiedyś S2000 na seryjnych 16" była Widow Makerem. Dzisiaj jesteśmy przyzwyczajeni do nadopiekuńczości. F20 jest trochę inne..


Na przekór konwenansom o zaletach nie będę pisać.

Dość powiedzieć, że za rok już takich produkować nie będą.

To takie e36b28 naszych czasów @ju_by biggrin.gif

PS2. KOMERCJA. Na Megane RS mogę się podjąć próby uzyskania rabatu na poziomie 12%. na produkcję.


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Sun, 13 Jan 2019 - 16:13
Post #86


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





Bardzo dobra oferta na BMW...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 22 Feb 2019 - 19:30
Post #87


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Dzięki za pomoc, ostatecznie inne auto wygrało, żadne z powyżej wskazanych, chociaż to tylko golf r (który był wskazywany) w innej skórze - audi s3. W środku trochę "lepiej" niż w golfie czy hondzie. Do celów jakie są stawiane przed tym autem powinno być ok.


Jakby kogoś interesowało rabatowanie to na golfa r w konfiguracji za 186.700zł dostałem rabat na 167.000zł czyli troszkę ponad 10%,na nowe auto do zamówienia. W hondzie tylko lakier dało się wynegocjować czyli równe 160tys zł w pakiecie gt. W bmw w lokalnym salonie 18% na 140xd. Owszem są możliwości rabatu nawet 30%., ale to już trzeba się nagimnastykować.


Czas oczekiwania na hondę około 1,5-2mc na golfa r 4 miesiące.


Udało się dostać auto na miejscu bez czasu oczekiwania. Oczywiście przekroczono trochę założenia budżetu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Fri, 22 Feb 2019 - 23:25
Post #88


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Lincoln e30ix @ Thu, 10 Jan 2019 - 11:46) *
Zresztą wiemy że nic poza grupa VAG nie kupisz wink.gif


Zacytuję siebie, ale co tam wink.gif

Szerokości i dużo uśmiechu za kółkiem nowego autka smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Fri, 22 Feb 2019 - 23:38
Post #89


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Po prostu vag w tej cenie jak na te potrzeby nie ma konkurencji smile.gif ale wiem, że są inne marki, które można wybrać ale to budżet kilkaset tys +
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tom-Lee
post Sat, 23 Feb 2019 - 20:36
Post #90


Forum Killer
Dołączył: Thu, 04 May 2017
Skąd: Krk





Apropos, dzisiaj dostalem oferte na CTR. Jest do dostania w wersji GT za 152k brutto. Od reki...Ale nie jestem jakos mega przekonany do tego wyboru.

S3 overall jednak lepsze jako DD. Szerokosci!


--------------------
IXgen-TypeR K20C
M240iX
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 23 Feb 2019 - 22:28
Post #91


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





W sumie to będzie kolejne s3 smile.gif było 8L, jest też 8p i teraz 8v. Skończy się gwarancja zrobi się jakieś małe mody na +- 400 smile.gif i już będzie w miarę przyjemnie jak na dd. Chociaż w dobrych warunkach golfy r (s3 to to samo) są w stanie zrobić 4,2-4,4 do setki z lc w serii, co jak dla mnie jest zadowalające. Czasem z utęsknieniem wracam myślami do swojego ex s4 b5 sedana nogaro blue, szkoda że rs3 w sedanie jest tak drogie czy też tt rs, chociaż na daily trochę małe, jak na jedyne auto.


Ctr jest świetnym autem jednak w stanach kosztuje 35tys dolarów przy obecnym kursie okolice 130tys zł, i wtedy to byłaby inna rozmowa. 160tys brutto + 2 komplety felg i opon bo na 20 na co dzień na profilu 30 to dziękuję, mimo zawieszenia adaptacyjnego, rozwalić taką felgę na kaszubskich dziurach nie trudno, zresztą na trójmiejskich też. Rozstaw kół 5x120 a felgi tylko z dużym et seria 60 więc te z bmki nie pasują. Tak wypatrzyłem jak seria tylko 18x8.5 cala, team dynamics 5,500zł komplet + sensowne opony typu ps4 to razem 8tys za jeden komplet, tak samo drugi na zimę, to dało łącznie 175.000zł, i wtedy zakup ctr stał się bez sensu. Do s3 wejdą nawet 17 na zimę, a 18 w rozmiarze 225/40/18 jest masa, felg w 5x112 też.


No i albo połowę roku pada, jest zimno, droga jest słabej jakości, śnieg, słaba trakcja. W tej sytuacji s3 będzie lepszym daily niż ctr i szybszy. Na tor jednak to auto nie będzie jeździć. To, że będzie wolniejszy z rolki niż civic jakoś przeżyję smile.gif z racji masy i napędu. Przejechałem się znajomego hyundaiem i30n po programie,dp na mokrym i 2 pierwsze biegi nie istniały, maks 20-30 gazu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Sat, 23 Feb 2019 - 22:47
Post #92


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Jezdziłeś seryjnym golfem r? ja jezdziłem i jakoś trochę za głośno było na daily, było słychać buczący wydech i to trochę denerwowało..jak jest w S3? i do tego można zakupić adaptacyjne zawieszenie? jesli masz taką opcję to koniecznie to bierz bo różnica w vw jest bardzo duża.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 23 Feb 2019 - 23:55
Post #93


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Jeździłem golfem r 6,7 i faktycznie są gorzej wyciszone niż s3. W audi jest trochę ciszej i doroślej. Mi akurat nie przeszkadza głośny wydech, miałem kiedyś 3 calowy przelot w b5 i jeździłem na co dzień. Tak można dokupić zawieszenie adaptacyjne w s3 i golfie r. - dopłata około 5.000zł. Golf r jest takim bardziej "chuliganem, bandytą", a audi jest bardziej ugrzecznione i dorosłe. Na sporcie są strzały itp., ale na comfort, efficiency jest względny spokój.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Sun, 24 Feb 2019 - 01:24
Post #94


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



Tom Lee

Wyślij mi proszę ofertę na tego civicu type r.

Wrzucę Ci maila na pw.


--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 24 Feb 2019 - 09:57
Post #95


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Nie warto bylo czekac na AMG A35?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Sun, 24 Feb 2019 - 11:14
Post #96


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





A35 kosztuje w podstawie prawie 190 tys zł , czyli tyle ile stara A45 w podstawie , z tymi cenami to już lekka przesada..
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 24 Feb 2019 - 11:29
Post #97


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Przecież S3 kosztuje w podstawie 189 tys. Jest nawet droższe od A35.
A że ceny odleciały w kosmos to juz osobny temat.
Teraz C43 AMG kosztuje 320 tys. zl, a C63 za skromne 411 tys.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 24 Feb 2019 - 12:08
Post #98


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





A35 ma strasznie drogie dodatki np. fotele 45 tys zł.... Serwis amg jest jednak droższy. Do tego to nowy model i nie ma szansy na rabatowanie, na poziomie audi. Do tego mqb jest tunersko rozgryzione. Nie ma ideałów w ograniczonym budżecie. Zawsze będzie kompromis. Myślę, że sprzedaż S3 też będzie kiedyś łatwiejsza niż AMG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mile
post Sun, 24 Feb 2019 - 12:42
Post #99


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 December 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT
A35 kosztuje w podstawie prawie 190 tys zł , czyli tyle ile stara A45 w podstawie , z tymi cenami to już lekka przesada..


Obstawiam, że po wejściu unijnych przepisów dotyczących nowych obowiązkowych systemów bezpieczeństwa, za dwa-trzy lata żeby wyjechać Golfem R trzeba będzie położyć min. 200 tyś.


--------------------
Zamiast na siłę ulepszać samochód lepiej ulepszyć kierowcę...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sun, 24 Feb 2019 - 14:35
Post #100


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Inflacja jest nieubłagana w 2006-2010r. honda civic type r kosztowała 98-99tys zł a obecnie 160tys. Czyli około 4-6% rocznie inflacji.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  « < 3 4 5 6 7 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 15:47