Shoutbox 0 nowych PW 


41 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Seat Toledo II 3.6 Turbo, 4x4 Dsg R36 turbo
Jacek6804
post Tue, 05 Jan 2016 - 17:48
Post #81


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(mlody1921 @ Tue, 05 Jan 2016 - 16:41) *
Ale bawiąc sie kanapką którą trzeba zaprojektować wyciąć martwić sie o przesunięcie rozrządu, nie lepiej zainwestować na przyszłość i kupić korby zrobione już na te 2-3mm krótsze?


Ciąglę myślę czy korba 161mm, czy kanapka, ale z korbą może być problem z zawadzającym tłokiem o koronkę wału, oraz pierscienie by wychodziło poza pełną tulej (są nacięcia pod natrysk oleju) i nie wiem czy to zdrowe by było dla pierścieni.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 05 Jan 2016 - 17:48
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
siewcu
post Tue, 05 Jan 2016 - 20:57
Post #82


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





to skoro masz motor na wierzchu, to nie możesz sprawdzić ile możesz skrócić korbę? jak będziesz na oko widział, że się nie minie to wiesz co robić, a jak jest sporo luzu to wkładaj kute korby. motor masz rozebrany, więc w czym problem?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
krzysiek50
post Tue, 05 Jan 2016 - 21:17
Post #83


Frequent User
Dołączył: Thu, 01 October 2015





CYTAT(Jacek6804 @ Tue, 05 Jan 2016 - 17:48) *
pierscienie by wychodziło poza pełną tulej (są nacięcia pod natrysk oleju) i nie wiem czy to zdrowe by było dla pierścieni.

zobacz jakiej wielkosci sa okna w cylindrach silnikow 2T i pierscienie żyją, wiec spokojnie wink.gif


--------------------
EG4 D16T AWD 380+ >>
MK4 VRT 4motion >>
80 B4 V8TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalek114
post Tue, 05 Jan 2016 - 21:42
Post #84


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 08 December 2008





QUOTE (Jacek6804 @ Tue, 05 Jan 2016 - 10:37) *
Zastanawiam się czy zrobić płytę usztywniającą dół bloku, płyta wycięta na laserze i tulejki dystansowe pomiędzy płytę a podpory wału. Czy lepiej nie bawić się z tym do tych 500-600KM?
PS. Jest tu ktoś kto mógł by wykonać koło zamachowe pod dwutarcze, lub całe sprzęgło?



Plyta usztywniajaca blok jest niezbrdna na 500-600 koni smile.gif smile.gif smile.gif a juz wogole polecam ta z tulejami posrednimi pomiedzy plyta ,a podporami ... napisz pozniej jak spasowaliscie luzy na panewkach glownych na tych tulejach dystansowach wink.gif




--------------------
2011 - 20vt 635km/725nm by DIGITUN
2014 - 2,0 TFSI na seryjnym K04 402km/505nm by DIGITUN
2014 - 20vt 826km/868nm by DIGITUN
2015 - 2,7 bit 499,5km/568nm (seryjne k04) by DIGITUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Tue, 05 Jan 2016 - 22:13
Post #85


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Kibicuję projektowi, bardzo ciekawie się zapowiada smile.gif Może kiedyś też będę w podobne regiony mocy uderzał, ale to bardziej marzenie tongue.gif

A tak ogólnie nie rozumiem nawyku wałkowania na tutejszym forum "sensu" jakiegoś projektu w niektórych tematach, w tym także.

Co to kogo obchodzi i po co ma się właściciel tłumaczyć jak przed jakimś trybunałem?

Są chęci, jest kasa to ogień i tyle smile.gif

Nie jesteśmy na jakimś forum psychologicznym czy wychowawczym, żeby próbować kogoś nawracać wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Tue, 05 Jan 2016 - 23:51
Post #86


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





CYTAT(Winni @ Tue, 05 Jan 2016 - 22:13) *
Kibicuję projektowi, bardzo ciekawie się zapowiada smile.gif Może kiedyś też będę w podobne regiony mocy uderzał, ale to bardziej marzenie tongue.gif

A tak ogólnie nie rozumiem nawyku wałkowania na tutejszym forum "sensu" jakiegoś projektu w niektórych tematach, w tym także.

Co to kogo obchodzi i po co ma się właściciel tłumaczyć jak przed jakimś trybunałem?

Są chęci, jest kasa to ogień i tyle smile.gif

Nie jesteśmy na jakimś forum psychologicznym czy wychowawczym, żeby próbować kogoś nawracać wink.gif


Widzisz, problem polega na tym, że to nie onet czy inna wp. Tutaj ludzie budują od kilkunastu już lat silniki, zawieszenia, ogarniają heble, elektronikę... Mają ogromna wiedzę, a forum samo w sobie jest kopalnią gotowych rozwiązań i pomysłów. Więc, gdy ktoś się pyta, dlaczego właściciel usilnie idzie w r36 mając na pokładzie r32 rozeznane na wszystkie sposoby i z nawiązką wystarczające na zakładaną moc przy dużo mniejszych nakładach, po prostu ma na to jakieś argumenty.
W Twoim wątku tak samo ludzie Tobie doradzali sprawdzone rozwiązania, które nie raz zostały już przetestowane i są rozsądne finansowo.
Bo widzisz, "pierwszy w pl", "najmocniejszy" i inne tego typu określenia zazwyczaj nie występują w jednym zdaniu ze słowem "tanio". I teraz mamy ludzi, którzy mają określony budżet pozwalający z powodzeniem zbudować dany setup, ale idą w nowości i potem są 2 możliwości:
1. Wychodzi 2 razy tyle, projekt się ciągnie dużo dłużej niż zakładano
2. W połowie się wyprzedają lub nawet nie zaczynają budowy, bo nawet na wszystkie części nie wystarczyło.
Serio tego nie widzisz, a konstruktywną krytykę odbierasz jako atak?
Bez zgryźliwości z mojej strony.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Wed, 06 Jan 2016 - 00:23
Post #87


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





W twojej wypowiedzi widzę o co ci chodzi, mi chodzi tylko o formę przekazania tej wiedzy innemu człowiekowi i normalnym obcowaniem ze sobą.

Nie wiem co mają do tego inne portale,mie przebywam na nich.

Można krytykować i dyskutować kulturalnie, nie musi być to hejt albo dziwne zapytania "po co, dlaczego" lub wyśmiewanie nic nie wnoszące do tematu.

Rozumiem że jest tutaj dużo ludzi którzy mają mega wiedzę i też dlatego jestem szczęśliwy móc korzystać ze wszystkich informacji tutejszym forum.

Nie znaczy to jednak że ktoś kto zjadł zęby w jakimś temacie musi być opryskliwy poniżając inną osobę zadając pytania do niczego nie prowadzące, jak i tak sam zna odpowiedź na nie.

Znam takich ludzi też osobiście, do przyjemnych rozmówców nie należą smile.gif

Po co tak postępować, chęć dowartościowania siebie?

Można normalnie wytłumaczyć komuś, kto ma mniejszą wiedzę, bez wywyższania siebie. Jak komuś sie nie chcę poświęcić na to czasu, to lepiej wogóle nie próbować.

Każdy ma pozatym inny gust, inne wymagania etc., nigdy nie ma złotego środka żeby osiągnąć jakiś cel, zawsze są różne rozwiązania i opcje.

Nie trzeba nikogo przekonywać że istnieje jakaś "jedna" prawda.

Wiem że dużo ludzi myśli że mają jedną rację, ale jest to mylne smile.gif

Jestem w każdym razie ciekawy ile Jacek wyciśnie ze swojego R36.

A że się uparł i idzie w R36 a nie R32 to chwała mu za to, ktoś kto czegoś się podejmuje swojego pomysłu i jest przy tym konsekwentnym daleko zajdzie.

A że może wywali kasę w błoto, może kasy nie wystarczy etc. to już jego sprawa, jesteśmy wszyscy dorośli i nie musimy innym zaglądać w portfel i martwić się o kogoś finanse.

Nawet jeśli ktoś mierzy swoją "linijką" i uważa to za bezsens wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
vasquez
post Wed, 06 Jan 2016 - 08:01
Post #88


Super User
Dołączył: Wed, 15 July 2009





a tak na marginesie pierwszy w Pl r36 turbo to bedzie napewno? bo coś tam mialo sie jakis czas temu w zambrowie budowac na bazie passata r36
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Wed, 06 Jan 2016 - 08:55
Post #89


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





CYTAT(Rafalek114 @ Tue, 05 Jan 2016 - 21:42) *
Plyta usztywniajaca blok jest niezbrdna na 500-600 koni smile.gif smile.gif smile.gif



Rafał, dlaczego ?
blok R32 i R36 wygladają niemal identycznie wewnątrz, identycznie ważą, i R32 zrobiony na R30 znosi 600KM i 750NM wiec co sie dzieje z R36 ?
tak sie zastanawiam skąd sie to bierze, ze R36 ma mniejszą wytrzymałość, ten offset wału daje jakies wieksze obciązenia na podpory czy jak ?


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 06 Jan 2016 - 09:41
Post #90


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





cowboy, popatrz na ten post z lekką ironią smile.gif i chyba o to chodziło, przynajmniej tak mi się wydaje...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Wed, 06 Jan 2016 - 10:18
Post #91


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(cowboy @ Wed, 06 Jan 2016 - 08:55) *
Rafał, dlaczego ?
blok R32 i R36 wygladają niemal identycznie wewnątrz, identycznie ważą, i R32 zrobiony na R30 znosi 600KM i 750NM wiec co sie dzieje z R36 ?
tak sie zastanawiam skąd sie to bierze, ze R36 ma mniejszą wytrzymałość, ten offset wału daje jakies wieksze obciązenia na podpory czy jak ?



Może r36 bardziej ma narażone podpory poprzez większe wykorbienie?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Wed, 06 Jan 2016 - 10:22
Post #92


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(siewcu @ Wed, 06 Jan 2016 - 09:41) *
cowboy, popatrz na ten post z lekką ironią smile.gif i chyba o to chodziło, przynajmniej tak mi się wydaje...


Może to była i ironia... A później ja dorobię płytę i znów zaczną się podśmichujki, że po co, że dlaczego, że szkoda kasy do tej mocy, ze bez sensu itp.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Wed, 06 Jan 2016 - 10:25
Post #93


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





bo szkoda, nie ma sensu inwestować w niepotrzebne gadżety po prostu. słuchanie ludzi, którzy zrobili więcej w 99% przypadków wychodzi z bardzo dobrym skutkiem - no ale zrobisz jak uważasz, przecież nikt nie przyjdzie tej płyty odkręcić jeśli ją zrobisz smile.gif a i z ironicznych postów staraj się wyciągnąć podtekst, niby nie warto takich czytać a idzie się sporo dowiedzieć...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
w0wacik
post Wed, 06 Jan 2016 - 11:11
Post #94


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 November 2003
Skąd: Wwa





CYTAT(krzysiek50 @ Tue, 05 Jan 2016 - 21:17) *
zobacz jakiej wielkosci sa okna w cylindrach silnikow 2T i pierscienie żyją, wiec spokojnie wink.gif


Z mojego skromnego doświadczenia silnikowego wiem, że jak pierścień wyleci w którąkolwiek stronę poza tuleję (czy w górę, czy w dół), to się rozpręży i już z powrotem nie wróci skąd wyszedł.

2T i ich ogromne w niektórych wypadkach okna to insza inszość.


--------------------
"When driving a car in real life, please remeber to be a safe driver by wearing a seat belt, using your turn signal and using good judgment"

Mercedes C270CDI T
Mercedes 280CE (C123)
Volkswagen Golf 1.9 TDI
Opel Combo

Pozdrawiam

w0wacik
Go to the top of the page
 
+Quote Post
farmer91
post Wed, 06 Jan 2016 - 14:55
Post #95


Forum Killer
Dołączył: Sun, 24 April 2011
Skąd: wlkp





No właśnie, 2T ma zamki w tłoku przecież aby pierścienie się nie obracały. Po za tym nierealne jest chyba aby dajmy na to pół ostatniego pierścienia wyszło poza tuleje bo to by musiało wyjechać 3/4 tłoka razem ze sworzniem, a to by chyba nawet odpalenia nie przetrwał taki motor...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rafalek114
post Wed, 06 Jan 2016 - 17:09
Post #96


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 08 December 2008





QUOTE (cowboy @ Wed, 06 Jan 2016 - 08:55) *
Rafał, dlaczego ?
blok R32 i R36 wygladają niemal identycznie wewnątrz, identycznie ważą, i R32 zrobiony na R30 znosi 600KM i 750NM wiec co sie dzieje z R36 ?
tak sie zastanawiam skąd sie to bierze, ze R36 ma mniejszą wytrzymałość, ten offset wału daje jakies wieksze obciązenia na podpory czy jak ?


Kpię sobie smile.gif nikt nie montuje płyt do 1000 koni . A kolejna sprawa zamontować ta płytę dobrze . Możesz mi wierzyć ze trzeba sie trochę napocić aby było to zrobione zgodnie z rzemiosłem . Nigdy nie zakładałyby płyty jak bym nie planował przekroczyć 1000koni . To nie potrzebna i zbędna ingerencja w cos co w serii jest zrobione bardzo dobrze .


--------------------
2011 - 20vt 635km/725nm by DIGITUN
2014 - 2,0 TFSI na seryjnym K04 402km/505nm by DIGITUN
2014 - 20vt 826km/868nm by DIGITUN
2015 - 2,7 bit 499,5km/568nm (seryjne k04) by DIGITUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pawel-2005
post Thu, 07 Jan 2016 - 00:05
Post #97


Forum Killer
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Płońsk





CYTAT(Rafalek114 @ Wed, 06 Jan 2016 - 16:09) *
Kpię sobie smile.gif nikt nie montuje płyt do 1000 koni . A kolejna sprawa zamontować ta płytę dobrze . Możesz mi wierzyć ze trzeba sie trochę napocić aby było to zrobione zgodnie z rzemiosłem . Nigdy nie zakładałyby płyty jak bym nie planował przekroczyć 1000koni . To nie potrzebna i zbędna ingerencja w cos co w serii jest zrobione bardzo dobrze .

Poza tym ile taka Płyta kosztuje. Skoro budżet jest tutaj ograniczony to sama płyta kosztuje więcej niż ten chińczyk. Pomijam koszty obróbki aby ją poprawnie zamontować bo jeśli autor myśli ,że ją tylko przykręci pomiędzy podpory a śruby to silnik pewnie długo nie polata.

Co do korb skoro silnik jest rozebrany to nie wiem co to za problem sprawdzić co się dzieje z tłokami. Wpiąć korbę z tłokiem na wał i będzie widać jaka jest odległość podpory od tłoka w GMP i wszystko jasne. Poza tym pomierzyć względem bloku czy o nic tam nie zawadzi i wiemy ile MM możemy dać krótszą korbę.
Ale jeśli z takimi rzeczami są tutaj problemy to gwarantuję ,że potem będą sporo większe schodki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jacek6804
post Thu, 07 Jan 2016 - 09:26
Post #98


Super User
Dołączył: Tue, 21 January 2014





CYTAT(Pawel-2005 @ Thu, 07 Jan 2016 - 00:05) *
Poza tym ile taka Płyta kosztuje. Skoro budżet jest tutaj ograniczony to sama płyta kosztuje więcej niż ten chińczyk. Pomijam koszty obróbki aby ją poprawnie zamontować bo jeśli autor myśli ,że ją tylko przykręci pomiędzy podpory a śruby to silnik pewnie długo nie polata.

Co do korb skoro silnik jest rozebrany to nie wiem co to za problem sprawdzić co się dzieje z tłokami. Wpiąć korbę z tłokiem na wał i będzie widać jaka jest odległość podpory od tłoka w GMP i wszystko jasne. Poza tym pomierzyć względem bloku czy o nic tam nie zawadzi i wiemy ile MM możemy dać krótszą korbę.
Ale jeśli z takimi rzeczami są tutaj problemy to gwarantuję ,że potem będą sporo większe schodki.


Problemy to bym miał jak bym zaczął sprawdzać czy tłok nie wadzi o wał w GMP tłoka... biggrin.gif


Co do płyty to fakt, chciałem wyciąć, oddać do szlifierni aby wyszlifowali ją na idealną płaszczyznę, następnie wszystko pomierzyć i dorobić tulejki na CNC wymiarami indywidualnie dla każdej podpory i później to skręcić. Mógł byś napisać jak wygląda poprawne zamontowanie płyty? Bo szczerze to nie wiem a warto by było wiedziec smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cowboy
post Thu, 07 Jan 2016 - 09:51
Post #99


Administrator
Dołączył: Mon, 21 August 2006
Skąd: Wawa





płyty do R32 robi mickey jest to koszt rzedy 2500 PLN

produkcja do R36 wymagałaby zrobienia nowego projektu, wiec mysle ze +3000 trzeba liczyć

moim zdaniem (co potwierdził Rafałek) do 800KM nie ma sensu płyta, bo VR6 jest zwarrtym silnikiem z wałem podpartym w 7 miejscach

wydaje mi się ze urban legend o słabej wytrzymałośći R36 wział stąd ze dunczyk z MTECHu wysadzał bloki, tyle ze on to robił przy 1200NM koło 5000 rpm wink.gif


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejay-13
post Thu, 14 Jan 2016 - 15:54
Post #100


Rookie
Dołączył: Wed, 13 January 2016





Jacku podziwiam Cie za Twój zapał do pracy, naturalnie bede śledził temat a w razie w pomogę przy 4x4 bo u mnie idzie to na pierwszy ogień
Go to the top of the page
 
+Quote Post

41 Stron V  « < 3 4 5 6 7 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 10:47