Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> hydrozawory w e36 318is
KAMIKADZU
post Thu, 17 Feb 2005 - 00:40
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 16 February 2005
Skąd: Poznan





witam wszystkich,mam pytanie-przy odpalaniu auta na zimnym silniku klepia mi popychacze(klepia to mało powiedziane)wymieniłem olej na MOTUL 10w 40 i dupa to samo.Prawdopodobnie czeka mnie wymiana popychaczy.Moje pytanie to czy przez to walenie mogło sie jescze cos uszkodzic?Klepanie mam juz od około miesiaca!


--------------------
BMW 318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 17 Feb 2005 - 00:40
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
DRACK
post Thu, 17 Feb 2005 - 00:56
Post #2


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





generalnie silniki m40 i m42 cierpią na nietrwały rozrząd,raczej nic nie powinno sie uszkodzic,ale sprawdż w jakim stanie są wałki rozrządu bo terz lubia sie wycierać,ktos zalał go kiedys kiepskim olejem i taki efekt bo znam kilka m40 które maja po 260tys przebiegu a chodza cichutko jak świerszcze a to dlatego ,ze olej zawsze byl zmieniany na czas


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMIKADZU
post Thu, 17 Feb 2005 - 01:00
Post #3


Rookie
Dołączył: Wed, 16 February 2005
Skąd: Poznan





mam nadzieje ze faktycznie nic sie niestanie,przeraza mnie jednak koszt wymiany popychaczy.Podobno ciezko jest wyczuc ktory popychacz klepie?Mechanik stwierdził ze najlepiej wymienic wszystkie,ale tego jest 16 szt po około 50 zł,masakraTo moja pierwsza beemka z problemami!!!!!!!!!


--------------------
BMW 318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DRACK
post Thu, 17 Feb 2005 - 01:11
Post #4


Super User
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: z kątowni





no niestety jak wymieniac to wszystkie ale dobry mechanik namierzy które puszczaja,chociarzby stetoskopem,i nie polecam dolewania rzadanych wynalazkow do oleju raz mnie ktos podpuscił i potem wszystko tak grało,że ludzie palcami na ulicy mnie wytykali


--------------------
NIE KUPIŁEM SZYBKIEJ FURY,JA JĄ SOBIE ZROBIŁEM
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Smasher E30
post Thu, 17 Feb 2005 - 13:25
Post #5


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 September 2003
Skąd: Kielce





A na jakim oleju jeździłes do tej pory?
[url:22hhaxtv]http://slave.e-edukacja.pl/~darcoe28/forum/viewtopic.php?t=4526&postdays=0&postorder=asc&start=0[/url:22hhaxtv]
zapraszam do dyskusii


--------------------
This post was sponsored by letter ///M like Maciek!
>>> smasher.bloog.pl <<<
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMIKADZU
post Thu, 17 Feb 2005 - 19:42
Post #6


Rookie
Dołączył: Wed, 16 February 2005
Skąd: Poznan





jak kupiłem auto to był zalany fuul syntetykiem elf evo 3,ja go zalałem mineralka castrol i było jeszcze gorzej wiec dostał motul pół syntetyk.Teraz juz mam pewnosc ze to popychacze.


--------------------
BMW 318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jankes
post Fri, 18 Feb 2005 - 20:30
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 07 November 2004
Skąd: Nottingham,UK





no to sam sobie zrobiłes problem,w M40 i M42 hydraulika jest delikatna i powinno sie jezdzic na jak najrzadszym oleju (czyli syntetyk) a jak dolałes minerala to on jest gestszy i dłuzej łapia cisnienie samoregulatory no i klepia a od tego klepania wałek sie wyciera....a fakt naprawa tego jest droga. Pozdrawiam


--------------------
..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wojtech 325
post Fri, 18 Feb 2005 - 21:03
Post #8


User
Dołączył: Sat, 27 December 2003
Skąd: Kielce





Witam
Nie bede sie sprzeczal ale ze popychacze (szklanki) klepia i walek sie wyciera moim zdaniem nie prawda niemieckie walki sa trwale rzadko sie je wymienia czy chocby napawa wiekszy luz nie jest tak grozny jak za maly tyle ze przy wiekszym luzie zawor nie otwiera sie tyle ile powinien ale nie jest to jakas znaczna roznica.Niestety beemki zwlaszcza M40 M50 M52 maja taki mankament choc sa i wyjatki.U mnie tez po odpaleniu zimnego silnika slychac klekotanie zaraz potem cisza choc i tak jest za glosno a wymiana na nowe to spory wydatek nie da sie ukryc po dobrych rabatach w hurtowni za 24szt M50 koszt okolo 1000zl M40 troszke mniej.....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
--orzech--
post Mon, 21 Feb 2005 - 19:25
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Mon, 28 July 2003
Skąd: Bydgoszcz





jak kupilem mojego kochanego isa wszystko gralo... gdy troszeczke go spalowalem zaczelo cos dzwonic i halasowac... wiec myslalem ze sie szklanki troszke rozszczelnily wiec zalalem mineralnego oleju i doktora... od tego momentu silnik zaczal juz w ogole halasowac jak zajechany diesel...
gdy rozebralismy glowice okazalo sie ze walki sa juz zjechane, co do szklanek ciezko bylo nam to sprawdzic. walki zregenerowalem ale na szklanki zbieram do dzisiaj...
gdyby to nie bylo bmw to juz dawno bym go sprzedał ... jakies 6 tysiecy temu


--------------------
Życie jest za krótkie aby jeździć wolno....
BMW 318is E30 - 343KM i 365Nm
300c Hemi AWD - 340KM i 524Nm - było
Leon Top Sport 4s 1.9 TDI - 233KM i 465Nm - było
Saxo VTS 1.6 - 119KM i 145Nm - było
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maly841
post Tue, 22 Feb 2005 - 18:57
Post #10


User
Dołączył: Fri, 07 February 2003
Skąd: Lublin





u mnie w 1.8 M40 nie wiem co jest ale wymienilem wlaek , szklanki na nowe wsadzilem kupe kasy a auto jak klekotalo tak klekocze , jak sie krecilo tylko do 5 tys. obr tak sie tylko tyke kreci a olej zalany to jakis Texaco 10W40


--------------------
....::CorSaAAaA 1.4 16V "RS LOoK"""" & SaAB 900 coupe '94 ::....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMIKADZU
post Tue, 22 Feb 2005 - 20:47
Post #11


Rookie
Dołączył: Wed, 16 February 2005
Skąd: Poznan





mam pytanie ORZECH,ile płaciłes za regeneracje wałkow?Wymieniłem dzisiaj 8 popychaczy i przy pierwszej odpałce klekotało jak cholera.Teraz czekam az silnik bedzie na maxa zimny i proba nr 2.Wałek mam na oko dobry ale korpus w ktorym jest on osadzony (takie jakby panewki)ma bruzdy i slady wytarcia.Zastanawiam sie czy to moze powodowac te stuki?


--------------------
BMW 318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
--orzech--
post Tue, 22 Feb 2005 - 23:41
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Mon, 28 July 2003
Skąd: Bydgoszcz





za renowacje wałkow i szlif tych ładnych kolanek trzymających u mr świątka dałem 760zł. Chcialem na początku kupić nowe lepsze walki o troszke innych kątach ale nie wysupłałem 1500zł.

mam teraz tylko nadzieje ze to ze na spieprzonych szklankach jezdze nie uszkodzi znow walkow...


--------------------
Życie jest za krótkie aby jeździć wolno....
BMW 318is E30 - 343KM i 365Nm
300c Hemi AWD - 340KM i 524Nm - było
Leon Top Sport 4s 1.9 TDI - 233KM i 465Nm - było
Saxo VTS 1.6 - 119KM i 145Nm - było
Go to the top of the page
 
+Quote Post
KAMIKADZU
post Wed, 23 Feb 2005 - 00:33
Post #13


Rookie
Dołączył: Wed, 16 February 2005
Skąd: Poznan





Jak juz bede robił wałki to chyba jednak wezme te sportowe(dobrze ze zona nie czyta tego co pisze bo jak by zobaczyła cene wałkow to zawał murowany ale tak to juz jest ze najpierw jest moj synek,potem BMW...........a potem zona;))Dzieki za informacje!!!!!!!!


--------------------
BMW 318is
Go to the top of the page
 
+Quote Post
X_E_O_N
post Sat, 26 Feb 2005 - 10:10
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 17 February 2004
Skąd: KRAKOW





Witam jest jedan zasada jak sie wymienia szklaniki powinno sie wymieniac komplet ale cena jest zaporowa wiec mozna latwo znalezc ktora szklanaka jest zepsuta tylko warunek trzeba wszystkie wyciagnac dobry mechanik bedzie wiedzial jak sie to robi druga zecz co do oleju najlepszy olej na swiecie to Castrol RS Sport 10W60 full syntetic jest rzadki ale po rozgrzaniu nie traci wlasciwosci lepkosci i gestosci dala porownania :

Golf I GTI :
-olej Mobil 1 15W40 cisnienie przy 50 stopniach oleju 2bary przyu 100 stopniach 0,7bara na wolnych obrotach

-olej Castrol RS Sport 10W60 i to samo 50 stopni 2 bary przy 100 stopniach 1,2 bara przy 130 stopniach 0,9 bara

Moim zdaniem olej idealny do samochodow z samoregulatorami i lubiacymi dostac po dupie
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 09:33