Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Mazda RX8 K20K - DailyCar
jackkpl
post Fri, 14 Apr 2017 - 09:56
Post #21


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(osa @ Fri, 14 Apr 2017 - 09:26) *
ciekawe jest to że tu mamy projekt k20 + kompresor i przy 0.8bara jest 311KM a obok jest projekt civica kolegi Ziombel który w podobnym silniku k20 bez doładowania i totalna seria ma 250KM
pewnie jakby u niego dmuchnąć 0.3b to by było +300KM

Kompresor zzera moc. Ja na 0.9 bara mialem 350hp.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 14 Apr 2017 - 09:56
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kras
post Fri, 14 Apr 2017 - 11:26
Post #22


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





CYTAT(osa @ Fri, 14 Apr 2017 - 09:26) *
ciekawe jest to że tu mamy projekt k20 + kompresor i przy 0.8bara jest 311KM a obok jest projekt civica kolegi Ziombel który w podobnym silniku k20 bez doładowania i totalna seria ma 250KM
pewnie jakby u niego dmuchnąć 0.3b to by było +300KM

Totalna seria bez szans na realne 250PS. Moze JDM ze swoimi lepszymi walkami, wyzsza kompresja i fajniejszymi kolektorami. Ale EDM seria nie ma mozliwosci (poza kreatywna hamownia).


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Wed, 06 Sep 2017 - 09:10
Post #23


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Dłuższa przerwa w aktualizacji na forum - ale już opowiadam co się podziało.

Jakieś 3-4 miesiące temu coś mi zaczęło stukać w silniku. Podejrzana oczywiście była panewka sad.gif już w głowie kosztorys wszystkiego - w sumie dobry powód by zakuć silnik itd.
Miesiąc przerwy z braku czasu - później głupi traw, że policja mi zabrała prawko na 3 miechy - wiec naglę się znalazł czas na sprawdzenie co tam się podziało w tym silniku.
Obsłuchałem po kiju jak to się kiedyś robiło i jest cały sprawca zamieszania - przepustnica z audi co steruje boostem na kompresorze - źle ustawione sterowanie spowodowało
że przy maksymalnym zamknięciu silnik dalej ją domykał aż nie wytrzymała zębatka i częściowo pękła. Jak już było wiadomo że to "pierdoła" i silnik jest okej troszkę mi ulżyło smile.gif

Przed wymianą przepustnicy wpadła ona do Niutona na podłączenie i ustawienie w EMU na zewnątrz by nic już się nie popsuło. ( w sumie jak byśmy Jackkpl posłuchali na początku problemu by nie było :| )

Przy okazji wymiany przepustnicy zająłem się innymi rzeczami - nowa bezszczotkowa pompa wody, czyszczenie sanek i malowanie, zrzuciłem miskę olejową i zamówiłem pompę oleju
bez wałków balansowych - niestety nowa pompa miała większą zębatkę a moja miska olejowa jest obniżona przez sanki i nic z tego nie wyszło - musiałem odesłać.
Plus taki, że w misce zostawało zawsze sporo oleju - więc zrzucenie miski pozwoliło wszystko wyczyścić i przejść na olej Motul xpower 10w60.
Wpadła reszta łączników silikonowych, nowy dolot na filtrze K&N - rolka kompresora została stoczona bo miała za wysokie rowki i pasek cięło i się ślizgał.
Wróciły ori poduszki silnika na których wcześniej obijał się silnik ale nic nie trzęsło budą jak na tych z BMW. Podkładki pomiędzy poduszkę a łapę załatwiło
obijanie się silnika o magiel który też został o 3mm odsunięty.

Dodatkowo okleiłem złotą matą termiczną grodź dla odbijania ciepła - jeszcze muszę to zrobić nad skrzynią.

Po wszystkich pracach ponownie wybrałem się do STW do Niutona na dostrojenie silnika - kreski i filmik poniżej smile.gif
Z wyniku jestem bardzo zadowolony - pewnie jeszcze kat ori wydech mazdy może coś blokuje ale więcej mi nie potrzeba ( póki co )
Szczególnie, że silnik nie otwierany, nie odprężony. Więc i tak mu lekko nie jest.

Zamówiłem u Jackkpl jego HomeMade TCS ( https://www.facebook.com/HomeMadeTCS/?fref=ts )
W przyszły czwartek montaż a 17 września lecę na Tor Jastrząb wszystko przetestować smile.gif

Przy okazji hamowni RX wpadł na wagę żeby sprawdzić czy po swapie zmienił się jakoś bardzo rozkład masy.
Wynik również super - ( aku przeniesiony na prawy tył ) - wiadomo masa poszła do góry przy silniku ale sam rozkład został zachowany.
Auto mierzone na pełnym baku bez kierowcy, pełne wyposażenie wnętrza.

Wpadła również lotka na zamówienie na klapę - coś innego niż te wysokie spojlery a na co dzień tak się nie rzuca w oczy smile.gif
Jeszcze niedługo wpadnie spliter na przód i będzie super smile.gif


https://www.youtube.com/watch?v=_HUgT4tf40A












Na tą chwilę tyle - może uda się kupić wnętrze recaro przed Jastrzębiem ale to wyjdzie w praniu smile.gif

Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Wed, 06 Sep 2017 - 11:59
Post #24


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Moim zdaniem wszystko wyszło rewelacyjnie- samochód jest perfekcyjny!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ddziaduch
post Thu, 07 Sep 2017 - 08:11
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Wed, 05 January 2011
Skąd: Gdańsk





Te kreski tak równe jakby je ktoś linijką namalował ohmy.gif


--------------------
Było:
Astra F Kombi GL '92 1.4 8v -> 2.0 8v.
Vectra B Kombi Sport Zender '01 2.6 24v.
Jest:
Volvo V70 '98 T5
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Sat, 09 Sep 2017 - 14:24
Post #26


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Niuton umie rysować w paincie biggrin.gif
I jest - wnętrze z RX8 R3 recaro


Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Sun, 10 Sep 2017 - 12:15
Post #27


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Piękny fotel! nie lepiej jednak pod tor włożyć np pole position? Trzymanie sporo lepsze chyba? Czy w tych jest na tyle dobrze że nie było potrzeby wkładania kubła?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Sun, 10 Sep 2017 - 18:51
Post #28


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Na pewno typowy kubeł by trzymał lepiej. Jednak nadal utrzymuje że to Daily smile.gif
To też moje jedyne auto na tą chwilę wiec te są o wiele wygodniejsze. Wszystko pasuje P&P.
Z dokładnym trzymaniem sprawdzimy na Jastrzębiu w weekend. Na drodze nie ma gdzie i średnio bezpieczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anwi
post Sun, 10 Sep 2017 - 20:37
Post #29


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 November 2009





Powiedz rozważałeś może użyć wbudowanej kontroli trakcji w EMU? skoro już jest...

Poza tym bardzo podoba mi się twój DC zaczynam wątpić na sensem mojego (ale to pewnie nie tylko ja) patrząc na twój temat:)


--------------------
Elise s2 2zzge 880kg
Miata NC 2.5 1100kg
Galant 2.5V6 AWD SingleT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Sun, 10 Sep 2017 - 21:02
Post #30


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Kontrola Trakcji od Jacka sprawdzi się lepiej.
Z czego wiem ta z EMU działa po skoku obrotów i na tej podstawie odcina moc.
TCS Jacka zbiera info z czujników ABS wiec reaguje szybciej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sun, 10 Sep 2017 - 21:26
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(THX911 @ Sun, 10 Sep 2017 - 21:02) *
Kontrola Trakcji od Jacka sprawdzi się lepiej.
Z czego wiem ta z EMU działa po skoku obrotów i na tej podstawie odcina moc.
TCS Jacka zbiera info z czujników ABS wiec reaguje szybciej.

Nie tyle szybciej, co działa inaczej. Ta z EMU jest pod konkretne warunki i prostą drogę. EMU pozwala na pewny przyrost prędkości obrotowej np 1000rpm/1s przy danym biegu. Sprawdzi się to na prostej, ale z górki i pod górkę będzie już inaczej. Na mokrym i śliskim 500rpm/1s będzie już powodowało uślizg, a EMU nadal będzie ograniczało do tych 1000rpm/1s. Do tego jazda w zakręcie na limicie trakcji, EMU pozwoli obrotom na wzrost , a to już jest uślizg. Ta z EMU to raczej do drag racingu.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 10 Sep 2017 - 23:01
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(jackkpl @ Sun, 10 Sep 2017 - 20:26) *
Nie tyle szybciej, co działa inaczej. Ta z EMU jest pod konkretne warunki i prostą drogę. EMU pozwala na pewny przyrost prędkości obrotowej np 1000rpm/1s przy danym biegu. Sprawdzi się to na prostej, ale z górki i pod górkę będzie już inaczej. Na mokrym i śliskim 500rpm/1s będzie już powodowało uślizg, a EMU nadal będzie ograniczało do tych 1000rpm/1s. Do tego jazda w zakręcie na limicie trakcji, EMU pozwoli obrotom na wzrost , a to już jest uślizg. Ta z EMU to raczej do drag racingu.

Jackkpl, jak działa Twoja kontrola trakcji w czterołapie?


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Mon, 20 Nov 2017 - 20:18
Post #33


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Kolejny Update.

Udało się odwiedzić Tor Jastrząb - trening - 17 września - Wynik mało zadowalający 6 czas. Nadal nie udało mi się kupić lepszych opon niż to co jest na co dzień. (Dunlop Max Sport RT2)
Cały trening przejeżdżony - zero awarii - wyszło parę rzeczy które trzeba będzie poprawić. Mianowicie chłodzenie kompresora, dwa okrążenia na pełnej i kompresor przegrzany.
Mam dwa pomysły jak to rozwiązać. Pierwsze zmienić obieg wody, w tej chwili przechodzi przez zbiornik wyrównawczy a powinien być zamknięty - zbiornik wyrównawczy na osobnym obiegu.
Dwa - zwiększyć pojemność układu. Do tego jeszcze plan jest na maskę z otworami, co by powietrze chłodziło sam kompresor.

Do tego był to też pierwszy test Home Made TCS - niestety brakło czasu na poprawne ustawienie wszystkiego i mało co mi pomogło w jeździe.
Wyniki z Jastrzębia i parę filmików:






Po treningu udało się wpaść do STW Center i z Niutonem ogarnąć Home Made TCS - trzeba było zrobić małą modyfikację.
Teraz już wszystko śmiga jak należy. Super pomaga - szczególnie na co dzień, kiedy warunki zmieniają się co chwila.
Filmik z tego, jak to działa poniżej. Bardzo zasyfiona trylinka w deszczu.



Wpadł również pakiet dokładek na przód z Time Attack Custom. Ciężko powiedzieć czy coś to daje - ale lekko wypina zderzak, więc jakaś siła na niego działa. Do tego agresywniej wygląda smile.gif

W październiku wpadłem na Tor Radom - mały techniczny tor, na którym lubię jeździć.

Tu TCS pokazał swoje możliwości.

Dużo wcześniej mogłem wciskać gaz do dechy i dużo to pomagało. Przy kolejnych przejazdach zmniejszałem działanie TCS-a potencjometrem.
Udało się zająć II miejsce w klasie 5.




11 listopada również odwiedziłem Tor Radom - Puchar Radomia Mistrz Kierownicy 2017 - seria II.
Tu pogoda mnie troszkę załatwiła - ale i tak uważam, że lepiej wykorzystałem RX-a niż na poprzedniej imprezie.
Pierwszy przejazd dość zapoznawczo - nie było zapoznania - później mały szok - 3 czas - kolejne dwa przejazdy
na dochodzenie w parze z Toyotą Corollą Proto. Dość spore wyzwania. Pierwszy przejazd udało się wygrać. W drugim
nie miałem szczęścia i jechałem w dużym deszczu. Nadal seryjna opona dość starta już słabo sobie radziła z odprowadzaniem
wody - nawet TCS mimo walki dużo mi nie dał, bo walczyłem tylko o to, by się tylko nie obrócić(30s gorszy czas).
Za to w Toyo napęd na cztery koła i Michelin P2G zrobiło swoje.
Ostatecznie II miejsce w klasie 5 oraz 3 w klasyfikacji sezonu.
Mimo wszystko zadowolony jestem bardzo. Auto dobrze podaje i nie trzeba z nim walczyć.






Teraz czas na zimowy odpoczynek i parę usprawnień. W tym zmiana szpery na seryjną w lepszym stanie, poliuretan na tył, zmiana układu
chłodzenia kompresora i w końcu mam nadzieje lepsze opony na tor.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Wed, 11 Jul 2018 - 12:44
Post #34


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Dawno nic nie było smile.gif RX-em jeżdżę na co dzień - upalam na Time Attack Poland bez większych problemów - zrobiłem już nim 25kkm.
RACE TCS sprawdza się super - chłodzenie auta poprawione. Ostatnio nawet nagraliśmy krótki film z RX8K20K w roli głównej wink.gif

Mazda RX-8 K20 Supercharger 4K!




Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Wed, 11 Jul 2018 - 15:16
Post #35


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Jedyne co bym w tym aucie zmienił to koła na jakies markowe lekkie np o.z ultrallegera w czarnym macie. Reszta wymiata.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Wed, 11 Jul 2018 - 15:52
Post #36


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(m6nj @ Wed, 11 Jul 2018 - 15:16) *
Jedyne co bym w tym aucie zmienił to koła na jakies markowe lekkie np o.z ultrallegera w czarnym macie. Reszta wymiata.

I byś pojechał na 1 trackday i miał 8-ki z felg smile.gif. Daj spokój...


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m6nj
post Wed, 11 Jul 2018 - 22:38
Post #37


Super User
Dołączył: Thu, 14 January 2010
Skąd: lublin





Z ultrallegera hlt? żartujesz? ludzie po 1000hp upalają na torach. Sam mam takie u siebie. Chyba nie sądzisz że jr jest wytrzymalszy...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Wed, 11 Jul 2018 - 22:59
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Nikt nie żartuje. Ultraleggera lubi pękać. Do czasu każda upala. Też mam te felgi. JR to kwestia masy, jak będzie ważył 1.5xultraleggera to będzie wytrzymalszy, a chyba nie sądzisz, że jest lżejszy smile.gif


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 12 Jul 2018 - 13:20
Post #39


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(m6nj @ Wed, 11 Jul 2018 - 22:38) *
Z ultrallegera hlt? żartujesz? ludzie po 1000hp upalają na torach. Sam mam takie u siebie. Chyba nie sądzisz że jr jest wytrzymalszy...

Znajdz uzywane OZ nie pogiete smile.gif.
Znajomy pogial na torze w evo, a po rajdzie mial 4 krzywe.
JR uzywam dopiero pare mcy, nadal sa proste. 18x9.5 wazy 10kg.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
THX911
post Thu, 12 Jul 2018 - 15:16
Post #40


User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Starachowice





Szczerze - jak kupowałem JR to kierowałem się najpierw tym, że mi się podobają, później ceną oraz tym, że wiedziałem, że siadam za kółkiem mocnego RWD - a nie mam jeszcze skilla i koła mogą szybko polecieć tongue.gif
JR tanie felgi wiec w razie co nie szkoda tak jak jakieś za 5-10k smile.gif Do tego co do wytrzymałości JR - przejeździłem 1kkm po torach atakując mocno tarki, przykleiłem się przy 120kmh do krawężnika bokiem - tak, że obie felgi były przerysowane grubo po całym rancie i nic złego się z nimi nie stało. Jak je regenerowałem i zmieniałem kolor to nawet nie były pokrzywione, a mam je już z 3 lata. Także, każdy tak jedzie po JR a to wcale nie są takie złe felgi smile.gif
No i najważniejsze - podobają mi się. Chociaż nie ukrywam, że może kiedyś wpadnie coś "ori" smile.gif

PS. Miałem na RX-e też OZ WRC Superturismo LM 18' - ale jakoś mnie nie porwały smile.gif Sprzedałem pod jakieś szybkie Subaru w WWA smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 12:55