Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Track day SLK320 R170 vs TT 1.8T quatro 8N... a może coś szybszego?, Proszę o opinie użytkowników
Na_wstecznym
post Mon, 08 Apr 2024 - 01:06
Post #21


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





CYTAT(Andrzejsr @ Mon, 08 Apr 2024 - 00:25) *
W Irlandii przypuszczam dostępność prawdziwych torowych aut a nie klockow przerabianych z drogowych ( radicalo czy lotuso 7 podobnych czy singleseaterow ważących nie tone a pół czy mniej) jest jak w UK spora przypuszczam ? Jak ma być wyłącznie torowe to po co kompromisy?
Raz że czasy zrobią z litra czy dwóch bez doładowania dwa wrażenia i frajda razy 10 czy raczej razy 100 względem ulicznego auta.
Zużycie opon hamulców wszystkiego znikome.


Totalnie błędne założenie wink.gif
Irlandia to bieda. A dokładniej bieda-mental. Tu nawet fury w salonach mają zupełnie inne wyposażenie niż w UK. Wiem bo kumpel kiedyś pracował dla kolesi, którzy sprowadzali z UK wypasy przed Brexitem i był w szoku jakie różnice są w tym samym modelu. Kiedyś w PL się opowiadało dowcipy o Szkotach. Myślę że śmiało można by tu Irlandczyków wstawić. Przed Brexitem i kowidem było inaczej, sam w tym biznesie byłem, choć jeszcze wyścigi mi nie były w głowie. Teraz sprowadzenie czegoś to grube cło, więc ceny mocno w górę. No i kraj ponad 10x mniejszy jeśli chodzi o ludność. Także tak...
Więc brałem co było na początek, a teraz sam do UK się wybiorę po kolejny zakup, tu ponad 3x drożej a na tor cło mi wisi.
Takie auta jak piszesz są na torze, to jest jedyny tor w kraju więc zjeżdżają się z całej wyspy. 2 pozostałe są w Irl Płn. Sporo jest na UK tablicach, pewnie z północnej przyjeżdżają. Ale tam fajne fury przetrzebione, bo ci z południowej skupują.

Już Ci piszę ile znalazłem pojazdów, które wymieniłeś:
Radical -0
Lotus 7 -0.
Sprawdzić Ci coś jeszcze? rolleyes.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 08 Apr 2024 - 01:06
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Na_wstecznym
post Mon, 08 Apr 2024 - 11:23
Post #22


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





Pojawia się jeszcze w tym zakresie cenowym BMW E90-91-92 z silnikiem 2.5 N52B25, który osiągami konkuruje z SLK czy TT. Z tego co kojarzę z tego forum to chyba udana konstrukcja?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Mon, 08 Apr 2024 - 19:37
Post #23


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





Ewentualnie 120/123d po programie?


--------------------
`05 Renault Sport Megane 225 5d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Na_wstecznym
post Mon, 08 Apr 2024 - 22:09
Post #24


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





CYTAT(drag_op @ Mon, 08 Apr 2024 - 19:37) *
Ewentualnie 120/123d po programie?


To jest ciekawa opcja. Nawet czytałem tu na forum kiedyś tematy diesli na torach, ale jakoś odpuściłem temat. Sam mam 2 diesle jako daily, jak mnie najdzie to przeciągam je zdrowo, przebiegi ogromne i zyją. Ostatnio oglądałem 530d gdzieś na ogłoszeniu w cenie tych tu wymienionych.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 10 Apr 2024 - 00:09
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





CYTAT(Na_wstecznym @ Mon, 08 Apr 2024 - 01:06) *
Totalnie błędne założenie wink.gif
Irlandia to bieda. A dokładniej bieda-mental. Tu nawet fury w salonach mają zupełnie inne wyposażenie niż w UK. Wiem bo kumpel kiedyś pracował dla kolesi, którzy sprowadzali z UK wypasy przed Brexitem i był w szoku jakie różnice są w tym samym modelu. Kiedyś w PL się opowiadało dowcipy o Szkotach. Myślę że śmiało można by tu Irlandczyków wstawić. Przed Brexitem i kowidem było inaczej, sam w tym biznesie byłem, choć jeszcze wyścigi mi nie były w głowie. Teraz sprowadzenie czegoś to grube cło, więc ceny mocno w górę. No i kraj ponad 10x mniejszy jeśli chodzi o ludność. Także tak...
Więc brałem co było na początek, a teraz sam do UK się wybiorę po kolejny zakup, tu ponad 3x drożej a na tor cło mi wisi.
Takie auta jak piszesz są na torze, to jest jedyny tor w kraju więc zjeżdżają się z całej wyspy. 2 pozostałe są w Irl Płn. Sporo jest na UK tablicach, pewnie z północnej przyjeżdżają. Ale tam fajne fury przetrzebione, bo ci z południowej skupują.

Już Ci piszę ile znalazłem pojazdów, które wymieniłeś:
Radical -0
Lotus 7 -0.
Sprawdzić Ci coś jeszcze? rolleyes.gif


Mi nie sprawdzaj , ja swoje znalazłem, ale nie potrzebujesz mnóstwa aut, tylko jednego. Do tego bez rejestracji itd. Kwestia tego czy w otwartym lekkim będziesz się lepiej bawił i bardziej się nim cieszył czy w puszce z nadwagą.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Na_wstecznym
post Wed, 10 Apr 2024 - 00:50
Post #26


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





CYTAT(Andrzejsr @ Wed, 10 Apr 2024 - 00:09) *
Mi nie sprawdzaj , ja swoje znalazłem, ale nie potrzebujesz mnóstwa aut, tylko jednego. Do tego bez rejestracji itd. Kwestia tego czy w otwartym lekkim będziesz się lepiej bawił i bardziej się nim cieszył czy w puszce z nadwagą.


Bez urazy, trochę mnie to rozbawiło bo tu mieszkam. Ale skąd miałeś wiedzieć. Teraz tu jest tak, jak by Polska wyszła z UE przed kowidem. No to wyobraź sobie co by się działo na rynku motoryzacyjnym. Powrót do lat 90tych.
Nie wiem czy chciałbym jeździć takim pojazdem, tu jest 150 dni deszczowych. Jak obserwuję ich w suchy dzień to jest super, ale kiedy patrzę na nich przez wycieraczki to trochę mi ich żal. Poza tym to warto by chyba gdzieś pod dachem to trzymać, a ja nie mam na to dachu.
Kolejna kwestia to cena, która jak ktoś coś takiego sprzedaje jest po prostu wysoka. Bo nie ma rynku.
I pewnie trzeba by tym umieć jeżdzić. Bo jak się nie umie to poślizg po trawie już pewnie straszniejszy niż w S klasie wink.gif
Także dzięki, ale nie moja liga.
Tak z ciekawości, sprawdziłem ile kit carów jest na sprzedaż na całej wyspie w ogóle. Jest 1.

P.S. To że ma być tylko na tor, to nie wynika z tego że ma być jakiś ekstremalny bolid. Utrzymanie legalnego drogowo takiego np SLK320 to jest kwota rzędu 2500€ rocznie, bez zalania 1 litra paliwa czy kupna jednej śrubki. Za samo prawo wyjazdu na ulicę. I to na naciąganym ubezpieczeniu na "samochód klasyczny", jako minimum drugi, bo jako podstawowy to jeszcze z +1000€ rocznie trzeba tam dopisać. O ile w ogóle by ubezpieczenie sprzedali, bo taki stary i taki mocny... Że o zapłaceniu cła, lub kupna na miescu za 300-500% ceny nie wspominam. No i musiałby być legalny żeby przejść przegląd, więc ograniczenia w przeróbkach, ubezpieczeniu, etc, etc.
Ah, zerknąłem teraz na wszystkie 37 laugh.gif SLK na sprzedaż
To, co w poprzednim poście, same 1.8K, tudzież 2.0 w starej budzie, o zgrozo 2,1 diesle i ... OMG!!! Jest 2.3K
Nawet znaczek sobie przestawił i z 230 zrobił 320 i literkę R dolepił na końcu laugh.gif Jakiś niezwykły model. Żeby tow manualu było to już bym nie patrzył na te 21KM mniej... ale nie jest.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 10 Apr 2024 - 20:01
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Jak to się teraz mówi "spoko"
Pytasz na forum "jakie auto?" znaczy nie wiesz jakiego chcesz , więc otrzymujesz przeróżne propozycje, bo skoro sam nie wiesz, jak kto inny ma wiedzieć ?

(btw tym deszczem mając tor pod nosem jak piszesz to bym się nie przejmował, zresztą na wyspie obok pada zdaje się podobnie i się deszczem nie przejmują, a co do dostępności to w PL sądzę że jeszcze mniejsza ale jak się wie czego się chce to nie jest problemem . Najmniejszym chyba cło, tam macie więcej niż 10% ?
Ale oczywiście najważniejsze żeby lubić swoje auto, trudno o przyjemność gdy trzeba wsiadać do jakiejś pokraki czy patrzeć na nią coś tam dłubiąc. Czy dla innego nie tolerując dżwięku czy wnętrza cokolwiek .
A to ma być przyjemność przede wszystkim, więc chyba najlepiej sam wybierzesz .

Zazdroszczę toru pod nosem/

Na tym "national" to jaki jest "przyzwoity czas ? (jakieś czasy formuł i 7-ek znalazłem ale tylko na tym ukladzie , ciekaw jestem czy się łapią na przyzwoite)


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Na_wstecznym
post Thu, 11 Apr 2024 - 15:26
Post #28


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





Dobra pora tu posprzątać, bo zrobił się gnój
Nie masz nic do powiedzenia? To idi na ch..!
Audi vs Mercedes, czego k... nie rozumiesz?
Nie chcesz pomóc, tylko przeszkadzać umiesz
Opinie użytkowników, a nie k.. marzycieli
Lepiej idź do obory, sprawdź czy krowa się nie cieli
Jakieś k.. wyścigówki, Lotusy i Radicale
Patrzę w jego opisy: tego nie ma tam wcale
Prosta matematyka chyba tutaj kuleje
Tanie auto na tor, na resztę z góry leję
Jak powieje to zdmuchnąć może Lotusa
Gdy na zakręcie będę dawać susa
By Garbusa wyprzedzić co się ściga z Punciakiem
Radical za 100k może się zdawać ptakiem
Euro koleżko, nie żadne polskie złote
Jak takiś jest mądrala to wyciągaj tera flotę
Na piechotę już wolę po mieście chodzić
Niż w takich tematach niczym w błocie brodzić
Ja mu k.. tłumaczę, niczym krowie na rowie
A on nic nie kuma tylko drapie się po głowie
I wchodzi w mechanizmy, urażone męskie ego
Widział Radicala... ale w zestawie Lego
Dziękuję za opinie, bardzo k.. je doceniam
Zwłaszcza te od oderwanych: Halo, halo, tu ziemia.
Aj!


Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Thu, 11 Apr 2024 - 16:57
Post #29


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Typowy gość co i tak kupi to co wybrał sam, ale przyszedł do ludzi żeby go poklepali po ramieniu i utwierdzili w przekonaniu że jest zajebisty.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Thu, 11 Apr 2024 - 19:20
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Tępy prymityw albo poza "na wstecznym", na czymś blazującym mózgownicę jak widać po popisie jeszcze jedzie, dobrze że daleko.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Fri, 12 Apr 2024 - 08:44
Post #31


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





Mówią, że w dzisiejszych czasach klasyczne fora wymierają. A tu nawet nam się forumowa przepychanka zrobiła - aż jakoś tak cieplej na sercu biggrin.gif


--------------------
`05 Renault Sport Megane 225 5d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Na_wstecznym
post Fri, 12 Apr 2024 - 09:06
Post #32


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





Panowie z ostatniego rzędu, umówcie się na priv i polerujcie sobie rury, ale nie tutaj. Dla mnie to jest obrzydliwe, ja jestem prosty (z Ang. straight). Także zapraszam do wyjścia, WYPIER..Ć, tam są drzwi!!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Na_wstecznym
post Fri, 12 Apr 2024 - 09:10
Post #33


User
Dołączył: Thu, 21 September 2023
Skąd: stąd





CYTAT(drag_op @ Mon, 08 Apr 2024 - 19:37) *
Ewentualnie 120/123d po programie?


Miałem spytać, masz jakieś doświadczenie z dieslem na torze?
U mnie nic z czarnym dymem nie widzę, choć Nm ta 123d ma imponujące.
Zanim coś kupię to chyba się swoimi wybiorę na testy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Fri, 12 Apr 2024 - 13:07
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





14ste miejsce w generalce bmw 120d
https://hhc2024.nickesh.pl/ranking/race-results/1
Podobny czas mial Made in Poland (MIP) slk swoim podlubanym. takze merc slk popdlubany vs bmw120d podlubany moze miec podobne mzoliwosci. pytanie co tansze i co latwiejsze.



--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
drag_op
post Fri, 12 Apr 2024 - 14:02
Post #35


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 February 2009
Skąd: Oborniki Śląskie





CYTAT(piwo @ Fri, 12 Apr 2024 - 13:07) *
14ste miejsce w generalce bmw 120d
https://hhc2024.nickesh.pl/ranking/race-results/1
Podobny czas mial Made in Poland (MIP) slk swoim podlubanym. takze merc slk popdlubany vs bmw120d podlubany moze miec podobne mzoliwosci. pytanie co tansze i co latwiejsze.


BMW Alexa jest bardzo mocno pogrzebane, nie siedzi tam seryjny silnik z tego modelu (B47) + cały osprzęt zmieniony. ~350km i ~660Nm robi robotę.


--------------------
`05 Renault Sport Megane 225 5d
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Fri, 12 Apr 2024 - 14:16
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Z tego co widzę ma niższe prędkości niż moje SLK350, ja na przeciwprostej łapałem w ten sam dzień 200kph. Pytanie czy jest aero jaka masa, czy lekka maska czy drzwi?
Moje SLK ma niestety wszystko stalowe póki co i nie ma żadnego aero. OK 335KM i 1350kg ze mną to było i jechałem 54 na niedogrzanych DM.
Zobaczymy ile zrobię teraz po zdjęciu masy do 1300kg ze mną bo tam SLK jest dopiero na etapie przygotowań i też pewnie wleci albo V8 albo doładowanie tego V6.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sat, 13 Apr 2024 - 14:41
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





Patrzta na mx5 400km, 900kg
https://hhc2024.nickesh.pl/ranking/race-results/2

Silesia 1m49

Teraz poznan
Opony extreme vr2 hl przod , hoosier slick tyl 1m41,5
Siliki hoosier przod tyl 1m39,5


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 13 Apr 2024 - 20:34
Post #38


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





No mx5 juz konkret parametry , ja nigdy 1.42 nie zrobilem RX8 na extremie, chociaz juz bylo blisko. Oczywiscie stara nitka bez poszerzen.
Z tym,ze mialem 450kg wiecej i 50koni mniej smile.gif
Ten mx to tak 37-38 na slicku moze pojechac.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sat, 13 Apr 2024 - 21:02
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Ale to widac po czasach, ze sie cos te mx5 nie prowadzą bo mimo niskiej masy czasow nie robia bez konkretnej dlubaniny


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sat, 13 Apr 2024 - 21:24
Post #40


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Bo mx5 z mocą 400KM to można policzyć na palcach jednej ręki drwala.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 19:11