Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Dolot do 1.4 n/a, jakie fi itp.
nba
post Sat, 05 Aug 2017 - 16:39
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Witam, posiadam słabiznę Golfa 4 1.4, chciałbym możliwie tanim kosztem (300-400 zł) zwiększyć nieco moc chociażby o te 5 koni. Odpada przerzucanie gratów z 1.4 101, bo raz, że trzeba na nowo wiercić kolektor pod wtryski lpg, to jeszcze zmieniać ECU, bo to już jest nowszy silnik z elektroniczną przepustnicą a nie na linkę. Troche za duży koszt jak na zwykły dupowóz na dojazdy do pracy.

Więc tak rozważam dwie opcje:
- dolot z airbox simota
- dolot na bazie puszki filtra z 1.6 SR lub 1.8T + wkładka pipercross, simota

Zastanawiam sie, które rozwiązanie jest lepsze, to drugie wyjdzie raczej drożej i jest większy problem z dopasowaniem aluminiowej rury dolotowej. W obu przypadkach oczywiście poprowadzony zimny dolot.

Przepustnica ma 50mm i pytanie czy stosować rurę o podobnej średnicy czy dawać dużo większą pokroju 77mm tak jak jest to zrobione tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=5534376#p5534376 (niżej zdjęcia jak to wygląda), ale jakoś wątpie w sens takiego rozwiązania skoro zwęża się na przepustnicy chociaż mogę sie mylić.

W aucie mam MAP + szerokopasmówka, nie ma MAF no i pytanie czy jakbym doprowadził powietrze bezpośrednio z grilla, z kratki czy z czegokolwiek to nie byłoby problemu przy WOT na wyższych prędkościach, wiadomo silniejszy strumień powietrza. Nie wiem czy MAP to koryguje czy nie? Muszę też sprawdzić czy czasem nie jedzie po lambdzie do końca to by rozwiązało problemy, ale wątpię, że tak jest. No i jeszcze jedno pytanie w przypadku gdy WOT olewa lambdę to czy ECU bierze pod uwagę korektę LTFT?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 05 Aug 2017 - 16:39
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
CZUCZU
post Sat, 05 Aug 2017 - 17:05
Post #2


Moderator
Dołączył: Thu, 21 August 2003
Skąd: Stalowa Wola





Skoro masz lpg to mod bez sensu niestety. W zimie będzie za zimne powietrze, albo lpg, albo osiągi ( chyba ze wtrysk fazy ciekłej) wtedy ok
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sat, 05 Aug 2017 - 17:15
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Sterownik gazowy bierze czasy wtrysku w czasie rzeczywistym od ECU pb, nie jest ustawiona mapa gazu na sztywno z olewaniem tego co ECU gada. Nie powinno to robić problemu tym bardziej, jak mnożnik czasu wtrysku gazu będzie odpowiedni przy wysokich czasach PB a więc przy WOT. Jeśli ECU zwiększy dawke PB to większy sie też LPG a jakby AFR na gazie było za wysokie to podjadę do gazownika.

Bardziej mnie martwi czy ECU pb ogarnie AFR przy bucie przy wysokich prędkościach...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SAS Parts
post Sat, 05 Aug 2017 - 21:34
Post #4


Super User
Dołączył: Thu, 28 April 2016





Zegar podciśnienia w łapę i mierz co w tym dolocie robi największy opór ssania, i eliminuj to. Oczywiście pomiary przy WOT
Mierzysz przed filtrem powietrza, za filtrem, przed przepustnicą i za przepustnicą. Wtedy się dowiesz co warto zmieniać/przerabiać.

Z lokalizacją nadmuchu analogicznie, tylko pod zegar pod i nadciśnienia podepnij rurkę i mocuj w różne miejsca karoserii, to da Tobie pogląd gdzie najwięcej powietrza będzie tłoczone i przy jakich prędkościach. Ale na cuda nie licz, chyba że przy prędkościach 100+.

A efekty?? 5KM to ambitny plan jak na taki zakres prac przy tym silniku. Ja liczę na 5KM po stożku dolocie 3,5" i większej 20% przepustnicy w 190konnym M50b25.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sat, 05 Aug 2017 - 22:33
Post #5


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Mniejsza już o liczby, kto miał dolot robiony w tym silniku wie, że różnice czuć. Sprawdziłem przy bucie i okazało sie, że ECU koryguje lambdą do końca.

Mnie interesuje tylko czy jest sens dawać szerszą rurę niż przepustnica smile.gif i co wybrać puszka z 1.8t czy airbox simota?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 06 Aug 2017 - 13:29
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Testowałem na hamowni dolot seryjny vs CAI vs Big Tube (parówa).
Dolot Big Tube dał najlepsze wyniki ale jest bardzo głośny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
RasPL
post Sun, 06 Aug 2017 - 14:25
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Sun, 28 October 2012
Skąd: Tychy





Rozwaz lepiej sprzedaż 1.4 i kup 1.6 lub 1.8t, 2.0 itp


--------------------
Golf II 2.0 16VT BW9180 4Motion DSG on emublack
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sun, 06 Aug 2017 - 14:59
Post #8


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





@done4 dzięki, o taki konkret mi chodziło. A jak z przebiegiem momentu na niskich-średnich obrotach w porównaniu do reszty?

@RasPL Wiadomo, niby najlepsze rozwiązanie, ale to auto mam z pewnych rąk, nie bite i z małym przebiegiem. Służy mi jako dupowóz, cudów nie wymagam, ale coś bym tam podłubał w miare możliwości.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
!markos
post Sun, 06 Aug 2017 - 17:14
Post #9


prawie jak integra
Dołączył: Mon, 29 December 2003
Skąd: waw





Nie wolisz zatankować dwa razy niż wydawać ten hajs na coś, co tylko zwiększy hałas i pogorszy filtrację?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
addam24
post Sun, 06 Aug 2017 - 20:00
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 June 2010





CYTAT(!markos @ Sun, 06 Aug 2017 - 17:14) *
Nie wolisz zatankować dwa razy niż wydawać ten hajs na coś, co tylko zwiększy hałas i pogorszy filtrację?



+1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Sun, 06 Aug 2017 - 20:41
Post #11


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





CYTAT(nba @ Sun, 06 Aug 2017 - 14:59) *
@done4 dzięki, o taki konkret mi chodziło. A jak z przebiegiem momentu na niskich-średnich obrotach w porównaniu do reszty?


https://zapodaj.net/3da1760687ed0.jpg.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lwpek
post Mon, 07 Aug 2017 - 02:34
Post #12


Rookie
Dołączył: Fri, 25 July 2014





Skoro jest LPG to może wariator zapłonu warto wrzucić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ZUCZEKTT
post Mon, 07 Aug 2017 - 14:40
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 30 October 2010





Dokładnie jw. Niebawem będę testował to rozwiązanie
https://www.youtube.com/watch?v=aJ9GOIXjyUo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Thu, 10 Aug 2017 - 23:05
Post #14


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Też o tym myślałem, czy jest może na śląsku ktoś to ogarnie profi żeby było bezpieczne dla silnika?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Fri, 11 Aug 2017 - 12:24
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





dolot to po pierwsze powinien miec odpowiednią długośc dobraną do fazy zaworów - wtedy można wykorzystać delikatny efekt zjawiska dynamicznego i ogólnie stworzyć coś, co nie kisi powietrza przed zaworem ssącym jak jest jeszcze zamknięty. Do honda policzyłem i narobiłem już dolotów sporo, wiele testów na hamowni bardzo pozytywnych. Jednak oczywiście nie należy spodziewać się efektów podobnych do założenia turba..Kilka KM i (nieraz) kilkanaście Nm jest do ugrania, jeśli seryjna konstrukcja jest kiepska. Parówki big tube robią przyrosty, ale cechuje je straszna reakcja na gaz - dużo buczenia i mało jazdy z półgazów i środka obrotów. Niestety zapewne do Twojego silnika są nie do znalezienia dane wałków więc dolot niemożliwy do policzenia - jedynie metodą prob na rolkach.


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sat, 12 Aug 2017 - 05:19
Post #16


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Wałki z 1.4 75 KM link jak to sie powinno liczyć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kamil7s
post Sat, 12 Aug 2017 - 06:32
Post #17


Frequent User
Dołączył: Tue, 23 June 2009





Czy problemem jest wyprzedzenie rowerzysty ze potrzebujesz te 5KM? Jeździłem autami po takich tanich modyfikacjach i rzeczywistym przyrostem 5KM przy mocy do 100KM i szczerze mówiąc 15s do 100 czy 14s... No nie ma różnicy, nie wiem, bez sensu inwestować. Zaloz sobie wkładkę kn i w sumie skasuj adaptacje to cos tam więcej pokaże, ale na pewno nieodczuwalny przyrost no chyba ze serio sie ścigasz ze skuterem czy kolarzem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BlackDaro
post Sat, 12 Aug 2017 - 11:27
Post #18


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





Takie zabawy z tym silnikiem mają jakikolwiek sens, tyle że w samochodach, które ważą 900kg, np. Lupo albo Arosa.
Twoja buda ma taką nadwage w stosunku do tego silnika, że niestety, ale nawet tego nie odczujesz.
Kumpel lata temu walczył o jakieś przyrosty różnymi dolotami w polo 6n2 z tym silnikiem, a i tak za każdym razem na wieczornych ustawkach objeżdżały go corsy 1.2 16v i wkońcu to sprzedał.
Jeśli chodzi o przyspieszenie to już więcej zyskasz lekkim, malutkim kołem z wąskimi i niższymi oponami niż w serii, skrócisz sobie wtedy przełożenie na kole, ale to będzie śmiesznie wyglądać, bo wizualnie takie coś pasuje tylko w starszych golfach, a IV z kółkami od deskorolki wygląda przezabawnie smile.gif
Moim zdaniem nie warto.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
marcin796
post Sun, 13 Aug 2017 - 11:00
Post #19


Rookie
Dołączył: Sat, 11 December 2010





Tuning 1.4 Tutaj link do tematu z modyfikacjami 1.4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nba
post Sun, 13 Aug 2017 - 11:12
Post #20


Frequent User
Dołączył: Sat, 25 February 2017
Skąd: SWD/SR





Wiem, bo sam ten temat założyłem parę lat temu na forum golfa pod tamtym nickiem jak jeszcze tego auta nie miałem. Zbiór info wyczytanych od ludzi i lista modów od tofika, czysta teoria. U siebie nic nie robiłem, bo tak jak w pierwszym poście napisałem zmiana przepustnicy w moim silniku to prawdopodobnie wymiana ECU do tego wymiana kolektora i na nowo wiercenie pod wtryski a z tego co wiem to głównie poprawia sie góra a najbardziej wkurzający jak dla mnie w tym silniku jest dół.

Dużo bardziej profi temat modów tego silnika http://klubseatibiza.pl/forum/viewtopic.php?f=2&t=64640
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 00:45