Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> jakaś fajna zabawka za powiedzmy 80k
MadeInPoland
post Sat, 09 Mar 2019 - 13:57
Post #21


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Evo X ma automat. C63 ma problem ze śrubami głowic do któregoś tam rocznika.


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 09 Mar 2019 - 13:57
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Rufios
post Sat, 09 Mar 2019 - 14:10
Post #22


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





W204 c63 i bedziesz mial radoche.
Co prawda co drugi, trzeci dzien na Orlenie....
Tylko troche cienki budżet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bamboocha
post Sat, 09 Mar 2019 - 16:08
Post #23


User
Dołączył: Wed, 10 February 2010
Skąd: Wałcz





Również poleciłbym c63 w204. Kolega ma sedana od Brabusa coś ~530km. Przez ostanie 3lata i jakieś 70kkm (tylko nim gania) tylko opony i w tym tyg katy robił. Przy zakupie zmieniał tarcze przód bo biły i to chyba największy koszt. Nie wiem jak z zawiasem w zwykłych c63 on ma jakiś aftermarket nawet jeszcze tego nie dotykał. Kaganiec na 320 i strasznie mały zbiornik paliwa jak na silnik. Fajne auto.


--------------------
Chrysler Aspen 5.7HEMI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Sat, 09 Mar 2019 - 19:51
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





Co do R32 turbo dq250 zniesie okolice 600nm, wzmocnione sprzęgła nie są drogie. 500 koni/600nm na 1 barze. W S3 7,5 100-200 setka w 3,5. W tt lepiej bo lżejsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Thu, 14 Mar 2019 - 13:40
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





IS F generacji XE20 wygląda niezbyt świeżo, jeśli 300 koni to nie za mało to za 100-120k zł kupisz fajnego IS350 AWD F Sport generacji XE30. Ma automat z łopatkami, preferowany napęd 4x4 i nawet przed liftingiem wygląda świeżo. Rocznikowo 2014-15. To raczej fajne daily niż zabawka na tor. Jest w Białymstoku gość który wyspecjalizował się w tym modelu, obecnie ma tylko polifta w innym budżecie, ale jeśli pomysł Ci się spodoba to służę kontaktem (który na allegro znajdziesz w 10 sekund).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 14 Mar 2019 - 17:29
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





przy cieżkich wolnossących 300 koniach 4x4 średnio potrzebne
300KM ma sens tylko pod warunkiem gdy jest otwarciem do modów (335, 135, golf R itp)

jak na razie na prowadzenie wysuwa się własnie chyba 135 f20


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rwtnt
post Thu, 14 Mar 2019 - 19:38
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Sat, 09 June 2012





135 to dobry pomysł tylko brak 4x4 jak to nie będzie xdrive zimą na mokrym będzie słabo z przekazywaniem mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Thu, 14 Mar 2019 - 21:48
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





jest xdrive wink.gif


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bananowy_Joe
post Sat, 16 Mar 2019 - 16:24
Post #29


User
Dołączył: Tue, 14 December 2010





Już tydzień temu napisałem sobie odpowiedź do tego tematu, ale do teraz trwała procedura przywracania hasła. Ukleciłem niezłego tasiemce, ale skrócę trochę.
W ogóle to dzięki As_ za temat. Masz podobne rozterki i kryteria jak ja, czyli najlepiej 4x4, dobry automat z łopatkami, dosyć młode i niekoniecznie rozsądny dupowóz do odświętnych wizyt na torze w budżecie 80-90k (do naciągnięcia). Pasuje jak ulał, tylko mi zabrało motywacji do założenia takiego tematu.

Zacznę od tego, że obecnie mam e46 330ci oraz Mazdę 6 MPS. 330ci uważam za fantastyczny samochód, mam go już kilka lat i wciąż sprawia mi mnóstwo frajdy oczekując niewiele w zamian. Spalanie jest bardzo rozsądne, koszt serwisu też. Niestety do 6 MPS mam zupełnie inny stosunek. Nie jestem w stanie wyobrazić sobie osoby, której mógłbym polecić to auto. Piszę o tym, ponieważ mam na co dzień dwa totalnie różne auta, miałem czas poznać ich najlepsze/najgorsze strony i głównie przez ich pryzmat oceniam inne auta.

Ze wspominanych wcześniej aut brałem pod uwagę (kolejność nie jest przypadkowa):
*EVO X - jeździłem i nie jest to auto, które spełnia moje oczekiwania. MPS trochę przypomina mi EVO X. Auto średnio przyjazne do jazdy w mieście, sprzęgło trudne do wyczucia (moje subiektywne odczucie), w środku tandeta jak diabli. Warto dodać coś o absurdalnym promieniu zawracania. W EVO X jest on większy niż w 6 MPS, super sprawa na zawrotkach w mieście. Lancera brałbym w ciemno jako zabawkę, ale nie jako główny samochód. Warto też dodać, że automat w EVO jest beznadziejny i raczej trzeba go omijać niż poszukiwać.

*C63 AMG - opinie na temat kosztów utrzymania są bardzo rozbieżne. Jedni nic nie muszą robić, a drudzy sugerują, że to dobre auto jak ma się wolne 4k/mc. Rozbieżność jest spora, ale z mojego doświadczenia wygląda to mniej więcej tak: ten pierwszy nic nie robi i nie naprawia, sprzedaje w ostatniej chwili, a później ten drugi wydaje kilka worków pieniędzy. Chyba nie wszystkie C63 miały szperę, trochę lipa przy ponad 450 koniach.

*E9x 335xi - sam sobie odpowiedziałeś na temat tego auta.

*Lexus IS-F - trochę się interesowałem, mam mieszane odczucia. Z jednej strony niezły silnik, dosyć szybka skrzynia (klasyczna) i bezawaryjność. Z drugiej strony ponoć auto pozostawia sporo niedosytu przy wściekaniu się. Rozmawiałem z dwoma właścicielami IS-F, potwierdzili to co wyżej. Szpera dopiero w 2010 roku, to jednak będzie już dosyć stare auto, no i tańsze już było...

*Golf R/ Cupra ST 4drive - jeździłem VW i Seatem. Wrzucam do jednego wora, bo moim zdaniem to kwestia preferencji. Ja wybieram Seata, wyłącznie w wersji DSG z 4x4. Auta zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie. Dobre osiągi, dobre hamulce, nieźle skręca. Niezły potencjał tuningowy. Właściciele, których znam są bardzo zadowoleni. Z resztą gdyby było inaczej nie jeździłoby tyle tego po ulicach.
Z wad: haldex, ale w moim przypadku to bardziej kwestia nastawienia niż konkretnych przesłanek, trochę tandetnie mimo wszystko, brzmią sztucznie, a z tuningowym catbackiem trochę śmiesznie. To raczej ponadprzeciętnie sprawny dupowóz.
Dla mnie wybór numer jeden pod względem praktyczności. W cenie wcześniej wymienionych starych aut można mieć prawie nowe auto na gwarancji. Niestety duża utrata wartości w czasie, ale coś za coś.

*S4/S5 3.0 - ja bardziej interesowałem się S4 B8.5, bo jest tańsze niż S5. Silniki i skrzynie w tych autach są niezłe i nie powinny sprawiać problemów. Świetny potencjał tuningowy, robi to wrażenie.
W zasadzie to co powstrzymuje mnie od kupna to trudność w znalezieniu zadbanej sztuki w akceptowalnym budżecie.

*F20 M135i xdrive - mój faworyt. Sporo zalet. Wady głównie te związane z n55. Szpera m-performance lub aftermarket (nie wiem jak z tym jest w wersji xdrive). Mam dwa problemy z tym autem: mało męski wygląd i wysoką cenę za egzemplarz wyposażony tak jakbym chciał.

Ze swojej strony polecam wypożyczyć sobie takie konkretnie auta z wypożyczalni i zobaczyć co odpowiada najbardziej. Ja się skupiam na trzech ostatnich. Golfem R i Cuprą jeździłem kilka razy. Jeździłem i F20 i kilkoma autami z N55, ale nigdy F20 z N55. Tak samo jeździłem A4 B8 i autem z 3.0 TFSI, ale nigdy S4 B8. Tak więc wciąż byłaby to decyzja w ciemno, której nie chcę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BeeMiX
post Sat, 16 Mar 2019 - 18:35
Post #30


Moderator
Dołączył: Sat, 23 July 2005
Skąd: Nowy Jork / Choszczno





S4/S5 jest do kupienia w tym budżecie, trzeba tylko dobrze poszukać. Znajomy, który jest tu na forum, pół roku temu kupił S5 Sportback z tego co mi wiadomo w tej kasie i to z polskiej dystrybucji. Użytkowałem S4B8 przez rok, uważam że to świetne auto


--------------------
97 Ultra White SC300 + 2JZ VVTi + GT35R + 6 speed
98 Smaragd schwarz SL500
08 S500L
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Hayabusa
post Sat, 16 Mar 2019 - 19:31
Post #31


Rookie
Dołączył: Fri, 23 January 2004
Skąd: Choszczno





Znajomym o którym wspomina BeeMiX jestem ja. Od sierpnia zeszłego roku użytkuję S5 Sportback 2010r- ale nie polska dystrybucja, pierwszy rok spędziło w Niemczech, a potem u jednego właściciela w PL (serwis od początku tylko ASO).
S4 będzie tańsze w zakupie na pewno, S5 sportback to okolice 90k, a coupe z racji tego, że 3.0 TFSI było dopiero w poliftach to bez 100k nie podchodż na pewno. Niestety S4 ciężko znaleźć bo bardzo dużo egzemplarzy z USA bez żadnej historii.

Szybkie, póki co bezproblemowe auto z fajnym potencjałem. Większość części taka sama jak w "cywilnych" wersjach. Dodatkowo u mnie jest sportowy dyferencjał, więc nawet się to jakość prowadzi. Jak masz jakieś konkretne pytania to pisz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Sat, 16 Mar 2019 - 22:15
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





CYTAT(Bananowy_Joe @ Sat, 16 Mar 2019 - 16:24) *
*F20 M135i xdrive - mój faworyt. Sporo zalet. Wady głównie te związane z n55.


Co konkretnie złego w N55 ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Sat, 16 Mar 2019 - 22:57
Post #33


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





Mogę Ci oddać w budżecie s5 v8 1szy właściciel, tylko to zwykły samochód, a nie zabawka (chociaż jak bierzesz pod uwagę Octavia to przy niej s5 z bangiem, czerwonymi skórami na millteku to jak kosmos). Dla mnie to zwykły woz tylko trochę ładniejszy, i szybszy.
335i e92 miałem. W sumie ogólnie podobnie do s5 oprócz dźwięku v8. (oprócz tego, że e92 to ma napęd na 1 koło)
W sumie nie wiem co doradzić bo dla mnie zabawka oznacza fun car, a fan carem to może być np m3 e92/370z/lancer etc. ale widzę, że jednak chcesz coś bardziej lajtowego, więc standardowo szedłbym w vaga 4x4 2.0 albo 3.0 zależnie od preferencji + automat i dokoksować (na prostej będzie fajnie, a o zamiataniu dupą możesz zapomnieć)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 17 Mar 2019 - 09:44
Post #34


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





jak się popatrzy po ruskich forach to z octavii / golfa alltracka można zrobić dobrego niepozornego przecinaka który od serii z zewntarz będzie się różnił wydechem lekkim obnizeniem i heblami.
Generalnie nie będę tym jeżdził wokół placu zbawiciela, nie zależy mi specjalnie ani na wyglądzie ani na prestiżu.

faktycznie "zabawka" na tym forum może być inaczej rozumiana.

tak czy inaczej nadal na prowadzeniu jedynka.
3.0 biturbo jeździłem w e90 a nową jedynką tylko jakimś klekotem z wypozyczalni. Ale wydaje mi się że to optymalne połaczenie

gdzie to można wypożyczyć w Warszawie na weekend?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bananowy_Joe
post Sun, 17 Mar 2019 - 11:38
Post #35


User
Dołączył: Tue, 14 December 2010





CYTAT(Joker @ Sat, 16 Mar 2019 - 22:15) *
Co konkretnie złego w N55 ?


Interesowałem się N55 przy okazji E82 135i i natrafiłem na 3 problemy:
*elektryczna pompa wody
*valvetronic - wałek i coś z elektroniki
*HPFP - ponoć w N55 dużo rzadziej niż w innych

To nie są poważne wady i właśnie dlatego M135i jest moim faworytem. Nie interesowałem się tematem później i nie wiem czy w F20 silnik ten nie jest poprawiony.

Znajomemy w F10 535i padł wtryskiwacz przy niskim przebiegu, ale to chyba nie jest reguła.

CYTAT(As_ @ Sun, 17 Mar 2019 - 09:44) *
gdzie to można wypożyczyć w Warszawie na weekend?


Nie wiem czy można tutaj rzucać linkami do wypożyczalni, ale jak wpiszesz "M135i x-drive wypożyczalnia" w google to pierwsza pozycja jest z Warszawy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sun, 17 Mar 2019 - 12:22
Post #36


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





Co do wypozyczalni to chodzi o to zeby jakis lewych zapisów w umowie nie bylo.
Nichcialbym w razie jakiejs awarii 6 lat sie potem procesowac.


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
swirlization
post Sun, 17 Mar 2019 - 20:42
Post #37


User
Dołączył: Mon, 08 March 2010
Skąd: Kielce





Car4vip, Cargarden, Sixt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
szybciutki
post Mon, 18 Mar 2019 - 04:17
Post #38


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 September 2010

Ikona grupy



CYTAT(swirlization @ Sun, 17 Mar 2019 - 20:42) *
Car4vip, Cargarden, Sixt


Zgodnie z moja wiedzą w żadnym z wyżej wymienionych rentów nie ma dzisiaj dostępnego m140i/m135i.

Aso Bmw tez już raczej nie ma takich samochodów demo..

Jedyny rent który mi przychodzi do głowy z takim wozem to nielsencars, Warszawa.



--------------------
Nie odpowiadam na wiadomości prywatne, proszę o kontakt przez www.gurumotive.com :)

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:55