Shoutbox 0 nowych PW 

215 Stron V  « < 213 214 215  
Reply to this topicStart new topic
> Dobrze klejace opony na codzien i na tor
piwo
post Sun, 02 Dec 2018 - 12:23
Post #4281

Forum Clubber

dla mnie cup2 ma trakcje prawie od poczatku. ok jak na dworzu jest ponizej 10 stopni to moze nie kleja od poczatku. ale jak jest juz 20 to juz trzymaja. jest wiele innych opon ktore przy tych temperaturach bez nagrzania radzi sobie duzo gorzej.
Jacek zdaje sie ze porownywal vr2 z cup2 i cup2 wyszlo ze ciut szybsze ale Jacek przekonuje ze to nie prawda i szybsze byly vr2. ogolnbie pewnie zblizone osiagami opony. podejrzewam jednak ze cup2 duzo lepsze na mokrym asfalcie i duzo stabilniejsze temperaturowo czyli moze w odpowiednich temperaturach vr2 byloby szybsze ale okienko dzialania szersze bedzie w cup2.
ogolnie sam sie zastanawiam nad vr2 i w przyszlym a prawie tym roku wpadna do mnie na przod vr2 r5. zobaczymy z czym to sie je i porownam je do avona zzr a24.

--------------------
Opel Speedster turbo b207r , 900kg,
RWD+LSD, 1/4: 13,806s
tor Poznań: 1m53,9
youtu.be/jj-Hbidv43s
Go to the top of the page

+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 02 Dec 2018 - 12:23
Post #

Dotacja

Dotacja na forum

Quote Post
srbenda
post Sun, 02 Dec 2018 - 14:13
Post #4282

Forum Killer

Jak się VR2 lub Race GC spisują na codzień?

--------------------
AGP GT17

+Quote Post
jackkpl
post Sun, 02 Dec 2018 - 14:49
Post #4283

Forum Clubber

Ikona grupy

Cup2 uzywany byl 0.02 szybszy na okrazeniu niz nowy vr2 r7 natomiast z suchuch danych jak przeciszenia na prostej i zakrecie vr2 szybsze.
Cup2 ma scianke z gowna i jest lzejsza, vr2 na tearda scianke i wazy ok 1-1.5kg wiecej od cupa.

Cup2 dluzej sie grzal niz vr2 r7.

--------------------
RX8 K20 - Poznań 1:44.115 (Extreme VR2 R7)
----------- Tor Łódź 59.6 (Extreme VR2 R7)
----------- Autodrom Pomorze 42.06 clockwise, 41.68 counterclockwise (Extreme VR2 R7)

www.racetcs.com - sportowa kontrola trakcji
_https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racedroid zmierz osiagi swojego auta

+Quote Post
flatron66
post Tue, 04 Dec 2018 - 23:04
Post #4284

User

1.Miałem napisać krótko ale się rozpiszę. Mam lekkie fwd na ulicę i duży problem z uciekającym tyłem. Ostatnio byłem na torze i każde naciśnięcie hamulca przy jednocześnie skręconych kołach powodowało uciekanie tyłu. Na mokrym na ulicy jest jeszcze gorzej. Obecnie mam 4x pirelli p zero nero gt. Opony kilkuletnie, geometria dobra, według zaleceń producenta, amortyzatory nowe.
Mam możliwości:
-gwint ISC racing, ale z nowszego cięższego modelu, z cięższym tyłem, sprężyny 6 i 4kg, swoich fabrycznych nie znam
-komplet poliuretanów 90ShA przód, 70ShA tył
-opony, tylko jakie? iść w miękkiego półslicka typu ns2r czy pakować rainsporty? Rozmiar obecnie 205/45/16, ewentualnie mogę kupić felgi i dać 205/50/15. Z pirelli jest jeszcze taki problem że przy 12-14 stopniach już nie trzymają. Jeżdżę autem od początku marca do końca listopada, tylko na letnich, w zimie auto stoi w garażu, stąd pomysł z tą miękką mieszanką.

2. Rainsporty, pytanie o XL kontra zwykłe. Tym razem dla rodziców do normalnej jazdy, auto mazda 3. Zwykłe mają spalanie E, a XL C. Które będą miały lepszą przyczepność? Czym to się w ogóle różni, tylko twardsza ścianka? Które brać?

3. Czy opona typu ns2r, 595rs-r jest szersza górą niż zwykła drogowa tego samego rozmiaru? Jeśli tak to ma ktoś jakieś porównanie ile to średnio jest?

+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 05 Dec 2018 - 00:10
Post #4285

Forum Killer

Co do pkt 3 to Ns2R jakie miałem niby 215 były o 1cm jakoś szersze od zwykłych 215 (akurat Vredestein porównywałem). No i ścianka twarda.

Co do uciekającego tyłu to zdecydowanie tak jak sam piszesz - jak najbardziej miękkie opony na tył. Robią ogrooomną różnicę. Ja zacząłem stosować deszczowe na tył i mam z tym prawie spokój w lekkim FWD z lekkim tyłem. Mowa o torze i torowych, ale na ulicę tym bardziej coś miękkiego, bo trudno zagrzać przecież.
W sprawach zawieszeniowych się nie wypowiem, bo sam mam wbrew zasadom mocno twardy tył (sprężyny przód 130 N, tył 170N) , wiem na pewno że to tylko na gładki asfalt, trochę podbić i traci tył przyczepność. Więc na ulicę pewnie jak najbardziej miękkie ?

--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS

+Quote Post
KrzychuNaTorze
post Wed, 05 Dec 2018 - 09:40
Post #4286

User

Hamowanie przy skręconych kołach w lekkim fwd raczej się tak kończy. Miękka guma i jak nasz regulowana wysokość auta to daj niżej tył

+Quote Post
Porszak
post Wed, 05 Dec 2018 - 16:37
Post #4287

Forum Homee

sztywniejszy stab z przodu tez może pomoc tyłowi lub bardziej miekki z tyłu. mam P zero nero xl w corsie ok 1000kg wagi. zero podwijania sie opony. dlatego nie zgodze sie z forumową teoia jednego z uzytkoników, że xl trzeba wiecej pompowac itd. pompuje 1.8 na tor, po zagrzaniu jest 2.0 opna pracuje jak nalezy. do lekkiego fwd jak najbardziej miekka opona, możesz pompowac mniej niz zaleca producent, to tez pomoże.
mam gumy nie xl w lexie gs 1800kg-ta ścianka jest zbyt miekka na takie auto i xl zdecydowanie lepiej sie sprawdza.

--------------------
„Dokładnie wiadomo, kiedy ludzie zaczęli się ścigać: gdy tylko zbudowali drugi samochód.”
-by Richard Petty NASCAR racedriver

corsa c16xe N/A 176KM/187Nm powered by corsasport.pl

+Quote Post
jackkpl
post Wed, 05 Dec 2018 - 17:03
Post #4288

Forum Clubber

Ikona grupy

Ilość potrzebnego ciśnienia w oponie zależy głównie od szerokości opony i masy na tej oponie. Mniejsza masa lub większa szerokość -> mniejsze ciśnienie. Wpływ ma też twardość ścianki ,szerokość felgi/szerokość opony i inne czynniki, ale podstawa to szerokość/masy.
A teoria o XL mówiła, że XL wytrzymuje większe ciśnienie dzięki innemu kordowi , więc może znieść większe obciążenie.

--------------------
RX8 K20 - Poznań 1:44.115 (Extreme VR2 R7)
----------- Tor Łódź 59.6 (Extreme VR2 R7)
----------- Autodrom Pomorze 42.06 clockwise, 41.68 counterclockwise (Extreme VR2 R7)

www.racetcs.com - sportowa kontrola trakcji
_https://play.google.com/store/apps/details?id=com.racedroid zmierz osiagi swojego auta

+Quote Post
flatron66
post Wed, 05 Dec 2018 - 23:15
Post #4289

User

@Porszak
Żadne gotowe stabilizatory nie występują do mojego auta. Chyba że dorabiać na zamówienie. Tylnego to już w ogóle raczej słabo bo jest jednocześnie wahaczem wleczonym.

Pisząc miękka guma macie na myśli miękką ściankę, mieszankę czy może oba?

Mogę jeszcze wrzucić rozpórkę górną na przód. Pomoże?

Są jakieś deszczówki w 205/45/16 lub 205/50/15?

+Quote Post
xtremesystems
post Thu, 06 Dec 2018 - 09:37
Post #4290

Super User

mieszanke. i niskie cisnienie

+Quote Post

215 Stron V  « < 213 214 215
Reply to this topicStart new topic

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 13 December 2018 - 21:39