Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Jeep Grand Cherokee 3.0V6 CRD
Piotrunho
post Wed, 04 Sep 2019 - 08:17
Post #1


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Auto jak w temacie. Nowe kosztują zaskakująco dobre pieniądze. Czy to auto ma jakieś bolączki? Czy ktoś wie, jak nowe egzemplarze się rabatują? Z góry dziękuję za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 04 Sep 2019 - 08:17
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Honada
post Wed, 04 Sep 2019 - 09:28
Post #2


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Świetne auto. Jedyny SUV, którym pokonałem trasę Wranglera w okolicznych lasach, do tego ma świetnego diesla (osiągi, dźwięk, zakres użytecznych obrotów), porządny automat i dobre wyposażenie. Nieźle wyciszony przy autostradowych szybkościach 140-180 km/h. Bagażnik mógłby być większy, ale jazda nim w 4 osoby bardzo wygodna. Spróbuj u Skaczkowskiego podpytać o rabat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Wed, 04 Sep 2019 - 11:31
Post #3


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





A czy to nie jest typowo amerykański ponton?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 09 Sep 2019 - 15:39
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Nie. Można jechać tym szybko i pewnie, także w zakrętach. Auto swoje waży więc ma pewne limity. Ale warto mocno mu sie przyjrzeć.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arkadiusz
post Mon, 09 Sep 2019 - 19:09
Post #5


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 March 2008
Skąd: W-wa





https://www.youtube.com/watch?v=0UhOplS91KY&t=2881s

jako ciekawostka, nie swiadczy o tym ze to zly silnik.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
zaprzal
post Mon, 09 Sep 2019 - 19:46
Post #6


Super User
Dołączył: Wed, 01 March 2006
Skąd: Białystok





CYTAT(Arkadiusz @ Mon, 09 Sep 2019 - 19:09) *
https://www.youtube.com/watch?v=0UhOplS91KY&t=2881s

jako ciekawostka, nie swiadczy o tym ze to zly silnik.


często trafiają się problemy z dpf w tych autach pomimo niskiego przebiegu. Czeste wypalanie, podnoszenie poziomu oleju i wiadomo co z tym związane smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 10 Sep 2019 - 07:24
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(zaprzal @ Mon, 09 Sep 2019 - 19:46) *
często trafiają się problemy z dpf w tych autach pomimo niskiego przebiegu. Czeste wypalanie, podnoszenie poziomu oleju i wiadomo co z tym związane smile.gif

Zastanawiam się, czyczasem te problemy z DPF nie wynikają z tego, że wielu ludzi kupuje diesle do turlania się po mieście w zakresie 1200-1800 obr. Jak mam już 4 wóz z DPF (GM i teraz w JTDM - nowe i używki) tak ani razu nie miałem problemu z tym. Tyle, że jak jeżdżę wozem to właściwie 90% trasa i obrotomierz przeważnie minimum 2500obr widzi.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 10 Sep 2019 - 10:44
Post #8


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Bio, a Ty kupujesz nowe auta? Z jakimi przebiegami kupujesz te diesle i z jakimi je sprzedajesz? Bo to też ma znaczenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Tue, 10 Sep 2019 - 11:00
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(Honada @ Tue, 10 Sep 2019 - 10:44) *
Bio, a Ty kupujesz nowe auta? Z jakimi przebiegami kupujesz te diesle i z jakimi je sprzedajesz? Bo to też ma znaczenie.

- Kupiona Giulietta 2.0 jTDM - w 6 lat narobiła 230kkm - od lutego 10kkm zrobiłem. Oryginalny DPF na pokładzie. Poprzedni użytkowik napieprzał trasy.
- Opel Astra 3 i 4 - nowe z salonu. Obydwie targane do 180-200kkm (3-4 lata). 0 info o DPF. Gdzie ludziom jeżdżącym bardziej miejsko - DPF przypominał o sobie z 4-5 razy w takim przebiegu.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 10 Sep 2019 - 11:37
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Czyli właściwa eksploatacja plus odpowiedni przebieg. Problemem naszych kierowców jest własnie kupowanie po pierwsze aut z DPF do jazdy na krótkich odcinkach, po drugie kupowanie aut z DPF z ogromnymi przebiegam rzeczywistymi. Co do zasady DPF powinien wytrzymywać 250 tys. km, potem nagromadzi sie w nim juz tyle popiołu, ze i tak trzeba bedzie go prac lub wymienić. Każdy DPF musi ulec w końcu zapchaniu bo wynika to z jego konstrukcji. Ale jeżdzony na autobahnach, zwłaszcza "luźniejszy" DPF z VAG, wytrzymuje 200 do 250 tys km. Widziałem taki, który prany był dopiero przy 330 tys. km
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Tue, 10 Sep 2019 - 14:36
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





Bez przesady że DPF wytrzyma 200-300 tyś km. Mam 450.000 km w N47D20 z 2011 roku i do dziś sie nie odezwał DPF, auto 98% trasy po 1000km , czyli używany zgodnie z przeznaczeniem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 10 Sep 2019 - 15:03
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Dobra, jak robicie takie trasy jak Techno, to wytrzyma znacznie więcej, o ile wcześniej nie rozpadnie się ceramika wink.gif PS. matko jedyna, często robisz takie trasy?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Tue, 10 Sep 2019 - 15:10
Post #13


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(Techno @ Tue, 10 Sep 2019 - 14:36) *
Bez przesady że DPF wytrzyma 200-300 tyś km. Mam 450.000 km w N47D20 z 2011 roku i do dziś sie nie odezwał DPF, auto 98% trasy po 1000km , czyli używany zgodnie z przeznaczeniem

Imponujący wynik. Tak z ciekawości, sprawdzałeś jaka jest ilość popiołu w filtrze po takim przebiegu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Tue, 10 Sep 2019 - 22:55
Post #14


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Przede wszystkim to jest silnik VM Motori, a nie Mercedesa jak wcześniej, bezawaryjnością to on nie grzeszy.

W przypadku dpf'a to nie tylko chodzi o trasy, chodzi o uzyskiwane temperatury, jak ktoś jeździ bardzo spokojnie to ma problem, bo nie dogrzewa filtra i się nie wypali, jak dostaje solidnie w palnik to problem w większości przypadków nie istnieje, zresztą nie tylko dpfa to dotyczy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Techno
post Wed, 11 Sep 2019 - 07:27
Post #15


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2010
Skąd: Kraków





CYTAT(prez_s @ Tue, 10 Sep 2019 - 15:10) *
Imponujący wynik. Tak z ciekawości, sprawdzałeś jaka jest ilość popiołu w filtrze po takim przebiegu?


akurat nad tym się nie zastawiałem nigdy, nie czuje spadku mocy, auto jeździ jak nowe smile.gif wiec akurat nad tym się nie pochylałem. Oczywiście przy takich przebiegach wtryski były już dwa razy wymieniane, pompa wtryskowa również, EGR czyszczony no i ostatnio przy 440k kkm zmieniłem turbo dla spokojnej głowy. A propo zmian, olej zmieniam średnio co 2 miesiące bo auto robi ze mną trasy PL - Frankfurt wiec co weekend jest 2000 km więcej na liczniku. biggrin.gif

W weekendy po mieście i okolicy używam Grand Cherokee WJ/WG 4,7 wiec dużo starsze niż to w temacie, a naprawdę da się tym fajnie jeździć oczywiście będąc świadomym czym jeździmy, dlatego współczesny Jeep tym bardziej wydaje mi się całkiem uniwersalnym przyzwoitym autem, ale trzeba go lubić i być świadomym tego co mamy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prez_s
post Thu, 26 Sep 2019 - 13:55
Post #16


Frequent User
Dołączył: Mon, 09 March 2009
Skąd: Warszawa





CYTAT(Techno @ Wed, 11 Sep 2019 - 07:27) *
akurat nad tym się nie zastawiałem nigdy, nie czuje spadku mocy, auto jeździ jak nowe smile.gif wiec akurat nad tym się nie pochylałem. Oczywiście przy takich przebiegach wtryski były już dwa razy wymieniane, pompa wtryskowa również, EGR czyszczony no i ostatnio przy 440k kkm zmieniłem turbo dla spokojnej głowy. A propo zmian, olej zmieniam średnio co 2 miesiące bo auto robi ze mną trasy PL - Frankfurt wiec co weekend jest 2000 km więcej na liczniku. biggrin.gif

W weekendy po mieście i okolicy używam Grand Cherokee WJ/WG 4,7 wiec dużo starsze niż to w temacie, a naprawdę da się tym fajnie jeździć oczywiście będąc świadomym czym jeździmy, dlatego współczesny Jeep tym bardziej wydaje mi się całkiem uniwersalnym przyzwoitym autem, ale trzeba go lubić i być świadomym tego co mamy.


Szkoda, chciałem porównać. W mnie przy 200k przebiegu jest już 60g popiołu i komunikat serwisowy 452a o jego zapełnieniu, błędów na desce brak, osiągi właściwe ale chyba będę musiał już się zastanawiać co z tym fantem zrobić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nagly86
post Wed, 27 Nov 2019 - 20:00
Post #17


User
Dołączył: Wed, 16 April 2008
Skąd: Francja





Z suchym DPF to problemy są tylko na krótkich trasach. Zresztą większość problemow nowoczesnych diesli bierze się z takiej eksploatacji. A mnie w 2.4jtdm aktualnie 397tys ma oryginalny DPF. Wypala co ok 800km. Jeżdżę tylko do roboty 130km dziennie i zawsze w tym samym miejscu się wypala
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:26