Shoutbox 0 nowych PW 


15 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kia Stinger 3.3 v6 biTurbo 4x4 aut 8b, Czyli... co Koreańczycy uczynili aby świat zrobić lepszym
hexx #2
post Sun, 19 Nov 2017 - 16:00
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Lincoln e30ix @ Sun, 19 Nov 2017 - 15:52) *
Nowe Cee'd vs Astra, Optima vs Insignia, nie rozumiem cen KIA, chyba że transport/obsługa tak podrożał z kraju "kwitnących singli" wink.gif

wyposażenie brałeś na tym samym poziomie ?


edit:
przejrzałem cenniki Opla Astra w kombi z 1.6 diesel FWD automat i porównywalnego Ceed'a
po doposażeniu opla wychodzi on drożej katalogowo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 19 Nov 2017 - 16:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
MisioLBN
post Sun, 19 Nov 2017 - 17:26
Post #42


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 19 Nov 2017 - 16:00) *
wyposażenie brałeś na tym samym poziomie ?


edit:
przejrzałem cenniki Opla Astra w kombi z 1.6 diesel FWD automat i porównywalnego Ceed'a
po doposażeniu opla wychodzi on drożej katalogowo


Może wychodzi ciutke drożej jednak od KIA/Hyundai 90% społeczeństwa oczekuje że będzie z 20-30% taniej. Sam pamiętam jak 5lat temu ojciec postanowił że wymieni mamie Megane III na Kia venga. Przejrzałem cennik i byłem zdziwiony że kia kosztuje podobnie jak konkurencja a za 3 lata będzie nic nie warty. Skończyło się że megane jest w domu do dziś pomimo że uwzględniając tarcze podatkową kia wychodziła coś lekko ponad 40k. Sam wtedy kłóciłem się z tata że lepiej niech kupi druga megane tylko mocniejsza a nie 1.6 16v i będzie git.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 19 Nov 2017 - 17:45
Post #43


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





myślisz, że między Astrą a Ceedem jest jakaś istotna różnica w jakości i technologii (pomijając znaczek na masce) ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Sun, 19 Nov 2017 - 17:54
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





Podstawa to fakt, że jest produkowana w Polsce.
W podstawie Astra była tańsza, a że nie ma kilku zbędnych dodatków w cenie - to nawet lepiej, masz za mniejsza kase lepiej wyglądające (zwłaszcza w środku) i nowoczesniejsze auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stigunio
post Sun, 19 Nov 2017 - 18:22
Post #45


User
Dołączył: Thu, 19 May 2016





Lol, jaki macie problem z tym znaczkiem?
W tych 2 tematach o Stingerze piszą tylko opłaceni przez koreańczyków i reszte świata PRowcy?

Kia nie odstaje od reszty świata ,więc czemu ma kosztować mniej? Co to byłby w ogóle za model biznesowy laugh.gif 20 lat temu może i był to syf ,Fiaty też nie urywały dupy i jakoś nikt tutaj nie płacze ,że 500 abarth jest jakiś za drogi i gdzie on w ogóle z poziomem wykończenia plastików do Mini.
Ten przykład z Astrą bez niepotrzebnych dodatków to śmiech. Serio ktoś weźmie Opla w biedzie ,żeby tylko nie przepłacać za kie?(nie mówię o flotach) Bo Opel to jest to ,a Kia już nie?! Przecież te samochody wcale się tak nie różnią jednemu siądzie ceed drugiemu astra. Nie ma wcale jakiś wielkich przesłanek żeby faworyzować których model.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Sun, 19 Nov 2017 - 22:03
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





CYTAT(hexx #2 @ Sun, 19 Nov 2017 - 11:59) *
... a jakie auto w tym segmencie ma dobre wyciszenie i nagłośnienie ?
W firmie DobryTon wspominali, że koleś zapłacił 35k za system B&O w nowym Audi (chyba w Audi) .... a i tak grało to do dupy i było do poprawy

ile się sprzeda ?
nie mam pojęcia... ale rynek naszej dobrej starej Europy jest... tylko 3 kategorii dla tego koncernu

Mustang jest najlepiej sprzedającym się Coupe na świecie
bo żaden samochód nie daje tak dużo za tak małą kasę... więc kto wie, czy Stinger też nie pójdzie w tym kierunku

Z koreańczykami trzeba się liczyć... a o tym od jakiegoś czasu wiedzą koncerny samochodowe i już się do tego ustawiają.

a technologia to właśnie silnik, skrzynia, zawieszenie, hamulce.. a nie blacha i plastiki

Mercedes C, Audi A4. Mówię o wyciszeniu, nie znam się na nagłośnieniu, z tego co czytałem praktycznie zasadą jest że za fabryczne audio premium się przepłaca. Bo jest fabryczne i na tym tłucze się kasę.
Sprzeda się mniej niż 3er. Jeśli będzie wyjątkowo duże zainteresowanie to w miarę możliwości fabryk można trochę podkręcić produkcję, ale nie jest to proste, bo przecież gdzieś trzeba upchać resztę modeli.
Mustang to ewenement z bogatą historią, tak jak wspomniane wyżej abarth i mini.
Uważam, że test z autocar bardzo dobrze to pokazuje. Prawie zrównali się z konkurencją premium z Europy zachodniej, a to przecież top, a amerykańskie produkty prześcigają i to nie od dziś.

W ostatniej kwestii nie masz racji. To jest właśnie clou tematu. Złożyć wszystko do kupy tak, żeby było lekkie, dobrze się rozbijało, nie przenosiło wibracji, nie trzeszczało, było aerodynamiczne, nie zajmowało dużo miejsca, było sztywne a czasem jednocześnie wystaraczająco miękkie, przy tym jak najtańsze no i jeszcze żeby dobrze wyglądało. To jest połączenie takich etapów jak inżynierska myśl kreatywna, możliwości wytwarzania i samo dowiezenie tego od konceptu do produkcji. Próbowanie tego zamknąć w blacha i plastiki to nonsens. W mojej ocenie BMW jest bardzo wysoko w tym rankingu, Kia sądze, że przebiła się co najmniej do średniej europejskiej, a co będzie dalej zobaczymy. Ogólnie szacun dla Kia/Hyundai, a chyba odczytałeś mojego posta odwrotnie.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Sun, 19 Nov 2017 - 23:06
Post #47


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(kompot @ Sun, 19 Nov 2017 - 22:03) *
Sprzeda się mniej niż 3er.

Jeżeli weźmiesz całość modeli z linii 3... to pewnie tak. Jest ich dużo... chyba 5 czy 5 wersji samego nadwozia.
Jeżeli weźmiesz pod uwagę tylko te wersje mocniejsze, to postawił bym na Stingera w ilości sprzedanych aut.

Co ciekawe..
do końca ubiegłego tygodnia nie sprzedał się (w prywatne ręce) żaden Stinger z dieslem (wg danych do jakich maja dostęp salony KIA) wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Lincoln e30ix
post Mon, 20 Nov 2017 - 14:57
Post #48


Forum Killer
Dołączył: Tue, 17 February 2009
Skąd: Pomorze





CYTAT(Stigunio @ Sun, 19 Nov 2017 - 18:22) *
Kia nie odstaje od reszty świata ,więc czemu ma kosztować mniej? Co to byłby w ogóle za model biznesowy laugh.gif 20 lat temu może i był to syf ,Fiaty też nie urywały dupy i jakoś nikt tutaj nie płacze ,że 500 abarth jest jakiś za drogi i gdzie on w ogóle z poziomem wykończenia plastików do Mini.
Ten przykład z Astrą bez niepotrzebnych dodatków to śmiech. Serio ktoś weźmie Opla w biedzie ,żeby tylko nie przepłacać za kie?(nie mówię o flotach) Bo Opel to jest to ,a Kia już nie?! Przecież te samochody wcale się tak nie różnią jednemu siądzie ceed drugiemu astra. Nie ma wcale jakiś wielkich przesłanek żeby faworyzować których model.


Ceed to mega przeciętniak, Astra zawsze walczy z Golfem o prymat w klasie i jest tańsza, a wyposażenie dobierasz według uznania, a nie tego co Ci wciskają, dodatkowo produkowana w naszym kraju co dla mnie jest mega atutem.

Wracamy do Stingera, bo to ciekawe auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Tue, 21 Nov 2017 - 08:25
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





Astra walczy z Golfem a nie cee'dem ? laugh.gif


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Tue, 21 Nov 2017 - 10:46
Post #50


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Astra z Golfem? Większej bzdury dawno nie czytałem. Astra w tym momencie jest już dużo niżej niż auta koreańskie. Może jeszcze Kia powinna być tańsza niż Citroen?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stigunio
post Tue, 21 Nov 2017 - 11:35
Post #51


User
Dołączył: Thu, 19 May 2016





CYTAT
Wracamy do Stingera, bo to ciekawe auto.


^zróbmy tak jak proponuje kolega i już nie róbmy offtopu ,jest już go wystarczająco ,a o samym Stingerze mało co.
Dobrze by było porównać Stingera 2.0 z pozostałymi RWD na rynku ,a Stingera 3.3 z innymi AWD podobnych rozmiarów. Wtedy będzie można wrócić do dyskusji czy warto tyle płacić za kie ,czy Stinger oferuje dobry stosunek jakość/cena i czy to będzie sprzedażowy hit lub niewypał.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 21 Nov 2017 - 11:47
Post #52


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Piotrunho @ Tue, 21 Nov 2017 - 10:46) *
Astra z Golfem? Większej bzdury dawno nie czytałem. Astra w tym momencie jest już dużo niżej niż auta koreańskie. Może jeszcze Kia powinna być tańsza niż Citroen?

To z jakimi samochodami konkuruje Astra wg. Ciebie? Dacią Logan biggrin.gif



--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Tue, 21 Nov 2017 - 11:50
Post #53


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Relacja cena/jakość bardzo dobra. Hitem sprzedażowym nie będzie. Raz, że segment jest raczej dość marginalny, dwa: jeszcze długa droga, by przekonać klientów, że Koreańczycy nadają się do tej klasy. Infiniti też nie jest hitem, Lexus też raczej nie. Ja czekam na Genesisa G70, który ma bebechy Kijanki,a wizualnie dużo bardziej mi się podoba.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 21 Nov 2017 - 16:12
Post #54


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





CYTAT(Tommo @ Tue, 21 Nov 2017 - 11:47) *
To z jakimi samochodami konkuruje Astra wg. Ciebie? Dacią Logan biggrin.gif

Toyota, Kia, Ford, Skoda ... to są auta chętnie kupowane przez firmy w dużych ilościach.
VW z modelem Golf już nie jest popularny w segmencie "aut służbowych".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrunho
post Tue, 21 Nov 2017 - 16:51
Post #55


Frequent User
Dołączył: Fri, 14 September 2007





Dla mnie konkurentem Astry jest np. Peugeot 308. Nie ma chyba segmentu aut, gdzie Opel łapałby się w pierwszej piątce, nie mówiąc już o podium. Nie mówię nawet o flotach, ale o "cywilnej" sprzedaży. Ciężko chyba wybrać Astrę, jeśli w tym samym segmencie jest Foka, Octa czy np. Mazda 3. Mieszkam w Warszawie i szczerze mówiąc, z każdą kolejną generacją Astra staje się coraz mniej popularna. Nie wiem, jak to wygląda w innych rejonach Polski, ale zdecydowanie szybciej zobaczę tu na ulicy Mazdę 3, Civica, a nawet Giuliettę.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BartekSz
post Tue, 21 Nov 2017 - 18:57
Post #56


Forum Killer
Dołączył: Mon, 10 October 2005
Skąd: Kraków/Łódź/Tarnów/Dębica





CYTAT(hexx #2 @ Tue, 21 Nov 2017 - 16:12) *
Toyota, Kia, Ford, Skoda ... to są auta chętnie kupowane przez firmy w dużych ilościach.
VW z modelem Golf już nie jest popularny w segmencie "aut służbowych".


No raczej. Zamiast G7 wolałbym Szkodillac Octavia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hexx #2
post Tue, 21 Nov 2017 - 18:58
Post #57


Forum Homee
Dołączył: Tue, 07 November 2017





Mazda 3 czy CX-3 to straszny paździerz jakościowy.
Optycznie ładne auta, wyposażenie nowoczesne i bogate..... ale jakość plastików, jakość skóry, jakość lakieru i zabezpieczenia antykorozyjnego... porażka.

Pierwsza reklamacja na rdzę ? Po 2 miesiącach od odebrania.
Kolejne reklamacje ? W zasadzie co dwa miesiące. Po 20 tysiącach kilometrów plastiki trzeszczą w środku jak w Polonezie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
flatron66
post Tue, 21 Nov 2017 - 19:06
Post #58


User
Dołączył: Tue, 26 August 2014





Rodzice mają Mazdę 3 2gen. Potwierdzam, że spasowanie plastików na desce jest fatalne, a lakier rysuje się od patrzenia. Auto ma 5 lat, rdzy nie ma, plastiki nie trzeszczą.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tommo
post Tue, 21 Nov 2017 - 21:17
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





CYTAT(Piotrunho @ Tue, 21 Nov 2017 - 16:51) *
Dla mnie konkurentem Astry jest np. Peugeot 308. Nie ma chyba segmentu aut, gdzie Opel łapałby się w pierwszej piątce, nie mówiąc już o podium. Nie mówię nawet o flotach, ale o "cywilnej" sprzedaży. Ciężko chyba wybrać Astrę, jeśli w tym samym segmencie jest Foka, Octa czy np. Mazda 3. Mieszkam w Warszawie i szczerze mówiąc, z każdą kolejną generacją Astra staje się coraz mniej popularna. Nie wiem, jak to wygląda w innych rejonach Polski, ale zdecydowanie szybciej zobaczę tu na ulicy Mazdę 3, Civica, a nawet Giuliettę.


Tyle że to co piszesz nie ma nic wspólnego z faktami.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Najczescie...17-7536420.html

Astra jest drugim co do sprzedaży samochodem w Europie z wszystkich hatchbacków.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Tue, 21 Nov 2017 - 21:42
Post #60


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





A możecie się otrząsnąć z tymi astrami, ceedami i innymi golfami w poważnym smile.gif wątku?

G70 owszem ładne... ale brak mu chyba tej zadziorności którą posiada kia.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post

15 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 16:32