Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3  
Reply to this topicStart new topic
> świece do nitro ...
rafi
post Wed, 23 Jul 2003 - 20:29
Post #41


Frequent User
Dołączył: Sat, 11 January 2003
Skąd: Wodzisław Śl.





CYTAT("Kajman":1t3qz5ou)
piwo


nie ma problema .... nawet skrzynka , jeśli razem będziemy degustować podczas "wspólnej integracji" gdzieś w okolicach KORONOWA


--------------------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 23 Jul 2003 - 20:29
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Aniolek
post Wed, 23 Jul 2003 - 22:45
Post #42


Forum Killer
Dołączył: Sat, 01 February 2003
Skąd: Inowroclaw





Integrowac chce sie ja tez hihi.


--------------------
Wicemistrz Polski w klasie turbo 2004.

S4 takie tam zwykłe
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Thu, 24 Jul 2003 - 02:32
Post #43


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





Bedziemy, niedlugo audi-zlot i takie inne


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostBoy
post Thu, 24 Jul 2003 - 11:26
Post #44


Generation NEXT
Dołączył: Wed, 09 July 2003
Skąd: Dark side of the mOOn





CYTAT("Kajman":jn7389yj)
Ogolnie: na kazde 50KM przyrostu jeden stopien zimniej. Tak slyszalem...


Wszystko jest kwestią kompresji. przy doborze świec Ja kieruję się;
o ile wzrosła kompresja a tym samym temperatura spalania mieszanki (normalnie EGT to robi) można estymować... i teraz jeśli temperatura wzrasta znacznie, i nie możemy chłodzić paliwem komory spalania (takie jest uboczne działanie większej dawki paliwa) i może zajść ryzyko spalania stukowego to dajemy zimniejsze świece... ale to jest złe podejście bo oznacza tyle że termiczna efektywność silnika spada i jesteśmy na granicy bezpieczeństwa. Zwykle przy dobrze zestrojonym nitro / większym doładowaniu turbo wystarczy (tak jak napisałem) zmniejszenie przerwy na świecach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kajman
post Thu, 24 Jul 2003 - 11:36
Post #45


I live here !
Dołączył: Mon, 04 November 2002
Skąd: Bydgoszcz





W sumie to co mowisz ma racje bytu,bo nitro rowniez schladza komore. Ale skad wiedziec o ile zmniejszyc przerwe?


--------------------
Evo IX 545KM/689,W215 63AMG,Delta HPE HF Evo500,W245 Sport,W166 D6S, 635csi,Ritmo 130TC Abarth
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostBoy
post Thu, 24 Jul 2003 - 13:06
Post #46


Generation NEXT
Dołączył: Wed, 09 July 2003
Skąd: Dark side of the mOOn





CYTAT("Kajman":rjhip2hm)
W sumie to co mowisz ma racje bytu,bo nitro rowniez schladza komore. Ale skad wiedziec o ile zmniejszyc przerwe?


JA robię tak ( organo leptycznie ), gapujesz o 0,1 odpalasz i patrzysz jak chodzi na luzie ( po nagrzaniu, na zimnym mieszanak jest bogatsza) jeśli Ok to znów o 0,1 w dół jak zacznie chodzić jak traktor to 0,05 w gore.
Powinno dać efekt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gondoljerzy
post Thu, 24 Jul 2003 - 14:05
Post #47


Super User
Dołączył: Wed, 20 November 2002
Skąd: Łomża (podlaskie)





Jakoś nie dociera do mnie co mają ze sobą wspólnego: wielkość przerwy i wartość cieplna. Według mojej wiedzy wartość cieplna powinna być dobrana do temperatury w silniku. Przerwa ma wpływ na zdolność układu zapłonowego do zapalenia mieszanki więc lepszy zapłon pozwala na większą przerwę, a trudniej palne paliwko czy większe ciśnienie zmuszają do zmniejszenia przerwy. Ale jak przerwa ma wpływać na poprawienie wytrzymałości cieplnej świecy? Energia iskry przy większej przerwie jest tak duża, że przegrzewa świecę?


--------------------
róbmy swoje.
Galancina 2.0 87r po reanimacji! Śmiga!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
LostBoy
post Thu, 24 Jul 2003 - 22:11
Post #48


Generation NEXT
Dołączył: Wed, 09 July 2003
Skąd: Dark side of the mOOn





CYTAT("gondoljerzy":2tbp39dm)
Jakoś nie dociera do mnie co mają ze sobą wspólnego: wielkość przerwy i wartość cieplna. Według mojej wiedzy wartość cieplna powinna być dobrana do temperatury w silniku. Przerwa ma wpływ na zdolność układu zapłonowego do zapalenia mieszanki więc lepszy zapłon pozwala na większą przerwę, a trudniej palne paliwko czy większe ciśnienie zmuszają do zmniejszenia przerwy. Ale jak przerwa ma wpływać na poprawienie wytrzymałości cieplnej świecy? Energia iskry przy większej przerwie jest tak duża, że przegrzewa świecę?


Ma dużo wspólnego, podobnie jak każdy element zmieniający cos w komorze spalania... świeca jest taki oknem na "świat silnika"... Tak np wyprzedzenie zapłonu o 10 stopni może spowodować wzrost temperatury nawet o 100 stopni.
Iskra przeskakuje gorzej, gdy wzrasta ciśnienie i temperatura. Stąd zmiana przerwy.

Mówiąc szczerze wszystko zależy od wydajności cieplnej silnika. Każda świeca ma dość duży zakres rezerwy cieplnej. Zwykle przy podawaniu nitro wzrasta temperatura o, tyle co podczas ciągnięcia przyczepy. Wszystko zależy od shota i reszty części silnika.

W każdym silniku jest inaczej, ale nie można przedobrzyć i generalizować, bo zbyt zimna też może zaszkodzić.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Monday, 29 April 2024 - 01:59