Shoutbox 0 nowych PW 


7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Closed TopicStart new topic
> Xenoniki :-)
Sql
post Thu, 16 Jan 2003 - 17:07
Post #41


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Lublin





hmm z tego co widze na zdjeciach np tu http://home-4.worldonline.nl/~t263188/index2.html to przed soczewka jest gladkie szklo...

Pozdrawiam
Maciek


--------------------
996TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 16 Jan 2003 - 17:07
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Yeger
post Thu, 16 Jan 2003 - 17:15
Post #42


User
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: W-wa Zachód





jest ale jest to malutkie półkole ( bo nawet nie całe kółko ) a nad tym półkolem na wysokości soczewki już nie jest czyste szkło ale nieważne chodziło mi o to że nie jest całe czyste szkło jak np w Polo '00


--------------------
Kleemann E20K yields 210hp and 300Nm of torque.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Thu, 16 Jan 2003 - 17:24
Post #43


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("faz":3k36ipsc)
Osobiście zainstalowałem "błyskotki" Helli które w dodatku posiadają atest polskiego PZMotu... (dlatego ciekaw jestem tego kodeksu tak bardzo...)


Hella zabrania montowania tych zestawow do swiatel mijania i drogowych, jesli nie ma sampoziomowania i spryskiwacza. Powod jest prosty - swiatlo lampy wyladowczej nieodpowiedni zalamane oslepia do 100 razy bardziej niz przewiduja normy reflektorow samochowych.
A nakaz samopoziomowania jest zawarty nie w PoRD, tylko w przepisach homologacyjnych samochodow. Nie otrzyma homologacji (i tym samym dopuszczenia do ruchu) samochod wyposazony w lampy wyladowcze bez obu tych systemow. Wynika to z uznawanego przez Polske rozporzadzenia Komisji Europejskiej ECE/R48. Wyposazanie w takie lampy samochodu bez obu w.wym. systemow automatycznie uniemozliwia jego jazde po drogach publicznych.
A co do atestu PZMotu - najprawdopodobniej mowi on tylko tyle, ze wyrob spelnia warunki przylaczenia do instalacji elektrycznej samochodu oraz ma trzpien w ksztalcie H4. Czytales ten atest?


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
is300
post Thu, 16 Jan 2003 - 17:25
Post #44


Super User
Dołączył: Wed, 06 November 2002
Skąd: New Jersey - Bialystok





Xenony zwane HID ( High Intensity Discharge Lights) sa bardzo fajna zabawka. Efekt jest w wiele lebszy niz jakich kolwieg zarowek.


Chcialem jeszcze zrobic slapa w swoich swiatlach przeciwmgielnych na Xenony. Problem w tym zebym musical kupic nowe projektory na dolne swiatla z czystego szkla i komplet ksenowno.

W moim aucie nie mam spryskiwaczy, i nie jest to wymagane w prawie Amerykanskim, jak sie nie myle to zadne auto tu nie ma spryskiwaczy, moze oprocz Volvo czy Saaba.

Samemu mozna se wstawic Xenony do kazdeko auta, tylko wtedy nie bedzie funkci poziomowania (czy jak tam to sie zwie)

Xenony sa w roznych kolorach na tym zalezy cenna ich.
4300K, 6000K, 7500K, 9000K, 12000K
od czystego swiatla do bardziej niebieskiego az po fioletowy.

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayI ... egory=6777
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PrOsIaQ
post Thu, 16 Jan 2003 - 17:40
Post #45


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: W-wa





jak atesty to chyba raczej PIMot nie PZMot

CYTAT
swiatlo lampy wyladowczej nieodpowiedni zalamane oslepia do 100 razy bardziej

why oh why...? czyzby bylo 100 (STO!) razy jasniejsze/mocniejsze? no nie wiem nie wiem... nie jestem mistrzem optyki, ale cos mi sie nie chce wierzyc. ciagle nie rozumiem dlaczego swiatlo powstale z gazu ma byc bardziej oslepiajace w swej naturze od tego z zarnika... roznic je moze barwa natezenie... no ale zeby to 100-krotnie, czy wogole tak super-drastycznie zwiekszylo oslepianie to mi sie wierzyc nie chce...

mi sie wydaje ze przy okazji wprowadzenia swiatel xenonowych nastapila pewnego rodzaju paranoja legislacyjno-techniczna

zabronione sa mocniejsze zarowki tradycyjne niz 55/60W. a jednoczesnie dozwolone zarowki xenonowe (rzecz jasna nie przekraczajace tej mocy ) ktore daja znacznie wiecej, jasniejszego swiatla.
wiec czemu nie mozna miec (pomijajac aspekty techniczne - pekajace szkla/topiace sie plastiki/ zmeczony alternator) zarowek 100 czy 130W ktore tak samo dadza wiecej swiatla, tylko ze pewnie mniej niz ksenony... i nie tak bialego...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Thu, 16 Jan 2003 - 19:07
Post #46


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("is300":2vcfptdk)
Xenony zwane HID


Lampa wyladowcza (bez zarowki) to zawsze HID - a jaki gaz, to jest roznie. Sa HIDs halogenowe, sa HIDs ksenonowe - kolor swiatla prawie ten sam.

CYTAT("is300":2vcfptdk)
Samemu mozna se wstawic Xenony do kazdeko auta, tylko wtedy nie bedzie funkci poziomowania (czy jak tam to sie zwie)


Ciekawostka. Wszystkie kity (na przyklad http://www.headlights-hid.com/ ale inne tez) sa wyraznie oznaczone jako off-road use only/not street legal.

Jeszcze dodatek z http://www.xenondepot.com/faq.html:

NO XENON HID lighting system available from any source is DOT approved if installed outside of the factory. Moreover, in the U.S, this is not street legal for use on public roads.
[/i]


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hwojtek
post Thu, 16 Jan 2003 - 19:12
Post #47


test driver
Dołączył: Mon, 25 November 2002
Skąd: zewsząd





CYTAT("PrOsIaQ":3vqo8j2h)
CYTAT
swiatlo lampy wyladowczej nieodpowiedni zalamane oslepia do 100 razy bardziej

why oh why...? czyzby bylo 100 (STO!) razy jasniejsze/mocniejsze?


Kolor (a przez to barwy rozszczepienia), natężenie, skupienie wiązki.


--------------------
Wojtek

"Rule the bends, bend the rules."

TP: 1:52.85 (180KM RWD), Hockenheim: 2:16.74 (140KM FWD), Adria: 1:51.20 (160KM RWD). 3. miejsce w Wyścigowym Pucharze Polski 2010 klasa Open.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piotrus
post Thu, 16 Jan 2003 - 19:31
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Otwock





Wracając do tematu płynu do spryskiwaczy chodzi chyba o to żeby płyn nie powodował niszczenia świateł z szybą z poliwęglanów (prznajmniej widziałem kiedyś taki napis na opakowaniu).IMO wszystkie obecnie produkowane płyny są bezpieczne, ale może jakiś Auto-Vidol


--------------------
Piotruś
Octavia TDI (90PS + bonusy)
Suzuki GSX600F
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sql
post Thu, 16 Jan 2003 - 20:11
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Lublin





a ja mam latareczke ksenonowa hehe nawet nie wiecie jak mnie ucieszyla jak dostalem, swiety bajerek. i to nie energizer taki co na opakowaniu pisalo ze xenonowa a wcale po kupieniu nie byla niebieska tylko najprawdziwsza ksenonowa, trzyzarnikowa latareczka.... w dodatku firmy Audi

Pozdrawiam
Maciek

Xenon rulez!


--------------------
996TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
BOOSTER
post Thu, 16 Jan 2003 - 20:26
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Sun, 13 October 2002
Skąd: Warszawa





CYTAT("PrOsIaQ":19idpxpv)
jasku czy myslisz ze jak by ci sie zepsulo poziomowanie swiatel zwyklych - H4 i by dawaly w gore, zamiast w ziemie to by ludzie nie protestowali?

dla mnie ten problem jest mocno przesadzony. kazde swiatla zle wyregulowane oslepiaja. Xenony bardziej, bo mocniej swieca. proste... co za roznica czy swiatlo powstaje jako luk elektryczny w gazie, czy jako swiecacy sie zarnik? tak samo sie bedzie rozpraszac na brudnym szkle (plastiku) reflektora. niestety xenon nie zmienia sposobu zachowania sie wiazki swietlnej ...w przypadku ksenonowych swiatel moze to bardziej oslepiac, bo daja wiecej swiatla... - zaloz zarowki 130W dobre i tez bedziesz bardziej oslepiac...

poza tym soczewki maja wieksze sklonnosci do oslepiania niz duze lustro ze wzgledu na skupienie wiazki... imho...


Mam założone soczewki w Eclipsie i tylko żarówki w PUG'u 406 z gładkimi szybami i w pugu świecą naprawdę dużo jaśniej ( może za bardzo ? ) ale za to jak się jeździ wszyściutko widać jak na dłoni.
Przypuszczam że odbłyśnik do normalnej żarówki jest inny niż do xenonowej i odbija dużo więcej światła.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Gul
post Thu, 16 Jan 2003 - 20:41
Post #51


Sutener Mocy
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: z Mokotowa





CYTAT("Sql":29075svv)
a ja mam latareczke ksenonowa hehe nawet nie wiecie jak mnie ucieszyla jak dostalem, swiety bajerek. i to nie energizer taki co na opakowaniu pisalo ze xenonowa a wcale po kupieniu nie byla niebieska tylko najprawdziwsza ksenonowa, trzyzarnikowa latareczka.... w dodatku firmy Audi

Pozdrawiam
Maciek

Xenon rulez!

Latarka xenonowa? a może na LEDach jak nowe CatEye? bo 3 żarniki w jednej latarce to jakoś tak dziwnie, a LEDy mogą być...


--------------------
VTG crew
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pioter
post Thu, 16 Jan 2003 - 20:50
Post #52


User
Dołączył: Fri, 15 November 2002
Skąd: Gdańsk





CYTAT("Sql":k3br2c84)
a ja mam latareczke ksenonowa hehe nawet nie wiecie jak mnie ucieszyla jak dostalem, swiety bajerek. i to nie energizer taki co na opakowaniu pisalo ze xenonowa a wcale po kupieniu nie byla niebieska tylko najprawdziwsza ksenonowa, trzyzarnikowa latareczka.... w dodatku firmy Audi

Pozdrawiam
Maciek

Xenon rulez!


Ależ to musi dawać (jak na latarke)

ps.Wiesz może gdzie można coś takiego dostać???


--------------------
Pozdrowienia
Piotr.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sarna1
post Thu, 16 Jan 2003 - 21:09
Post #53


Super User
Dołączył: Sat, 23 November 2002
Skąd: Słupsk





dodaja do RS4 w salonach Audi - taki powab na kllienta


--------------------
S3,
A4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Krystian
post Thu, 16 Jan 2003 - 21:14
Post #54


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: z Reguły





CYTAT("Sarna1":l8fqkhip)
dodaja do RS4 w salonach Audi - taki powab na kllienta


gdzie?
co?
jak?
to jeszcze RS4 sprzedają?


--------------------
///M
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sql
post Thu, 16 Jan 2003 - 22:37
Post #55


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Lublin





nie nie, LEDy to to nie sa. a nie wiem czy to mozna gdzies kupic, dawali na Audi Driving Experience, takiej nauce jazdy Audi i jazdach nowym A8. W prezencie! Tzn latarka a nie A8

Nie daje jednak jakos super rewelacyjnie, raczej normalnie, chodzi pewnie o czysty bajer i zeby sobie taki koles jak ja mogl powiedziec "mam ksenonowa latareczke"

Pozdrawiam
Maciek


--------------------
996TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sql
post Thu, 16 Jan 2003 - 22:39
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Mon, 14 October 2002
Skąd: Lublin





CYTAT("Sarna1":37jjk83z)
dodaja do RS4 w salonach Audi - taki powab na kllienta


wrecz przeciwnie, do latarek dodaja RS4... chca wypchnac przeciez to juz stara buda a co z tym zrobic?

Pozdrawiam
Maciek


--------------------
996TT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
is300
post Thu, 16 Jan 2003 - 22:42
Post #57


Super User
Dołączył: Wed, 06 November 2002
Skąd: New Jersey - Bialystok





Jak jestesmy w temacie latarek
Posiadam taki bajerek w swoim aucie
5 LEDow, razi ostrzej niz niektore auta na drodze


http://www.sharperimage.com/us/en/catal ... d=43506100
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fazzy
post Thu, 16 Jan 2003 - 23:02
Post #58


Super User
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wawa





No dobra już dobra .... zdejmuje ten kiepski i bezużyteczny chłam, zdejmuję też moje felasie, podtlenek wyjmuję, okleiny szyb zerwę ale to już dopiero jutro, no bo żadna z tych rzeczy nie ma fabrycznej homologacji i otwieram kwiaciarnię. Ale czy tam też nie trzeba jakiś homologacji....? uuupss, niektóre kwiatki i roślinki są pod ochroną... a jak zrobią mi inspekcję czy takie sprzedaje to co się dzieje wtedy?


--------------------
FAZZY
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PrOsIaQ
post Thu, 16 Jan 2003 - 23:04
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 20 October 2002
Skąd: W-wa





twix twix...

ale oczywiscie masz racje fazik...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
fazzy
post Thu, 16 Jan 2003 - 23:13
Post #60


Super User
Dołączył: Fri, 11 October 2002
Skąd: Wawa





CYTAT("PrOsIaQ":l1uf20cf)
twix twix...

ale oczywiscie masz racje fazik...

Sorry Prosiaq, ale wiele rzeczy które używamy mają lub też nie mają homologacji. Jeśli chciałbym mieć samochód z homologacją i taki którego nikt się nie może czepić, kupiłbym sobie serię i tak ją trzymał. Ale i tak jak by chcieli to się czegoś przyczepią...
W sumie jest tak: Założyłem światła, świecą zajebiście i kit w oko tym których to boli bo ich oślepia To tak samo jak pewnemu panu kiedyś przeszkadzał mój wydech na ulicy... twierdził że ogłuchnie... inny znowu.... itd itd
Dziwny ten kraj Piękny, ale dziwny....


--------------------
FAZZY
Go to the top of the page
 
+Quote Post

7 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 23:34