Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Vivaro 1.6 biturbo, r9m->M5Pt?
anwi
post Thu, 12 Jan 2023 - 17:53
Post #1


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 November 2009





Silnik w dieslu skrzynia, pf6, da się zamienić na jakąś sensowną benzynę aby elektronikę pogodzić z resztą bez rzeźby?


Auto od nowości u mnie, no szkoda mi sprzedawać szczególnie, że benzyn brak na rynku w busach.


--------------------
Elise s2 2zzge 880kg
Miata NC 2.5 1100kg
Galant 2.5V6 AWD SingleT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 12 Jan 2023 - 17:53
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Thu, 12 Jan 2023 - 18:07
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Motorschaden?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
anwi
post Fri, 13 Jan 2023 - 07:55
Post #3


Frequent User
Dołączył: Sat, 14 November 2009





skrajne historie słyszałem o tym silniku, od wymiany przy 100k po 1mln na jednym słupku, mój jeszcze działa, trochę brakuje mocy (nie idzie za gazem) jak na to spalanie to raz, a dwa ceny paliwa myślałem że będą przejściowo wysokie, ale przy takim stanie chcę iść w LPG.


na szybko przejrzałem ogłoszenia ale widzę t5/t6 w Pb to jakiś dramat.... też swap?


--------------------
Elise s2 2zzge 880kg
Miata NC 2.5 1100kg
Galant 2.5V6 AWD SingleT
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 13 Jan 2023 - 13:22
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(anwi @ Fri, 13 Jan 2023 - 07:55) *
skrajne historie słyszałem o tym silniku, od wymiany przy 100k po 1mln na jednym słupku, mój jeszcze działa, trochę brakuje mocy (nie idzie za gazem) jak na to spalanie to raz, a dwa ceny paliwa myślałem że będą przejściowo wysokie, ale przy takim stanie chcę iść w LPG.


na szybko przejrzałem ogłoszenia ale widzę t5/t6 w Pb to jakiś dramat.... też swap?


Mój kolega dzisiejsze dieselki nazywa słowem na K (takim nieładnym wink.gif ) i potrzebował tak jak Ty coś wielkości Vivaro/t5/t6 przemierzył tojkę sienne i okazało się że mu spokojnie przyjmie bez siedzeń auta to co potrzebuje załadować. W ten sposób po lpg ma taniość i normalną jazdę.
Oczywiście zależy co wozisz.

Jest jeszcze opcja czegoś busowatego z usa no ale wiadomo czas od decyzji do kupna jest angry.gif

Ogólnie mam w firmie już wszystkie busy na pb+lpg i też cały czas rozważam coś podobnego z pb ale tak żeby dało się w trasie jechać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
DealMan
post Sun, 15 Jan 2023 - 22:59
Post #5


Super User
Dołączył: Wed, 11 November 2015







Te silniki mają jakieś drobne niedoróbki (dmuchnięte uszczelki kolektora wyd., wycieki spod pokrywy rozrządu przez słabe jej dokręcenie fabrycznie) rozrząd i łańcuch pompy oleju trzeba nasłuchiwać, jak daje objawy zużycia to po prostu wymieniać, obsługuje kilka aut z tymi silnikami ale akurat w wersjach 90km wszystkie sporo ponad 200k w jednym robiłem łańcuch, reszta hula bezawaryjnie. Ogólnie Vivaro B, Trafic 3 i Talento z tym silnikiem to bardzo dobre samochody.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Czacza
post Mon, 16 Jan 2023 - 19:46
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Mon, 22 March 2004
Skąd: Żory





No ale swap, żeby jeszcze na LPG żarło... Ciężki temat. Najbardziej kompatybilne byłoby chyba coś ze stajni Renault, ale w tej epoce to już masz jakieś 1,33 i 1,8 TCE. Wszystko można, ale to jest jednak auto użytkowe.
Niestety, w tym segmencie ostatnie sensowne benzyny to chyba było VR6 w T5. Nie wiem, czy tam pchali jakies 2,0 TSI. Ale reszta świata tylko diesel i ostatnio elektryki.


--------------------
Tire smoke and coffee. Breakfast of champions
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 21:13