Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Toyota Aygo Citroen C1 albo Peugeot 107 swap
remapecu
post Sun, 27 Nov 2022 - 10:30
Post #1


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





Hej
Pytanie ktoś z was może próbował pakować 1.6 HDi motor do tej budy? Myślę tutaj o 9HZ albo 9HX. Najbardziej zastanawiam się nad skrzynia biegów i cała reszta z nią związana. Orginalna w Aygo to ta sama skrzynia co stosowana jest benzyniaku w dieslu ma 130nm wydaje się że to już jest sporo a docelowo ma być 400nm więc już patrząc na nią przekonany jestem ze się szybko podda . Każdy kto chciałby się podzielić swoimi doświadczeniami to zapraszam do pisania
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 27 Nov 2022 - 10:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
done4
post Sun, 27 Nov 2022 - 17:47
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Są na rynku seryjne małe auta z mocnymi dieslami, dość popularny jest swap Lupo z 1,9TDi.
Nie wiem po co wyważać otwarte drzwi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remapecu
post Mon, 28 Nov 2022 - 08:04
Post #3


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





CYTAT(done4 @ Sun, 27 Nov 2022 - 17:47) *
Są na rynku seryjne małe auta z mocnymi dieslami, dość popularny jest swap Lupo z 1,9TDi.
Nie wiem po co wyważać otwarte drzwi.

Ano właśnie po to aby co drugi mocny mały samochód z dieslem to nie był Lupo z 1.9tdi....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 28 Nov 2022 - 10:53
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Toyota może być problemem ze względu na szynę CAN i niezgodności.

Wybrałbym już Peugeota, ale pomysł nadal brzmi średnio, bo Peugeot 208 jest mały, zgrabny i fabrycznie miał 1.6bluehdi 120hp, którego można dłubnąć i masz prosty przepis na małe/szybkie auto i przede wszystkim działające...


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remapecu
post Tue, 29 Nov 2022 - 13:14
Post #5


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





CYTAT(Mis @ Mon, 28 Nov 2022 - 10:53) *
Toyota może być problemem ze względu na szynę CAN i niezgodności.

Wybrałbym już Peugeota, ale pomysł nadal brzmi średnio, bo Peugeot 208 jest mały, zgrabny i fabrycznie miał 1.6bluehdi 120hp, którego można dłubnąć i masz prosty przepis na małe/szybkie auto i przede wszystkim działające...


Wszystkie trzy modele C1, 107 czy Aygo to tak naprawde te same auta rozniace sie tylko wizualnie. Elektrycznie to nie bedzie zaden problem... Ogolnie widze ze nikt do tej pory takiego projektu nie robil wiec bede pierwszy ... Na koniec wrzuce relacje ...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Tue, 29 Nov 2022 - 22:04
Post #6


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





107 a 208 to okolo 300-400 kilo różnicy, to bedzie przepaść w osiągach przy podobnej mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Tue, 29 Nov 2022 - 22:46
Post #7


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Niestety nie ma takiej różnicy w masie, a jak przełożysz 1.6hdi do 107 z klamotami to też będzie ciężej (chcesz sporo koksu w 1.6 to pasuje skrzynię 6stkę przeszczepić).

U mnie 5-drzwiowy 208 1.6bluehdi waży na wadze 1180kg z połową baku+pełną ekologią (fap, egr, scr), sam sprawdzałem.

Według neta 107 1.4hdi waży około 950kg, każdy kto waży auta i mniej więcej orientuje się ile jaki wóz waży to wie, że taki wozik nie będzie wagowo w okolicach 800kg, więc Twoje obliczenia są z dupy na to wygląda.

A dodatkowo nadal pozostaje kwestia prowadzenia, bezpieczeństwa, swapa, opłacalności i elektroniki.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Tue, 29 Nov 2022 - 23:32
Post #8


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Szacowałem na oko ze 208 bedzie ważyć między 1200kg a 1300kg, a 107 okolo 900kg, jeśli sie pomyliłem to zwracam honor, ale trochę nie potrzebne te uszczypliwości o obliczeniach z dupy wink.gif
To zakładając ze jest różnicy w masie między 200 a 300kg to nadal spora różnica i w przyspieszeniu i prowadzeniu. Cenowo tez jest jednak przepaść między tymi autami. Kwestie bezpieczeństwa pominę bo to bardzo indywidualna sprawa, zwłaszcza na tego typu forum wink.gif Ja wiem ze teraz jest trend zeby kupić serie, zrobic program i koniec tuningu biggrin.gif Ale z takim podejściem to można zamknąć forum no bo nic nie ma sensu i nic sie nie opłaca. Z całym szacunkiem dla ciebie Miś, bo wiem jaki masz wkład w forum i jesteś często pomocny, ale fajnie jak by na forum jeszcze było trochę miejsca na te bez sensu projekty i wyważanie otwartych drzwi biggrin.gif bez napinki, pozdrawiam smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 30 Nov 2022 - 07:44
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(The Driver @ Tue, 29 Nov 2022 - 23:32) *
Szacowałem na oko ze 208 bedzie ważyć między 1200kg a 1300kg, a 107 okolo 900kg, jeśli sie pomyliłem to zwracam honor, ale trochę nie potrzebne te uszczypliwości o obliczeniach z dupy wink.gif
To zakładając ze jest różnicy w masie między 200 a 300kg to nadal spora różnica i w przyspieszeniu i prowadzeniu. Cenowo tez jest jednak przepaść między tymi autami. Kwestie bezpieczeństwa pominę bo to bardzo indywidualna sprawa, zwłaszcza na tego typu forum wink.gif Ja wiem ze teraz jest trend zeby kupić serie, zrobic program i koniec tuningu biggrin.gif Ale z takim podejściem to można zamknąć forum no bo nic nie ma sensu i nic sie nie opłaca. Z całym szacunkiem dla ciebie Miś, bo wiem jaki masz wkład w forum i jesteś często pomocny, ale fajnie jak by na forum jeszcze było trochę miejsca na te bez sensu projekty i wyważanie otwartych drzwi biggrin.gif bez napinki, pozdrawiam smile.gif

Nie zauważyłeś że dział projekty już dawno umarł? Tak jak piszesz teraz robi sie program i przykleja splittery smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Wed, 30 Nov 2022 - 12:14
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





Generalnie miałem przez chwilę pomysł na Aygo 1.0 + kompresor. Zbudować dla jaj. Ale zacząłem liczyć i rozpisywać co z serii nie nadaję się do takich mocy i szybko wyszło, że to będzie przebudowa która pochłonie masę czasu... Wystarczy przejechać się tym autem w serii by to zrozumieć wink.gif

Ale jak jest hajs, jest czas i jest wizja to czemu nie. Ja bym zaczął od pomierzenia miejsca ile jest w dawcy a ile w biorcy. Bo tam przerobić jakieś mocowania to pryszcz, ale jak wyjdzie, że braknie miejsca to tam za bardzo nie ma gdzie uciekać.

Tylko należy pamiętać, że użyteczność tego wozu i skuteczność jaki i osiągi względem obecnie jeżdżących aut... No to musi być budowa z pasji dla pasji wink.gif


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Thu, 01 Dec 2022 - 05:47
Post #11


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Hdi 1.6 po 2008(czyli 8v a nie 16). Ma ten sam gabaryt co 1.4, więc tu bez problemów i przyrostu masy, gożej ze skrzynią, która w serii nie grzeszy trwałością, a jak jej potroisz moment może być krucho… a żeby tam weszło chociaż MA, to trzeba by soę pozbyć 3/4 lewej podłużnicy….
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remapecu
post Thu, 01 Dec 2022 - 09:39
Post #12


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





Dorzucam jeszcze kilka małych faktów Aygo zostało zważone przed rozpoczęciem dłubania i wynik 940kg jest bardzo obiecujący zważywszy na to że jeszcze kilka elementów jak klima egry itp. które zostaną usunięte w późniejszy etapie . Zatem utrzymanie wagi 950kg będzie celem ale jak wyjdzie to się okaże. Na początek na zmielenie idzie orginalna skrzynia z Aygo zdaję sobie sprawę że jej trwałość przy 350nm zostanie drastycznie zmniejszona ale też pozwoli ocenić jej faktyczną żywotność. Hamulce w Aygo są dość mocne więc na początek zostają seryjne. Ogólnie to ma być miejski sleeper który nie jedną osobę zaskoczy za nie duże pieniądze ale jak wyjdzie to z czasem się dowiecie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
scorpio_24
post Thu, 01 Dec 2022 - 12:19
Post #13


Super User
Dołączył: Mon, 06 December 2004
Skąd: Czechowice-Dziedzice





Ale to Aygo II?

Citroen C1 I generacji mial masę poniżej 800kg. Seryjnie wychodził z 1,4hdi więc swap nie wydawałby sie trudny w takiej wersji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remapecu
post Thu, 01 Dec 2022 - 12:21
Post #14


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





CYTAT(scorpio_24 @ Thu, 01 Dec 2022 - 12:19) *
Ale to Aygo II?

Citroen C1 I generacji mial masę poniżej 800kg. Seryjnie wychodził z 1,4hdi więc swap nie wydawałby sie trudny w takiej wersji


Nie to jest pierwszą generacja 2006 rok ...I na początek wylatuje tylko silnik...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Fri, 02 Dec 2022 - 16:21
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Klimy bym się nie pozbywał, chyba że nie zamierzasz w tym samochodzie spędzać więcej niż 15min na dobę. Po wuju ciężkie jak na taką pipkę małą…
Masz kogoś kto ci to ogarnie elektronicznie? Zostaje seryjny sterownik?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remapecu
post Sat, 03 Dec 2022 - 13:03
Post #16


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





CYTAT(Dziku @ Fri, 02 Dec 2022 - 16:21) *
Klimy bym się nie pozbywał, chyba że nie zamierzasz w tym samochodzie spędzać więcej niż 15min na dobę. Po wuju ciężkie jak na taką pipkę małą…
Masz kogoś kto ci to ogarnie elektronicznie? Zostaje seryjny sterownik?

Tak klima egr tylne kanapy wszystko co będzie generować niepotrzebna masę wylatuje.Nie będę w tym aucie pokonywał długich dystansów więc stawiam na prostotę i brak wygód typu Aircon. Elektrycznie będzie ogarniany przeze mnie. Oryginalnie sid805 będzie zastąpiony edc16c34. Silnik 9hx z Citroena C4 już czeka. Na początek zostaje orginalne 90 kucy i będziemy badać wytrzymałość orginalne skrzyni potem wlatują wtryski turbo wydech i celujemy na 160ps i 350nm. Jak ogarnę temat przeszczepu mocniejszej skrzyni półosi i sprzęgła to myślę o cyferkach powyżej 200ps i ponad 400nm. Domyślam się że wtedy pojawią się kolejne problemy takie jak brak trakcji ale na razie to daleka droga.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Sun, 04 Dec 2022 - 15:47
Post #17


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





CYTAT(remapecu @ Thu, 01 Dec 2022 - 09:39) *
Hamulce w Aygo są dość mocne więc na początek zostają seryjne. Ogólnie to ma być miejski sleeper który nie jedną osobę zaskoczy za nie duże pieniądze ale jak wyjdzie to z czasem się dowiecie.


Seryjne mocne? Przecież to ma miro tarcze z przodu na malutkim klocku a z tyłu bębny dla ozdoby. Jak rozpędzisz to do 150-170km/h to możesz się mocno zaskoczyć. Kolejny punkt to zawieszenie. A sleeper... No cóż, mało kto podejmie próbę wyścigu z takim autem. Chyba, że będziesz wysiadał im w szybę zapukać i proponować wyścig... :V


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
remapecu
post Sun, 04 Dec 2022 - 20:19
Post #18


User
Dołączył: Tue, 24 April 2007





CYTAT(deejey! @ Sun, 04 Dec 2022 - 15:47) *
Seryjne mocne? Przecież to ma miro tarcze z przodu na malutkim klocku a z tyłu bębny dla ozdoby. Jak rozpędzisz to do 150-170km/h to możesz się mocno zaskoczyć. Kolejny punkt to zawieszenie. A sleeper... No cóż, mało kto podejmie próbę wyścigu z takim autem. Chyba, że będziesz wysiadał im w szybę zapukać i proponować wyścig... :V


Te mikro tarcze to 247mm wentylowana przy masie poniżej tony myślę że nie powinno być tak strasznie źle aczkolwiek nie będę polemizować bo narazie wóz nie pojeżdżony i nie przetestowany. Co do zawieszenia to tutaj już problemu nie ma żadnego, można przebierać. Ostatni aspekt i chyba najbardziej intrygujący czy ktoś będzie chciał pomierzyć się z takim maluchem no cóż poniżej wstawiam zdjęcia 107 za sprawą której w ogóle zakiełkował pomysł o budowie tego dziwaka a odpowiedź nasuwa się automatycznie ...Wiem że może nie do końca to będzie sleeper aczkolwiek jestem przekonany że sporo osób podejdzie do tematu w ten sam sposób jak ty mały to mało może ...
https://images.app.goo.gl/d9UXyvuKxcCeqNMj6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Yaca
post Sun, 04 Dec 2022 - 20:41
Post #19


Super User
Dołączył: Mon, 10 January 2011





jak masz tylko czas i chęci to buduj, nawet jak nic z tego nie wyjdzie to będzie miał doświadczenie na przyszłość,


ciekawe jak sobie te hamulce radzą z dobrym klockiem
https://www.youtube.com/watch?v=3_hBLLA6GCM


--------------------
insta: @blackcartel.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dziku
post Mon, 05 Dec 2022 - 10:33
Post #20


Forum Homee
Dołączył: Mon, 12 February 2007
Skąd: Warszawa-Wesoła





Mam 247 wentylowane w aucie ważącym koło tony i to stanowczo nie jest dobry hebel. Bez ~280mm bym nie podchodził jak chcesz zahamować zw 150 więcej niż dwa razy, pierwszy i ostatni…
Czy po zmianie na edc16 przewidujesz działanie wodotrysków w stylu zegary, trip comp itp?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 09:59