Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Zakup Audi R8 (opcjonalnie Nissan GTR / Maserati GT), Bardzo proszę o pomoc
gość_Lizarazu111_*
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:08
Post #1









Witam serdecznie! Mam na imię Jakub i zbliżam się pod 30 smile.gif Motoryzacją pasjonuje się od kilkunastu lat, do tej pory z kilkoma osobistymi sukcesami - spełnienie motoryzacyjnych marzeń w postaci mazdy RX-8 oraz Bmw Z4 e85 smile.gif Obecnym samochodem, z którego jestem zadowolony jestem już niestety znudzony (stuknęło nam razem 6 lat!) i od ponad roku planuję zmianę. Początkowo chciałem zmienić na porsche 911 997 lecz okazało się, że modele przedliftowe nie mają sensu, a rok temu poliftowe były poza moim zasięgiem. Mechanik namówił mnie na m3 e92 i tego własnie modelu szukałem przez bity rok. Niestety w polsce nie da się kupić dobrego m3 w uczciwych pieniądzach, a import odpada (ze względu na słabą walutę oraz złodziejską akcyzę). Przez rok poszukiwań mój budżet zwiększył się do tego stopnia, że znudzony szukaniem m3 zacząłem zastanawiać się nad zakupem jednego z moich aut marzeń (m3 jest fajne, ale to nie marzenie) - audi R8, nissana GTR lub Maserati GT. Niestety mieszkam w biednym i smutnym rejonie polski i nie znam osoboscie nikogo kto ma/miał kontakt z powyższymi samochodami dlatego moją wiedzę o samochodach z tak wysokiej półki czerpię niestety tylko z internetu (gdzie większość ludzi nota bene też im mniej wie, tym więcej pisze...). Z ze branych przeze mnie informacji drogą internetową wykluczyłem Maserati GT jako auto o pięknym dźwięku, lecz o wysokiej awaryjności i kosmicznych kosztach serwisu. Z informacji zaczerpniętych od mechanika który zajmuje się takimi samochodami wiem, że GTR również nie jest dobrym pomysłem ze względu na ceny części + awaryjną skrzynię biegów w egzemplarzach z początku produkcji (koszt wymiany skrzyni biegów oscylujący w granicach 80 tys zł uważam za ponury ŻART Nissana). Jako jedyny na placu boju, a jednocześnie jako samochód moich marzeń pozostało Audi R8. Mój budżet na chwilę obecną oscyluje w granicach 200-230 tys zł co jak w przypadku pozostałych samochodów pozwala na zakup egzemplarza z początku produkcji, w wersji słąbszej - V8. Pytanie do Was drodzy Forumowicze brzmi: Czy ktoś z Was miał styczność z tym samochodem i mógłby podzielić się opinią? Nie mam oczywiście na myśli opinią na temat jazdy, bo miałem okazję jeździć kilka razy Audi R8 (co prawda V10), chodzi mi o serwis - bo tego obawiam się najbardziej. Na naszym rodzimym rynku widnieje kilka ogłoszeń w moim budżecie więc albo wszystkie te samochody są w tragicznym stanie, albo poziom ~200k to właściwa cena za egzemplarze V8 z początku produkcji. Czy orientuje się ktoś jak wygląda kwestia ubezpieczenia takiego pojazdu? Internetowe kalkulatory pokazują przeróżnie - od 4k do 15k rocznie za pakiet. Miesięczny budżet na utrzymanie i ewentualne naprawy chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 3 tys zł (nie licząc oczywiście ubezpieczenia i paliwa).

Bardzo liczę na zrozumienie i rzeczowe wypowiedzi osób na poziomie z wiedzą. O ile teoretycznie budżet na samochód oraz na utrzymanie mógłbym zwiększyć o tyle nie chcę tego po prostu robić. Pozostałe pieniądze wolę wykorzystać w lepszy sposób. I tak uważam, że wydanie tyle pieniędzy na kupę starego metalu i wydawanie tyle pieniędzy na utrzymanie go jest szaleństwem, ale to właśnie definiuje pasję smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:08
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Tommo
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:22
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 12 February 2008
Skąd: NMiasto





Skontaktuj się z userem subek. Miał taki pojazd, myślę że może pomóc w kluczowych pytaniach.


--------------------
A110S
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Lizarazu111_*
post Tue, 06 Jun 2017 - 15:55
Post #3









CYTAT(Tommo @ Tue, 06 Jun 2017 - 15:22) *
Skontaktuj się z userem subek. Miał taki pojazd, myślę że może pomóc w kluczowych pytaniach.


Dziękuję za szybką i cenną poradę. Oczywiście już się skontaktowałem i czekam na kolejne podpowiedzi dot. Audi R8 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 06 Jun 2017 - 16:02
Post #4


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





R8 V8 nie jedzie, to bardziej bulwarówka, już lepiej M3 e92. GTR jest najlepiej rozpracowany w Polsce, skrzynię można wzmocnić. Maserati bym sobie odpuścił jeśli chcesz tym autem jeździć.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Lizarazu111_*
post Tue, 06 Jun 2017 - 16:17
Post #5









Co oznacza "bulwarówka"? Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nie jedzie" ale dla mnie 4.6 do setki spokojnie wystarcza smile.gif Uważam się za dobrego kierowce, aczkolwiek jestem młody (30 lat) i zdaje sobie sprawę, że większość kierowców w moim wieku za takowych się uważa, dlatego czy pod nogą mam 150, 500 czy 1000 koni zawsze używam samochodu z głową. Ostatnią rzeczą jaką bym chciał to strata prawa jazdy, zabicie kogoś przez swoją głupotę czy rozbicie samochodu. Dzięki za opinię, ale tak jak napisałem (nie wiem czy doczytałeś) z M3 się już wyleczyłem - roczne poszukiwania i oglądania rozbitków mnie po prostu znudziły i zdegustowały. Mam do tego auta obrzydzenie, zanim udało mi się je kupić sad.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Tue, 06 Jun 2017 - 16:25
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(Lizarazu111 @ Tue, 06 Jun 2017 - 16:17) *
Co oznacza "bulwarówka"? Nie wiem co rozumiesz pod pojęciem "nie jedzie" ale dla mnie 4.6 do setki spokojnie wystarcza smile.gif Uważam się za dobrego kierowce, aczkolwiek jestem młody (30 lat) i zdaje sobie sprawę, że większość kierowców w moim wieku za takowych się uważa, dlatego czy pod nogą mam 150, 500 czy 1000 koni zawsze używam samochodu z głową. Ostatnią rzeczą jaką bym chciał to strata prawa jazdy, zabicie kogoś przez swoją głupotę czy rozbicie samochodu. Dzięki za opinię, ale tak jak napisałem (nie wiem czy doczytałeś) z M3 się już wyleczyłem - roczne poszukiwania i oglądania rozbitków mnie po prostu znudziły i zdegustowały. Mam do tego auta obrzydzenie, zanim udało mi się je kupić sad.gif


Kolega ma na myśli, że wygląd R8 nie idzie w parze z osiągami. Objedzie Cię chłopaczek w czapeczce, któremu tata kupił a45 amg (po sofcie). Jeśli potrafisz z tym żyć to R8 wydaje się dobrym wyborem, ze względu właśnie na niezbyt skomplikowany silnik, nie licząc oczywiście nagaru z FSI, klap kolektora i innych dupereli, który nie są kosmicznie drogie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Lizarazu111_*
post Tue, 06 Jun 2017 - 16:31
Post #7









Dzięki za wyjaśnienie smile.gif Zawsze znajdzie się ktoś szybszy, wyższy, ładniejszy czy bogatszy. Trzeba się z tym pogodzić i cieszyć własnym życiem. Nie zależy mi żeby być najszybszym gdziekolwiek bo gdyby tak było szukałbym czegoś całkiem innego smile.gif

Czy orientuje się ktoś czy każdy R8 był wyposażony w seryjne tarcze ceramiczne? Nie ukrywam, że ten koszt (40 tys zł?) jest jednym z najbardziej mnie przerażających (obok podobno awaryjnej skrzyni R-Tronic)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
h8r
post Tue, 06 Jun 2017 - 17:04
Post #8


Super User
Dołączył: Fri, 12 February 2010
Skąd: Warszawa





Jeśli nie kupujesz takiego auta dla osiągów to ok. Na pewno Audi ma najciekawszą prezencję z tych aut i najprzyjemniejszy środek. Dodatkowo guided-shiter jest mega. Wątpię, żeby w podstawowej R8 były ceramiczne tarcze, nie ten poziom... o to bym się nie martwił. Jako alternatywę dałbym nieco świeższego Caymana 981 (najlepiej S), lekkie przyjemne auto, świetnie się prowadzi, nie ma większych problemów.


--------------------
mała rzecz, a cieszy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaj1990
post Tue, 06 Jun 2017 - 18:18
Post #9


User
Dołączył: Wed, 25 May 2016





A moze mustang v8?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Lizarazu111_*
post Tue, 06 Jun 2017 - 18:43
Post #10









Dzięki Panowie za propozycje, ale prosiłbym aby skupić się na Audi R8 smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Tue, 06 Jun 2017 - 19:50
Post #11


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(Lizarazu111 @ Tue, 06 Jun 2017 - 16:31) *
Dzięki za wyjaśnienie smile.gif Zawsze znajdzie się ktoś szybszy, wyższy, ładniejszy czy bogatszy. Trzeba się z tym pogodzić i cieszyć własnym życiem. Nie zależy mi żeby być najszybszym gdziekolwiek bo gdyby tak było szukałbym czegoś całkiem innego smile.gif


Jak miło poczytać taki wpis, kiedy kompleksy nie rządzą emocjami... "bo nie jedzie", "bo Cie świerszcz w A AMG skilluje" ojej... wielki + Lizarazu111 za zdrowe podejscie do życia smile.gif
R8 jak najbardziej za.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 06 Jun 2017 - 20:05
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





Jest trochę problemów z tym silnikiem i niestety osiągi nie są adekwatne do wyglądu r8 ale z tego co piszesz masz wiedze i nie chodzi Ci tylko o osiągi. Miałem te V8 w budzie S4B6 bez fsi i silnik pięknie brzmi i fajnie jedzie od dołu. Ciężko tam też osiągnąć serie czyli te 420KM, trzeba będzie ten silnik podczyścić z nagaru i wtedy można szukać serii. Sportmile w Warszawie ma tutaj doświadczenie w temacie. A co do osiągów, jeśli przez rok "odłożyłeś" 100 tysi czy więcej biggrin.gif to odłożysz jeszcze trochę i jak będzie mało mocy możesz spokojnie wsadzić tam kompresor. To jest dość znany mod i nie oprócz środków finansowych nie jest jakiś bardzo skomplikowany. Sportmile ostatnio zrobił z tego co pamietam RS4B7 czyli ten sam silnik i wyszło coś pod 600KM...czyli osiągi pewnie lepsze niż wersja V10. Ogólnie szukaj V8 i kupuj.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 06 Jun 2017 - 20:09
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





R8 nie ma w standardzie ceramiki, V8 brzmi konkretnie, negocjuj, kupuj i wstawiaj na pierwszy serwis np do sportmile, oczyszcza nagar, auto bedzie dawalo frajde, ciesz sie z zycia smile.gif


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Lizarazu111_*
post Tue, 06 Jun 2017 - 20:22
Post #14









Dzieki chłopaki za miłe słowa smile.gif Nie odłożyłem przez rok 100k tylko 50. I więcej nie dam za samochód. Tak jak powiedziałem uważam, że wyłożenie więcej niż ta kwota to za dużo na samochód. Nadmiar pieniedzy wolę spożytkować na pomoc zwierzakom smile.gif A jak Panowie uważacie, czy mój budżet na utrzymanie jest ok, czy nie jest to za mało?

PS. NA zdjęciach tarcze w V8 wygladaja jak w V10 - jak rozpoznać ceramike?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SajneK
post Tue, 06 Jun 2017 - 20:24
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 04 February 2005
Skąd: Pruszków





na zaciskach jest zwykle napisane audi ceramic i sa szare


--------------------
Lexus IS200t
Go to the top of the page
 
+Quote Post
wujekwaldus
post Tue, 06 Jun 2017 - 21:01
Post #16


Frequent User
Dołączył: Fri, 26 October 2012





CYTAT(Lizarazu111 @ Tue, 06 Jun 2017 - 15:08) *
Internetowe kalkulatory pokazują przeróżnie - od 4k do 15k rocznie za pakiet. Miesięczny budżet na utrzymanie i ewentualne naprawy chciałbym przeznaczyć nie więcej niż 3 tys zł (nie licząc oczywiście ubezpieczenia i paliwa)


15 tyś AC+OC to wycenili mi R8 ale z 2016 roku...

Reszta pytań o koszty jest bez sensu.
Kupujac uzywane auto nigdy nie wiadomo co Ci sie trafi i jakie awarie mogą lub nie mogą nastąpić. A nowe części są DROGIE. to Topowy model audi w swoich latach. Auta tanieją ale cześci: nie. (no chyba że kupujesz na allegro od cytryna i gumiaka:P)
Ceramikę w 10 letnim samochodzie sobie raczej odpuść. Jedna tarcza kosztuje około 20 tyś pln (czyli komplet tarcz to okolo 80 tys pln - cytując "ponury żart") i nie opłaca się brać ceramiki jeśli nie masz auta na gwarancji.
Poza tym z własnego doświadczenia mogę Ci powiedzieć że ceramika podczas normalnej miejskiej jazdy piszczy i ludzie dookoła myślą, że masz fajne auto ale nie stać Cię na nowe klocki wink.gif

R8 jako bulwaruwka sportowa jest super autem. Osiągi nie powalają, ale frajda i wrażenia z jazdy - a i owszem wink.gif

Jeśli szukasz w budżecie to polecam auto ze skrzynią manualną, Stronik poza budżetem a RTronik... jeśli nie jeździłeś nigdy taką skrzynią to musiał byś się przyzwyczaić.
Koniecznie po zakupie wyczyść zawory układu dolotowego gdyż zbiera się w nich syf i moc wcale nie rzadko spada nawet o ponad 100koni.

Kup R8, Miałem M3 E92 i chociaż jest szybsze niż R8 V8.. to jednak... to zwykła seria 3 wink.gif
GTR'a opłaca się brać tylko nowego z salonu, a Maseratii GranTurismo jest pięknym ale kompletnie mi nieznanym z punktu widzenia użytkowania samochodem wink.gif

Powodzenia w zakupie r8 wink.gif



Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Wed, 07 Jun 2017 - 06:17
Post #17


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(prnit @ Tue, 06 Jun 2017 - 20:05) *
Sportmile w Warszawie ma tutaj doświadczenie w temacie.



Nie zaglądaj do portfela kto ile odłożył wink.gif ile ma tyle ma na wydanie i nie wymawiaj na forum nazwy tego nieudacznika, wyzyskiwacza, byle rozgarniety mechanik zrobi czyszczenie za 1/10 ceny tego gwiazdora.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dawido
post Wed, 14 Jun 2017 - 14:07
Post #18


Rookie
Dołączył: Mon, 07 November 2011





Wybacz, ale zacznijmy od tego, że takie samochody nie są dla ludzi, którzy martwią się ubezpieczeniem czy podstawowym serwisem. Kupić samochód to jedno a użytkować i serwisować to już inna kwestia. Niestety takie są realia. Nazbierać w skarpetę każdy może, ale utrzymać mało kto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Skyline
post Wed, 14 Jun 2017 - 18:06
Post #19


Frequent User
Dołączył: Mon, 12 May 2003
Skąd: L





CYTAT(Skyline @ Wed, 07 Jun 2017 - 06:17) *
Nie zaglądaj do portfela kto ile odłożył wink.gif ile ma tyle ma na wydanie i nie wymawiaj na forum nazwy tego nieudacznika, wyzyskiwacza, byle rozgarniety mechanik zrobi czyszczenie za 1/10 ceny tego gwiazdora.



Mi tego tłumaczyć nie musisz, ja to doskonale wiem i widzę, jak nie jeden "fajny koles" sprzedaje auto bo trzeba zmienic tarcze hamulcowe... swoja droga nigdy nie kupuje sie auta za wszystkie swoje pieniadze, czy auto kosztuje 1 mln zl czy 1000 zl .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hsg
post Fri, 16 Jun 2017 - 23:36
Post #20


Rookie
Dołączył: Thu, 09 July 2015
Skąd: Tarnow





Ktos tu odpowiada sam sobie czyżby zapomnial przelogować na inne konto....leci z nami jakis admin???

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 22:10