Shoutbox 0 nowych PW 


 
Closed TopicStart new topic
> Dekoracja auta - prośba o pomoc
AleksanderVM
post Sat, 29 Aug 2020 - 20:24
Post #1


User
Dołączył: Mon, 01 June 2020
Skąd: Warszawa





Cześć,

Mam SLK R170 z 1997 roku w kolorze czarnym. Pracuję nad nim pomału żeby coraz lepiej się prowadził, ale chciałbym, żeby też nietuzinkowo wyglądał. Nie jestem artystą i nie chcę zrobić jakiegoś wieś-tuningu, dlatego może jest tu ktoś, kto mógłby zaproponować coś ciekawego?

Myślałem o jakiejś folii nad progiem, np. któryś pasy naklejane na bok auta ale nie ukrywam, podobają mi się też takie ultranowoczesne wyklejanki na samochodach, jak w grach typu Grid 2 czy NFS. Z drugiej strony nie chcę stracić tej klasycznej linii R170...

Czy podpowie ktoś, jak gustownie "udekorować" mój wóz?
Powód Edycji: a usuwam reklamę;P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 29 Aug 2020 - 20:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
przema72
post Sun, 30 Aug 2020 - 01:26
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Mon, 25 September 2006
Skąd: włoszczowa





a więc tak

1. nie to forum
2. tego typu auta wyglądają najlepiej jako "zadbana seria"
3. staraj sie doprowadzić to auto jakby wyjechało z fabryki bo w tym wypadku ceniony jest oryginał , a każda modyfikacja obniża wartość
4. z modyfikacji wizualnych , to dobre felgi , opony , zaciski i hamulce , na szczęście odpowiedni kolor nadwozia już posiadasz
Go to the top of the page
 
+Quote Post
maj0nez
post Sun, 30 Aug 2020 - 04:40
Post #3


User
Dołączył: Wed, 02 July 2014
Skąd: LOP





Dodał bym do tego wyżej jakieś dobre zawieszenie.


--------------------
1.8T + DQ250
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ju-by
post Sun, 30 Aug 2020 - 18:26
Post #4


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 11 June 2003
Skąd: Warszawa





Nie jestem przekonany czy samo oklejenie w dzisiejszych czasach wystarczy, by zrobić odpowiednie wrażenie. Kompleksowe modyfikacje będą droższe, ale i efekt zdecydowanie lepszy. Do R170 SLK można kupić nowoczesny body kit, na przykład wykonany z GFK zestaw składający się ze zderzaków i progów przygotowanych do oklejenia. Koszt to około 1250 zł (poszukaj w popularnym serwisie ogłoszeniowym). Reflektory są już pewnie trochę zmęczone życiem, zainwestowałbym w gładko szybowe, na przykład czarne Depo (700), albo takie bajeranckie z ringami. Do tego oczywiście retrofity LED. Tył auta też zasługuje na LEDy, będzie nowocześnie i szykownie (900). Kierunkowskazy folia lub sprey, będzie dobrze grało z lakierem. Na ali można kupić grill z podświetlaną gwiazdą z estetyce najnowszych Mercedesów : absolutny must have sezonu 2020/21. Chyba, że wolisz klasykę czyli SLR style Podświetlenie podwozia Panek-style to dziś dość tani pro mod.

Co do samej grafiki to kwestia gustu : naklejki AMG z paskami, motyw patriotyczny (np. Orlen) lub gangsterski czarny mat (plastidip + folia a la karbon na masce). A propos maski wojtmar robi fajną z wlotami!
Koniecznie gwintowane zawieszenie żeby nie było kozy, bo to zepsuje efekt! Lepiej wyższa półka, jakiś MTS (My To Sukces) albo dobra używka.

Ideałem są oczywiście akcesoria Rieger, ale podobne brewki można wykleić samodzielnie, tylko o takie progi może być ciężko w replice.
Co do felg, jeśli planujesz zmianę, to w cenie jest klasyka, repliki turbin SLR czy Dare Monoblock, fake Lorinser lub... ultramodne wzory z nowych AMG.

Powodzenia w modach!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
erikson74
post Sun, 30 Aug 2020 - 18:56
Post #5


User
Dołączył: Sun, 18 June 2017





Mercedes SLK do oklejania i do udziwnień tego typu sie nie nadaje ale w pozytywnym słowa znaczeniu, znaczy sie oklejać się okleja o wiele droższe auta warte miliony ale w tym przypadku materiał nie jest za 10 zł za metr ale dużo droższy, owszem ładne felgi jak wyżej wspominał ktoś ale bez przesady felgi muszą pasować do auta z tamtych lat, slk to auto sportowe więc i felga musi być sportowa (chodzi o styl ) bo gdybyś dał felgi z za dużym rantem do tak małego auta to raczej wyglądał by trochę dziwnie no i oczywiście opona....musi pasować a nie naciągnięta jak w german style, mówiąc w skrócie zrób tapicerkę w skórze na nową trochę carbonu ale nie folii bo to wiocha polerka auta maszynowo w grę wchodzi pasty 3M na koniec woski a potem zabezpiecz folią przeźroczystą do ochrony lakieru warto też zadbać o drobiazgi w tym przypadku każdy szczegół sie liczy
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 15:05