Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V   1 2 3 >  
Closed TopicStart new topic
> Honda Concerto. Pare spraw.
specnaz14
post Fri, 06 Aug 2010 - 13:59
Post #1


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Stałem sie posiadaczem Hondy Concerto 1,6 (D16A8) w zwiazku z tym mam pare pytan do was.
1. Hamulce- musze zmienic klocki (tarcze zmienie za jakis czas) w zwiazku z tym zastanawiam sie jakie wybrac (klocki) zeby lepiej mi to hamowalo znalazłem cos takiego: http://allegro.pl/item1160881174_klocki_ha...erto_rover.html te sa firmy ATE
http://allegro.pl/item1166948139_klocki_ha...c_concerto.html a te EBC.
Nadaja sie one do czegos ty to zwykły szajs? Jesli wiecie gdzie kupic jakies dobre klocki to dajcie linka bede bardzo wdzieczny. Albo chociaz podpowiedzcie jakich szukac.

2. Amortyzatory- diagnosta powiedział ze niedługo przydało by sie zmienic przednie amortyzatory. I własnie tu zaczynaja sie schody. Czy jesli załoze orginalne amortyzatory to sprezyna moze byc krotsza? (lekkie obnizenie). Wiecie gdzie moge znalezc sprezynki ktore by pasowaly do orginalnego amora w takiej Hondzie? I jakie najlepiej zastosowac? Było by tak ze przod wymieniłbym amora i sprezyne na nowe a z tyłu załozyłbym tylko nowe sprezyny. Da sie tak to ogarnac?

To chyba tyle narazie. Z gory dzieki za pomoc.

Pozdrawiam.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Fri, 06 Aug 2010 - 13:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Kras
post Fri, 06 Aug 2010 - 14:48
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Z klockami nie kombinuj - Ferrodo DSPerformance i tyle. Jaki tam jest hebel? Klasyczne Hondowskie 262mm z tych czasow??


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Fri, 06 Aug 2010 - 15:45
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Hebel całkowita seria wiec chyba tak jak mowisz 262mm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Fri, 06 Aug 2010 - 18:45
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Sprawdziłem DS performence sa jednak troche poza zasiegiem cenowym jak narazie. A co myslicie o Ferrodo Premier? Znalazłem własnie takie na przod i tył tylko przy jednych pisze: "system hamulcowy TRW a przy drugich system hamulcowy Akebono" i własnie niewiem o co w tym chodzi. Czy w razie zakupu bede mogł je normalnie załozyc do swojej Hondy?

A co do zawiasu znalazłem cos takiego:
http://www.spojler.com.pl/akcesoria_tuning...0---1294-tuning spręzyny Jamex wiem ze to raczej nie pierwsza liga no ale innych jak narazie nie znalazłem.
Tylko własnie niewiem jakie amortyzatory do tego dołozyc.

Z gory dzieki za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Fri, 06 Aug 2010 - 19:37
Post #5


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Jesli DS Performance sa poza zasiegiem to sugerowalbym odpuscic na razie zabawe z zawieszeniem. Zmien co musisz, reszte zostaw do czasu uzbierania kasy.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mate96
post Fri, 06 Aug 2010 - 21:05
Post #6


Forum Homee
Dołączył: Sat, 10 June 2006
Skąd: Wawa





Musisz zobaczyć jakiej firmy masz zaciski TRW czy Akebono i kupić do nich odpowiednie klocki


--------------------
Octavia II 2.0 TDI CR wół roboczy
Skyline R33 rdzewiuch stoi po to żeby mieć
Fabia II RS daily
Suzuki SV650S żeby mieć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sat, 07 Aug 2010 - 08:13
Post #7


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Kras ale jest taki myk ze ja musze wymienic klocki:) niema zadnych innych ktore chodz troche poprawia hamowanie? Jakas troche inna półka jakosc/ hamowanie/cena.
A co z tymi sprezynami?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
cichy78
post Sat, 07 Aug 2010 - 09:58
Post #8


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 June 2005
Skąd: dolnyśląsk





ja w swojej concerto mialem sprezyny jamexa, jezdzilo to z fabrycznymi amorkami (kupione na allegro)

klocki kup po prostu dobrej firmy, ATE u mnie spisywały sie znakomicie (ale ja miałem nowe tarcze ham)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sat, 07 Aug 2010 - 10:28
Post #9


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





O własnie taka odpowiedz mi chodziło. Okej czyli zakupie jamexa i załoze na seryjny amor.

Z tego co policzyłem to bede miał tez na nowe tarcze:) takze wymienie wszystko razem na nowe. Pozdroo. I dzieki za pomoc.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sun, 30 Jan 2011 - 17:11
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





No wiec kontynuacja sprawy z hamulcami w Concerciaku (mialem go sprzedac ale władowałem w niego dosc sporo dlatego bede kombinowal dalej) A wiec taka sprawa.
Z czego mozna wrzucic lepsze hamulce np. wiecej tłoczkow wieksza tarcza niz seryjne 262mm(inna honda, rover z tych lat)? Macie jakies pomysly najlepiej zeby nie bylo duzo kombinowania:). Pozdroo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
stef
post Sun, 30 Jan 2011 - 21:47
Post #11


Frequent User
Dołączył: Fri, 23 April 2004





bedziesz upalal to concerto na torze? jakies kjsy? watpie. daj dobra tarcze i dobre klocki. 262 daje rade


--------------------
Model X/Evo5/JCW
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 31 Jan 2011 - 07:39
Post #12


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Może i nie bede a moze bede:) Nigdy nic nie wiadomo. Chciałbym Cos wiekszego dla polepszenia własnego samopoczucia:)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 31 Jan 2011 - 11:01
Post #13


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Jesli piasta jest taka sama jak w Civicu z 262mm to potrzebujesz zacisku i jarzma z Prelude i tarczy z MG ZR 282mm na rozstaw 4x100. Nic wiekszego plug&play nie wymyslisz...


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Mon, 31 Jan 2011 - 11:35
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





O i o taka odpowiedz mi chodzilo. Tylko teraz. Mowisz ze jarzmo i zacisk od Preludy. Tylko od ktorej? Domyslam sie ze chodzi o Prelude IV 2.2. Dobrze kombinuje?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 31 Jan 2011 - 12:09
Post #15


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Tak, IV gen. Wydaje mi sie, ze one wszystkie mialy 282mm, trzebaby kolegow preludowcow zapytac...

Jakby co to tarcze i (ewentualnie klocki) dostaniesz TUTAJ


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pucek
post Mon, 31 Jan 2011 - 13:28
Post #16


Forum Killer
Dołączył: Sun, 13 May 2007
Skąd: z Kosmosu





Zajrzyj >TUTAJ< .Znajdziesz wszystkie wymiary swoich tarcz, i mozesz porownac z innymi.Te z preludy nie przypasuja ,bo sa na 5 srub.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Mon, 31 Jan 2011 - 14:08
Post #17


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





No przeciez napisalem wyraznie ktorych tarcz potrzeba. Wiadomo, ze nie z Preludy ale nie dlatego, ze sa na 5 srub ale maja rozstaw 4x114.
Ogolnie chyba 282 na 4x100 nie ma innych niz MG i VW Corrado czy tam Golf G60...ale te maja zla wysokosc.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kuba_guzik110
post Mon, 31 Jan 2011 - 20:27
Post #18


Forum Killer
Dołączył: Sat, 07 February 2009
Skąd: Białystok reprezentant





ja bym na twoim miejscu skorzystal z tej skarbnicy wiedzy forum civicklub.pl smile.gif a btw u mnie w projekcie masz wlasnie taki swap hebla czyli 282z mg rowera zaciski od pralki 2,2 wraz z pompa od pralki 1" i do tego wlasnie zwrotnica od ek4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Tue, 01 Feb 2011 - 07:59
Post #19


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





hmm no to jest problem bo piasta u mnie w Concerto jest inna niz w Civikach z tego co zobaczylem. Cholera ze tez ja musialem kupic taki szajsowny samochód:) niedosc ze czesci do niego niema to jeszcze kombinowac niema jak zabardzo.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 01 Feb 2011 - 09:04
Post #20


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Ale jesli masz 262 w serii to nadal ma to szanse spokojnie przypasowac. Jakos nie wierze by Honda zrobila inny rozstaw srub mocujacych i jarzmo do tego tylko jednego modelu...


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V   1 2 3 >
Closed TopicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 02:35