Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Uniwersalne auto do 15tyś
gość_JSHalny_*
post Thu, 25 Aug 2022 - 11:54
Post #1









Cześć, rozglądam się za w miarę uniwersalnym autem do jazdy na co dzień oraz w krótkie trasy ale nie wiem na co się zdecydować, głównie dystansy jakie pokonuję to od 10 do 100km dziennie0, ale zazwyczaj to 15km następnie postój kilka godzin i znowu 15km, ogólnie to 1000/2000km miesięcznie robię. Zastanawiam się nad takimi samochodami jak Fiat Bravo 1.4t, Astra H 2.0t oraz Peugeot 308 1.6 HDI lub 2.0HDI, zależy mi na tym aby był w miarę żwawy oraz ekonomiczny oraz nie miał dpf, chociaż nie wiem czy silnik 2.0HDI wychodził bez dpf, ale chyba 1.6 90km był bez dpfa. Myślałem jeszcze nad Audi A4 B6 oraz Seatem Leonem 1 1.8t, ale wolałbym coś jednak młodszego poszukać. Jakie auto byście mi polecili z waszego doświadczenia ? Ogólnie dotychczas jeździłem głównie japońcami, ale co chwilę trzeba robić w nich blacharkę i stwierdziłem, że jednak chciałbym przesiąść się na samochody, które właśnie bardziej słyną z dobrego zabezpieczenia antykorozyjnego a słyszałem właśnie, że francuzy są niezłe i w miarę bezawaryjne, co do fiata i opla to zdania są podzielone, oprócz Peugeota to chyba na nic innego z Francji mnie nie stać bo Megane II to podobno lipa a III jest dość droga, Citroen tak samo a C4 ten starszy jakoś mnie nie przekonuje. Benzyniaka to szukałbym raczej z LPG.

Pozdrawiam
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 25 Aug 2022 - 11:54
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Mis
post Thu, 25 Aug 2022 - 12:27
Post #2


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Jeśli dużo używasz auta i nie zamierzasz tracić czasu na usterki, a Twój budżet jest mizerny jak widać to polecam gorąco Accord VII 2.0benz z gazem i pogodzić się z rdzą.


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_JSHalny_*
post Fri, 26 Aug 2022 - 19:30
Post #3









Ogólnie to gdy śmigałem japońcami to dobrze je wspominam i mam jednego na dojazdy typowo roboczo do pracy bo od 3 lat nawet się raz check nie zaświecił, aż z ciekawości sprawdziłem czy nie jest kontrolka wyjęta. Ale jednak chciałbym spróbować innych aut. Oglądałem ostatnio Citroëna C4 2009r 1.6hdi 90km i bardzo mi się spodobał mimo, że wcześniej jakoś do mnie te Citroëny nie przemawiały. Co moglibyście mi powiedzieć o tym modelu czyli ok 2008/2010r C4 1.6 hdi 90km. Czy jest faktycznie tak wadliwy jak każdy mówi?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Fri, 26 Aug 2022 - 20:54
Post #4


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(JSHalny @ Fri, 26 Aug 2022 - 19:30) *
. Co moglibyście mi powiedzieć o tym modelu czyli ok 2008/2010r C4 1.6 hdi 90km. Czy jest faktycznie tak wadliwy jak każdy mówi?


Zwykły gówniak, odpadające plastiki, ciągłe tematy z elektryką a to wchodzisz przez drzwi do bagarka, a to włącznik opuszczania szyby nie działa, delikatny zawias itd.

Jak interesuje Cię tego typu motoryzacja to zastanów się nad bravo 2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_JSHalny_*
post Fri, 26 Aug 2022 - 21:05
Post #5









To mnie ta opinia wyleczyła jednak. Bravo fajne właśnie rozglądam się za 1.4t bo chyba nie ma żadnego fajnego diesla bez dpf. Peugeota i Bravo ciężko znaleźć aktualnie w dobrym stanie i za przestępne pieniądze. Tak samo jak 2.0t w oplu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
done4
post Fri, 26 Aug 2022 - 21:15
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sat, 03 July 2010





Accord 7 2.2 CTDi, Civic 2.2CDTI
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_JSHalny_*
post Sat, 27 Aug 2022 - 13:54
Post #7









Rozglądałem się za Civicem VIII, ale chyba dobry egzemplarz wykracza poza mój budżet, ceny oscylują w okolicy 20 tyś.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
specnaz14
post Sat, 27 Aug 2022 - 15:24
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006





Znowu napisze zerknij na AR MiTo 1.4t, 155km fajnie już lata.
Bravo w tej kasie też ok ale jak dla mnie cholernie głośne w trasie. Prawie 4 lata się kulałem, 2.0. Ogólnie bezawaryjne i części eksploatacyjne tanie jak barszcz ale ja bym w diesla nie szedł jednak ze względu na awarie które "być może wystąpią". Ja sprzedałem tylko dlatego że powoli skrzynia się kończyła i zrobił się za mały po powiększeniu rodziny, a jestem zbyt niecierpliwy żeby bawić się w tetris przy pakowaniu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_JSHalny_*
post Sat, 27 Aug 2022 - 18:29
Post #9









Mito fajnie się prezentuje, ale jest 3D tylko wersja a ja właśnie bym wolał coś typu Bravo/308 lub Astra H. Ewentualnie jakieś Audi A4 B6 1.8t, ale to musiałby się trafić jakiś rodzynek.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 20 April 2024 - 02:41