Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V   1 2 >  
Reply to this topicStart new topic
> Stinger, Camry lub ?
Łukasik
post Sat, 21 May 2022 - 17:25
Post #1


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





Hej, Zastanawiam się coraz częściej nad zmianą samochodu...

O Camry długi temat jest, o Stingerze również ale może warto wyciągnąć podstawowe rzeczy...

Może jeszcze coś podpowiecie...

Koniecznie benzyna, liftback, ostatecznie może być sedan, NIE KOMBI, rodzinne, 5drzwiowe, nie musi mieć 5 do 100 ale choć przynajmniej 8.
Niskie koszta eksploatacji. Nie mam parcia na topowe marki, tylko amerykańskich nie trawie.

Autem jeździ głównie żona 3 km do pracy w jedną stronę, przebieg roczny ok 6 tysięcy km.

Budżet ok 130k pln. Auto maks 3 letnie z przebiegiem maks 50k km.

Najbardziej myślę o Stingerze, 2.0 i RWD. Ktoś podpowie jakie są koszty eksploatacyjne? Często to się psuje? Podoba mi się wizualnie.
Ktoś coś dopowie co denerwuje w tym samochodzie?

Camry trochę dziadkowe...

Lexus IS 2.0T stary generacyjnie chyba?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 21 May 2022 - 17:25
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Snara
post Sat, 21 May 2022 - 20:04
Post #2


Frequent User
Dołączył: Sat, 13 February 2016
Skąd: BI





CYTAT(Łukasik @ Sat, 21 May 2022 - 17:25) *
Koniecznie benzyna, liftback, ostatecznie może być sedan, NIE KOMBI, rodzinne, 5drzwiowe, nie musi mieć 5 do 100 ale choć przynajmniej 8.
Niskie koszta eksploatacji. Nie mam parcia na topowe marki, tylko amerykańskich nie trawie.



Jak bardzo wazne sa niskie koszta eksploatacji to Camry bezdyskusyjnie, srednie spalanie po miescie przy normalnej jezdzie miedzy 5 a 6l. Stinger 2.0t lekko 2x wiecej. Jest 8 do paki, dynamika spoko.
Stinger na pewno znacznie dynamiczniejszy, pobawic sie mozna. Camry daily typowe, normalna jazda. Emocji malo tongue.gif


--------------------
Na codzień - Camry 2020' Corolla 2020'
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomek evo
post Sat, 21 May 2022 - 20:18
Post #3


Forum Killer
Dołączył: Thu, 19 August 2004
Skąd: Sosnowiec





Stinger 2.0T szału nie robi jeśli chodzi o osiągi i pod względem samych suchych osiągów Camry jakoś bardzo mocno nie odstaje, natomiast to 2 zupełnie rożne światy jeśli chodzi o odczucia z jazdy. Camry jest na pewno rozsądniejszym wyborem.


--------------------
sygnatury komercyjne są dostępne dla kont PRO
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Stander_M
post Sat, 21 May 2022 - 21:07
Post #4


Frequent User
Dołączył: Wed, 27 January 2010
Skąd: Częstochowa





Przejedź się takim stingerem, jechałem kolegi z silnikiem 2.0t i zawróciłem po 200m na skrzyżowaniu bo mi się dalej nie chciało jechać, jak bardzo chcesz to będzie to sprzedawał właśnie 3 lata i 50 tkm, krajowe gt line, odezwij się na PW dam Ci namiary, lexus is choćby był 6 lat starszy w moim odczuciu będzie lepszy.


--------------------
RRS SDV6, Tesla M3LR, Tesla S 100D, Lexus GX460 offroad
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 22 May 2022 - 15:58
Post #5


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Wychodzi 500km miesięcznie.
Dojazd 3km do pracy
Kup elektryka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Mon, 23 May 2022 - 01:27
Post #6


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





liftback + brak parcia na premium + niskie koszty = superb
W ostateczności może być hybryda z ładowaniem z gniazdka (chociaż po tym co się dzieje z cenami używek to poza budżetem)


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 23 May 2022 - 11:31
Post #7


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Infiniti q50 2.0T. Albo Infiniti q50 3,5 v6 hybryda. Wg mnie oba auta fajniejsze niż stinger, nie mówiąc już o Camry.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
canar
post Mon, 23 May 2022 - 13:42
Post #8


User
Dołączył: Wed, 09 December 2009





Polecam przejechać się Arteonem
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 23 May 2022 - 15:59
Post #9


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





3 km w jedną stronę, 6 tysięcy rocznie, a wy chcecie karać żonę kolegi jakimś dinozaurem z 2-litrową benzyną? biggrin.gif Nowe C4, albo Leaf, albo cokolwiek. Jak człowiek ma szczęście i cierpliwość, to jeszcze trochę kasy z budżetu państwa wyciągnie.

Po kiego grzyba kupować spaliniaka, przy takim trybie jazdy? Chyba tylko po to, żeby go musieć przepalać co jakiś czas na trasie, bo mu rura wydechowa zajdzie sadzą.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Mon, 23 May 2022 - 19:47
Post #10


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Stinger to typowa, sportowa limuzyna. Bardzo duża, wygodna, ze świetną ergonomią. Świetnie jeździ po zakrętach, typowy styl prowadzenia BMW z najlepszych lat. Brakuje my tylko dźwieku w wersji 2.0T, trzeba dokupić akcesoryjny wydech lub aftermarketowy. Ale na 3-5 km dziennie to trochę szkoda i auta i przede wszystkim kasy. Kup jej Leafa 217 KM to będzie szybka i oszczędna zabawka jak masz gdzie ładować. Reakcja na gaz przepotężna, troche brakuje trakcji, ale na taki dystans super auto. Do tego sporo miejsca i wszystkie niezbędne gadzety.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Mon, 23 May 2022 - 20:53
Post #11


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





Elektryk to dobry pomysł, ale w proponowanym budżecie, nawet doliczając dotację nie poszalejemy.
A jak ma być benzyna i niskie koszty eksploatacji to ciężko będzie przebić toyotę w hybrydzie. Można poszukać mondeo hybrid (zbliżony napęd do toyoty), ale tego jest bardzo mało.

Stinger szału ilością miejsca w środku nie robi, przedliftowe w środku mają kiepskie materiały.


--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 23 May 2022 - 21:04
Post #12


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(exocet @ Mon, 23 May 2022 - 21:53) *
Elektryk to dobry pomysł, ale w proponowanym budżecie, nawet doliczając dotację nie poszalejemy.
przecież nikt nie proponuje Tesli czy Taycana na miliony, bo te auta są zupełnie pozbawione sensu, gdy mowa o aucie na 3 km w jedną stronę. Citroen C4 bez łaski jest za 130k na gotowo. Oczywiście Leaf, ale także 208, 500e czy Corsa. Na pewno każde z tych dużo przyjemniejsze w użytkowaniu niż benzyniak, czy nawet hybryda. Moc od dołu, zero irytujących szarpnięć. Jedynie wadą jest ograniczona użyteczność na dłuższych dystansach i tam takie auto jest znacząco gorsze od takiego Stingera. Ale rozumiem, że autor ma jakiś wóz na trasy i to nie jest problem.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
exocet
post Tue, 24 May 2022 - 09:10
Post #13


Super User
Dołączył: Sat, 30 January 2010
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 23 May 2022 - 21:04) *
przecież nikt nie proponuje Tesli czy Taycana na miliony, bo te auta są zupełnie pozbawione sensu, gdy mowa o aucie na 3 km w jedną stronę. Citroen C4 bez łaski jest za 130k na gotowo. Oczywiście Leaf, ale także 208, 500e czy Corsa. Na pewno każde z tych dużo przyjemniejsze w użytkowaniu niż benzyniak, czy nawet hybryda. Moc od dołu, zero irytujących szarpnięć. Jedynie wadą jest ograniczona użyteczność na dłuższych dystansach i tam takie auto jest znacząco gorsze od takiego Stingera. Ale rozumiem, że autor ma jakiś wóz na trasy i to nie jest problem.


mi żaden z wymienionych przez Ciebie nie wpisuje się w
CYTAT
liftback, ostatecznie może być sedan, NIE KOMBI, rodzinne, 5drzwiowe,


Jedyny elektryk, który nazwałbym rodzinnym samochodem to e-berlingo i jego klony, ale nie każdy lubi takie samochody.



--------------------
...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Tue, 24 May 2022 - 10:10
Post #14


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





CYTAT(exocet @ Tue, 24 May 2022 - 08:10) *
mi żaden z wymienionych przez Ciebie nie wpisuje się w


Jedyny elektryk, który nazwałbym rodzinnym samochodem to e-berlingo i jego klony, ale nie każdy lubi takie samochody.

Leaf zaskakuje ilością miejsca w środku, bez problemu zmieści 2+1/ 2+2.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Tue, 24 May 2022 - 10:34
Post #15


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





CYTAT(exocet @ Mon, 23 May 2022 - 20:53) *
Stinger szału ilością miejsca w środku nie robi, przedliftowe w środku mają kiepskie materiały.

Kumpel ma 189 cm wzrostu, żonę 175 cm, dziecko i jeździ tym Stingerem GT od 5 lat wink.gif Ja mam 185 cm i za fotelm kierowcy mam 12 cm miejsca na kolana (mało na stopy bo fotel kierowcy mocowany jest nisko) i wygodną pozycję na kanapie. Kufer jest nieduży, ale to liftback i w 3 osoby z rodziną bez problemu sie pakowałem. Z tymi materiałami to różnie. Przed liftem był na pewno problem ze skórą, która się odbarwiała, ale to już widziałem w innym markach. Efekt ekologii i ceny. Mnie materiały po lifcie się podobają. Nie jest to audi, ale patrząc na cenę auta i to co ogólnie prezentuje, to poziom jest bardzo dobry. Genialna jest wg ergonomia i zakres wyposażenia. Dla mnie to auto jest wręcz szyte na miarę wink.gif

CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 23 May 2022 - 21:04) *
Citroen C4 bez łaski jest za 130k na gotowo.

Naprawdę niezle auto, choć trochę przekłamuje z zasięgiem na trasie. Jakby miał te 180-190 KM byłaby naprawdę fajna zabawka, bo ten mocniejszy Leaf zużywa mniej energii a naprawdę wciska w fotele aż miło. Za to cytryna wyglada świeżo i kobiecie się pewnie bardziej też spodoba.

CYTAT(exocet @ Tue, 24 May 2022 - 09:10) *
mi żaden z wymienionych przez Ciebie nie wpisuje się w
Jedyny elektryk, który nazwałbym rodzinnym samochodem to e-berlingo i jego klony, ale nie każdy lubi takie samochody.

e-Berlingo ma potężnie przekłamany zasięg. Jedyne elektryk, którym nie dojechałem do celu i prawie wracałem na lawecie.

PS. Leaf II jest naprawdę sporawy, ma duży rozstaw osi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Łukasik
post Sun, 12 Jun 2022 - 20:08
Post #16


Frequent User
Dołączył: Mon, 18 April 2005





CYTAT(As_ @ Mon, 23 May 2022 - 01:27) *
liftback + brak parcia na premium + niskie koszty = superb
W ostateczności może być hybryda z ładowaniem z gniazdka (chociaż po tym co się dzieje z cenami używek to poza budżetem)


teraz jezdzimy Octavia... nie chce przesiadac sie ze skody na skode... chcialo by sie cos innego...

CYTAT(Frolik @ Mon, 23 May 2022 - 11:31) *
Infiniti q50 2.0T. Albo Infiniti q50 3,5 v6 hybryda. Wg mnie oba auta fajniejsze niż stinger, nie mówiąc już o Camry.


jakoś q50 wydaje mi sie bardzo dziadkowe... tak, moja subiektywna ocena... troche mi sie z kaszkietem kojarzy...


CYTAT(canar @ Mon, 23 May 2022 - 13:42) *
Polecam przejechać się Arteonem


Arteon fajny ale chyba poza budżetem...

CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 23 May 2022 - 15:59) *
3 km w jedną stronę, 6 tysięcy rocznie, a wy chcecie karać żonę kolegi jakimś dinozaurem z 2-litrową benzyną? biggrin.gif Nowe C4, albo Leaf, albo cokolwiek. Jak człowiek ma szczęście i cierpliwość, to jeszcze trochę kasy z budżetu państwa wyciągnie.

Po kiego grzyba kupować spaliniaka, przy takim trybie jazdy? Chyba tylko po to, żeby go musieć przepalać co jakiś czas na trasie, bo mu rura wydechowa zajdzie sadzą.


myslalem o elektyryku... ale nie chce... jeszcze nie doroslem do tego etapu... na trasy mam duza sluzbowke wiec elektryk bylby rozsadny ale... czlowiek juz by chcial cos miec z tego zycia... Stinger nawet 2.0 juz jakos rusza spod swiatel... jest gabarytowo w bagazniku odpowiednikiem octavi, jest ladny, to nic ze od 5 lat jezdzimy wszedzie sluzbowka... 245 koni chyba by mi wystarczylo, zonie az nadto... tymbardziej ze tym autem w 90% jezdzimy z dziecmi... C4 rozsadne ale... Stinger vs C4? Byc moze to bedzie ostatnia moja spalinowka...


jeszcze sie zastanawiam czy 9 letnia Ovtavia z przebiegiem 90k km, bardzo dobrze wyposazona w stanie igla, majaca ok 8 sekund do 100 jest wystarczajaca... troche szkoda ja sprzedac...
zona sie przyzywczaila...

Troche jestem w ciazy a troche nie... jecze jak baba... ale sam nie wiem co robić...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Sun, 12 Jun 2022 - 21:45
Post #17


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Nie porównuj 8 sek. do setki w spalinowym do 8 sek. w elektryku.

Po jeździe próbnej Mercedesm EQC który ma 5,1 do setki, auto wydaje się dużo szybsze od C43 AMG (4,8 do setki) , którym jeżdżę na codzień.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Type-R
post Mon, 13 Jun 2022 - 08:57
Post #18


Super User
Dołączył: Fri, 03 February 2006





CYTAT(Rufios @ Sun, 12 Jun 2022 - 21:45) *
Nie porównuj 8 sek. do setki w spalinowym do 8 sek. w elektryku.

Po jeździe próbnej Mercedesm EQC który ma 5,1 do setki, auto wydaje się dużo szybsze od C43 AMG (4,8 do setki) , którym jeżdżę na codzień.


Ciekawe. Bo Jaguar I-Pace kolegi nie wydaje się w żaden sposób szybszy niż jakakolwiek benzynówka z ca. 4.8 s do setki jaką jeździłem....
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Mon, 13 Jun 2022 - 10:51
Post #19


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





podejrzewam ze to tylko kwestia tego jakie kto uzywa obroty silnika w aucie spalinowym. jak ktos jezdzi ciagle z obrotami ponizej 3000 to odczucia takie moga byc


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rufios
post Mon, 13 Jun 2022 - 10:59
Post #20


Super User
Dołączył: Wed, 12 November 2008
Skąd: znad morza





Jak będę ruszał pełnym ogniem to spalinowy będzie szybszy. Ale wtedy wyje, szarpie przy zmianie biegów.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V   1 2 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 22:29