Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Tanie w ekslpoatacji glowne auto w rodzinie do 40k, na wycieczki i do miasta
BlackDaro
post Sun, 28 Nov 2021 - 09:24
Post #21


Frequent User
Dołączył: Thu, 19 January 2017
Skąd: CBR





CYTAT(Sarna1 @ Sun, 28 Nov 2021 - 07:50) *
ASX to zgniłek, 2-5 letnie auta to sama korozja na podwoziu. To zły kierunek….


Kumpel z pracy napalił sie na to z 5 lat temu. Oglądał kilka sztuk, ja byłem z nim chyba ze 2 razy na oględzinach, ręce nam opadły, szok, sama zgnilizna od spodu. Zauroczenie ASX-ami szybko mu przeszło.


--------------------
seryjny Peugeot 206 s16 (136KM) LPG
60ft 2,5 ET 16,0 Olsztyn 2017 -->
--> _https://youtu.be/sxLbR_329kw
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 28 Nov 2021 - 09:24
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
_adams_
post Sun, 28 Nov 2021 - 18:57
Post #22


Forum Killer
Dołączył: Thu, 17 December 2009
Skąd: Kruszwica





Jak już pisano - Honda CRV. Trochę mało doceniane, ale zupełnie bezproblemowe.


--------------------
Życie jest rumakiem który nie znosi tchórzliwego jeźdźca.

B6 1.8T@GT28RS>B9 2.0T Allroad
Punto Evo 1.4T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Blaid
post Sun, 28 Nov 2021 - 19:13
Post #23


Super User
Dołączył: Tue, 08 May 2007
Skąd: Mielec





CYTAT(m119 @ Sat, 27 Nov 2021 - 14:42) *
Te Subarowe 2.5 turbo nie miały przypadkiem problemów z trwałością?


turbo miało, wolnossak lepiej, tylko tu zdaje się auto z USA, bo chyba nie było na rynku europejskim?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 28 Nov 2021 - 22:16
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





https://www.otomoto.pl/oferta/mazda-6-2-0-s...html#c3403e0b90

Tania oferta jak na ten model, pewnie przez słabe wyposażenie, ale w sumie jest wszystko co potrzeba. Nie spełnia kryterium rozmiaru, ale o co chodzi z tym rozmiarem w mieście? To nie autobus, w normalnie miejsce parkingowe spokojnie się zmieści.

Zawsze wkładałem między bajki rewelacje o znikomym zużyciu paliwa przez ten silnik, bo deklarowane przez użytkowników wartości uważałem za nierealne dla dwulitrowego wolnoosaka. Od przeszło dwóch lat mam ten silnik w MX-5 (tyle, że w wersji 184 KM) i muszę zwrócić honor biggrin.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Tue, 30 Nov 2021 - 09:15
Post #25


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





CYTAT(Andrzejsr @ Sat, 27 Nov 2021 - 23:21) *
Subara z AWD też raczej eksploatacyjne tanie nie są. Spalanie masa dodatkową gdzie w 90proc niepotrzebna , jakies dbanie o napędy, turbo.. po co to w aucie eksploatacyjnym mającym nie zawracać głowy , biorąc pod uwagę równoległe lekkie do prawdziwej jazdy?
Jedna zaleta na błocie czy przy wyciąganiu łódki z wody fwd pod górę może mieć kłopot.


Subaru w wolnossaku nie są raczej problematyczne mechanicznie, więcej w tym mitów i strachu przed nieznanym, a to dosyć proste i przemyślane auta i całkiem przyjemnie się przy nich pracuję. Dbać o napędy też jakoś szczególnie nie trzeba, jedyne co mi przychodzi do głowy to żeby nie kopać z miejsca na przyczepnym, ale to chyba w każdym AWD się może prędzej czy później różnie skończyć.

A co do zalet to nie możesz tak tego uogólnić, bo są różni kierowcy, różne style jazdy i różne warunki. Ja śmigam dużo po górskich drogach i wystarczy poranne jesienne zawilgocenie drogi i ośkami zaczyna się delikatna walka na wyjściach przy dynamicznej jeździe a w takim Subaru dusze gaz i się za wiele nie przejmuję, jak leje to już całkiem inna jazda a u nas jednak dużo jest dni deszczowych.

Ja jestem ogólnie takim kierowcą że lubię praktycznie wszystko co jeździ, i jak wszyscy się zawsze kłócili który rodzaj napędu najlepszy to ja zawsze mówiłem że każdy rodzaj jest równie zajebisty tylko trzeba go używać zgodnie z przeznaczeniem. I przy moim stylu jazdy i warunkach, AWD i dobre prowadzenie Subaru przydaje mi się bardzo często i jak potrzebuję gdzieś dojechać w miarę sprawnie i jest gorsza przyczepność to mam po prostu mniej stresu i mniej pracy za kierownicą. I nie przeszkadza mi to potem wsiąść w ośkę i mielić kapciami i szarpać się w pogoni za trakcją biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Tue, 30 Nov 2021 - 10:54
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





No tak, rozumiem Twoje podejście, ja po pierwszym poście z wymaganiami (no poza tą długością) zobaczyłem jakby swoje co do auta eksploatacyjnego rodzinnego . Takie że ono poiwnno być po prostu przyjeme i dla mnie i rodziny, bezpieczne, uniwersalne (raz prowadzę ja raz żona czy syn, jak najmniej zajmować głowy, żadnej pracy przy nim, do minimum ograniczone czynności eksploatacyjne itd. a jednocześnie zawsze gotowe i sprawne. No i miasto jednak to inne warunki niż góry, płasko, odśnieżone itd. Ale autor ma pewnie i swoje jakieś potrzeby i wg nich wybierze.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
CrocodileReggae
post Fri, 03 Dec 2021 - 17:53
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Thu, 12 March 2009





Popieram paska b7 w alltracku.
Nadal bardzo dobre auto.


--------------------
moment i moc by www.rperformance.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Honada
post Fri, 03 Dec 2021 - 21:30
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 19 February 2006
Skąd: Warszawa-Marki





Fajnie, że przypomnieliście B7 Alltrack. Bardzo przestronne, wygodne, dobrze wyciszone auto. Dużo lepiej go wspominam niż B8 bo jakoś bardziej wyględny, do tego wygodniejsza kanapa i sprawia wrażenie solidnego. No i naprawdę fajnie się prezentuje. Diesel 2.0 TDI bardzo dobrze się z nim zgrywa.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 06 Dec 2021 - 09:56
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Blaid @ Sun, 28 Nov 2021 - 19:13) *
turbo miało, wolnossak lepiej, tylko tu zdaje się auto z USA, bo chyba nie było na rynku europejskim?

Było 2,5 wolnossące w outbacku na Europę, zarówno automat jak i manual. Co do forestera to nie wiem, nie wnikałem nigdy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
uxon
post Wed, 08 Dec 2021 - 12:37
Post #30


Super User
Dołączył: Mon, 29 October 2012





Dzieki za propozycje!
Co do rozmiaru, to do tej pory jezdzilem mniejszymi autami i mam jakis opor przed pojsciem w cos wiekszego, zwlaszcza ze wzgledu na parkowanie i wbijanie sie w miescie. Jesli mialbym miec auto, ktore ma 4,8m, to powaznie zastanowailbym sie nad T5, w ktorym moglbym spac podczas wyjazdow i ktore seryjnie jest zawieszone wysoko jak SUV.
Jesli chodzi o Mazde, to cos patrzylem, ale w kierunku CX-5. W recenzjach jest chwalona za dobre prowadzenie jak na SUVa. Tylko troche paleta silnkow mi nie lezy. Z jednej strony wolnossace 2.0, ktore pali w miare, ale tez nie jest super oszczedny. Gadalem ostatnio na stacji z gosciem, ktory ma zagazowane takie 2.0 skyactive i niby jest zadowolony, ale wydaje mi sie, ze przy tym zaawansowaniu technicznym tego silnika, LPG moze byc problematyczne. Z drguiej strony sa diesle, ktore tez sa bardziej skomplikowane niz cokolwiek na rynku, wiec potencjalne usterki beda na pewno drogie w naprawie. Mazde 6 jak bedzie gdzies w okolicy tez sobie zobacze. Natomiast 6 na pewno wyglada atrakcyjnie
O ASX slyszalem wlasnie o problemach z korozja. No i silnik 1.6 to jednak za malo (mam w rodzienie QashQaia 1.6 i nie jedzie to wcale).
Jesli chodzi o Passka B7 to jaki silnik poleciacie? Tam sa 2.0TDI CR 140KM? Jak wyglada uzytkowanie tego silnika w miescie? Jak bedzie gdzies w okolicy, to sobie na zywo obczaje ten rozmiar auta smile.gif
Sam musze na zywo na pewno zobaczyc Altee Freetrack i Kuge mk1.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Andrzejsr
post Wed, 08 Dec 2021 - 13:55
Post #31


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 24 March 2015





Kilka relacji z zagazowania SkyActive czytałem i żadnych problemów, ale to zabiera b dużą część bagażnika, więc traci się część sensu tego auta, podnosi podłogę bagażnika więc w ogóle tak średnio. I koszt instalacji kiedyś to było coś 10tys zł , nie wiem jak teraz.
Spala jak się wciska ten skyactive no chyba normalnie jak 165 koni (2.0) , ja kiedyś zrobiłem 5,5 litra jakoś, ale jadąc nie-autostradą, płynnie itd. A z obładowaniem na dachu czy z przyczepą po autostradach to kilkanaście. Średnią z około 120 tysięcy km (wtedy jakoś dopiero skasowałem) miałem 9 czy 9 z haczykiem. Na codzień po kilka kilometrów, zimne rozruchy, chyba normalnie. Natomiast odpada koszt rozrządu na zawsze, wymiany oleju w skrzyni na zawsze, filtry tanie i dostępne na wierzchu, olej tak samo, no nie ma tam co kosztować w tym aucie.
Z CX5 dwie osoby znammjedna zmieniła na... kolejną CX5 smile.gif ale to już DMC auta chyba większe więc i laweta/przyczepa na kat B mniej niż 1400 kilo jej DMC potrzebna. Ale tak samo, auta bezobsługowe praktycznie.


--------------------
Alfa Romeo 156 Cup 2.0 TS
Westfield SEiW Aerorace 2.0 --> aswestfield.wordpress.com
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Wed, 08 Dec 2021 - 14:11
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





B7 alltrack padł w propozycjach i to właśnie jest dobra propozycja z 2.0tdi dsg. smile.gif


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 10:08