Shoutbox 0 nowych PW 


6 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Mercedes w211 E500 lift, Szybki holownik wygodniejszy od S4 B5
Damzzii
post Sat, 07 Nov 2015 - 15:03
Post #21


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





CYTAT
najwięcej problemów sprawia elektronika i osprzęt , silniki dużo mniej

Trochę rozwalonych tych silników widziałem, sam miałem m271 którego naprawiałem poniżej 100 tys km, dla mnie to jest masakra, ale jak kto woli.
Jakiś szczególnych problemów z elektroniką i osprzętem natomiast nie doświadczyłem, zresztą takowe da się usunąć relatywnie tanio, za to remont silnika (w sensie finansowym) już trochę boli.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 07 Nov 2015 - 15:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
skandaloo
post Sat, 07 Nov 2015 - 15:35
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Damzzii @ Sat, 07 Nov 2015 - 15:03) *
Trochę rozwalonych tych silników widziałem, sam miałem m271 którego naprawiałem poniżej 100 tys km, dla mnie to jest masakra, ale jak kto woli.
Jakiś szczególnych problemów z elektroniką i osprzętem natomiast nie doświadczyłem, zresztą takowe da się usunąć relatywnie tanio, za to remont silnika (w sensie finansowym) już trochę boli.

sprzedaje części do Mercedesa od ponad 10lat , i z doświadczenia wiem co się najbardziej sprzedaje w W211 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Sat, 07 Nov 2015 - 17:28
Post #23









Mi się przewinęło parę W211 przez ręce, znajomi też mają o ile to nie był ogor od Turka, który na dzień dobry palił gume pod kebabem to awarii nie było zbyt dużo. Jak mi padły z tyłu poduchy w kombi to nie było płaczu. To auto jako nowe kosztowało w podstawowej wersji 250.000 zloty. Jak wydam nawet tą 3k na poduchy to nie umrę. Tak to jeszcze kolo pasowe sprężarki klimatyzacji i mata pasażera. E500 standardowo uderzyło o glebę, ale E350 pozbylem się szybko. Za yo E200 CDI po taxie z lampami tak czarnymi, że nic nie było widać dzielnie po dziś dzień znosi katusze. w E200k tylko czekam aż przeskoczy rozrzad. A Sbc ogarnia każdy lepszy warsztat mb
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Sun, 08 Nov 2015 - 11:00
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Możecie napisać co konkretnie jest problemem jeśli chodzi o rozrząd? I jak to naprawić?
W tym artykule wklejonym powyżej piszą, że zmieniacz faz szaleje i wycierają się przez to wałki.

Pamiętam jednak dobre parę lat temu chciałem kupić E klasę V8 z połowy lat 90ych i wtedy też był problem wycierających się wałków, a zmiennych faz raczej nie było.
Czy mercedes przez 10 lat nie ogarnął problemu czy stworzył sobie nowy?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Damzzii
post Sun, 08 Nov 2015 - 21:35
Post #25


Super User
Dołączył: Thu, 27 February 2014





Odpowiem na przykładzie m271, który miałem i sam naprawiałem. To jest ta sama rodzina silników i ten sam "kunszt" projektowania.

Rowerowy, rozciągający się łańcuch i wycierające się koła wykonane z gównolitu. Rzekomo poprawiane/modernizowane kilkukrotnie, co jest oczywiście bzdurą.
Łańcuch, ślizgi i napinacz stosunkowo tanie, koła kosztowały ok 2.5k sztuka (są 3) kompletny remont w warsztacie kończył się w okolicach 10k i wystarczał różnie, jedni przejeżdżali 50 tys i problem wracał a inni śmigali nawet 200.

Podobno jakaś Polska firma zaczęła nawet te koła produkować, także może udało się sytuację opanować smile.gif
Przykładowy link tego jest bardzo dużo, na forach mercedesa wątki o rozrządzie mają po kilkadziesiąt stron.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 09 Nov 2015 - 14:20
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Młody-Bydgoszcz @ Fri, 06 Nov 2015 - 17:43) *
E500 tak, ale nie poliftowa.


Znaczy ze 5-litrówka przedliftowa, ta o mocy 306 KM jest ostatnim dobrym benzyniakiem Mercedesa (nie licząc odmian AMG i innych kosmicznie drogich)?

Bo ona była tez montowana w ML W 164 rownolegle z tym awaryjnym 3,5.... czyli w wypadku MLa najlepiej brac wlasnie ML500 w wersji 306 KM?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Mon, 09 Nov 2015 - 15:41
Post #27









M113 zdecydowanie lepsze.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Mon, 09 Nov 2015 - 18:40
Post #28


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Frolik @ Mon, 09 Nov 2015 - 14:20) *
Znaczy ze 5-litrówka przedliftowa, ta o mocy 306 KM jest ostatnim dobrym benzyniakiem Mercedesa (nie licząc odmian AMG i innych kosmicznie drogich)?

Bo ona była tez montowana w ML W 164 rownolegle z tym awaryjnym 3,5.... czyli w wypadku MLa najlepiej brac wlasnie ML500 w wersji 306 KM?

potwierdzam - silnik 5.0 306ps bardzo dobry , tak były montowane w ML W164 wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MadeInPoland
post Mon, 09 Nov 2015 - 19:49
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 15 July 2008
Skąd: Katowice





Dziękuję za opinie, ale ten 306 KM odpada, chciałbym mocniejszy i bardziej żwawy na wysokich obrotach, w zasadzie to albo 388KM, albo E63, ale obawiam się w ostatnim przypadku kosztów utrzymania.
Co jest istotnie droższego z punktu widzenia eksploatacji E63 od E500?
Czy ten silnik w E63 ma drogie w usunięciu wady w stylu cewka za 5000PLN czy choćby ten problem z rozrządem?


--------------------
Nie ma nudnych samochodów, są tylko nudni kierowcy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Mon, 09 Nov 2015 - 20:09
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





E63 6.2 NA ma bodajże problem z panewkami....ale to trzeba doczytać
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Tue, 10 Nov 2015 - 12:39
Post #31









E55 AMG jeździ najlepiej.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 13:00
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Serio taka lipa jest z awaryjnością tego e55? fajna alternatywa dla oklepanych i trochę już nudnawych dla mnie M. Z tego co wyczytalem na zagranicznych internetach e55 miał szperę tylko w opcji, prawda to? ile da się z tego bezpiecznie wycisnąć?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joker
post Tue, 10 Nov 2015 - 13:06
Post #33


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 24 March 2003





E 55 nie jest lipa tylko kozak (5.5 + Kompressor). Padł tekst o E 63, a ten miewał inne problemy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 13:10
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





Napęd jest kozak, ale ktoś tam wcześniej pisał, że do 80 kkm już niezła książka awarii była. jeździłem trochę cls-em, to to samo co w211 i nie sprawiał większych problemów. Tylko że to był 07 rok. Ale fakt faktem meśki z początku XXIw nie mają najlepszych opinii wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_Młody-Bydgoszcz_*
post Tue, 10 Nov 2015 - 15:50
Post #35









07 nie było 55amg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 15:57
Post #36


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





to był CLS 350 smile.gif Chodzi mi o awaryjność elektroniki/wyposażenia/airmatica/sbc itp bo silnik i skrzynia e55 to wiem że są pancerne
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 10 Nov 2015 - 17:24
Post #37


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





W przedliftach były dwa akumulatory i większość usterek elektroniki wynikała z zamałego napięcia tego mniejszego, oraz ze słabej izolacji elektroniki przed wilgocią. 63 tak jak 500 388 posiada fabryczną wadę fazatorów rozrządu. Ja nie miałem z tym do czynienia ale problemy 63 opisane są w temacie guzikena w dziale kupie auto. MiP pamiętaj że bez star diagnosisa niema co podchodzić do tego auta. 63 mimo większego momentu obr ma węższy jego zakres w porównaniu z 55 (kompresor). 55 uchodzi za mniej awaryjny. Jeżeki chodzi o części to wbrew obiegowych opini występują zamienniki. Do wad modelu można zaliczyć również zużywające się duże wachacze, wielostrefową klime czy znany airmatic. Kosz naprawy tego ostatniego może siegąć 6000zł ale po naprawie można spokojnie oczekiwać bezawaryjności. Guziken miał swojego W215 CL600 8 lat z tego co pamiętam i nie miał z nim żadnego problemu.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dobrus
post Tue, 10 Nov 2015 - 17:34
Post #38


Forum Homee
Dołączył: Sun, 20 July 2008





w C215 jest active body control (którego naprawa może pochłonąć 30k pln) a nie airmatic. Jak nie miał z tym żadnych problemów przez 8lat to.. szczęściarz i współczuję przyszłemu nabywcy bo za chwilę się zaczną (trwałość bloków zaworowych to +/- 8lat, wymiana 14k pln, regeneracja moim skromnym zdaniem to półśrodek - jak ktoś zgłębiał budowe tego zawiasu to wie ocb)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Tue, 10 Nov 2015 - 18:31
Post #39


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





OT.
Fakt pomyliłem się z rozbiegu. Znam oba systemy. Awaryjność airmatic i ABC jest i będzie. Nawet 2 poprawiona wersja może sypnąć się za gruby hajs. Jednak jak ktoś lubi przepłacać-pojedzie do ASO i np za pompę płynu ABC zapłaci powiedzmy 8 tyś podczas gdy regenerowana pompa przez firme która robi to dla mercedesa kosztuje w detalu 2700. Jak mówisz zawory to inna bajka.

Made in pytałeś o listwy zapłonowe. Występują one w 600etach są 2 i kosztują po 5000zł. W 63 są normalne cewki.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skandaloo
post Tue, 10 Nov 2015 - 18:50
Post #40


Super User
Dołączył: Tue, 14 February 2006
Skąd: Poznań





CYTAT(Driftman @ Tue, 10 Nov 2015 - 17:24) *
W przedliftach były dwa akumulatory i większość usterek elektroniki wynikała z zamałego napięcia tego mniejszego, oraz ze słabej izolacji elektroniki przed wilgocią. 63 tak jak 500 388 posiada fabryczną wadę fazatorów rozrządu. Ja nie miałem z tym do czynienia ale problemy 63 opisane są w temacie guzikena w dziale kupie auto. MiP pamiętaj że bez star diagnosisa niema co podchodzić do tego auta. 63 mimo większego momentu obr ma węższy jego zakres w porównaniu z 55 (kompresor). 55 uchodzi za mniej awaryjny. Jeżeki chodzi o części to wbrew obiegowych opini występują zamienniki. Do wad modelu można zaliczyć również zużywające się duże wachacze, wielostrefową klime czy znany airmatic. Kosz naprawy tego ostatniego może siegąć 6000zł ale po naprawie można spokojnie oczekiwać bezawaryjności. Guziken miał swojego W215 CL600 8 lat z tego co pamiętam i nie miał z nim żadnego problemu.

ten mały akumulator jest do pompy SBC , koszt naprawy airmatic 6000 złotych ? Ale to na używanych częściach.... Zamienniki czego masz na myśli ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

6 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 20:08