Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Jaki grzybowóz pod turbo?, Baza pod sleepera
Frolik
post Mon, 03 Jan 2022 - 08:01
Post #21


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





Jeśli ma być bardzo niepozorny to moze Renault Thalia, Dacia Logan albo Fiat Siena 1.6. Każdy z nich bardzo niepozorny i każdy ma solidny silnik który sporo wytrzyma.
Toledo 1 faktycznie było fajne, ale niezgruzowane totalnie to chyba całkowity biały kruk.

Można też kupić za czapkę gruszek jakiegoś słabo wyglądającego w124 i po taniości uturbić czy kompresor.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 03 Jan 2022 - 08:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
error.
post Mon, 03 Jan 2022 - 08:39
Post #22


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Nanab @ Mon, 03 Jan 2022 - 01:36) *
Ja akurat potrafię uzasadnić logicznie moje poglądy, ty ograniczasz się do stawiania emotikonek i mega logicznych założeń że fabryczne wystarczające hamulce i brak hamulców to to samo.
To raczej pytanie do konstruktorów, moim zdaniem S3 jest robiona z myślą o ludziach, którzy chcą czasem pojeździć na torze, a nie tylko jeździć po bułki i wozić płytki przy remoncie łazienki. Jak już pisałem a3 i s3 mają takie same ograniczenia prędkości jak jeżdżą po publicznych drogach(chociaż nie czytam dzienników ustaw, może coś się zmieniło ostatnio?).


A co tu więcej dodawać oprócz emotek do tak durnego założenia. Powiedz po prostu, że nie masz/nie chcesz wydawać siana na hebel i nie dorabiaj do tego idiotycznych teorii. Zmuszę się jednak na chwilę - większa moc - częściej z niej korzystasz, hamujesz z większych prędkości, szybciej grzejesz hebel. Ale no tak, zapomniałem - ty dokładasz turbo do starego paścia, żeby jeździć przepisowo. laugh.gif
Przykładem może być dowolne auto z mocniejszą wersją silnikową i X z nich nie ma jakiegokolwiek przeznaczenia torowego. Takie podejście nadaje się na onet z tytułem "oszukał tysiące konstruktorów - zobacz jak".
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Driftman
post Mon, 03 Jan 2022 - 09:07
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Mon, 29 January 2007
Skąd: Z Mercedesów i Hond





przygłupiasty temat i jego autor

nawet budżetu nie podał

do tego takie pierdolenie małolata że TYLKO (jak piżame :lol
założyć turbo
i TYLKO ( jak rajtuzy laugh.gif )wystroić i już kurwa. Lux !

kup sobie rower i dupy nie zawracaj cfaniakując tu do starszych kolegów ze swoimi spiżdzonymi uwagami.


--------------------
SONDA powstania działu Elektryka/Elektronika/Strojenie/Kodowanie/Logowanie/Diagnostyka
(Prosze wklejac link bez pierwszego znaku _)
_http://www.racingforum.pl/index.php?showtopic=155892&hl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Mon, 03 Jan 2022 - 09:16
Post #24


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Aj uczepiliście sie tych hamulców. Też uważam, ze w ogóle są zbędne - auto jeśli w ogóle zostanie kupione, to będzie stało i wrastało w ziemię rozgrzebane a za kilka lat pójdzie na olx/otomoto jako "sprzedam niedokończony projekt..." wink.gif

Do autora tematu: weź pogadaj z kimś kto faktycznie uturbił jakieś auto i dopytaj ile przeróbek musiał wykonać by to działało sensownie. Po czym pogadaj z kimś kto zrobił swap i porównaj. Najlepiej oglądając oba auta.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Rezor
post Mon, 03 Jan 2022 - 09:54
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Mon, 26 October 2015





Sie dziadków zleciało wink.gif to nie forum ekonomiczne. Chce podłubać: jego kasa. Nikt nie pyta o hamulce, nikt nie pyta ile to kosztuje


--------------------
Projekt: Mustang SN95 '94 coupe 302W 280KM
Daily: 300C '05 Wagon 5.7 AWD 360KM
Praca: Rimac <TBD>
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Mon, 03 Jan 2022 - 10:08
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(Frolik @ Mon, 03 Jan 2022 - 09:01) *
Jeśli ma być bardzo niepozorny to moze Renault Thalia, Dacia Logan albo Fiat Siena 1.6.

fantastyczne grzybowozy laugh.gif Wg mnie, nawet seryjna Thalia 1,6/110KM to jest sleeper. Może nie w dzisiejszych czasach, gdy bazowe, akwizytorskie fabie mają po 100KM, ale w latach 90-tych 110KM w aucie klasy B to było prawdziwe GSI biggrin.gif Do tego, to auto waży 1 tonę, co jest wynikiem naprawdę wspaniałym. No i ten Grzyb-Look. Nikt nawet nie pomyśli, że to może szybko pojechać laugh.gif

Oczywiście uturbienie z punktu widzenia osiągów jest bez sensu, ale jako nauka grzebania to świetny pomysł. Można zebrać sporo doświadczenia za niewielkie pieniądze.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
deejey!
post Mon, 03 Jan 2022 - 11:15
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Sat, 13 November 2010
Skąd: Łódź





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 03 Jan 2022 - 10:08) *
fantastyczne grzybowozy laugh.gif Wg mnie, nawet seryjna Thalia 1,6/110KM to jest sleeper. Może nie w dzisiejszych czasach, gdy bazowe, akwizytorskie fabie mają po 100KM, ale w latach 90-tych 110KM w aucie klasy B to było prawdziwe GSI biggrin.gif Do tego, to auto waży 1 tonę, co jest wynikiem naprawdę wspaniałym. No i ten Grzyb-Look. Nikt nawet nie pomyśli, że to może szybko pojechać laugh.gif

Oczywiście uturbienie z punktu widzenia osiągów jest bez sensu, ale jako nauka grzebania to świetny pomysł. Można zebrać sporo doświadczenia za niewielkie pieniądze.



Znajomy kiedyś chciał zbudować fiata brava z 2.0 r5 turbo z fiata coupe. Nawet cały klamot już do tego miał, ale tuner go zrobił w bambuko po 2 latach postoju wozu u niego i zebraniu przyczepy części, importu klamotów stwierdził, że tego nie zrobi. Tzn nie jestem zaskoczony tym bo tam się później okazało, że wielu niezadowolonych klientów zaczęło publikować w necie opinie no ale cóż. Sam zamysł wozu i jego szczurzy wygląd przebija nawet golfa 2kę. No to jest chyba top 5 ostatnich wozów które bym posądził o wyścig spod świateł.

Tylko no to jest to co pisałem raczej nie raz - na dzisiejsze czasy takie 150 koni to nie jest jeszcze jakiś sleeper bo to nadal dość przeciętne osiągi. Te 250+ to raczej minimum jeśli chce się pokarać jakieś diesle chociaż.
No i kwestia, że takie budżetowe auta to bardzo lubią być awaryjne. A jak tu czytam, że to ma być tylko podniesienie mocy, zero prowadzenia to tak raczej proszenie się o problem. Wolałbym kupić ibizę w dieslu zrobić jakieś tam podstawowe modyfikacje i to będzie się lepiej prowadzić i w ogóle niż budować na siłę "sleepera" żeby przedłużyć sobie coś tam w wyścigu z autobusem.


--------------------
E46Turbo || M50TUB25 @ 1.25bar
https://www.facebook.com/E46Turbo
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ledziu
post Mon, 03 Jan 2022 - 11:19
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sun, 16 October 2011





CYTAT(Driftman @ Mon, 03 Jan 2022 - 09:07) *
przygłupiasty temat i jego autor

nawet budżetu nie podał

do tego takie pierdolenie małolata że TYLKO (jak piżame :lol
założyć turbo
i TYLKO ( jak rajtuzy laugh.gif )wystroić i już kurwa. Lux !

kup sobie rower i dupy nie zawracaj cfaniakując tu do starszych kolegów ze swoimi spiżdzonymi uwagami.


Dokładnie mam takie same przemyślenia i żeby zachować poziom forum taki post powinien być jako pierwszy i ostatni a nie prześciganie się kto znajdzie większego śmiecia z silnikiem spalinowym pod maską i to bez hebli. Dramat.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 03 Jan 2022 - 13:15
Post #29


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 03 Jan 2022 - 10:08) *
fantastyczne grzybowozy laugh.gif Wg mnie, nawet seryjna Thalia 1,6/110KM to jest sleeper. Może nie w dzisiejszych czasach, gdy bazowe, akwizytorskie fabie mają po 100KM, ale w latach 90-tych 110KM w aucie klasy B to było prawdziwe GSI biggrin.gif Do tego, to auto waży 1 tonę, co jest wynikiem naprawdę wspaniałym. No i ten Grzyb-Look. Nikt nawet nie pomyśli, że to może szybko pojechać laugh.gif

Oczywiście uturbienie z punktu widzenia osiągów jest bez sensu, ale jako nauka grzebania to świetny pomysł. Można zebrać sporo doświadczenia za niewielkie pieniądze.


Nawet poniżej tony, w zależnosci od wyposażenia, ja coś kolo 970 kg miałem chyba w dowodzie.

Przecież takie auto ma być dla przyjemności właściciela, własnej satysfakcji czy czegokolwiek w tym stylu. FUN ze zrobienia czegokolwiek własnymi rękoma plus nauczenia się czegoś przy okazji. Wiadomo że łatwiej wyjąć 20 koła oddać auto do tunera, ale nie zawsze o to chodzi i nie każdy ma te 20 koła na zbyciu.

Jakaś poprawa osiągów będzie na pewno. Kwestia poprawy hamulców, zawieszenia, lepszych kół to temat na inną dyskusję. Ja oczywiscie takie zmiany bym zrobił, a własciciel zrobi jak mu kasa/wyobraźnia pozwoli. Nawet tu na forum był niedawno temat o poprawie prowadzenia w Thalii i wielu użytkownikow wskazało możliwości takiej poprawy plus szersze koła ile dają w takim aucie.

Ekonomiczny czy techniczny rozsądek takiego projektu jest dyskusyjny. Chociaż myślę, że nawet z ekonomicznego punktu widzenia sensowniejsza jest uturbiona Thalia 1.4 16v niż kupowanie aut w ktorych wystepują seryjne fuck-upy wymagające na początek inwestycji 10-20 tysiecy złotych (większosc silników VW 1.4 , 1.8, 2.0 TFSI, rozrządy w N47/N57 i mnostwo mnóstwo innych).
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Frolik
post Mon, 03 Jan 2022 - 13:26
Post #30


Forum Homee
Dołączył: Wed, 05 September 2012
Skąd: Warszawa





CYTAT(Nanab @ Fri, 31 Dec 2021 - 23:55) *
- Felicia-z fabrycznych silników do wyboru tylko zabytkowy 1.3 na trzech podporach i 1.6 AEE od vaga nie słynący z pancerności. Czy udźwignie tyle mocy? Swap 1.8t nie wchodzi w grę- cena samego silnika 3-4x tyle co założenie turbo, do tego kupa rzeźby przy przekładce i kopanie się z urzędasami albo bałagan w papierach.
- Astra f-max co idzie kupić bez większych problemów to x16szr, ew. x16xel, większe silniki to 0,1% rynku. Te silniki kojarzę z tego, że przy wymianie oleju trzeba kupić jedną bańkę na wymianę i trzy na dolewki przed kolejną wymianą(przyjmując normy spalania dla sprawnego silnika). Wchodzą bez kombinacji fajniejsze silniki jak c20xe, ale raczej nie chcę swapa z powodu jak wyżej. Jak fabryczne silniki znoszą doładowanie?

Prawie 20 lat temu miałem Felicie 1.3, a potem 1.6 AEE. Nie idź tą droga, te silniki nie nadają sie pod turbo. Zresztą to wogóle jest marny samochód, nawet bardzo marny. Takie Clio czy Thalia czy peugeot 206/306/307/406 przebijają Felicię pod każdym względem (a szczególnie trwałości i trakcji) wielokrotnie. Któregoś z tych peugeotów kupisz za groszę, byle był zdrowy blacharsko, w każdym z nich co najmniej 2-3 silniki maja duży zapas wytrzymałości i uturbisz je niskim kosztem. Jak sie coś wysypie też nie będzie żalu i zgrzytania zębów, bo cały słupek kupisz za 500-700zł albo i taniej. W benzynowych peugeotach 406 1.8 i 2.0 taksiarze robili po 1 mln km bez remontu, uszczelka pod głowicą średnio 800 tys km wytrzymywała. Silnik Felicii po 200 tys km nadawał się na złom, lub do generalki. Ogólnie 406 to taki idealny grzybowóz, a dodatkowo jest na prawdę wygodny, fajnie się prowadzi, jest trwały, bywa nieźle wyposażony, cichy przy duzych prędkościach, bardzo tanie części eksploatacyjne. W budżecie do 5 tysięcy trudno o fajniejsze auto. Jedyna wada to gnijące progi i klapy.

Opli nie znam, ale faktycznie opinia jest taka że chleją olej jak złe, czy te mniejsze czy nawet 2.0. Zresztą bardzo trudno dziś znaleźć nie zgnitą Astrę 1 czy Vectrę B.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Borek123
post Mon, 03 Jan 2022 - 14:52
Post #31


Frequent User
Dołączył: Tue, 10 January 2012





Zależy jaki budżet, ale super grzybowozem na sleepera byłby Fiat Linea 1.4 T-JET. Co prawda fabrycznie uturbiony, ale bardzo rozwojowy. Ale jeśli pod uwagę brana jest Felicia albo Lanos, to raczej taka Linea z T-JETem kilkakrotnie przekroczy budżet.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 03 Jan 2022 - 21:55
Post #32


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Frolik @ Mon, 03 Jan 2022 - 13:26) *
Prawie 20 lat temu miałem Felicie 1.3, a potem 1.6 AEE. Nie idź tą droga, te silniki nie nadają sie pod turbo.

sorry ale czy to nie na pochodnej silnika 1.3 z Felicii jest zbudowana forumowa SKODA bodajże 120L która na turbo ma bodajże 260KM i trzepie dupy znacznie szybszym mocniejszym furom ? laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Tue, 04 Jan 2022 - 03:07
Post #33


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(error. @ Mon, 03 Jan 2022 - 08:39) *
. Powiedz po prostu, że nie masz/nie chcesz wydawać siana na hebel i nie dorabiaj do tego idiotycznych teorii.

Od początku przecież to piszę i nie dorabiam do tego żadnych teorii. Nie mam zamiaru wymieniać hamulców na większe, wkładać 30calowych felg ani pokrywać karoserii złotem, pewnie byłoby mnie stać, pewnie bym miał na to czas i energię, ale nie uważam że to konieczne, wystarczy?
CYTAT(error. @ Mon, 03 Jan 2022 - 08:39) *
- większa moc - częściej z niej korzystasz, hamujesz z większych prędkości

Nie mierz innych swoją miarą, ja nie jestem debilem który myśli(sic.), że jak ma kilka kW więcej, to dla niego są oddzielne ograniczenia prędkości. Prędkość z której ja hamuję jest taka sama niezależnie od mocy silnika.

CYTAT(Driftman @ Mon, 03 Jan 2022 - 09:07) *
przygłupiasty temat i jego autor

nawet budżetu nie podał

do tego takie pierdolenie małolata że TYLKO (jak piżame :lol
założyć turbo
i TYLKO ( jak rajtuzy laugh.gif )wystroić i już kurwa. Lux !

kup sobie rower i dupy nie zawracaj cfaniakując tu do starszych kolegów ze swoimi spiżdzonymi uwagami.

"Ale to ty dzwonisz" rolleyes.gif
CYTAT([Yossarian] @ Mon, 03 Jan 2022 - 09:16) *


Do autora tematu: weź pogadaj z kimś kto faktycznie uturbił jakieś auto i dopytaj ile przeróbek musiał wykonać by to działało sensownie. Po czym pogadaj z kimś kto zrobił swap i porównaj. Najlepiej oglądając oba auta.

W tej chwili jestem na etapie strojenia pierwszego turbogrzyba, jak na razie nie napotkałem jakichś problemów.
CYTAT(Maciek1234 @ Mon, 03 Jan 2022 - 10:08) *
ale jako nauka grzebania to świetny pomysł. Można zebrać sporo doświadczenia za niewielkie pieniądze.

CYTAT(Frolik @ Mon, 03 Jan 2022 - 13:15) *
Przecież takie auto ma być dla przyjemności właściciela, własnej satysfakcji czy czegokolwiek w tym stylu. FUN ze zrobienia czegokolwiek własnymi rękoma plus nauczenia się czegoś przy okazji.


Dokładnie, szkoda że nie każdy to ogarnia, tylko od razu wyzywają, "cfaniakuja" i zostawiają jakieś swoje "spiżdzone uwagi" całkiem poza tematem.
CYTAT(deejey! @ Mon, 03 Jan 2022 - 11:15) *
Tylko no to jest to co pisałem raczej nie raz - na dzisiejsze czasy takie 150 koni to nie jest jeszcze jakiś sleeper bo to nadal dość przeciętne osiągi. Te 250+ to raczej minimum jeśli chce się pokarać jakieś diesle chociaż.

Prawda patrząc na współcześnie produkowane samochody. Ale średnia wieku samochodu na naszych drogach to ponad 13 lat. Czy to będzie jakaś a3, e90, 159, czy inny podobny wynalazek, pomijając topowe wersje raczej nie ma pewnej wygranej z takim dziadkowozem mającym pod 200KM przy <1t masy. Ale główny cel to nie ściganie się, tylko zrobienie czegoś ciekawego za grosze, czego nie będzie szkoda jak wywali korbę bokiem, a przy okazji trochę się pobawić, pokręcić śrubki i nauczyć czegoś nowego.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
error.
post Tue, 04 Jan 2022 - 10:48
Post #34


Super User
Dołączył: Fri, 02 December 2016





CYTAT(Nanab @ Tue, 04 Jan 2022 - 03:07) *
Od początku przecież to piszę i nie dorabiam do tego żadnych teorii. Nie mam zamiaru wymieniać hamulców na większe, wkładać 30calowych felg ani pokrywać karoserii złotem, pewnie byłoby mnie stać, pewnie bym miał na to czas i energię, ale nie uważam że to konieczne, wystarczy?

Nie mierz innych swoją miarą, ja nie jestem debilem który myśli(sic.), że jak ma kilka kW więcej, to dla niego są oddzielne ograniczenia prędkości. Prędkość z której ja hamuję jest taka sama niezależnie od mocy silnika.


"Ale to ty dzwonisz" rolleyes.gif

W tej chwili jestem na etapie strojenia pierwszego turbogrzyba, jak na razie nie napotkałem jakichś problemów.



Dokładnie, szkoda że nie każdy to ogarnia, tylko od razu wyzywają, "cfaniakuja" i zostawiają jakieś swoje "spiżdzone uwagi" całkiem poza tematem.

Prawda patrząc na współcześnie produkowane samochody. Ale średnia wieku samochodu na naszych drogach to ponad 13 lat. Czy to będzie jakaś a3, e90, 159, czy inny podobny wynalazek, pomijając topowe wersje raczej nie ma pewnej wygranej z takim dziadkowozem mającym pod 200KM przy <1t masy. Ale główny cel to nie ściganie się, tylko zrobienie czegoś ciekawego za grosze, czego nie będzie szkoda jak wywali korbę bokiem, a przy okazji trochę się pobawić, pokręcić śrubki i nauczyć czegoś nowego.



Takie hiperbole, to nie do mnie tak, do mnie nie.
Nie mierz wszystkich swoją miarą, to że ktoś ma starsze auto nie znaczy, że jest ono ulepem, a kierowca lawiruje nim między samochodami po mieście.
W pierwszym grzybie, masz jakieś opony normalne czy tam też tylko turbo konieczne? Chcesz szybciej przyśpieszać, ale zwalniać już nie. biggrin.gif
Napisz, że szukasz czegoś do nauki grzebania przy silniku, ale proszę nie gadaj już takich rzeczy.

Mnie inaczej starsi uczyli innego podejścia, może w tym się mijamy w poglądach.
Mam 31 letnie auto i kompletnie inny tok myślenia.
Niemniej jednak życzę powodzenia, pokaż w temacie jak wyjedzie.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
The Driver
post Wed, 05 Jan 2022 - 14:41
Post #35


Frequent User
Dołączył: Wed, 30 January 2019





Chłopak pisze składnie i logicznie wyjaśnia że jest świadomym użytkownikiem i prawdopodobnie nie będzie tym naparzał 140 w zabudowanym czy 200+ po autostradach i ma tam jakieś swoje limity prędkości nie zależne od mocy, więc ten seryjny hamulec mu pewnie wystarczy, no ale trzeba się wyżyć na świeżym użytkowniku.

Ciekawe ilu ludzi po chipsie od razu zakłada większy hebel wink.gif a tu kolega walczy o podobne przyrosty jak nie mniejsze niż w niektórych turbo benzynach.

Ciekawe ile ludzi jest w stanie zagotować heble na ulicy nie włączając w to autostrad i hamowań ze 140+ co minute, a kolega wyraźnie wskazuje że tak jeździć nie będzie. Praktycznie w każdym jednym gruzie którym jeździłem, hebel wystarcza na 8 do 10 minut bezkompromisowej jazdy po górskich drogach zanim zaczną się hamulce palić i słabiej hamować. A żeby tak pojechać na ulicy to trzeba mieć do tego odpowiednie miejscówki z brakiem ruchu i widocznością i bardzo mocne nerwy wink.gif Już widzę ten płonący hebel w ulicznym 150+ konnym aucie jeżdżonym jako daily wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
InnyLogin
post Wed, 05 Jan 2022 - 18:34
Post #36


Super User
Dołączył: Thu, 02 April 2020





W 60 konnym dieslu po prostu jadąc w naszych górach hamulce się gotowały. Ty piszesz bezkompromisowa jazda przez 10min, dobre.
Nie chcę mi się komentować bardziej tematu hamulców, bo jak widać nie ma sensu.

Kontynuując temat to cokolwiek z byłych demoludów będzie dobre na sleepera. Łada turbo na seryjnym zawieszeniu i hamulcach. Ideał.
Smarta 454 po tym nikt nie spodziewa się mocy. Chociaż ma zawieszenie i hamulce w serii. Tylko możesz wziąć po prostu takiego w turbo i wtedy nie ma tematu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Wed, 05 Jan 2022 - 21:51
Post #37


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





To jest abstrakcja, ja kupując rower, pierwsze co to wymieniłem hamulce na 2 x 4ro tłoczki z wyczynowym klockiem. A to tylko 2 koła i 100kg masy całkowitej z rowerem. Hamulce to jest absolutna podstawa wszelakich modyfikacji
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Wed, 05 Jan 2022 - 22:36
Post #38


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



często udana modyfikacja to tylko inny klocek nie trzeba odrazu miliona w hamulce wkładać. A że ktoś lubi to już jego sprawa.
Przy nowych mandatach raczej preferowane będzie zmniejszanie średnicy niż odwrotnie laugh.gif


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nanab
post Thu, 06 Jan 2022 - 01:56
Post #39


Frequent User
Dołączył: Tue, 28 December 2021





CYTAT(error. @ Tue, 04 Jan 2022 - 10:48) *
Nie mierz wszystkich swoją miarą, to że ktoś ma starsze auto nie znaczy, że jest ono ulepem, a kierowca lawiruje nim między samochodami po mieście.

A gdzie napisałem coś takiego? To raczej Ty jesteś bliższy takim stwierdzeniom skoro twierdzisz, że stary samochód będzie miał za słabe hamulce żeby jeździć bezpiecznie po publicznych drogach i pierwszą z jakichkolwiek modyfikacji powinna być ich wymiana. Ja chociaż trochę ufam ludziom, którzy to projektowali i podbijali homologacje drogowe. Wiem, że w praktycznie każdym samochodzie(pomijając jakieś wyroby samochodopodobne jak kaszel) sprawne hamulce dysponują mocą chwilową większą niż możliwa do użycia. Tzn. nie ważne czy masz seryjne hamulce, czy zamienisz na jakieś, które teoretycznie dysponują większą siłą hamowania-i tak i tak przy mocnym depnięciu ABS ograniczy siłę hamowania żeby nie zablokować kół. Jak chodzi o moc ciągłą, to o ile nie próbujesz na siłę ich zagotować, to nie dasz rady, no chyba że jeździsz w górach nie potrafiąc używać samochodu w takich warunkach.
CYTAT(error. @ Tue, 04 Jan 2022 - 10:48) *
W pierwszym grzybie, masz jakieś opony normalne czy tam też tylko turbo konieczne?

W tej chwili jakieś śmietniki na których go kupiłem, po zimie(teraz nie jeździ) zmieniam na nowe. Co prawda nie wykosztowuję się i celuję w średnią półkę, ale kupuję nowe i zmieniam po max 5 latach od daty produkcji, a nie jak przeciętny p0lak jeżdżący na 10letnich śmietnikach "jeszcze dużo bieżnika jest to szkoda wywalać". Akurat opony potrafią zrobić ogromną różnicę w bezpieczeństwie i osiągach, w większości wypadków to one są "wąskim gardłem" całego układu.
CYTAT(skrzatbz @ Wed, 05 Jan 2022 - 21:51) *
To jest abstrakcja, ja kupując rower, pierwsze co to wymieniłem hamulce na 2 x 4ro tłoczki z wyczynowym klockiem. A to tylko 2 koła i 100kg masy całkowitej z rowerem. Hamulce to jest absolutna podstawa wszelakich modyfikacji


Dokładnie, w bicyklu taki zestaw to kompletne minimum, ale tylko jeśli jeździsz zaraz po kibelku, bo jak przed, to ważysz już trochę więcej niż na pusto i hamulce powinny być przynajmniej 2x takie xd Niestety fabrycznie hamulce nie mają tyle mocy żeby chociaż zablokować koło/wywalić przez kierownicę przy wciśnięciu do oporu... a nie, czekaj...
Btw. już na poważnie-w bicyklu wymieniłem hamulce na słabsze, fabrycznie miałem na każdej osi hamulce o średnicy 660mm mechaniczne, zmieniłem przód na 180mm hydrauliczne, jakoś nie zauważyłem pogorszenia w hamowaniu, wręcz przeciwnie, to co straciły na mocy nadrabiają modulacją.
CYTAT(InnyLogin @ Wed, 05 Jan 2022 - 18:34) *
W 60 konnym dieslu po prostu jadąc w naszych górach hamulce się gotowały. Ty piszesz bezkompromisowa jazda przez 10min, dobre.

Góry to co innego, one wymagają po prostu używania mózgu i patrzenia dalej niż 20m do przodu. I to niezależnie od mocy, no chyba że przy samochodzie tak ekstremalnie słabym, że nie daje rady podjechać pod górkę z normalną prędkością. To jedyny możliwy przypadek gdzie moc silnika ma cokolwiek do obciążenia hamulców. No może pomijające tych co celowo je grzeją np jeżdżąc z gazem w podłodze a prędkość regulując hamulcem(tak widzę tych co narzekają ze im samochód pali 15l/100km biggrin.gif ).

Co do głównego wątku, chyba pójdę w pedzio, jakieś 106, 205,206 są popularne na rynku, mają groszowe ceny i wydają się spełniać wszystkie założenia.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Thu, 06 Jan 2022 - 07:08
Post #40


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(Nanab @ Thu, 06 Jan 2022 - 01:56) *
Góry to co innego, one wymagają po prostu używania mózgu i patrzenia dalej niż 20m do przodu. I to niezależnie od mocy, no chyba że przy samochodzie tak ekstremalnie słabym, że nie daje rady podjechać pod górkę z normalną prędkością. To jedyny możliwy przypadek gdzie moc silnika ma cokolwiek do obciążenia hamulców. No może pomijające tych co celowo je grzeją np jeżdżąc z gazem w podłodze a prędkość regulując hamulcem(tak widzę tych co narzekają ze im samochód pali 15l/100km biggrin.gif ).

+1
jak ktoś nie umie jeździć/hamować to nie ma takich hamulców których nie da się przegrzać.


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 21:28