Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Seat Ibiza Cupra TDI 6L
fzhut
post Wed, 14 Jan 2015 - 10:34
Post #21


Frequent User
Dołączył: Tue, 20 December 2011





Megana RS dCi to świetne auto jeśli zakładasz robienie tras. W zasadzie było to dla mnie jedno z dwóch aut które rozważałem. Ma na prawdę dobry silnik diesla (jeśli tak mało pod maską to można zrobić program, zwykłe proste EDC16, DPFa możesz wyrzucić jeśli nie lubisz), świetny układ zawieszenia (tutaj ibiza jest dobrą generację wstecz), co do stylistyki - rzecz gustu. Jeśli chodzi o program to taki standardzik daje 200ps i 400nm, po wyrzuceniu DPFa co odważniejsi na francuskich forach robili 210+ 450+. Przy 470-480nm zaczynają się problemy ze sprzęgłem. Miałem problem ze znalezieniem hatcha w porównywalnych cenach, który dałby tyle funu i zapewnił podobną ekonomię użytkowania.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 14 Jan 2015 - 10:34
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
voytekk1
post Sat, 17 Jan 2015 - 11:15
Post #22


User
Dołączył: Sun, 02 August 2009
Skąd: Sosnowiec





Pare miesięcy temu stałem przed podobnym dylematem, pewnie nawet znajdziesz mój wątek. Najlepiej samemu się każdym autem przejechać, to dużo daje bo każdemu się podoba co innego. W porównaniu ibiza tdi vs clio rs to są dwa różne światy. Renault kręci się wysoko, ma fajny dźwięki, całkiem nieźle się zbiera ale za to nie da się nim jeździć spokojnie. Żeby jechała musi mieć obroty więc jak chcesz wyprzedzić tira pasażerowie myślą że silnik zaraz wyleci. Ibiza jest dużo bardziej spokojna, można trochę poszaleć, jest szybko ale nie ma tych wrażeń co w clio. Czuć że auto mocno wciska w fotel ale nic więcej. Na zakrętach lepiej się clio sprawuje, nie ryje tak przodem. Za to mnie od clio odstraszyła jakość wykonania, to ile pierduł przeważnie było do poprawienia. Wybrałem ibizę sporta 5d, teraz ma 167/395 i jeździ całkiem fajnie, spala średnio 6.5L w zimę, części masz wszędzie, większe moce ogarnia każdy, na necie idzie znaleźć rozwiązanie chyba wszystkiego co mogło by Ci się zepsuć. Mi też zależało na 5 drzwiach, z podbnych aut ciężko coś znaleźć żeby to miało. Co do opisywanej turbo dziurze to po przesiadce z benzyny N/A na początku rzeczywiście dało się to zauważyć, ale już po programie praktycznie nie wystepuje (chodzi mi o reakcje na gaz jak się ma ok 2k rpm a nie o to że nie jedzie jak się ma 1.2k RPM bo benzyna n/a też wtedy nie jedzie). U siebie będę zakładać inne zawieszenie, rozpórkę i tylny stabilizator a wtedy podobno prowadzi się już całkiem fajnie. Ja mam wersję sport i jak dla mnie była optymalna bo często ma 5d, podzespoły takie same jak FR, wygląd jak standardowa ibiza i dodatkowo zegary temperatury oleju i ładowania, a przy tym jest tańsza. Swoją kupiłem za 8800 nie bitą, z turbiną/wtryskami/dwumasem w dobrym stanie. Zobacz na forum ibizy, tam są często fajne auta do sprzedania.

ps. megane rs też jeździłem tylko że w benzynie, wrażenia z jazdy bardzo fajne tylko podobnie jak w clio dużo drobnych rzeczy do poprawy no i ceny części mnie przeraziły (choć może źle szukałem). Na pewno taki RS dci nie jest tak popularny jak ibiza tdi.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Sat, 17 Jan 2015 - 15:38
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Dzięki wszystkim za wypowiedzi. Teraz muszę się trochę "przespać" z tematem. Jak coś kupię, to dam znać smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 21 Jan 2015 - 08:14
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





Jeszcze mnie jedno pytanie naszło: czy w Cuprach jest DPF? Występował jako opcja albo od któregoś roku? Bo tak sobie przeglądam niemieckie ogłoszenia i niektóre niby mają.


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hansi
post Wed, 21 Jan 2015 - 12:39
Post #25


User
Dołączył: Sat, 15 May 2010





nie bylo dpf smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
matteusz
post Wed, 21 Jan 2015 - 12:57
Post #26


Forum Homee
Dołączył: Thu, 18 September 2008
Skąd: Tarnobrzeg/Warszawa





To na plus wink.gif Dzięki smile.gif


--------------------
'84 Opel Kadett V6 powered by Transplantz Best ET 14.975 VAG Racing 2014 - bo tak
'97 BMW 328i 233KM/282Nm by 109-Performance - na co dzień
'00 Honda Integra Type R W1 PROFI 248KM/215Nm by strojenia.pl - na tor
'05 Renault Megane RS225 274KM/383Nm powered by ECUmajster - na weekend
Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Sunday, 28 April 2024 - 09:57