Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Accord F22Z2 AT soft turbo? [LPG]
Hoondaa1
post Wed, 21 Jun 2017 - 11:47
Post #1


Rookie
Dołączył: Wed, 21 June 2017





Witam,

Mam taki motor jak w tytule, F22Z2.

Seryjnie 150KM 200Nm przy 4500 rpm. Przebieg 168 tys motor w dobrym stanie, nie bierze oleju itd. Jest to ten tak zwany "pół VTEC". Silnik po wymianie uszczelnień, pasków itd.

Przeczytałem ten temat http://www.racingforum.pl/index.php?showto...13619&st=20 i wygląda na to że można śmiało dmuchać 0,8 (to jeszcze soft?) i bezpiecznie zrobić te 240KM i ponad 300Nm. W takie wartości właśnie celuje. Wszystko jest opisane w temacie dokładnie a więc nic tylko składać, ale...

1. Chcę zainstalować LPG, będę to robił na początku lipca (przed wakacyjnymi wojażami) a uturbianie dopiero w październiku/listopadzie. Pytanie, czy można założyć instalacje LPG na wyrost? Tak aby po uturbieniu nie wymieniać podzespołów?

2. Mam skrzynie automatyczną (oryginalną przebieg 168 tys). Na forach US doczytałem że powinna bezpiecznie ogarnąć te 240KM, macie jakieś doświadczenia z automatami w tej kwestii? Skrzynia pracuje bardzo dobrze także wolałbym nie zmieniać na manuala jeśli nie ma takiej potrzeby (po za tym "leniwiec" jest zajebiście wygodny). Jeżeli ewentualnie skrzynia ogarnie to jak ją eksploatować aby posłużyła jak najdłużej? Może można lub powinno się ją jakoś wzmocnić?

Auto służy do codziennej normalnej jazdy, nie jest "katowane" ale czasami przydałoby się trochę więcej mocy. Za wszelkie sugestie i porady będę wdzięczny.

Pozdro





Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Wed, 21 Jun 2017 - 11:47
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Hoondaa1
post Wed, 21 Jun 2017 - 11:59
Post #2


Rookie
Dołączył: Wed, 21 June 2017





Na pierwsze pytanie już znam odpowiedź wink.gif Pozostaje kwestia automatu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaj1990
post Wed, 21 Jun 2017 - 15:21
Post #3


User
Dołączył: Wed, 25 May 2016





skrzynia zapewne wytrzyma:p znajdz użytkownika hawo na accordklubie lub na Prelude Team Poland... ma sporą wiedzę w tym temacie...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ptq
post Wed, 05 Jul 2017 - 12:36
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 24 July 2003
Skąd: Szczecin/Koszalin





Ostatnio było turbo w F20. Automat przeżył kilkanaście km upalania smile.gif i umarł.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:39