Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Prosiłbym o podpowiedzi w doborze silnika, Budowa Volvo 740 do driftu
redblock
post Mon, 07 Jan 2013 - 21:10
Post #21


Rookie
Dołączył: Tue, 27 September 2011
Skąd: Piaski/Lublin





O proszę... projekt. Jeśli szukasz gratów do takiego projektu napisz czego potrzebujesz, mam chyba wszystko po swoim 945, silnik, wałek performance,skrzynię, deta, chłodnice oleju, IC, głowicę 16v i inne...

Na seryjnym dole można smiało wydmuchać 350KM, potem pasuje wymienic korby jak napisał kolega wyżej, oczywiście wszystko zależy od strojenia i tutaj bez porzaądnego SA nie ma o czym gadać....

Przypadkiem nie ma kutych korb i tłoków:D


--------------------
Volvo 744/B234??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 07 Jan 2013 - 21:10
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Flathead
post Mon, 07 Jan 2013 - 22:27
Post #22


Super User
Dołączył: Tue, 10 April 2007
Skąd: Kraków





A IPD US?


--------------------
On the edge.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 08 Jan 2013 - 10:31
Post #23


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Tak, bo jeśli jest sprawna to czemu by jej nie użyć? ;p Chodziło mi czy taka nie będzie za duża

Redblock, wyślij mi na priv konkretnie co masz i jakie ceny wink.gif ic, chłodnice oleju, podstawe filtra mam. Szukam słupka z głowica 531 i wałkiem A bądz podobnym z regulowanym kółkiem z instalacja elektryczna od modelu turbo a nie soft turbo. Tylko nie wiem co to jest det
Go to the top of the page
 
+Quote Post
skrzatbz
post Tue, 08 Jan 2013 - 12:28
Post #24


Frequent User
Dołączył: Sun, 08 August 2010
Skąd: Busko Zdrój





Koledze chyba chodziło o Ecumaster DET smile.gif piggyback smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Tue, 08 Jan 2013 - 14:14
Post #25


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Piacho jeśli chcesz amatorsko ganiać bokiem, to pozostań przy RedBlock'u z 8 zaworową głowicą. Najłatwiej dostępne rzeczy do tuningu. Jeśli planujesz coś więcej, to tylko silnik z głowicą na dwóch wałkach, to może być zarówno B204 RedBlock, jak i WhiteBlock. Oba będą wymagały dużych nakładów finansowych, aby mogły bezpiecznie znieść obciążenie jakie oddziaływuje na silnik podczas latania bokiem. RedBlock 8V nie nadaje się do jazdy na odcince, szybko zamęczysz silnik w ten sposób.
Gorzej wygląda sprawa z budą, bo o ile do zawieszenia ze sztywnym mostem jest dostępnych wiele rzeczy w kraju, to modyfikacje będą wychodziły poza standardowe zabiegi jak lepsze amory, sprężyny i poli. Sztywny most trzeba trochę przebudować, żeby chciał się słuchać kierowcy. Niestety kombi ze sztywnym mostem, to najgorsza baza na driftowóz. Najlepszą byłby sedan 760 z multilinkiem. Minusem multilinku jest brak części performance, i większość trzeba robić na zamówienie.
Drugi problem, to skrzynia biegów. Jedynie M90 zniesie moc 300+ KM, a i tak nie jest ona pancerną skrzynią. Na szczęście tunel pomieści skrzynię z Supry czy z BMW, które pozwalają na więcej, ale ich montaż nie jest p&p, trzeba się trochę pomęczyć. W ogóle Volvo, to samochód do modów wdzięczny, bo wiele znosi i wiele wybacza, ale trzeba dysponować odpowiednim zapleczem, bo na półkach do tego samochodu jest mało rzeczy. Natomiast w sieci można znaleźć dużo indywidualnych rozwiązań, które pomagają z Volvo zrobić bardzo przyjazny w użytkowaniu samochód, idealny do zabawy.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Tue, 08 Jan 2013 - 21:33
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





Jako posiadacz 960 napiszę jedno: jadąc tym autem czuję się jak w W 124- jest miło, ale w żaden sposób nie sportowo. To NIE JEST DOBRA BAZA do driftu i nie będzie. Tutaj trzeba wydać kasę, żeby dostosować elementy, które np. BMW ma gotowe do latanie bokiem. OFC zrobisz jak zechcesz, ale po co wyważać otwarte drzwi?...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 08 Jan 2013 - 23:39
Post #27


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Dr Red Devil, co do budy to narazie zostane przy tej, lubie coś przerabiać dorabiać itd i tego sie nie boje a za razem to lubie. Czyli co mi radzisz? bo w sumie w temacie jestem zielony tyle co poczytalem gdzies na necie b204 nie za maly? czemu nie np b234? Myślałem żeby narazie zaopatrzyc sie w 2,3 volvo i ogarnąć na 8v i później ewentualnie 16v zarzucic, czy to nie jest dobry pomysl? Co do tego że do skrzyni trzeba dorobić kołnierz to wiem, nie jest sprawa prosta ale mam magika który wszystko zrobi ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redblock
post Wed, 09 Jan 2013 - 08:49
Post #28


Rookie
Dołączył: Tue, 27 September 2011
Skąd: Piaski/Lublin





Widzę głosy za B204FT/GT ale niech mi ktoś znajdzie taki silnik gdzieś do sprzedania.... pojawia się raz na rok i to niekoniecznie kompletny.B234 w naturze nie występuje trzeba go stworzyćsmile.gif Dostępność 8v jest o wiele lepsza a silnik bezkolizyjny i prosty, zniesie wiele, wybacza błedy i można z niego zrobić 16V.

CYTAT
Co do tego że do skrzyni trzeba dorobić kołnierz to wiem, nie jest sprawa prosta ale mam magika który wszystko zrobi ;]
jaki kołnierz?? do jakiej skrzyni? Chcesz Getraga 265?? czy co?


--------------------
Volvo 744/B234??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Wed, 09 Jan 2013 - 09:26
Post #29


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Dokładnie, tak jak RedBlock napisał, silnik B204 jest rzadkością jakich mało, na rynku wtórnym w kraju praktycznie nie występuje. Silnik B234, to tylko baza, bo jest to silnik N/A, który pod turbo się nie nadaje w fabrycznym wydaniu. Ale głowica do przełożenia jak najbardziej. Dla oszczędzenia kosztów na starcie, i lepszego poznania możliwości zawieszenia w budzie kombi, pozostałbym przy RedBlock'u 8 zaworowym, i dłubał go tak długo aż padnie. A później zdecydował, czy jest sens iść dalej w to auto, czy lepsza i bardziej rozwojowa będzie inna buda. A wtedy dla lepszych efektów, albo można wrzucić jakieś dobre aluminiowe V8, albo coś, co jest już przetestowane i działa, czyli 1/2JZ-GTE ewentualnie SR/RB z Nissana.
Gdybym dzisiaj miał raz jeszcze dłubać w Volvo, to poszedłbym w serię 200 i wsadził do niej silnik z V40 T4.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Thu, 10 Jan 2013 - 19:25
Post #30


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Na silniku ojca nie mogę znaleźć nigdzie oznaczeń co i jak, jedynie na głowicy numer kończy się na 405. Może ktoś się orientuje czy wał + korby i tłoki z tego silnika z 84 roku da rade przełożyć do wersji z natryskiem na denka tłoków? Narazie nie mogę pozwolić sobie na silnik inny niż redblock, teraz szukam tylko najtrwardszej kombinacji

B23 Turbo
The B23ET and B23FT motors were offered for two years only in the 1983 and 1984 Volvo 700 and 200 series. Both the B23ET and B23FT are somewhat unique in the 700 series as they are were only turbo motor offered in the 700 series with a block mounted distributor, forged pistons and a forged crankshaft. The B23ET was the only redblock known to be equipped with a small coolant passage version of the higher flowing 405 cylinder head, the FT had to make do with normal 398 head. As these motors predate the low-friction B200 and B230 turbos and are equipped with forged pistons and crank, they are often considered one of the most robust Volvo turbo motors.

Wszystko sie zgadza xD Macie jakieś informacje na temat wytrzymałości tych b23et? Od jutra zaczynam przekabacać ojca i może mi się uda go namówić ;p opłaca sie? wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mirage
post Thu, 10 Jan 2013 - 20:24
Post #31


Forum Killer
Dołączył: Wed, 31 December 2008
Skąd: MIRAGE





CYTAT(GIB @ Sun, 06 Jan 2013 - 22:36) *
Miło poczytać o silniku który przyjmuje 300ps/400 Nm na seryjnym dole i nic się z nim nie dzieje, bo z tego co wiem to w Saabach profilaktycznie trzeba wymienić panewki wału żeby się niemiło nie zaskoczyć. Tak było z dwoma saabami które znam a i czytając o swapach na tym forum to zdaje się właściciele opli niezbyt mieli szczęście do silników saaba.


Mój silnik przyjmuje 400/565 na seryjnym dole bez żadnych profilaktycznych wymian. Musisz więcej czytać, nie tylko to forum.

Co do Volvo - wszystko zależy co tak naprawdę chce właściciel. Ja bym wsadził jakieś V8


--------------------
Mirage Saab 900NG GT400 - Wolnossąca to może być kobieta - NO TURBO = NO FUN
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Fri, 11 Jan 2013 - 09:17
Post #32


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





CYTAT(Piacho @ Thu, 10 Jan 2013 - 19:25) *
Na silniku ojca nie mogę znaleźć nigdzie oznaczeń co i jak, jedynie na głowicy numer kończy się na 405. Może ktoś się orientuje czy wał + korby i tłoki z tego silnika z 84 roku da rade przełożyć do wersji z natryskiem na denka tłoków? Narazie nie mogę pozwolić sobie na silnik inny niż redblock, teraz szukam tylko najtrwardszej kombinacji

B23 Turbo
The B23ET and B23FT motors were offered for two years only in the 1983 and 1984 Volvo 700 and 200 series. Both the B23ET and B23FT are somewhat unique in the 700 series as they are were only turbo motor offered in the 700 series with a block mounted distributor, forged pistons and a forged crankshaft. The B23ET was the only redblock known to be equipped with a small coolant passage version of the higher flowing 405 cylinder head, the FT had to make do with normal 398 head. As these motors predate the low-friction B200 and B230 turbos and are equipped with forged pistons and crank, they are often considered one of the most robust Volvo turbo motors.

Wszystko sie zgadza xD Macie jakieś informacje na temat wytrzymałości tych b23et? Od jutra zaczynam przekabacać ojca i może mi się uda go namówić ;p opłaca sie? wink.gif


Głowica 405 do Twojego projektu byłaby najlepsza, lepsza niż 531. Do silnika FT/FK, możesz jeszcze przełożyć korbowody z silnika ojca, reszta jest bezużyteczna. Jeśli chcesz tym latać bokiem, to postaraj się o stabilne 300KM, które będzie w miarę bezawaryjne. Jeśli będziesz chciał uzyskać pełną moc jaką zniesie silnik, to szybko zaczną się nieustanne kłopoty z jego użytkowaniem. Jeszcze co do korbowodów, to pamiętaj o dobrym wyrównaniu ich wag i wyważeniu całości na koniec z wałem. Te korbowody są mocniejsze od nowszych, ale są też cięższe.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
redblock
post Fri, 11 Jan 2013 - 10:51
Post #33


Rookie
Dołączył: Tue, 27 September 2011
Skąd: Piaski/Lublin





Ja bym na Twoim miejscu nie psuł kolejnego auta i złożył na początek B230FT i zobaczył jak sie tym jeździ. Weź pod uwagę jeszcze jeden ważny element tego projektu, kasa! Nie zrobisz auta do latania bokiem za 5tys zł ... Wydasz 10 i dopiero zacznie jeździć więc trzeba to wszystko dobrze przemyśleć a auto do boków to przede wszystkim zawieszenie i silnik. Bawiłem się w projekt takiego silnika i wiem co ile kosztuje...niestety...


--------------------
Volvo 744/B234??
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Sat, 12 Jan 2013 - 10:18
Post #34


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Nie zepsuje kolejnego auta ;p po prostu włoże do budy ojca silnik ze swojej budy bo i tak jeździ z wysypana turbina tylka staram się dowiedzieć czy warto, zbieram narazie tylko informacje. A kute tłoki mi się nie przydadzą? Dr Red Devil możesz mi wyjaśnić czemu głowica 405 jest tak dobra? i czemu nie warto jest przełożyć wału? I czy natrysk oleju to element który można sobie dorobić? czy niezbędne są kanały w bloku? O tym że potrzebna wydajniejsza pompa zdaje sobie sprawe.

Redblock, ja chce najpierw się wszystkiego dowiedzieć i zrobić jak najlepszą kombinacje redblocka wink.gif jak nie w tej budzie może sprawdzi się kiedyś w innej ale będę wiedział że jest dobrze zrobiony ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Sun, 13 Jan 2013 - 13:10
Post #35


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Głowica 405 ma najlepsze kanały chłodzenia, a komory spalania ma takie same jak w 531 dla której była pierwowzorem. Dlatego do katowania jest najlepsza. Do tego dobry wałek, regulowane kółko i już góra pod 300KM jest gotowa. Wał jest gorszy niż w nowszych konstrukcjach, dlatego niema sensu go rusza. W ogóle najlepiej jako baza sprawdza się FK, bo to ostatnia ewolucja, w której usunięto problemy występujące w starszych ewolucjach, jak np. zacierająca się panewka oporowa. Tłoki kute jest sens montować, jak będziesz montował kute korby, i jak planujesz przekroczy 350KM.
Natrysk na denka tłoków lepiej mieć w fabrycznym wydaniu. Niektóre bloki mają na niego niewykorzystane miejsce. Ale różnie bywa, lepiej mieć już blok, który posiada natrysk.
W planach uwzględnij też osprzęt silnika, bo sam silnik, to dopiero połowa drogi.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 15 Jan 2013 - 14:44
Post #36


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Właśnie dostałem telefon że jest kompletna buda w nawet nie najgorszym stanie od volvo 940 sedan gl, jak myślicie bardziej rozwojowa buda? Zamienić się za 740 kombi? Pozdrawiam ;]
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Tue, 15 Jan 2013 - 16:45
Post #37


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





To samo co Twoje 745 tylko w sedanie i tyle.Ciut mniejsza masa,to wszystko.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Piacho
post Tue, 15 Jan 2013 - 19:41
Post #38


User
Dołączył: Wed, 19 September 2012





Spora różnica mas po wybebeszeniu środka? Wiek ktoś coś? Chyba się wymienie bo w mojej nawet abs nie ma ;D nic zero ;p
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kogutos
post Tue, 15 Jan 2013 - 20:58
Post #39


Super User
Dołączył: Sun, 13 November 2011
Skąd: lbn





Niech Dr Red Devil mnie poprawi ale on chyba zszedł z masą w 940 sedanie na 1200kg z klatką.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Dr Red Devil
post Wed, 16 Jan 2013 - 08:55
Post #40


ProRacingTechnology
Dołączył: Tue, 15 October 2002
Skąd: Marki k/Warszawy





Sedan, przede wszystkim jest sztywniejszy. Budę jest z czego odciążać, ale cięcie blachy jest bezpowrotne. Trzeba się liczyć z tym, że później z pociętej budy nie da się zrobić cywilnego auta.


--------------------
UNIT Racing
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Wednesday, 24 April 2024 - 18:27