Shoutbox 0 nowych PW 


2 Stron V  < 1 2  
Reply to this topicStart new topic
> Pasy szelkowe / szelki, Pomoc w wyborze
wielki
post Sun, 15 Jan 2012 - 16:41
Post #21


Super User
Dołączył: Tue, 16 November 2004
Skąd: W-wa





Moim zdaniem warto rozważyć zakup od komancza http://www.evo.org.pl/viewtopic.php?t=6649&start=0
Te Sandlery stylistycznie kompletnie mi nie pasują , tu macie zdjęcie schroth z ECE
http://www.schrothshop.de/popup_image.php?...106&imgID=0
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 Jan 2012 - 16:41
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
markko_m
post Sun, 22 Jan 2012 - 12:50
Post #22


User
Dołączył: Mon, 20 December 2010





Generalnie najlepszą opcją, którą możesz wybrać są Profi III-FE asm i dokupienie do tego odcinka kroczowego - 3 cale, centralna klamra, homologacja drogowa. To droga opcja, ale inne pasy już tak pewne nie są. Pamiętaj jeszcze, że zakładając szelki powinieneś mieć rollbar lub pełną klatkę i zamontować je według wytycznych. Wszystko masz w tym temacie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pro rider
post Sat, 24 Mar 2012 - 17:34
Post #23


User
Dołączył: Wed, 02 July 2008
Skąd: Poznań





Odkopie troszkę temat wink.gif czy ktoś może polecić pasy szelkowe wpinane w seryjną klamrę? Zależy mi aby tylna kanapa pozostała w aucie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Jedenasty
post Sat, 24 Mar 2012 - 23:57
Post #24


Forum Clubber
Dołączył: Mon, 28 April 2008
Skąd: Drag Racing Strip





Shrot z autonapinaczem

pzdr


--------------------
American Muscle.

Pontiac Firebird Esprit '77 z LS1
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arni WS
post Sat, 22 Apr 2017 - 12:07
Post #25


Rookie
Dołączył: Fri, 03 April 2015
Skąd: Siedlce





Odkopuję, bo nie widzę innego wątku.
Szukam pasów do mojej Megane R26 z fotelami Recaro (ten model jak z Evo VI i młodszych, z przelotkami i zezwoleniem producenta na szelki). Początkowo miałem zamysł na 4 punktowe FIA bez homo drogowej i używać tylko na zawodach typu super sprint, a na ulicy wcale...albo na przypale wink.gif. Jednak pasy z homo drogową mnie zaciekawiły, mimo słabszego wyglądu.

Pytanie moje: jaka jest praktyczna, fizyczna różnica w użytkowaniu pasów ECE 3cale góra 2 cale dół, a takie 4 ptk FIA? Chodzi mi o odczucia z jazdy, ew. montaż. Czy legalność pasów ECE to tylko kwestia klamry z guzikiem, czy też pasy te w jakiś sposób umożliwiają wyjrzenie do przodu? Czy są gorsze w sportowych warunkach? Nie wiem na co się zdecydować, niby zawody najważniejsze, ale może jazda w szelkach na ulicy mi się spodoba (auto weekendowe). Jeśli takie ECE 3/2cala nie tracą nic w sportowych warunkach, to warto chyba przy nich zostać i mieć możliwośc polatania po ulicy wink.gif Jak to jest?

Go to the top of the page
 
+Quote Post
WojtekMR
post Sat, 22 Apr 2017 - 14:16
Post #26


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2003





schroth ma z homologacja 3calowe wink.gif


--------------------
_http://forum.mr2cp.pl/index.php
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sat, 22 Apr 2017 - 16:41
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





Te z ece mają zazwyczaj połączony pas biodrowy z ramieniowym z każdej strony na stałe - trudno się z tego wyplątać. Jazda w szelkach na ulicy jest irytująca ogólnie - szelki muszą być naciągnięte i trzymać Cię mocno w fotelu. Co utrudnia np wychylenie się by rozejrzeć się przy wyjeżdżaniu z parkingu. Albo sięgnięcie po coś w aucie. No chyba, że kupisz szelki z napinaczami. Ogólnie na ulicy zdecydowanie wygodniejsze są zwykłe pasy.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Sat, 22 Apr 2017 - 17:04
Post #28


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





Schroth ma w ofercie szelki z klamra centralna (czyli masz 4 pasy) i homo fia i ece jednoczesnie.
A jak chcesz tunningowe to maja tez ece z elektronapinaczami - tzn dopoki sobie nie zablokujesz, to mozesz normalnie sie wychylac na skrzyzowaniach wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arni WS
post Sat, 22 Apr 2017 - 17:27
Post #29


Rookie
Dołączył: Fri, 03 April 2015
Skąd: Siedlce





Hmm chyba jednak zostanę przy szelkach FIA... Szroty fajne ale drogie, dochodzę do wniosku że autop będzie jeżdzić w 2 setupach: upalanie: szelki, wywalona kanapa i pusto w bagażniku, zapas odłożony na parkingu, oraz drogowa, gdzie mam wnętrze i ciągle coś wożę w bagażniku: najprawdopodobniej szelki z ECE i tak zlikwidują mi tylną kanapę, oraz ograniczą bagażnik, trudno, zostaje przy prawdziwych sportowych pasach. Nie pogodzę szelek i użytkowości auta w tym samym momencie, a w sumie po ulicy jeżdżę spokojniej ostatnio i seryjne pasy stykną.

Czyli zostaję przy szeflkach FIA:
jaka różnica między tanimi a droższymi, jest jakaś odczuwalna?

Mam dobrą propozycję zniżkową na to, może do okazjonalnej jazdy, oraz lansu na zlocie stykną:
https://motorsport.2brally.pl/pl/p/pasy-bez...st-FIA/23035132

mogę ok 600 zł wydać na jakieś
http://www.autoracing.pl/p/43/55641/pasy-b...-fia-pasy-.html

http://www.rallyshop.pl/index.php?p155065,...4-punktowe-2017

maximum:
http://www.rallyshop.pl/index.php?p149782,...4-punktowe-4491

Pasy będą montowane do mocowań pasów tylnej wymontowanej kanapy (dość daleko, kąt nienajgorszy tak jak w R26R lub lepiej), dolne wewnętrzne dziura w podłodze, płytka itp ( :'-( ) dolne zewnętrzne do ori mocowań (podjadę dla pewności do jakiegoś tunera). Koniecznie karabińczyki by można było w miarę sprawnie je zdemontować.
Czy muszę pilnować np jakichś wymiarów itp np pasów biodrowych?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
[Yossarian]
post Sat, 22 Apr 2017 - 17:40
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Wed, 19 August 2009
Skąd: Białystok





W załączniku J masz opisane jakie kąty mają być itd. Tym się kieruj i będzie dobrze smile.gif.

Co do pasów - ja mam QSP FIA Budget 4 punktowe. Już w drugiej rajdówce ich używam i wszystko jest ok, zero problemów smile.gif Jak kupiłem Opla to były jakieś Jacky w nim zamontowane, też z FIA. Sprzedałem je kumplowi i też nie narzeka, więc chyba nie ma co przepłacać.


--------------------
_http://autobezsens.blogspot.com/ <- nudne gadanie o niczym
Drive like lightning, crash like thunder
Civic fk2 R18A2 + Civic EG B16
było: E36 4d M44B19 - "(b)awaria", Astra F GSi 16v - "Disastra"
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Sat, 22 Apr 2017 - 20:25
Post #31


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





RRS chlopaki chwalą, aczkolwiek jest róznica - bo tanie pasy potrafia sie luzować wink.gif Ale długich odcinków ani endurance jeździć nie bedziesz ?

Odnośnie mocowania pasów - poczytaj materiały schrotha i poogladaj ich filmy - jest fajnie pokazane jak montować pasy smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arni WS
post Sun, 23 Apr 2017 - 09:45
Post #32


Rookie
Dołączył: Fri, 03 April 2015
Skąd: Siedlce





To chyba poprzestanę przy Turn one, RRS itp, wolę taniej a parę groszy dać komuś by pierwszy raz to zamontował zgodnie ze sztuką smile.gif

Odcinki krótkie, bo to amatorki, może się zdarzyć z raz jakiś time attack.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arni WS
post Sun, 23 Apr 2017 - 14:33
Post #33


Rookie
Dołączył: Fri, 03 April 2015
Skąd: Siedlce





CYTAT(Shymek @ Sun, 23 Apr 2017 - 12:52) *
Poszukaj używanych z wygasłą homo. Na KJS wygasła homo bez problemu przejdzie. Ja będę miał czerwone LICO 3" na sprzedaż za "chwilę" bo kupiłem sobie inne tongue.gif

Opcja do rozważenia, możesz napisać konkrety na PW (cena, jakieś foto i jaki stan optyczny (ciężko jest bezpiecznie uprać pasy)), bo mało fot w internecie, chyba już ich nie robią.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Buli Golf
post Sun, 30 Apr 2017 - 12:10
Post #34


User
Dołączył: Tue, 22 July 2014





Proszę, czy ktoś może w końcu prawidłowo opisać prawidłowy opis montażu pasów 5 lup 4 punktowych i które są najlepsze do amatorskiego sportu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arni WS
post Sun, 30 Apr 2017 - 12:52
Post #35


Rookie
Dołączył: Fri, 03 April 2015
Skąd: Siedlce





Załącznik J, tam najwięcej jest o tym. Wiele pomysłów które ludzie stosują sa z nim niezgodne a nawet niebezpieczne.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
karolluczak
post Sun, 30 Apr 2017 - 17:37
Post #36


User
Dołączył: Sun, 17 April 2011





+dodatkowo sa materialy schrotha ktore pokazuja jak zaplatac itd.
(załacznik j w jezyku polskim dostepny na stronie pzm smile.gif )
Milion razy wygodniejsze sa 4/5 pkt pasy. Napewno nie chinczyki - bo strach na tym jezdzic (unikac fake sabeltow i takat! ) ale juz do amatorskiego sportu rrs spokojnie daje rade.

https://www.youtube.com/watch?v=zGcN-JAMw3c
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Arni WS
post Wed, 03 May 2017 - 08:31
Post #37


Rookie
Dołączył: Fri, 03 April 2015
Skąd: Siedlce





RRS czy Turn One First? Mam dobrą ofertę na nowki od znajomego, różnią się czy to jeden wuj ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Sun, 07 May 2017 - 23:16
Post #38


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





To jeszcze ja podpytam.Auto na pojeździawki ale też ulice (zostawię w razie "W" seryjny pas i klamrę)
Celuje w Schroth'a (powiedzmy że moje widzimisie tongue.gif) tylko który model:

Do wyboru:
Clubman II-6 (aktualnie w niezłej cenie) albo dorzucić odrobinę do PROFI II (jest też opcja FLEXI BELT-czym to się różni generalnie?)
PROFI III idzie dorwać w podobnej cenie ale biodro 3" ,a widze sporo osób odradza (ww. mają 3" góra + 2" dół)
Jeździć będę raczej amatorsko.


Go to the top of the page
 
+Quote Post
v72
post Mon, 08 May 2017 - 21:44
Post #39


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Pyrlandia





Hej.

Ja miałem na tor / ulice (obecnie dla pilota) - Profi III-FE asm . B. dobre pasy , chyba też w wersji 2" dla dołu - aczkolwiek
nie przejmowałbym się tym , miałem całość w 3" ..

Go to the top of the page
 
+Quote Post

2 Stron V  < 1 2
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 14:52