Shoutbox 0 nowych PW 


24 Stron V  « < 17 18 19 20 21 > »   
Reply to this topicStart new topic
> S8 D2 Turbo totalnie amatorski projekt
dany_47
post Sun, 15 May 2022 - 22:44
Post #361


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(nomaster @ Sun, 15 May 2022 - 15:06) *
Tak to najmocniejsza odmiana 8hp dokładnie 8hp95A kod RZD z Audi SQ7 4.0tdi na 2 mam około 105kmh przy 7500rpm przy spiętym lockupie na 1 nie sprawdzałem ale okolice 70km/h 100-200 robię na 3 biegach 3,4,5 na 4 nie dobijam do 200 na 7 mam 2krpm przy 110kmh na 8 około 135kmh/2krpm tak naprawdę lepsze byłoby przełożenie 4.11 teraz jest 3,2xx chyba ale to by się wiązało z wymianą dyfra w skrzyni. 8 biegu w sumie nie używam praktycznie w ogóle jedynie na autostradach powyżej 140km/h ale równie dobrze 7 mógłby być ostatnim biegiem.


zastanawia mnie parę kwestii co do modelu skrzyni... Może znasz odpowiedź... (?)
1. Jaka będzie różnica między skrzynią z diesla a z benzyniaka.
2. Czy skrzynie między sobą czyli np 55, 55A, 65, 95 różnią się fizycznie wymiarami?

Chce zapakować do swojego kaszalota tego ZF'a, mam już sterownik od Lamika ale nadal nie znalazłem jasnej odpowiedzi co na te 850KM / 900NM wybrać. Czy 55 ogarnie czy szukać większej. No i pochodzenie diesel benzyna nie wiem jaki będzie miało wpływ na auto. A chce od czasu do czasu na 1/4 mili wyskoczyć bez stresu specjalnego, że rozerwie skrzynie.

Na YT pojawił się niedawno materiał o 8HP do A6 C5 przygotowywanej do motorsportu. Brzmieli sensownie to wydzowniłem chłopaków.
Trochę mi kolana zmiękły bo przy cenie zakupu 8HP55 w okolicy 4k to za odbudowę skrzyni ze wzmocnieniem sprzęgła (+1 tarczka) podali szerokie widełki 10-15k PLN z informacją, że i tak nie będzie nieśmiertelna.


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 15 May 2022 - 22:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
nomaster
post Mon, 16 May 2022 - 07:17
Post #362


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Różnica między 95 a 55 jest mniejwiecej taka jak między 70 a 90. 8hp55 zniesie trochę więcej niż 70 bo pracuje na wyższym ciśnieniu ale mechanicznie to praktycznie to samo. Lockupy z 2 tarczami trzymają 1200nm a jedyny fabryczny który ma 3 tarcze to ten z 4.0tdi który ja zmieniłem na 3.0tdi/3.0tfsi bo był tak sztywny że nie dało się silnika wkręcić powyżej 2.5krpm. teraz bym brał jeszcze słabszy konwerter pewnie z 3.0fsi bo lockupy są takie same. Myślę że 8hp55 wystarczy w zupełności bo ta skrzynia siedzi w fabrycznych 600+ wozach. Też bym teraz wsadzał 55 że względu że Lamik taka będzie niedługo katował/już katuje a nie ma w tej chwili nikt inny 95 niż ja więc w tym przypadku strojenie samemu.
Co do diesel/benzyna to zazwyczaj przełożenie główne jest inne.
Odnośnie htg to na pewno to z 8hp.nje działa prawidłowo a z dct nawet jeśli będzie działało dobrze to nie jest to w pełni sterowane tak jak powinno bo ster ma za.malo.wejsc żeby obsłużyć wszystkie czujniki więc może zabić skrzynie. Może coś tam poprawili ale jednak więcej jest tych samochodów co nie działają niż działają.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kontrolm
post Mon, 16 May 2022 - 09:20
Post #363


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 09 March 2007
Skąd: Błonie

Ikona grupy



CYTAT(nomaster @ Mon, 16 May 2022 - 07:17) *
Różnica między 95 a 55 jest mniejwiecej taka jak między 70 a 90. 8hp55 zniesie trochę więcej niż 70 bo pracuje na wyższym ciśnieniu ale mechanicznie to praktycznie to samo. Lockupy z 2 tarczami trzymają 1200nm a jedyny fabryczny który ma 3 tarcze to ten z 4.0tdi który ja zmieniłem na 3.0tdi/3.0tfsi bo był tak sztywny że nie dało się silnika wkręcić powyżej 2.5krpm. teraz bym brał jeszcze słabszy konwerter pewnie z 3.0fsi bo lockupy są takie same. Myślę że 8hp55 wystarczy w zupełności bo ta skrzynia siedzi w fabrycznych 600+ wozach. Też bym teraz wsadzał 55 że względu że Lamik taka będzie niedługo katował/już katuje a nie ma w tej chwili nikt inny 95 niż ja więc w tym przypadku strojenie samemu

co to oznacza że "tak sztywny że nie dało się silnika wkręcić powyżej 2.5krpm" ?


--------------------
VEMS rozkminiłem do ostatniego rezystorka - chętnie pomogę
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 16 May 2022 - 12:58
Post #364


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Parametr "stall" ma tak dobrany, że słabo się sprawdzał w benzyniaku. Przykłąd: stoję na skrzyżowaniu mam wbity 1 bieg wciskam od razu gaz do dechy i silnik maksymalne obroty jakie osiąga to około 1800-2000rpm do momentu zrównania się prędkości silnika i skrzyni biegów co daje bardzo mułowate ruszanie z miejsca. Nawet na transbrake nie byłem w stanie go wkręcić wyżej niż 3krpm a po ruszeniu zbijał te obroty do 2,5k (im szybciej się kręci wałek w skrzyni tym konwerter bardziej "spina" napęd) teraz mam konwerter z 3.0tdi i jest znacznie lepiej, normalne ruszanie z gazem w podłodze to około 2,5k (co i tak jest trochę za nisko jak na mój silnik) za to na transbrake mogę go kręcić aż rozerwie konweter smile.gif bez problemu dobijam do 4,7k (limiter transbrake) a teraz ograniczyłem go w ogóle do 3700 (co i tak jest za wysoko przy starcie z 1 biegu bo zostawiam chmurę dymu z opon) podejrzewam, że konwerter z 3.0tfsi byłby idealny tak aby przy ruszaniu mieć około 3-3,5k to byłaby bajka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m119
post Mon, 16 May 2022 - 17:13
Post #365


User
Dołączył: Sun, 11 October 2020





Lamerskie pytanie - czym różni się tranbrake od gazu w podłodze z przytrzymanym hamulcem (stall)? Bo na moją logikę, oba rozwiązania polegają na tym, że moc nie jest przekazywana na koła, tylko w pełni tracona w konwerterze. Tylko na dwa różne sposoby - przy stall input shaft skrzyni nie pracuje, bo "blokują" ją hamulce i przyczepność tylnych kół, przy trans blokuje go jeden z pakietów sprzęgłowych biegu wstecznego, czyli mamy wrzucone dwa przeciwne biegi. Dlaczego zatem przy transbrake uzyskujesz wyższe obroty? Czyżby załączony do tego pakiet sprzęgłowy biegu wstecznego był za słaby i uślizgiwał się? Ma to logiczny sens - po co pchać mocny pakiet sprzęgłowy do wstecznego, na którym zwykle nie przenosi się gigantycznych momentów obrotowych...

Gdzie się mylę w swoim myśleniu?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Mon, 16 May 2022 - 17:59
Post #366


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Przy t-brake wykorzystuje się różne sprzęgła nie wiem czy zwyczajnie nie spina się wszystkich. Przy t-brake nie spalisz żadnego sprzęgła bo nie trzymasz hamulca w razie gdy któreś puści samochód będzie się toczył a przy trzymaniu hamulca nie wiesz co puszcza co daje Ci możliwość obniżenia ciśnienia na skrzyni (przy t-brake)-mniejszy opór pompy i też mniejszy obieg oleju w konwerterze co przekłada się na możliwe większe do uzyskania obroty. Kolejna sprawa to to, że ja nie jestem w.stanue nawet na 2 biegu utrzymać samochodu powyżej 3.5k a jakbym na siłę próbował to pewnie ukrecilbym półośkę. Oczywiście ma to też swoje wady bo t-brake działa bardziej jak strzał że sprzęgła niż miękki start z konwertera z hamulca przez co łatwo zerwać przyczepność.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
soltyk
post Mon, 16 May 2022 - 19:17
Post #367


Super User
Dołączył: Mon, 10 February 2014





Trzymając hamulcem, maksymalnie obciążasz cały układ napędowy. W końcu strzeli dyfer albo coś innego. Chyba że naprawdę mocna fura, to hamulec może nie utrzymać. Trans-brake morduje tylko skrzynię i konwerter.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Mon, 16 May 2022 - 21:32
Post #368


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





CYTAT(matthew.m @ Sun, 15 May 2022 - 21:19) *
Witam.
Nowy na forum i jednocześnie bardzo zaniepokojony. Ten sterownik HTG który jest na OLX kupiłem w sobotę. Poniekąd nie chciałbym aby "oferta" zniknęła.
Sterownik kupiłem z 2 powodów miał być jako tako zabezpieczeniem w przypadku gdy mój właśnie naprawiany DQ250 będzie "nie do naprawy" a gdy będzie już nie potrzebny w seacie zamontuję pod JATCO 506e. Z tego co tu czytałem (co prawda nie wszystko) mam olbrzymie obawy w zamontowaniu tego gdziekolwiek. Dałem się omamić tymi wszystkimi pięknymi frazesami typu współpracuje z każdym automatem itp. itd. Mój przyjaciel który chce budować swojego patrola z bmw i 8hp też oglądał parę filmików jak to pięknie działa i i chciałby sobie taki sprawić. Z tego co tu widzę to najgorsza opcja jeśli chodzi o wszystkie sterowniki. Czy jest ktoś komu ten sterownik działa tak jak powinien ?? Dlaczego to ustrojstwo wrzuca wsteczny podczas jazdy/awarii ? Nie powinno być tak że mamy błąd pierwszym w kolejności jest neutral ? Rozumiem też że nie jest możliwym podpięcie tego sterownika pod KAŻDY automat ze względu na brak możliwości całkowitej konfiguracji we/wy. Absolutnie nie mam żalu do sprzedawcy, o wielu innych rozwalonych projektach dowiedziałem się !! PO !! kupnie a w momencie transakcji myślałem że to jednostkowy przypadek. Seatem ma jeździć moja małżonka w ciąży z dwójką dzieci więc ryzyko zablokowania kół albo wpięcia wstecznego jest dla mnie niedopuszczalna. Miało być fajnie a teraz poważnie zastanawiam się nad sprzedaniem tego ... no właśnie czego ??

Zostaw seryjny sterownik w tym dq250 i nie kombinuj, bo żalisz się, a z tych zdań pomysły widać są mało racjonalne.

CYTAT(dany_47 @ Sun, 15 May 2022 - 22:44) *
Chce zapakować do swojego kaszalota tego ZF'a, mam już sterownik od Lamika ale nadal nie znalazłem jasnej odpowiedzi co na te 850KM / 900NM wybrać.

Do poprzecznego R30t z podpisu?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 16 May 2022 - 21:50
Post #369


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(Mis @ Mon, 16 May 2022 - 21:32) *
Do poprzecznego R30t z podpisu?


A gdzie w podpisie jest, że u mnie poprzecznie jest zamontowany motor? smile.gif Nie rób ze mnie.....


Wracając do tematu:
Opierając się na opinii wyżej złotym środkiem wydaje się być 55 z 3.0 TFSI. To teraz kupić skrzynie i dyfer i działać. Dzięki!


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 16 May 2022 - 22:05
Post #370


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





W golfa 4 wsadziłeś wzdłużnie motor?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
dany_47
post Mon, 16 May 2022 - 22:22
Post #371


Forum Killer
Dołączył: Sat, 12 November 2016
Skąd: Stolica





CYTAT(siewcu @ Mon, 16 May 2022 - 22:05) *
W golfa 4 wsadziłeś wzdłużnie motor?


Nie mam już golfa Panowie. rolleyes.gif


--------------------
Sleeper R30T 744KM 789Nm
0-100 2.99 100-200 5.8
ET 10.539
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Wed, 22 Jun 2022 - 15:22
Post #372


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Zastanawiam się nad wymianą turbo na markowe tzn 1 sztuki (tej która jest otwarta na niskich obrotach) bo coś mi słabo to zaczęło działać... Nie zdejmowałem jej po przygodzie z HTG więc nie jestem pewien czy jest wszystko z nią ok. 1,5b backpressure przy 0,5b dołądowania to wydaje mi się raczej za dużo. Jak otworzy się druga stosunek 1:1 utrzymuje się do około 4krpm później znów leci mi na jakieś 2:1 Za to jak otworzę obie z dołu to mam doładowanie leniwie wstające od 4k 0,5b i w ogóle reakcja na gaz to 1s... coś mi się wydaje że te turbo umarło. Czy warto brać ori czy innego chinola? Dodam, ze nie mam tam miejsca w ogóle na coś większego bo zastanawiałem się nad GTX2976R ale musi być wbudowany WG i nie wiem czy się zmieści. Chyba, że coś innego o podobnych wymiarach? Te turbo może przepuszczać więcej spalin niż drugie ale w drugą stronę nie da rady czyli nie może być ciaśniejsze. Jakieś pomysły?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 23 Jun 2022 - 14:32
Post #373


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





https://allegro.pl/oferta/turbosprezarka-ga...yAaAqgTEALw_wcB
Coś takiego myślę wstawić, dupa ar 0.86. Dużo by dało markowe turbo jeśłi chodzi o reakcję na gaz? obecnie mam 2x chinola: https://www.redlinecenter.com/en/store/prod...l-bearing-turbo czyli w sumie kopię tej turbiny i wiem, że podeszła by pnp. Może nawet dupa by pasowała z chinola.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Mis
post Thu, 23 Jun 2022 - 14:50
Post #374


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 07 January 2009
Skąd: Rzeszów





Im mniej kombinacji tym lepiej, singla markowego za 10k nie chcesz wpakować?


--------------------
RS3 8V2 nardo limo pl 540HP 680NM
109-Performance
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Thu, 23 Jun 2022 - 15:26
Post #375


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Rozważałem już różne opcje ale wątpię, że coś nadmucha mi 0,5b przy 2krpm choćby nie wiem jak to było dobre turbo. Druga sprawa to teraz znów wszystko od nowa, kolektory, intercooler, dolot, wydech a niestety na wydech nie ma miejsca, teraz mam 2x2,75' i to jest max co wejdzie a i tak mam płaszczoną rurę 3' przy skrzyni. ten patent działa pięknie tylko turbo zdechło albo stały się jakieś czary bo nawet mimo doładowania z dołu nie chce to teraz jechać. Wcześniej na 8 biegu zapierdalał ten samochód niesamowicie od 2krpm aż bałem się o korby. Teraz w sumie ciągnie to jakby na jednej turbinie która górą się zapycha. 1,2b opadające na 1b (brak paliwa) ładuję ale wcale to jakoś nie chce jechać jak wcześniej chociaż są momenty że jakby się to odtyka i zaczyna znów działać ok. Może coś wpadło w te turbo w część wydechową i lata w muszli? W poniedziałek będę tam zaglądał endoskopem, może się czegoś dowiem. Wracając do tematu, warto te turbo wymienić na ori? Głównie chodzi mi o reakcję na gaz, szybkość wstawania turbo bo teraz jest słabo, po logach widać, że od wdepnięcia do pełnego boosta jest dokładnie całą sekunda niezależnie na jakich obrotach.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 23 Jun 2022 - 19:21
Post #376


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Plecionki na wydechu całe ? Żadna się nie zassała ? Wloty do spreżarek drożne ?
Koledze sprężąrka całą wiązke zaciągnęła tak że wlot zatkało i ukręciło wałek xD
Czasem trafi sie przepalony wężyk czy drobna nieszczelność i sa jaja które ciężko namierzyć.
Prosty przykład z brzegu moje auto dość późno wchodziło na boosta i było to na zasadzie nic nic nic JEB. Turbo sprawdzane macane wszystko dobrze, a jednak kolejna osoba pomacała poprawiła klapke WG i gruche i raptem turbo wstaje z dołu.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sat, 25 Jun 2022 - 00:20
Post #377


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





A nie myślałeś o singlu i dołożeniu kompresora z SQ7? Nie wiem czy to w ogóle zadziała, albo czy nie pognie korb, jakoś tak mnie naszło teraz...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 25 Jun 2022 - 12:12
Post #378


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Z początku po decyzji że ma być 8hp miał być duży chiński singiel na kulce na twin scrollu ale zwyczajnie okazało się że nie wejdzie więc padło na 2 turbo y, pomysł odpalenia tego sekwencyjnie narodził się w sumie na kiblu biggrin.gif. To nie jest samochód do wyścigów, nie jeżdżę nim na torze. Główne jest to coś w stylu: jadę po bułki i przy okazji robię niepotrzebnie 30km. Dlatego bardzo ważna jest dla mnie (szczególnie teraz przy automacie) reakcja na gaz z dołu bo przecież jak chce szybko ruszyć to nie będę stał i pompował turbo na transbrake jak idiota na miescie tylko mam depnac gaz i ma iść jak szatan. A że lubię eksperymentować i tworzyć coś niecodziennego to dlatego tak to wygląda. Jakbym budował komukolwiek samochód za pieniądze to w życiu bym tego tak nie zrobił. Ponawiam pytanie. Warto zamienić chińczyka na oryginał? A moE dać komuś te turbo żeby wsadził większe wirniki?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ROTOR
post Sat, 25 Jun 2022 - 12:49
Post #379


Forum Killer
Dołączył: Tue, 08 March 2005
Skąd: Lublin





CYTAT(nomaster @ Sat, 25 Jun 2022 - 12:12) *
Z początku po decyzji że ma być 8hp miał być duży chiński singiel na kulce na twin scrollu ale zwyczajnie okazało się że nie wejdzie więc padło na 2 turbo y, pomysł odpalenia tego sekwencyjnie narodził się w sumie na kiblu biggrin.gif. To nie jest samochód do wyścigów, nie jeżdżę nim na torze. Główne jest to coś w stylu: jadę po bułki i przy okazji robię niepotrzebnie 30km. Dlatego bardzo ważna jest dla mnie (szczególnie teraz przy automacie) reakcja na gaz z dołu bo przecież jak chce szybko ruszyć to nie będę stał i pompował turbo na transbrake jak idiota na miescie tylko mam depnac gaz i ma iść jak szatan. A że lubię eksperymentować i tworzyć coś niecodziennego to dlatego tak to wygląda. Jakbym budował komukolwiek samochód za pieniądze to w życiu bym tego tak nie zrobił. Ponawiam pytanie. Warto zamienić chińczyka na oryginał? A moE dać komuś te turbo żeby wsadził większe wirniki?


Warto, roznica jest bardzo duza. Teraz mam u siebie turbo z wydajnoscia na 900km (kilka projektow jest z taka moca potwierdzona) ktore robi mi w silniku 3,4 litra i 12 zaworach 500nm przy 3000 obr. i jest wtedy prawie 1 bar doladowania. U ciebie z racji mega wydajniejszych glowic i wiekszej pojemnosci przy 2,000 - 2,500 obr napewno mialbys te 0.5 bara jak nie wczesniej. Na chinczyku nie do osiagniecia. Turbo to pte6466.

Kup cos markowego i nowoczesnego. Chinczyk jest spoko - tez jezdzi i robi moc ale chujowo wstaje i puchnie gora. To ze ma w nazwie gtx to gowno znaczy. Najwieksze roznice sa jesli chodzi o reakcje na gaz - wykresy przy WOT od niskich obrotow nie wykazuja takich roznic jak przy jezdzie "normalnej".

Teraz na topie sa chinskie turbiny Pulsar, w necie same och i ach jaka to wierna kopia garretta, jednak u kolegi to "niby" identyczna gtx3584r w silniku rs3 2.5 wstaje 1000obr pozniej od oryginalu.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
nomaster
post Sat, 25 Jun 2022 - 13:21
Post #380


Forum Killer
Dołączył: Wed, 09 November 2016





Chyba się słuszne na oryginał gtx2871r gen2 niby da radę bez jej przeciążania zrobić 450+ to w zupełności by wystarczyło ale kusi mnie jednak coś pokroju gtx3071r, ma większe wirniki ale czy ktoś wie jak to rozmiarowo wygląda? Nie mam tam nawet centymetra luzu z żadnej strony dosłownie milimetry od wszystkiego. Albo cos innego pod flansze t25 z potencjałem 500+?
Go to the top of the page
 
+Quote Post

24 Stron V  « < 17 18 19 20 21 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 25 April 2024 - 07:15