Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lekkie sportowe RWD do upalania: E30 vs MX-5, budżet 17 tys
Don Pablo
post Sun, 18 Dec 2011 - 01:00
Post #41


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





Mi nawet nie chodzi o czas okrążenia. Subiektywne odczucia z jazdy MX-5: auto prowadzi się lekko, bardzo pewnie i stabilnie. Nie jest nerwowe, układ kierowniczy i zawieszenie pozwalają na bardzo łatwe wyczucie pojazdu. Nadwozie jest sztywne, nie skrzypi etc. Samochód sam prowokuje, by szybko wchodzić w zakręty. Tym autem na 100% nie jeździłbym na zachodzi po autostradach, tylko wybierałbym nacjonałki. Sama przyjemność. A muszę przyznać, że przed przejażdżką uważałem Miatę za kobiecy kabriolecik ohmy.gif Jako miłośnik E30 i posiadacz trzech egzemplarzy, z których każdy jest zupełnie inny ( wąska super eta 2d seria, cabrio 2.7 m20 na B8 z s3.64 i szerokie 2d z m52b28 2x vanos na koni sport s3.73) stwierdzam, że Miata daje większą frajdę z jazdy. Chciałbym mieć tak prowadzące się E30, ale osobiście uwielbiam te stare kible razem z ich zaletami i wadami tongue.gif Mogę nawet patrzeć godzinami na nie jak stoją wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 18 Dec 2011 - 01:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Pancin
post Sun, 18 Dec 2011 - 07:51
Post #42


Frequent User
Dołączył: Sun, 25 February 2007
Skąd: świętokrzyskie





Tylko nie zapominajcie w tych dywagacjach, że gość szuka auta do upalania na różnych pojeżdżawkach. A tor, na którym faktycznie będzie można zobaczyć przewagę Mazdy jest w Polsce 1 (słownie: jeden) - w Poznaniu. Poza tym większość tego typu imprez to specyfikacja bardziej rajdowa - średnio równe lotniska, czy stare tory kartingowe. A w takich warunkach chyba różnice nie będą aż tak duże.


--------------------
Pancin

== www.scyzzor.com ==
== www.superoes.pl ==
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciu$
post Sun, 18 Dec 2011 - 09:02
Post #43


Super User
Dołączył: Sat, 05 July 2008
Skąd: Białystok





CYTAT(Pancin @ Sun, 18 Dec 2011 - 07:51) *
Tylko nie zapominajcie w tych dywagacjach, że gość szuka auta do upalania na różnych pojeżdżawkach. A tor, na którym faktycznie będzie można zobaczyć przewagę Mazdy jest w Polsce 1 (słownie: jeden) - w Poznaniu. Poza tym większość tego typu imprez to specyfikacja bardziej rajdowa - średnio równe lotniska, czy stare tory kartingowe. A w takich warunkach chyba różnice nie będą aż tak duże.

A mi się wydaje, że właśnie w takim wypadku będą większe różnice na korzyść MX'a, tam gdzie jest wąsko, jest sporo zakrętów i nie ma długich prostych Miatka pojedzie szybciej, dużo mniej widać będzie różnice w mocy.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hhalunek
post Sun, 18 Dec 2011 - 14:44
Post #44


Rookie
Dołączył: Tue, 13 October 2009





A jak poznać mazde ze szperą, czy się tym nie przejmować bo bez problemu można samemu dołożyć (ew. koszt?)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Sun, 18 Dec 2011 - 15:29
Post #45


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





lepiej szukac ze szpera bo z dolozeniem nie jest tak latwo i dostepnie.w ogloszeniach ma pisac 1,8+ torsen


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Sun, 18 Dec 2011 - 17:38
Post #46


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





CYTAT(Don Pablo @ Sun, 18 Dec 2011 - 01:00) *
osobiście uwielbiam te stare kible razem z ich zaletami i wadami tongue.gif Mogę nawet patrzeć godzinami na nie jak stoją wink.gif


Podobnie miałem za czasów kiedy w garażu stała E30. smile.gif Po tym co napisałeś, zdałem sobie sprawę, że robiłem tak z E30 i E36 częściej niż teraz mi się zdarza z E82.

Tutaj macie fajne E30 : http://www.youtube.com/watch?v=faNQBzJixEY...a41FAAAAAAAACAA

W moim odczuciu to jest świetnie skręcające E30, które mogę się tylko domyślać pozamiatało by nie jedno MX-5, ale trzeba wziąć pod uwagę że jest to M3 ( co prawda Italo M3 320is , ale zawsze M3 ), i nie pamiętam gdzie, ale kiedyś na jakimś PL forum znalazłem jak właściciel opisuje modyfikacje tego auta. Jak ktoś wie o którym wątku mówię to może go tutaj wklei. Po jego przeczytaniu łatwo zrozumieć, jakim budżetem trzeba dysponować na zrobienie amatorsko-torowego E30.


Co do MX-5 to może ktoś kto się zna wyjaśni jak to rozumieć : Mazda MX-5 1.8 ma homologację F.I.A N-GT 003. Gdzie szukać takiej homologacji i jak myślicie w jakich zawodach startowały te samochody i w jakich ew. można by jeszcze taki samochód wykorzystywać?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Sun, 18 Dec 2011 - 18:11
Post #47


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





CYTAT(SzybkiKuba @ Sun, 18 Dec 2011 - 17:38) *
W moim odczuciu to jest świetnie skręcające E30, które mogę się tylko domyślać pozamiatało by nie jedno MX-5, ale trzeba wziąć pod uwagę że jest to M3 ( co prawda Italo M3 320is , ale zawsze M3 ),



Tutaj wszystko masz jak w zwykłym E30 poza silnikiem i skrzynią. I jak już wspomniałem najlepsza opcja to dobry lekki i krótki silnik na przodzie*



*aczkolwiek Alpina B6 3.5 miała z przodu M30 i idealny rozkład mas 50:50 (lepszy niż M3 E30 biggrin.gif) z tym że tylko w swojej konkretnej specyfikacji z dodatkowym zbiornikiem za grodzią itd.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mszczyrek
post Sun, 18 Dec 2011 - 18:27
Post #48


User
Dołączył: Mon, 07 June 2010





Jeżdzę MX-5 i do jazdy na codzień oraz sporadycznych zabaw polecam z calego serca. Proponuje NB 1.8 z fabrycznym Torsenem... Auto jest szybkie jak na swoją moc, jednak w granicach "zdrowego rozsądku" - na 4km krętej trasie po Ułężu dostaje od EVO IX ~20 sekund w plecy (EVO 3:10, ja ~3:29, Wróbel moim samochodem ~3:25). Praktyczne na codzień, tanie w eksploatacji, niezawodne, śmiesznie tanie części.

Problem pojawia się gdybyś chciał się pościgać na serio - nie posiada homologacji :-( Kilku ludzi z Klubu MX-5 właśnie z tego powodu przeszło na inne samochody...

Michał
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Sun, 18 Dec 2011 - 18:33
Post #49


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





W zasadzie tak. Przód jest jak w 318is tył już się trochę różni. Poza tym magiel czy kolumna są identyczne. Ale wkleiłem ten link z innego powodu. Ja nie krytykuję E30. Wolał bym mieć zabytkowe E30, lub przygotowane jak to z linku od MX-5 dużo bardziej, ale tutaj rozchodzi się o pieniądze. E30 już nie jest tanim autem nawet jako seria jeżeli chcemy go utrzymać w idealnej kondycji. To E30 z linku ( jak znajdę jego opis to wkleję bo cały czas szukam ), musiało pochłonąć ogromny budżet żeby jeździło jak to jest widoczne na filmach umieszczonych na koncie YT 320is1. Więc jeżeli rozchodzi się o seria E30 vs seri MX-5 czy nawet przerobione przy małym nakładzie pieniężnym to MX będzie przynajmniej w moim odczuciu lepszą opcją. Poza tym mniej było by mi szkoda ciężko torowo eksploatować Mazdę niż zadbane E30, które już z racji złej sławy i gustowania w nim "dziwnych" właścicieli jest ciężkim do dostania w dobrym stanie rarytasem.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Sun, 18 Dec 2011 - 20:22
Post #50


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





Kolega już wspominał. I ja potwierdzę. Szeroką czyli model po liftowy (po 9.87) wcale nie jest znaleźć ciężko.

Rzekł bym do 2-3tyś znajdziesz auto (skorupę w sumie bo nie można szukać konkretnie np. 325i lub 318is) z którego można coś zrobić i nie przeszło żadnej poważnej kolizji i ma całe te najbardziej newralgiczne punkty nadwozia.



No ale właśnie. Zaczną się zabawy z autem itd. Ktoś pomyślał by że nie musi pakować gwintu za gruby sos i starczy mu jakiś Kit. No i zdziwienie bo komplet nowych B8 + jakieś sensowne sprężyny i pęka trójak smile.gif Doliczyć wymianę podstawowych elementów gumek płynów, ewentualna zmiana silnika i jego przegląd (nie daj Boże remont). I się okazuje że mamy "tylko" 17tyś do wydania...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 18 Dec 2011 - 22:17
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(SzybkiKuba @ Sun, 18 Dec 2011 - 17:38) *
[...]
Tutaj macie fajne E30 : http://www.youtube.com/watch?v=faNQBzJixEY...a41FAAAAAAAACAA

W moim odczuciu to jest świetnie skręcające E30, które mogę się tylko domyślać pozamiatało by nie jedno MX-5, ale trzeba wziąć pod uwagę że jest to M3 ( co prawda Italo M3 320is , ale zawsze M3 ), i nie pamiętam gdzie, ale kiedyś na jakimś PL forum znalazłem jak właściciel opisuje modyfikacje tego auta. Jak ktoś wie o którym wątku mówię to może go tutaj wklei. Po jego przeczytaniu łatwo zrozumieć, jakim budżetem trzeba dysponować na zrobienie amatorsko-torowego E30.
[...]


Witaj,

E30 Artura (z linku) zostało rozbite, resztki budy znajdują się w Polsce, a silnik z powodzeniem śmiga w innej E30 smile.gif Jest u nas w Polsce kilka podobnie przerobionych E30 i skręcają podobnie.

P.S. A co do wątku, o którym wspomniałeś - niestety, temat przepadł wraz z zawartością całego forum.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ravestation
post Sun, 18 Dec 2011 - 23:34
Post #52


User
Dołączył: Thu, 08 November 2007
Skąd: Bydgoszcz





ceny części do mx5 nie są wygórowane, dostępność też spora... aftermarketowych gratów też nie brakuje... jazda tym autem daje kupę fun'u... ja szczerze polecam


--------------------
Audi S3 '16
Porsche Cayman S '06
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Wed, 21 Dec 2011 - 16:16
Post #53


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





Tylko, niestety, znalezienie nieparchatej NA-6/8 jest trudne. A może tak dozbierać jeszcze parę tysi na ZZW30?

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rocket444
post Thu, 22 Dec 2011 - 01:45
Post #54


Rookie
Dołączył: Thu, 15 December 2011





CYTAT(k11 @ Wed, 21 Dec 2011 - 16:16) *
A może tak dozbierać jeszcze parę tysi na ZZW30?


Jak już raz pisałem, nie tędy drogą, poza tym w cenie MR2 ZZW30 otwierają się kolejne możliwości typu "dozbieraj".

Prędzej bym rozważył AW11.

Natomiast przeczesując ogłoszenia z samochodami przyszło mi do głowe Porsche 924 / 944. Jak to się ma do E30, MX-5?
W budżecie się mieści... Słyszałem, że części eksploatacyjne w rozsądnych cenach.

Ktoś mógłby pomóc mi porównać te samochody do E30/MX-5 w omawianym zastosowaniu? :-)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aplikatorzy.pl
post Thu, 22 Dec 2011 - 09:24
Post #55


User
Dołączył: Fri, 03 September 2010
Skąd: 3city & Olsztyn





MR2 w porownaniu do MX5 jest autem trudniejszym w prowadzeniu.

Nie mialem okazji jezdzic 924/944 wiec sie nie wypowiem w tym temacie,ale moim zdaniem to juz bezsensowane kombinowanie.
Dostepnosc czesci do porsche napewno bedzie mniejsza niz do Mx5.
Poza tym jak wspomnialem za ok 12 tys da sie kupic w rozsadnym stanie Mx5 NB zamiast NA szrota za kilka tys.
Zostaje pare zlotych na podstawowe wymiany i odrazu mozna smiagac na tor.
Kombinowanie z MR2, Porsche czy czymkolwiek innym w tym budzecie jest zupelnie bezsensowane....
Biorac pod uwage wymagania i budzet, to wg mnie nie ma lepszej opcji niz MX5.


--------------------
TOTALLY WRAPPED!!!!!

www.facebook.com/aplikatorzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Thu, 22 Dec 2011 - 12:47
Post #56


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





CYTAT(rocket444 @ Thu, 22 Dec 2011 - 01:45) *
Jak już raz pisałem, nie tędy drogą, poza tym w cenie MR2 ZZW30 otwierają się kolejne możliwości typu "dozbieraj".

Prędzej bym rozważył AW11.

Natomiast przeczesując ogłoszenia z samochodami przyszło mi do głowe Porsche 924 / 944. Jak to się ma do E30, MX-5?
W budżecie się mieści... Słyszałem, że części eksploatacyjne w rozsądnych cenach.

Ktoś mógłby pomóc mi porównać te samochody do E30/MX-5 w omawianym zastosowaniu? :-)


Kolega miał 924S. Są problemy zwłaszcza z przeniesieniem napędu Tranaxle. Zwykłe 924 to ponoć padło, 924S i 944 to już napędy porszawy, więc i inne koszty utrzymania. W każdym razie kumpel przesiadł się na e30 i jest zadowolony.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
k11
post Thu, 22 Dec 2011 - 16:52
Post #57


Administrator
Dołączył: Mon, 07 February 2005
Skąd: Nicaragua! Agua for my bunghole!





CYTAT(rocket444 @ Thu, 22 Dec 2011 - 01:45) *
Prędzej bym rozważył AW11.


Tylko że znaleźć ładną AW11 to już jest duża sztuka. Chyba łatwiej będzie o zdrową NA-6.

r.


--------------------
e-trzy-sześć-przez-pięć
en-a-sześć
Go to the top of the page
 
+Quote Post
piwo
post Thu, 22 Dec 2011 - 16:59
Post #58


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





http://www.fastestlaps.com/tracks/vairano_...ing_course.html
http://www.fastestlaps.com/comparisons/maz...che_944_s2.html
http://www.fastestlaps.com/tracks/castle_combe_pre_1999.html
http://www.fastestlaps.com/tracks/tsukuba.html


--------------------
930kg 320KM RWD Torsen RaceTCS lotus111r abs
1/4 2013r 180KM 13,806s
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Poznań 1m48,467s 2021; Łódź 57,517s 2023 a052 fr, vr2 r7a(hl) tyl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
v72
post Fri, 23 Dec 2011 - 00:21
Post #59


User
Dołączył: Fri, 04 September 2009
Skąd: Pyrlandia





Tez mam podobny dylemat , i w sumie wszystko wskazuje na to, że będę szukał MX-5 , 1.8 , 140 KM (wersja np Anniversary z Torsen) z roczników 98-00, tyle , że budżet musi być te 5 tys większy, ale i tak to najlepsza opcja dla mnie ...., ciekawy wątek wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pszemek
post Sat, 24 Dec 2011 - 12:20
Post #60


Rookie
Dołączył: Tue, 23 June 2009





W zeszłym roku na wiosnę kupiłem MX5 we wspomnianej tutaj wersji 10TH Anniversary - początkowo miał być tylko lansowozem , jako że drugim samochodem w rodzinie jest WRX - ten samochód służył jako zabawka na zimowych pojeżdzawkach

- Do czasu gdy pojechałem MX5pierwszy raz na lotnisko do NMnP - REWELWACJA. Od tego czasu jestem praktycznie na każdej pojeżdzawie w NmNP.

W seryjnej specyfikacji 10TH ma 6 biegową krótką skrzynię , zawieszenie bilsteina B6, rozpórki nadwozia i torsena. Hamulce są seryjne ale i tak z racji niskiej masy auta można zaczynać dohamowywania o ok 1/3 dalej niż WRX na kolckach DS2500.

Na wiosne planuje wymienić stabilizatory - bo zawieszenie zestrojone jest mimo wszystko dość mięko i kładzie się na zakrętach. Pozatym możliwe że założe twardszę sprężyny i oddam amorki do skrócenia/utwardzenia (B6 ma taką możliwość)


Jeżeli decydował byś się na MX5 to polecałbym wersję NB 1,8(zdecydowanie więcej mocy niz w NA) z początku produkcji przed liftem - Praktycznie wszystkie 1,8 miały z tyłu LSD Torsena. Bardzo dużą zaletą 10th poza lepszym zawiasem jest krótka 6 biegowa skrzynia.

Jak zacznie Ci brakować mocy to zostaje tylko Turbo , to nie honda gdzie montując przysłowiową rurę od odkurzacza zyskujesz 20 KM, ani nie BMW gdzie masz silników jak klocków lego i zawsze coś dobierzesz.

I na koniec mały filmik z ostatniej pojeżdzawki: http://www.youtube.com/watch?v=yilzGLjk6fE

PS Jeszcze ważna kwestia jeżeli masz > 180 cm wzrostu najpierw wsiądź i się przejedz - może być ciasno - to naprawdę mały samochód
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Saturday, 27 April 2024 - 06:40