Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Lekkie sportowe RWD do upalania: E30 vs MX-5, budżet 17 tys
aplikatorzy.pl
post Sat, 17 Dec 2011 - 02:03
Post #21


User
Dołączył: Fri, 03 September 2010
Skąd: 3city & Olsztyn





Mialem E30..... To kupa przy MX5,ktora aktulanie mam biggrin.gif

Za 17k kupujesz seryjne Mx5 NB 1.8 140KM z seryjnym torsenem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! W naprawde dobrym stanie!!!!

Nawet gdybys wzial e30 za 5k i wsadzil w nia 10k to nadal nie bedzie tak dobre jak MX5.
Gwarantuje!

Nie bez powodu wszyscy dziennikarze motoryzacyjni tak chwala te auto za prowadzenie.
TO naprawde inny wymiar jazdy,a mialem aut naprawde sporo....
Jezdzilem tez roznymi naprawde bardzo szybkimi autami i mimo,ze w wielu bylo pierdylion koni to i tak MX5 jest fenomenem!

Jesli chcesz miec naprawde dobra baze do zabawy na roznych torach to E30 nie dorasta MX5 to piet.
Mx5 nie grzeszy moze moca,ale przneisienie napedu i mozliwosci trakcyjne od zawsze bija konkurencje,a nawet duzo drozsze auta sportowe.
Co za tym idzie mimo niskiej mocy jest w stanie bez problemu na torze porobic wiele teoretycznie szybszych aut.
O frajdzie z jazdy prawdziwym pelnogabarytowym gokartem nie wspomne.
Mysle,ze kazdy kto mial okazje posmiegac pelnym ogniem tym autem potwierdzi moje slowa.
W klubie MX5 od lat krazy takie powiedzenie " jesli uwazasz,ze Twoje Mx5 jest za wolne to widocznie wybrales droge ze zbyt mala iloscia zakretow"

Faktycznie musze przynac tez racje przedmowcom,ze Speedster tez daje rade,bo ma motor mocniejszy w serii i bardzo dopracowany zawias,ale nie miesci sie w zakladamym budzecie.
Do tego jest jedno "ale",a mianowicie aluminiowe nadowzie co w przypadku jazdy na krawiedzi moze sie skonczyc duzymi kosztami doprowadzenia nadowzia do uzywalnosci.
W przypadku MX5 rynek jest juz na tyle duzy,ze na drobne w razie czego kupisz zderzak czy blotnik.

Podsumowujac...
Bez wachania, stojac przed takim wyborem bralbym Mx5.
Zapewniam,ze nie bedziesz zalowal smile.gif





--------------------
TOTALLY WRAPPED!!!!!

www.facebook.com/aplikatorzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 17 Dec 2011 - 02:03
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
piwo
post Sat, 17 Dec 2011 - 10:22
Post #22


I live here !
Dołączył: Wed, 03 February 2010
Skąd: Marki





fajny smile.gif


--------------------
930kg+320KM+RWD+LSD+RaceTCS+lotus111r abs+semislick
1/4 2013r, 180KM: 13,806s
Tor Poznań 1m48,467s, Łódź 57,517s a052 przod, vr2 r7a(hl) tyl
0-200km/h 2020r www.youtube.com/watch?v=jj-Hbidv43s
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Sat, 17 Dec 2011 - 12:09
Post #23


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





A jeździł ktoś z Was koledzy może dodatkowo AW11 ? Interesuje mnie jak się ma kwestia prowadzenia i "szybkości" między tymi dwoma samochodami.
Na razie wylądowałem z E30 wierząc, że rozsądek przyćmi serce, autko bardzo sympatyczne, ale jednak za mocno ciągnie w stronę japończyków...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 17 Dec 2011 - 12:16
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





Mam E30.

To całkiem wdzięczne auto, ale żeby to się dobrze prowadziło, to w sam zawias trzeba włożyć prawie dychę. Dobre stabilizatory, poliuretany, dobry amor+sprężyna, lekka zmiana geometrii to moim zdaniem taki program minimum, żeby auto fajnie się prowadziło i dawało frajdę z jazdy po torze. W dodatku seryjna przekładnia kierownicza też się do niczego nie nadaje. Na kupienie dobrego (niezgniłego) egzemplarza trzeba poświęcić sporo czasu i pieniędzy.

Nie miałem niestety okazji pojeździć MX-5 ostrzej (jeździłem tylko po ulicy), ale z wielu zasłyszanych opinii można wywnioskować, że do skutecznej jazdy po torze nie trzeba będzie grzebać np. w zawieszeniu aż tyle, co w przypadku E30. To nowsze auta (może warto szarpnąć się na NB - pytanie bardziej do znawców tematu?) i mniej będzie kłopotów typu "coś się rozleciało". E30 to już jednak trochę youngtimer i przy wielu swoich zaletach ma też kilka wad, np. czasem coś się nieoczekiwanie sypnie.

Mi akurat E30 strasznie się podoba i jestem w stanie to przełknąć, ale nie każdemu musi to odpowiadać. Potrafi dać mnóstwo radochy z jazdy po torze, ale wcześniej trzeba trochę w nią włożyć. A być może i tak nie dojdzie się do poziomu MX-5? Ja nie wiem, kolega wyżej miał oba auta i już się na ten temat wypowiedział smile.gif Ja też miałem okazję przejechać się kilkoma kilkukrotnie mocniejszymi autami i moja E30 dawała mi więcej frajdy, ale muszę przyznać, że akurat MX-5 po torze nigdy nie ganiałem. Może to być też kwestia preferencji wink.gif Ogromną zaletą jest to, że o ile nie szukasz "youngtimera" (a po założeniach tematu raczej tego nie widać wink.gif) Mazdę możesz kupić nawet z tego stulecia.

Sam chciałem ostatnio zbudować drugą zabawkę (MX-5 właśnie), ale niestety, byłem do niej troszkę za wysoki.

Ode mnie, z bólem serca ( wink.gif ), ale nie bez wahania, głos na MX-5.


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Grzesi(E30)k
post Sat, 17 Dec 2011 - 12:20
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Tue, 13 January 2009
Skąd: Białystok





Imho po moich doświadczeniach zrobienie szybkiego i dobrze jeżdżącego E30 to naprawdę duże koszta. Dużo modów które teoretycznie mają coś poprawić są zwykłymi półśrodkami i pozostawiają wiele do życzenia i auto dalej ma kilka wad nie do przejścia w rozsądnej kasie :/

Niektórzy sądzą że wsadzenie M52B28 do wyprutego e30 dłubnięcie go , zrobienie konwersji na 5x120 z dużymi hamulcami i gwintem za (zazwyczaj) max 1000zł zrobi robotę ,a tu się okazuje że auto nie hamuje jak należy bo zaraz to koła blokuje jak za mocno kopniemy hamulec, a gwint się nadaje co najwyżej do zgrania ładnego koła z nadkolem ,a nie szybkiej jazdy...


17k imho to nawet przymało na dobrze przygotowanego IS'a startującego w imprezach typu GSMP (a nawet na tym forum jest masa filmów gdzie widać że takie auto może szybko jechać bez 200KM)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Sat, 17 Dec 2011 - 12:31
Post #26


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





Jako miłośnik BMW, a zwłaszcza modelu E30, który raz w życiu miał okazję przejechać się Mazdą MX5 (co prawda tą najnowszą) mogę napisać jedno: szukaj MX5. Frajda z jazdy tym autem jest wielka.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 17 Dec 2011 - 12:40
Post #27


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Grzesi(E30)k @ Sat, 17 Dec 2011 - 12:20) *
Imho po moich doświadczeniach zrobienie szybkiego i dobrze jeżdżącego E30 to naprawdę duże koszta. Dużo modów które teoretycznie mają coś poprawić są zwykłymi półśrodkami i pozostawiają wiele do życzenia i auto dalej ma kilka wad nie do przejścia w rozsądnej kasie :/

Niektórzy sądzą że wsadzenie M52B28 do wyprutego e30 dłubnięcie go , zrobienie konwersji na 5x120 z dużymi hamulcami i gwintem za (zazwyczaj) max 1000zł zrobi robotę ,a tu się okazuje że auto nie hamuje jak należy bo zaraz to koła blokuje jak za mocno kopniemy hamulec, a gwint się nadaje co najwyżej do zgrania ładnego koła z nadkolem ,a nie szybkiej jazdy...
[...]


+1

W moim poprzednim poście mniej więcej to chciałem przekazać, ale kolega Grzesi(E30)k lepiej to ujął wink.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aplikatorzy.pl
post Sat, 17 Dec 2011 - 13:09
Post #28


User
Dołączył: Fri, 03 September 2010
Skąd: 3city & Olsztyn





Amen! smile.gif

Dodam tylko,ze szukalbym NB a nie NA.
Na to jednak juz dosc stare auto wiec zadbany egzemplarz moze kosztowac tyle samo co NB z poczatku produkcji.
To oczywiscie kwestia gustu,ale NB mi sie duzo bardziej podoba i w zakladanym budzecie spokojnie kupisz topowa wersje 1.8 140KM z seryjnym torsenem.
A moze Ci sie trafic tez odrazu z zawiasem blisteina.

Co do ewentulanego dlubania tego auta to wg mnie nie ma to sensu przez pierwszy rok,bo wykozystanie na maxa tego co daje seria zajmie Ci sporo czasu.
Oczywiscie to zalezy jak duzo bedziesz jezdzil,ale seria ma ogormny potencjal,ktory tylko naprawde dobrzy kierowcy potrafia wykozystac.
Ja dosc dlugo badalem granice tego auta i mimo,ze mam je juz 4 lata to uwazam,ze chyba jestem za cienki zeby wykozystac jego mozliwosci w chocby w 80%.
Moja rade jest taka,ze kupuj NB i jesli bedzie potrzeba to jedynie wymien zuzyte elementy zawiszenie i na tor! Dobrze sie bawic smile.gif


--------------------
TOTALLY WRAPPED!!!!!

www.facebook.com/aplikatorzy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Sat, 17 Dec 2011 - 13:26
Post #29


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Jako fan BMW też bym poszedł w stronę MX-5. E30 to bardzo fajny samochód, tylko że znalezienie egzemplarza zdatnego do czegokolwiek graniczy z cudem. A jak już taki się znajdzie z nietkniętą przez czas i indolentnych właścicieli z przeszłości budą to proponuje pozostawić jako zabytek a nie do upalania po torze. Zwłaszcza iż jeśli chcemy być kompetycyjni to tak naprawdę trzeba to auto zbudować od nowa za grube $ i taki pojazd z E30 ma wspólne tylko nadwozie samonośne które i tak trzeba usztywnić klatką. Fajną opcją jest E36 M3, ale po pierwsze też ciężko znaleźć coś sensownego bo strasznie zajechana są te auta, a po drugie koszta będą bardzo wysokie.
Tak z ciekawości gdyby ktoś chciał MX-5 startować w zawodach to ten samochód ma homologację sportową czy ewentualnie tylko kjs lub coś w stylu KW Berg Cup? I jak wygląda sprawa gdyby chcieć tam wstawić klatkę?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Sat, 17 Dec 2011 - 17:19
Post #30


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





CYTAT(SzybkiKuba @ Sat, 17 Dec 2011 - 13:26) *
Jako fan BMW też bym poszedł w stronę MX-5. E30 to bardzo fajny samochód, tylko że znalezienie egzemplarza zdatnego do czegokolwiek graniczy z cudem. A jak już taki się znajdzie z nietkniętą przez czas i indolentnych właścicieli z przeszłości budą to proponuje pozostawić jako zabytek a nie do upalania po torze.


Z tym się nie zgodzę. Można bez problemu kupić zdrową budę, zwłaszcza w szerokiej lampie. Za 17 tys. można ogarnąć e30 ze szperą, na B8 lub żółtym Koni, z maglem E36, jakimiś fotelami i nowym heblem 4x100. Motor- M42, M20B25, M50B25, czy nawet M52B28. Założenie- robimy samemu. Problem w tym, że seryjne MX5 będzie dawało więcej satysfakcji, niż takie przerobione e30. Nie bez znaczenia jest chyba fakt, że przerobione e30 nie ma dużo większej wartości rynkowej, niż nieprzerobione.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rico
post Sat, 17 Dec 2011 - 18:17
Post #31


Rookie
Dołączył: Wed, 22 December 2010





Uważnie przyglądam się dyskusji. Jeździłem e-30 - swap na 2.8, od jakiegoś czasu szukam IS, ale jak wiecie nie jest to łatwe. Do myślenia natomiast dała mi propozycja pt. "MX-5". Czy części, z których padem należy się liczyć są dostępne/drogie? Mam na myśli silnik, skrzynię, dyfer ale też amory, elementy zawiasu.
Czy to auto budzi zaufanie??
http://allegro.pl/mazda-mx-5-140km-w-zimow...2003706107.html
Go to the top of the page
 
+Quote Post
As_
post Sat, 17 Dec 2011 - 18:23
Post #32


Forum Killer
Dołączył: Sun, 17 February 2008
Skąd: W-wa





A nie uwazacie ze brak dachu / dosztukowany hardtop dyskwalifikuje z zabaw po torze?


--------------------
papierowe konie + oszukane 4x4
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Sat, 17 Dec 2011 - 19:04
Post #33


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





CYTAT(Don Pablo @ Sat, 17 Dec 2011 - 17:19) *
Z tym się nie zgodzę. Można bez problemu kupić zdrową budę, zwłaszcza w szerokiej lampie. Za 17 tys. można ogarnąć e30 ze szperą, na B8 lub żółtym Koni, z maglem E36, jakimiś fotelami i nowym heblem 4x100. Motor- M42, M20B25, M50B25, czy nawet M52B28. Założenie- robimy samemu. Problem w tym, że seryjne MX5 będzie dawało więcej satysfakcji, niż takie przerobione e30. Nie bez znaczenia jest chyba fakt, że przerobione e30 nie ma dużo większej wartości rynkowej, niż nieprzerobione.



No to ja miałem pecha w takim razie, bo początkowo szukałem E30 do przerobienia na tor w okolicach 6-7k pln. Później stwierdziłem, że lepiej będzie kupić "pod koc" E30 w idealnym stanie i mieć do przejażdżek fajnego youngtimera. Jeżdżąc do aut wystawianych za 10-14k pln oczekiwałem w sumie tylko jednego - idealnej budy i żadna się w moich kryteriach nie kwalifikowała więc odpuściłem. A po swapie E30 dla mnie już żadnej wartości kolekcjonerskiej nie przedstawia. wink.gif


As_tdi ale mówisz to w kontekście sztywności karoserii czy czego? Jeśli chodzi o sztywność to też jestem ciekaw i dlatego wyżej pytałem o klatkę w MX-5. Jeśli chodzi o sam fakt jazdy odkrytym autem to czy w jeździe po torze brak dachu przeszkadza w Cat'ach, X-bow, Radicalach i tym podobnych? wink.gif Oczywiście MX-5 to nie ich liga ale brak dachu jest tu wspólny.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Don Pablo
post Sat, 17 Dec 2011 - 19:19
Post #34


Super User
Dołączył: Thu, 21 September 2006
Skąd: Z Kresów Wschodnich ( White Stock)





Ja osobiście, gdybym miał upalać po torze MX-5, kombinowałbym z jakimś pałąkiem i ofc kask na głowie musi być.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sat, 17 Dec 2011 - 20:32
Post #35


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(As_tdi @ Sat, 17 Dec 2011 - 18:23) *
A nie uwazacie ze brak dachu / dosztukowany hardtop dyskwalifikuje z zabaw po torze?


Wydaje mi się, że Roll Bar to wyposażenie obowiązkowe każdej MX-5 używanej na torze smile.gif


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
rocket444
post Sat, 17 Dec 2011 - 22:00
Post #36


Rookie
Dołączył: Thu, 15 December 2011





CYTAT(aplikatorzy.pl @ Sat, 17 Dec 2011 - 02:03) *
Faktycznie musze przynac tez racje przedmowcom,ze Speedster tez daje rade,bo ma motor mocniejszy w serii i bardzo dopracowany zawias,ale nie miesci sie w zakladamym budzecie.
Do tego jest jedno "ale",a mianowicie aluminiowe nadowzie co w przypadku jazdy na krawiedzi moze sie skonczyc duzymi kosztami doprowadzenia nadowzia do uzywalnosci.


otóż to

CYTAT(rico @ Sat, 17 Dec 2011 - 18:17) *
Do myślenia natomiast dała mi propozycja pt. "MX-5". Czy części, z których padem należy się liczyć są dostępne/drogie? Mam na myśli silnik, skrzynię, dyfer ale też amory, elementy zawiasu.


No właśnie? Jak wyglądają ceny eksploatacji E30 vs MX-5 w warunkach torowych?

CYTAT(rico @ Sat, 17 Dec 2011 - 18:17) *


Też się podłącze do pytania. Widziałem jeszcze kilka szt. w podobnej cenie.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Joe89
post Sat, 17 Dec 2011 - 23:35
Post #37


Super User
Dołączył: Sat, 19 June 2010
Skąd: PL





Bez jaj jak 140konna mx5 daje więcej funu od fajnie zrobionej e30 2.8 to coś tu chyba zmowa jakaś rolleyes.gif pewnie to kwestia otwartego dachu biggrin.gif
e36 328 zrobi wiatrak z mx5 http://www.zeperfs.com/en/duel210-1966.htm
W zakrętach mx5 troszkę lepsza może będzie ale na prostych beta zleje ją jak dzieciaka + dużo lepszy dół, różnica w spalaniu +- 2-3litry a za 17k spokojnie się kupi w bdb stanie
Ps. przypomina mi się temat ze ktoś się zastanawiał między integra type r a e36 m3 bodajże na podjeżdzawki i tor laugh.gif


--------------------
JZA80
Go to the top of the page
 
+Quote Post
grayfox
post Sun, 18 Dec 2011 - 00:41
Post #38


User
Dołączył: Sat, 04 September 2010
Skąd: Wrocław





Nawet w tym co podałeś różnica przyspieszenia 0-140 wynosi 4 sekundy, przyspieszenia rzędu 50-100+-, których się z reguły używa na krętej drodze mają jeszcze mniejszą różnicę, liczy się czas wyjścia, taka MX-5 nie dosyć, że zapewne zakręt przejedzie szybciej, to w dodatku wcześniej nastąpi moment w którym można wdusić gaz i zacząć przyspieszać. Na pewno dużo zależy od toru, ale i tak nie uważam, że można powiedzieć "zleje jak dzieciaka". Prawda jest taka, że to są tylko cyferki. Chętnie bym taki pojedynek zobaczył smile.gif Ja jestem tylko teoretykiem, który dużo czyta i jeździ starą E30 po górach dla frajdy, jednak takie osądy jak powyżej skądś się biorą i myślę, że zaraz któryś z powyższych panów Ci przedstawi konkretniejsze, praktyczne argumenty.
//Panowie ponawiam prośbę o zestawienie AW11 i MX-5, jeżeli ktoś był by w stanie smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
JJacek
post Sun, 18 Dec 2011 - 00:51
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Thu, 13 April 2006





CYTAT(Joe89 @ Sat, 17 Dec 2011 - 23:35) *
Bez jaj jak 140konna mx5 daje więcej funu od fajnie zrobionej e30 2.8 to coś tu chyba zmowa jakaś rolleyes.gif pewnie to kwestia otwartego dachu biggrin.gif
e36 328 zrobi wiatrak z mx5 http://www.zeperfs.com/en/duel210-1966.htm
W zakrętach mx5 troszkę lepsza może będzie ale na prostych beta zleje ją jak dzieciaka + dużo lepszy dół, różnica w spalaniu +- 2-3litry a za 17k spokojnie się kupi w bdb stanie
Ps. przypomina mi się temat ze ktoś się zastanawiał między integra type r a e36 m3 bodajże na podjeżdzawki i tor laugh.gif

Robiąc takie internetowe porównania dojdziesz do czegoś takiego:
CYTAT
Niektórzy sądzą że wsadzenie M52B28 do wyprutego e30 dłubnięcie go , zrobienie konwersji na 5x120 z dużymi hamulcami i gwintem za (zazwyczaj) max 1000zł zrobi robotę ,a tu się okazuje że auto nie hamuje jak należy bo zaraz to koła blokuje jak za mocno kopniemy hamulec, a gwint się nadaje co najwyżej do zgrania ładnego koła z nadkolem ,a nie szybkiej jazdy...

Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Sun, 18 Dec 2011 - 00:56
Post #40


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





CYTAT(Joe89 @ Sat, 17 Dec 2011 - 23:35) *
Bez jaj jak 140konna mx5 daje więcej funu od fajnie zrobionej e30 2.8 to coś tu chyba zmowa jakaś rolleyes.gif pewnie to kwestia otwartego dachu biggrin.gif
e36 328 zrobi wiatrak z mx5 http://www.zeperfs.com/en/duel210-1966.htm
W zakrętach mx5 troszkę lepsza może będzie ale na prostych beta zleje ją jak dzieciaka + dużo lepszy dół, różnica w spalaniu +- 2-3litry a za 17k spokojnie się kupi w bdb stanie
[...]


Jak ustawią się razem na światłach to rzeczywiście MX-5 dostanie baty, ale co z tego? Tutaj dyskutujemy o frajdzie z jazdy po zakrętach.. Jeden z kolegów fajnie to podsumował: "jesli uwazasz,ze Twoje Mx5 jest za wolne to widocznie wybrales droge ze zbyt mala iloscia zakretow"

A fajnie zrobiona E30 2.8 może rzeczywiście da sporo funu, tylko nie ma szans fajnie zrobić E30 2.8 za 17k. Przeczytaj jeszcze raz, co pisali koledzy. MX-5 za 17k będzie dawała więcej frajdy na torze, niż E30 za 17k.



--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 07:10