Shoutbox 0 nowych PW 


105 Stron V  < 1 2 3 4 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Kupujemy Audi S/RS.........
lightman
post Sat, 19 Dec 2009 - 08:59
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Tej S2 nie kojarze nawet z apmotorsport . Wygląda nie najgorzej szkoda że zderzak nie orginał od RS2 bo ma zwykle halogeny ale za to ma lusterka z RS2. Musiałbys się przejechac i zobaczyć jak jeździ a wa-wie sporo właścicieli 2.2T którzy by Ci pomogli przy oglądaniu
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sat, 19 Dec 2009 - 08:59
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 19 Dec 2009 - 11:08
Post #22









CYTAT(Patee @ Sat, 19 Dec 2009 - 00:45) *
Czy gaz w tych silnikach to masakruje je czy jeśli dobra gazownia to ujdzie (sam nigdy gazu nie zaloze ale sporo 2.7BiT już w gazie)

... no ja jeszcze nie słyszałem, by LPG przedłużyło żyłozywotność silnika.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
aw69
post Sat, 19 Dec 2009 - 14:20
Post #23


Forum Homee
Dołączył: Thu, 04 May 2006
Skąd: Zambrów





CYTAT
U mnie było 2 x smt6!


No wlasnie po co ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Taffarel
post Sat, 19 Dec 2009 - 14:26
Post #24


Forum Homee
Dołączył: Wed, 18 May 2005
Skąd: znienacka





CYTAT(aw69 @ Sat, 19 Dec 2009 - 14:20) *
No wlasnie po co ?


bylo bez sensu, skoro na ori kompie mozna pieknie wystroic.


--------------------
BMW
m6, 135i, 550ix, 550i, x5, x6
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pinin
post Sat, 19 Dec 2009 - 14:34
Post #25


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 24 November 2004
Skąd: Warszawa - Wawer





Teraz można, ale kilka lat temu nie było to takie oczywiste/proste/wykonalne ( skreślić co nie potrzebne wink.gif ) i niestety świniaki były jedyną opcją, jeśli ktoś nie chciał przechodzić na SA.


--------------------
| Pinin Racing | Warsaw Speed Team | Prorace | TheTechGuy |
'96 CaliforniaCento

www.facebook.com/dragracingsafety
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_bezduszny_*
post Sat, 19 Dec 2009 - 14:38
Post #26









Może ktoś chciał mieć 2 programy ? ph34r.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Nikolas
post Sat, 19 Dec 2009 - 15:27
Post #27


Forum Clubber
Dołączył: Sat, 21 February 2004
Skąd: Warszawa





CYTAT(aw69 @ Sat, 19 Dec 2009 - 14:20) *
No wlasnie po co ?


pinin właściwie odpowiedział.
Teraz to proste że na ori kompie można wystroić lepiej, a jak już się idzie grubo to już standalone typu Autronic czy inny, jednak w 2001 roku kiedy poprzedni właściciel grzebał w aucie i chciał uzyskać 400+km to postanowił użyć 2xsmt6 - po co 2 szt - nie wiem... trzeba by było spytać właściciela Komputronika, bo to było jego auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Sportmile
post Mon, 21 Dec 2009 - 14:19
Post #28


Forum Homee
Dołączył: Sat, 15 September 2007
Skąd: Warszawa





ja wie ja wiem ........ otoz panowie chyba z forti ktorzy montowali to i stroili nie uwierzycie ale tymi dwoma smt6 bo akurat ani jednym ani drugiem nie dalo sie stroic elektronicznej przepustnicy emulowali sondy lambda .... udawali mniej paliwa to sobie dolewal i do 360 koni z manual boostem to dzialalo u nikolasa. Niestety wyrzucilem ten system przepraszam smile.gif wpadl SA


--------------------
Najgorszy Tuning w Mieście
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tdik
post Thu, 24 Dec 2009 - 21:12
Post #29


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 23 March 2003
Skąd: B-B, KRAK





aw 69 z tym trupem z buczkowic to sam sobie strzeliles gola. ogladalem to audi jakies 2 miesiace temu przy okazji ogladnia w tym samym komisie leona z malowanym blotnikeim ktory sie okazal lanym z kazdej strony ulepem. mowilem ci ze szkoda twojego czasu zeby jechac ogladac ten zlom ale uparles sie smile.gif


--------------------
Z3 coupe :) jest
Z4 coupe :) jest
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosiniak
post Thu, 24 Dec 2009 - 22:05
Post #30


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 30 July 2004
Skąd: Łomża





jakim byl trupem to nikt nie wiedzial bo nikt go dokladnie nie ogladal, jezeli chodzi o scislosc smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaloh1
post Fri, 25 Dec 2009 - 13:16
Post #31


Super User
Dołączył: Sun, 31 July 2005
Skąd: Sieradz





CYTAT(plasma555 @ Thu, 17 Dec 2009 - 13:22) *
A czy ktoś kojarzy to auto? Dostałem pewną propozycję i chce wiedzieć czy w ogóle jest się nad czym zastanawiać? Rozważałem głównie Impreze GT/WRX ale właściciel auta wyszedł z dość egzotyczną propozycją jak dla i nie wiem co o tym sądzić.

Audi S2 Quatrro



Co do info odnośnie auta mam takie jakie otrzymałem mailem:

"Trzy główne wady mojego auta:
1. Powłoka lakiernicza: czerwony lakier szybko blaknie. Mój jest spolerowany, ale tak naprawdę wypadałoby go odmalować albo spolerować jeszcze raz - porządnie.
2. Amortyzatory: kończą się. Jeżeli zamierzasz auto dłubać to i tak pasuje wstawić jakieś zawieszenie gwintowane, jeżeli nie, to polecam dedykowane BIlsteiny.
3. Podpora wału: bije przy szybszych zmianach biegów. kosztuje jakieś 200 PLN, wymienię to we własnym zakresie pewnie niedługo.

Trzy główne zalety:
1. Auto ocynkowane. Blachy wszędzie oryginalne, bez śladów korozji. Jedynie pod tylnymi lampami się pojawiła kiedyś, wynika to z pewnej wady fabrycznej (dostaje się tam woda). To jednak zrobiłem i jest cacy.
2. Auto jest proste. Mimo, że to 1991r. to ostatnio, jak robił mi je mechanik, to stwierdził, że 90% rzeczy, które odkręcał - robił to po raz pierwszy od wyjazdu auta z fabryki. Wiesz jak jest ze sportowymi - z reguły są po przejściach. To auto też miało przejścia, ale związane z mechaniką (jakaś większa awaria silnika, naprawiona jeszcze przez poprzedniego właściciela).
3. SIlnik po naprawie chodzi jak żyleta, trzyma bardzo ładnie ciśnienie oleju co nie jest normą w tych autach. Powymieniałem wszelkie problematyczne elementy i na razie jest naprawdę dobrze. Obecny setup to program MTM, obliczony niby na 286KM i jakoś 420Nm, ale pewnie tego nie ma. NIe hamowałem go, więc wykresem się nie mogę pochwalić.


Wyposażenie ponad standard (wszystko na dzień dzisiejszy działa):
ksenon ze spryskami, klimatronik, szyber el. szyby przednie el., lusterka RS2 el. sterowane i podgrzewane, podgrzewane fotele, napęd 4x4 z blokadą tylnego dyfra.

Auto nie było uderzone (wg wiedzy mojej i poprzedniego sprzedającego oraz obecnego mechanika, który się tym autem zajął), chyba że jakieś drobne szkody parkingowe (nie za moich czasów) po których nie zostało śladu. Zdjęcia doślę później, bo szczerze, to nie fotografowałem auta zwykłym aparatem a zdjęcia z komórki to wiesz, jaką mają jakość. Malowane było, ale jest to związane z dostawieniem zderzaków i progów - te elementy były malowane. Cały ten "body-kit" chciałem zdjąć i zmienić na ori elementy, ale jakoś nie mam zacięcia do tuningu wizualnego a póki ich nie pourywałem to zostały ;-) Niestety, pierwszy lakiernik spier.olił robotę, ale tragedii nie ma - ten od polerki się wykazał. Może je umyję do zdjęć, to coś więcej zobaczysz. Na razie jest koloru brudnego, ale to norma na warszawskich ulicach.

Przebieg niespełna 260 kkm i chyba oryginalny bo nikt nie miał interesu go cofać - auto w kraju było w rękach raczej pasjonatów a nie handlarzy. W Niemczech kupiony od prywatnej osoby. Natomiast silnik został rozłożony, odświeżony i złożony na nowo jakieś 20kkm temu, stąd jego obecny bardzo dobry (wg mnie i mechanika który specjalizuje się w tych autach) stan.

Auto jest na zimówkach, seryjny rozmiar 205/55/16, stan ok. Letnie wyrzuciłem, bo tylko do tego już się nadawały (stare były) a na lato chciałem jakieś większe fele założyć.

Co do ewentualnej wymiany to na pewno bym nie chciał eibacha, bo to dla mnie miałoby być auto na codzień. Car audio to w zależności co to jest to wziąłbym albo nie.

Audi jest obniżone o około 35mm, ale na razie nie było z tym problemów. W sumie jest jeszcze nawet komfortowe.

Auto nie widziało drutowania, za moich czasów było robione porządnie, choć w sumie wysypał się tylko przepływomierz i regulator ciśnienia paliwa. Wymieniłem m.in. węże ciśnieniowe i podciśnieniowe na wzmocniony silikon, DV na Forge, nowiutkie sprzęgło (komplet) Sachs, odnowiony wydech (cichy, seryjny), silnik zalany (2500km temu) dość drogim i dobrym olejem Shell Helix Ultra Racing 10W-60, jeździ non stop na 98okt itd.

Zapomniałem, z wypasu ma jeszcze działający tempomat i skórzaną tapicerkę w dobrym stanie. :-)"

Przepraszam że tak dużo ale nie wiem jak mogłem to konkretnie skrócić żeby czegoś nie pominąć.

Czy warto dac za to auto 20-22tyś PLN ?

Za jakiekolwiek info byłbym wdzięczny.



Spytaj konkretnie, skąd był poprzedni właściciel. Auto bardzo przypomina S2 mojego kolegi z Sieradza. Tam był właśnie problem z silnikiem, natomiast buda była świeża...jeśli to S2 to TO S2, to wszystkiego Ci się dowiem wink.gif


--------------------
A6 3.0 TDi -->290KM@560Nm
E46 330d -->230KM@580Nm
R1 RN12 -->172KM@105Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lagadula
post Tue, 29 Dec 2009 - 11:57
Post #32


Forum Homee
Dołączył: Fri, 11 May 2007
Skąd: Poznań





S4 2003 rok, 4.2 przy przebiegu 194.000 KM - proszenie się o kłopoty czy może byc ?


--------------------
5L -> 5P // 30 6L 120
H 3P 20 1L # 80 4-P
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kaloh1
post Tue, 29 Dec 2009 - 12:04
Post #33


Super User
Dołączył: Sun, 31 July 2005
Skąd: Sieradz





narzekałeś na spalanie w 330d to w S4 się przewrócisz na plecy wink.gif
przy normalnej jeździe miejskiej 17-20 musisz liczyć. Kolega przy baaaaardzo oszczędnej spalił 17.
No i silniki miały jakieś problemy ze szczelnością, ale co dokładnie to nie pamiętam już.


--------------------
A6 3.0 TDi -->290KM@560Nm
E46 330d -->230KM@580Nm
R1 RN12 -->172KM@105Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 29 Dec 2009 - 16:39
Post #34


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





mam takie auto ale moje ma 110tysi, ogólnie na temat s4 wszystko znajdziesz tutaj http://www.audizine.com/forum/forumdisplay.php?f=46 spalanie w miescie od 18-20.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
plasma555
post Tue, 05 Jan 2010 - 15:08
Post #35


Forum Killer
Dołączył: Sun, 04 March 2007
Skąd: Zakopane





A co myślicie o tej:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=875680939

Znane komuś ?


Pozdrawiam,
JG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosiniak
post Tue, 05 Jan 2010 - 15:21
Post #36


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 30 July 2004
Skąd: Łomża





auto poliftowe ale z poczatku produkcji, widac po zegarach. Grill od auta z 2001 bo ten z 99 powinien miec znaczek, felgi nie Ori, nie wiadomo czemu :/ Klapa tez bez oznaczen. Pisze ze nie oszczedzal na aucie a klocki TRW, wachacze Febi no i ten olej w skrzyni Castrol!! Nigdy!! Tylko Ori!!
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tomx
post Tue, 05 Jan 2010 - 17:22
Post #37


Frequent User
Dołączył: Thu, 17 July 2003
Skąd: Legnica





CYTAT(plasma555 @ Tue, 05 Jan 2010 - 15:08) *
A co myślicie o tej:
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=875680939

Znane komuś ?


tez je ogladałem, zle nie wyglada ale opis ma troche smieszny, gosc przygotowywał auto do "znacznej ilosci kucy" a wymienił klocki i olej rolleyes.gif

ksiazki serwisowej brak, pytałem

ogólnie ładne auto i mozna sie nad nim zastanowić.


--------------------
C32 AMG
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pipcyk
post Wed, 06 Jan 2010 - 00:26
Post #38


User
Dołączył: Wed, 24 June 2009
Skąd: Tarnów





CYTAT(kosiniak @ Tue, 05 Jan 2010 - 15:21) *
auto poliftowe ale z poczatku produkcji, widac po zegarach. Grill od auta z 2001 bo ten z 99 powinien miec znaczek, felgi nie Ori, nie wiadomo czemu :/ Klapa tez bez oznaczen. Pisze ze nie oszczedzal na aucie a klocki TRW, wachacze Febi no i ten olej w skrzyni Castrol!! Nigdy!! Tylko Ori!!


A czy wiesz ze dla orginalu wlasnie te firmy to produkuja tylko zamiast orginalnego oznaczenia masz nazwe tych firm. To tak jak kupujesz naprzyklad do japonczyka sworznie nipardsa a w srodku w pudelku masz czesci 555 czyli orginal.
Przepraszam za OT


--------------------
Auto Serwis, Tuning Mechaniczny
------> www.protune.xx.pl <------
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kosiniak
post Wed, 06 Jan 2010 - 00:59
Post #39


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 30 July 2004
Skąd: Łomża





to napisz mi tu prosze co i kto produkuje dla audi i czy to co kupujemy w IC np. jest tym samym produktem..........
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Pipcyk
post Wed, 06 Jan 2010 - 03:06
Post #40


User
Dołączył: Wed, 24 June 2009
Skąd: Tarnów





Jesli tak bardzo chcesz to tylko na PW. To samo dotyczy np sprzegiel. Tak naprawde nie wszystkie sa nowe tylko regenerowane. Daje tylko takie przyklady. A w wiekszosci przypadkow doplacasz tylko za nabity/namalowany znaczek np audi.


--------------------
Auto Serwis, Tuning Mechaniczny
------> www.protune.xx.pl <------
Go to the top of the page
 
+Quote Post

105 Stron V  < 1 2 3 4 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Tuesday, 16 April 2024 - 07:54