Shoutbox 0 nowych PW 


26 Stron V   1 2 3 > »   
Reply to this topicStart new topic
> Zmiana samochodu. 335i? Golf R ?
mysh_daniels
post Tue, 03 Jun 2014 - 23:01
Post #1


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





Witajcie.
Obecnie jeżdżę e38 740i 4,4 v8 z '98 roku. Cenię sobię wygodę i bawarskie samochody, ale moje sportowe aspiracje niestety psuje waga mojego tapczanu. Przez kilka lat namieszałem trochę w moim 7, które zadbane jest jak mało które e38 w naszym kraju. Mam Bilsteiny b8, obniżenie -50mm HR, mój tapczan przytulił też szperę z m3, pogrzebane są wydechy, komputery, doloty i wiele innych rzeczy. Poprawiłem samochód 0-200 o 6 sekund w stosunku do tego jak jeździł wcześniej, a to wolnossak. Niestety wagi nie przeskoczę i wpadł mi pomysł zmiany samochodu na coś innego.
W moim garażu stoi też Jeep Gran Cherokee z silnikiem v8 5,2 pomotany do offroadu oraz nowy passat B7 1,4 tsi taki dupowozik.

Myślałem o używanym 335i, jednak rynek jest bardzo ubogi w te egzemplarze w naszym kraju. Szukałem samochodu idealnego - mimo upływu kilku lat od produkcji modelu. Albo zajechane, albo po wypadku, albo z USA i tak w kółko. W niemczech 335i zadbane trzyma tak cenę + akcyza do tego, że praktycznie można za to kupić nowego golfa GTI.

Pomysł padł na golfa 7 R, nowego z salonu. Co myślicie o tym samochodzie jako samochód do jazdy na co dzień? A po gwarancji podżyłować go na 400 koni.
Bardzo podoba mi się M235i lub seria 4. Niestety jest z tym pewien problem - dobrze wyposażone M235i kosztuje katalogowo 270 tys, 435i 290 tys, a dobrze doposażone nowe M3 ponad 400 tys. Golf R ma przystępną cenę w porównaniu do tego towarzystwa, ale czy można go porównywać do 235i ? Czy to nie ta liga ?
Mam 30 km do Toru Poznań, więc samochodem też chciałbym odwiedzić od czasu do czasu Track Day'e

Rką nie jechałem, jechałem jedynie GTD
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Tue, 03 Jun 2014 - 23:01
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
m!xeR
post Tue, 03 Jun 2014 - 23:19
Post #2


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





Bierz eRke. Nie zawiedziesz się. Pytanie tylko czy potrzebujesz tego ciężkiego haldexa ? Nie lepiej z tym samym silnikiem wziąć prawie 200kg lżejsze Scirocco ?


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysh_daniels
post Tue, 03 Jun 2014 - 23:25
Post #3


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





Scirocco nie przypadło mi do gustu
Widzę w podpisie że miałeś m3. Jak scirroco R w stosunku do m3 się prowadzi? Można to porównać jakoś czy Mka jednak lepiej jeździła ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Wed, 04 Jun 2014 - 00:02
Post #4


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





To są dwa światy. Imho eMka jest bardzo bezpośrednim i bezkompromisowym (na swój sposócool.gif autem. Wsiadasz i po przejechaniu pierwszych metrów czujesz, że auto zostało skrojone pod kierowcę. Wiesz do czego zostało zaprojektowane. Jest bardziej ostre w prowadzeniu i reakcji na gaz.
Mki używałem na co dzień i nie widzę przeszkód żeby kiedyś wrócić do eM jako daily drivera.
Scirocco nawet w wersji R jest bardziej przyjazne na co dzień. Sciro możesz dać swojej kobiecie i nie bać się, że zrobi sobie krzywdę (mimo, że na prostej jest szybsze niż m3 e46). Scirocco jeździ się trochę jak na playstation.
Czy M3 E46 jest szybsze w zakrętach niż Sciro R ? Nie wiem. Nigdy nie mierzyłem czasów. Na pewno Scirocco jest szybsze na wprost. Sprawia też wrażenie lepiej hamującego mimo, że suche dane z kartki wskazują na coś innego.
Wydaje mi się, że Sciro R spełni się lepiej w roli DD niż M3. Jeżeli chodzi jednak o fun z jazdy to M3 jest nieporównywalnie lepsze pod tym względem ale czy szybsze ? niekonieczie ;-)


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
HighMan
post Wed, 04 Jun 2014 - 02:16
Post #5


Super User
Dołączył: Mon, 03 November 2003
Skąd: W-wa/ Radom





W sprawie 335i zawitaj na forum bmw-sport, tam pare osób miało trzymające się kupy auta podkręcone na 350-380KM robiące czasy na poziomie wyższym niż np. RS4 czy M3 e46, były na sprzedaż przy okazji przesiadek na M3.

Co do przywołanych cen nowych beemek ... smile.gif
Kolego, to nie USA, M3 będzie kosztować prawie 600 tys z jakimś tam dodatkowym wyposażeniem........


--------------------
Boogie

Sprzedam SkRzYnIe Manual 6-b z M5 e39 w super stanie, info na priv
Go to the top of the page
 
+Quote Post
hubi91
post Wed, 04 Jun 2014 - 08:35
Post #6


Super User
Dołączył: Fri, 17 June 2011
Skąd: Warszawa





CYTAT(HighMan @ Wed, 04 Jun 2014 - 02:16) *
Kolego, to nie USA, M3 będzie kosztować prawie 600 tys z jakimś tam dodatkowym wyposażeniem........

Tylko dlatego, ze bmw prowadzi chora polityke cenowa w wyposazeniu dodatkowym.
Podstawowa wersja m3 (ktora bedzie lekka, bo bez zbednego badziewia), a i tak dobrze wyposazona bedzie do kupienia w salonie za ok. 350k (co i tak nie jest niska cena jak za ten samochod)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysh_daniels
post Wed, 04 Jun 2014 - 11:15
Post #7


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





CYTAT(HighMan @ Wed, 04 Jun 2014 - 02:16) *
W sprawie 335i zawitaj na forum bmw-sport, tam pare osób miało trzymające się kupy auta podkręcone na 350-380KM robiące czasy na poziomie wyższym niż np. RS4 czy M3 e46, były na sprzedaż przy okazji przesiadek na M3.

Co do przywołanych cen nowych beemek ... smile.gif
Kolego, to nie USA, M3 będzie kosztować prawie 600 tys z jakimś tam dodatkowym wyposażeniem........



Boogie jestem na bmw-sporcie. Miałem kiedyś już dylemat 335i vs M3 - ale rozchodziło się o używane samochody, pytałem wtedy Waldka i Michała o różnice.
Wiem dokłądnie ile kosztuje nowe m3 ( a raczej m4 bo bardziej w M pasuje mi coupe).... Kosztuje 340 tys w golasie + doposażenie które by mi odpowiadało - razem 425 tys wyszło. Niestety nie na moją kieszeń.
Za cenę zadbanej poliftowej 335i z niemiec lub M3 z początku produkcji mam Golfa R nowego, którego można łatwo na 400 hp wykręcić stąd cały dylemat.
A na takiego Golfa jeszcze jakos uciułam, a na wymarzone M3 raczej już nie bo to mało przyziemna kwota dla mnie
Dzisiaj jadę się przejechać Golfem GTI, taka mała namiastka Rki
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Wed, 04 Jun 2014 - 11:59
Post #8


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





GTI to nie namiastka Rki ;-) To przepaść, głównie pod względem osiągów. Chociaż jechałem kiedyś rolkę z 35edition i odpychało się całkiem znośnie. GTI to takie 335i porównując Rkę do eMki. Skoro Sciro Ci nie pasuje to nie namawiam ale zdecydowanie przekonuję do wyboru Rki ponad GTI.


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysh_daniels
post Wed, 04 Jun 2014 - 12:56
Post #9


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





CYTAT(m!xeR @ Wed, 04 Jun 2014 - 11:59) *
GTI to nie namiastka Rki ;-) To przepaść, głównie pod względem osiągów. Chociaż jechałem kiedyś rolkę z 35edition i odpychało się całkiem znośnie. GTI to takie 335i porównując Rkę do eMki. Skoro Sciro Ci nie pasuje to nie namawiam ale zdecydowanie przekonuję do wyboru Rki ponad GTI.


Nie mają nigdzie w okolicy Rki do jazd testowych, jedynie udało się znaleźć GTI więc jadę zobaczyć jak to chodzi. Wczoraj jeździłem GTD i jeździło ok jako daily car. Ale jako daily fun car już średnio. Mają mieć Rke za miesiąc i zrobić z niej demówkę, ale jest fajnie skonfigurowana i nie wiem czy jej nie kupić jak tylko przyjedzie, zanim ją z magazynu na demo wywiozą
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kinko
post Wed, 04 Jun 2014 - 13:36
Post #10


Forum Killer
Dołączył: Mon, 18 April 2011
Skąd: Gdańsk





Jak masz auto do jazdy na codzień ( nowy passat) to po co kolejne kompromisowe auto?
Golf R jest szybki, ale dobrze wiesz, że frajda w 335i ( po modach ofc) lub M3 będzie nieporównywalnie większa, a o to się tutaj rozchodzi smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysh_daniels
post Wed, 04 Jun 2014 - 13:54
Post #11


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





no ale tym samym nakladem prac można porobić Golfa R i będzie tak samo szybki jak 335i wink.gif
Passata kupiłem po to, żeby jak ktos potrzebuje w domu samochód to sobie go bierze i jedzie gdzie chce i nie musi męczyć buły, żeby wozić albo pożyczać moje 7. Tyle że za takie 335i używane to kupie nowego Golfa. Zawsze 335i może ktos sie pozbywać bo sie sypie. Nie zawsze sprawdzenie samochodu pokaże to co wyjdzie po pierwszych kilometrach po zakupie. Sam mam używane BMW i dokladam rocznie do interesu równowartość samochodu, a ciągle mam niedosyt
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Wed, 04 Jun 2014 - 14:35
Post #12


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Sam kiedyś zastanawiałem się nad zakupem nowej R'ki. Jako dupowóz całoroczny dla kogoś kto nie ma dzieci - ok. Jako zabawka - poroniony pomysł. Napęd 4wd z haldexem nie daje nic, auto powyżej 140km/h wcale nie jedzie lepiej od GTI i ogólnie w kwestii prowadzenia dla mnie nie jest nawet w minimalnym stopniu alternatywą dla M235i, M135i etc. Na Twoim miejscu poszukał bym E82 135i i doposażył w szperę customową ew. dalej szukał E92 335i - jeżeli budżet na nowe BMW jest dla Ciebie nie do przejścia. Ewentualnie polował bym na jakąś promocje EVO X czy Nissana 370Z jeżeli chcesz nowe auto - cenowo podobnie jak dopasionego R można wyhaczyć.

A co do M3 i M4 nowego - nie wiem gdzie wychodzą ponad 600k pln. Mega dopchane auta wychodzą po 450k pln bez upustu - a tu w BMW można sporo dostać.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
m!xeR
post Wed, 04 Jun 2014 - 15:01
Post #13


Forum Killer
Dołączył: Thu, 02 August 2007
Skąd: Kraków





Jeżeli wstrzymasz się jakiś tydzień czy dwa to będę miał wiedzę czy i ewentualnie za ile byłoby do oddania 135i kompletnie przerobione na 1M porobione na 400km z możliwością przełączenia z poziomu kierowcy na seryjną mapę. W dodatku to wszystko w stanie idealnym i od pasjonata marki. Właściciel jest teraz za granicą więc nie będę mu dupy zawracał ale jak tylko wróci to mogę podpytać jeżeli jesteś zainteresowany. Nie znam ceny ale myślę, że taniej niż nowa eRka ;-)


--------------------
e55 amg w210 - gone
m3 e46 - gone
scirocco r dsg
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mysh_daniels
post Wed, 04 Jun 2014 - 15:14
Post #14


Frequent User
Dołączył: Tue, 03 June 2014
Skąd: Poznań (okolice)





135i coupe czy kasztan? wróc tzn hatchback ? Czy mówisz już o f20 ? Za e87 od razu dziękuję.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SzybkiKuba
post Wed, 04 Jun 2014 - 15:17
Post #15


Super User
Dołączył: Mon, 02 August 2010





Ja mówiłem o E82 czyli Coupe. m!xeR zapewne też jak napisał że przerobione na 1M. Poza tym E87/81 nie występowało jako 135i.

Swoją drogą m!xeR - przełączane mapy na seryjnym kompie ogarnięte czy jakieś JB etc?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
pawel934
post Wed, 04 Jun 2014 - 17:47
Post #16


Forum Homee
Dołączył: Fri, 10 November 2006
Skąd: Warszawa WN





W Twoim budżecie i przy takich wymaganiach 335i, czy Rka to rzeczywiście fajna opcja. Ale mając w domu Passata i podwyższone 4x4, jednocześnie mieszkając obok toru Poznań, naprawdę wolałbym mieć jakąś zabawkę, która będzie super jeździła na torze i da radę wieczorem na ulicy, a nie taką, która będzie jeździła super wieczorem po ulicy i da radę na torze wink.gif

CYTAT(HighMan @ Wed, 04 Jun 2014 - 02:16) *
W sprawie 335i zawitaj na forum bmw-sport, tam pare osób miało trzymające się kupy auta podkręcone na 350-380KM robiące czasy na poziomie wyższym niż np. RS4 czy M3 e46, były na sprzedaż przy okazji przesiadek na M3.

Co do przywołanych cen nowych beemek ... smile.gif
Kolego, to nie USA, M3 będzie kosztować prawie 600 tys z jakimś tam dodatkowym wyposażeniem........


Czy Ty widziałeś choć raz cennik nowej M3? 600k z "jakimś tam" dodatkowym wyposażeniem?


--------------------
"If in doubt, flat out" Colin McRae

Kilka aut wywołujących uśmiech na twarzy :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Ibi12
post Wed, 04 Jun 2014 - 18:20
Post #17


User
Dołączył: Wed, 21 July 2010
Skąd: sk





CYTAT(m!xeR @ Tue, 03 Jun 2014 - 22:19) *
Bierz eRke. Nie zawiedziesz się. Pytanie tylko czy potrzebujesz tego ciężkiego haldexa ? Nie lepiej z tym samym silnikiem wziąć prawie 200kg lżejsze Scirocco ?


ale nowa R ma chyba inny silnik niż Scirocco?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tjwasiak
post Wed, 04 Jun 2014 - 18:35
Post #18


Forum Clubber
Dołączył: Wed, 15 October 2003
Skąd: Warszawa





Tak czytam ten temat i nie wiem co myśleć... Jak dla mnie to najpierw trzeba podjąć decyzję czego się chce i wtedy nie ma problemu z wyborem Golf R a 335i. Przecież to są zupełnie inne samochody, ich porównywanie nie ma żadnego sensu, no chyba że na zasadzie tu 4 koła i tam 4 koła.


--------------------
question = ( to ) ? be : ! be;
Go to the top of the page
 
+Quote Post
gość_gucior_*
post Wed, 04 Jun 2014 - 18:54
Post #19









Jak auto ma byc nowe to za te pieniadze nie ma nic szybszego co nadaje sie do jazdy na codzien a jest szybkie

Motor a golfie r vii to inna konstrukcja ni w scirocco r
Golf to tanszy i marniej wykonany nowy s3

Sportmile robil jakas viiR jesli dobrze pamietam na 380 koni ktora rzeczywiscie juz jechala
Go to the top of the page
 
+Quote Post
the Hitcher
post Wed, 04 Jun 2014 - 19:23
Post #20


Super User
Dołączył: Thu, 04 September 2008
Skąd: Łódź





mixer od kiedy to prawie 100KM mocniejsze auto jest wolniejsze na prostej od innego o podobnej wadze??

Ani logika ani np. zeperfs nie mowi, zeby sciro było szybsze od M3 na prostej wiec ocb?


--------------------
V8
Go to the top of the page
 
+Quote Post

26 Stron V   1 2 3 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 29 March 2024 - 00:59