Shoutbox 0 nowych PW 


3 Stron V  < 1 2 3 >  
Reply to this topicStart new topic
> Import czesci samochodowych - problem z clem, zakwestionowanie wartosci towaru
lightman
post Thu, 24 Jan 2013 - 19:30
Post #21


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Faktura w paczce? głupota chyba, że ktoś ma za dużo kasy
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Thu, 24 Jan 2013 - 19:30
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
jackkpl
post Thu, 24 Jan 2013 - 20:03
Post #22


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(lightman @ Thu, 24 Jan 2013 - 19:30) *
Faktura w paczce? głupota chyba, że ktoś ma za dużo kasy


Faktura jest w paczce, bo sprzedawca ja dolaczyl. Na to wplywu nie mialem. Natomiast problemem jest to,ze cena na fakturze nie pasuje celnikom.
Przepisy, ktore uprawniaja urzad celny do takich dzalan to :
art.68a Rozporządzenia Komisji (EWG) Nr 2913/92

Ciekawe, ze jest tam mowa o dokumentach (ogolnie),czyli akt slubu tez moze byc wymagany, jakby im sie zachcialo wink.gif.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Thu, 24 Jan 2013 - 20:18
Post #23


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Jak towar idzie poza US to w 99% są na tyle kumaci i tego nie robią, gdybys im jeszcze przypomniał to pewnie by nie wrzucili. Zawsze trzeba to podkreślić jak sie kupuje za oceanem wtedy nie ma kłopotu. A wartosc przesylki podaja taką jaka tobie odpowiada. Co do pozniejszej przeprawy z cłem to jest kilka szkół i wierz mi nikt sie nie przyczepi ale podstawa to brak faktury w pudle bo jestes udupiony.
Jeśli to Twoja pierwsza wysyłka to będziesz na przyszłość mądrzejszy wink.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 24 Jan 2013 - 20:21
Post #24


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(lightman @ Thu, 24 Jan 2013 - 20:18) *
Jak towar idzie poza US to w 99% są na tyle kumaci i tego nie robią, gdybys im jeszcze przypomniał to pewnie by nie wrzucili. Zawsze trzeba to podkreślić jak sie kupuje za oceanem wtedy nie ma kłopotu. A wartosc przesylki podaja taką jaka tobie odpowiada. Co do pozniejszej przeprawy z cłem to jest kilka szkół i wierz mi nikt sie nie przyczepi ale podstawa to brak faktury w pudle bo jestes udupiony.
Jeśli to Twoja pierwsza wysyłka to będziesz na przyszłość mądrzejszy wink.gif


To moja ktoras z rzedu wysylka i nigdy nie mialem problemu z clem. Albo mi dowalali na podstawie wartosci w fakturze i placilem, albo dostawalem bez cla. Tym razem nie pasuje im cena na fakturze, gdzie wyraznie zaznaczone jest, co to za towar.

Rozumiem,ze Twoja praktyka to zamawianie paczki bez faktury,a pozniej za kazdym razem wysylanie jakichs dokumentow poswiadczajacych wartosc wysylki?
A moze po prostu nie ma faktury,a w jakims dokumencie wysylkowym podana jest wartosc i tyle?
Mysle,ze u mnie problemem moze byc to,ze czesc jest nowa.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Thu, 24 Jan 2013 - 20:36
Post #25


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Tak dokladnie fakture zawsze dostawałem z US na maila w PDFie.Później wysyłałem celnej tą fakture w wersji ang. i przetłumaczonej przeze mnie tak jak umiałem wink.gif
Oczywiscie mozna tez im podeslac na maila skany tych dok. żaden probem też przyjmą.
A z tym paypalem musisz zrobic czary mary i będzie ok.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Fri, 25 Jan 2013 - 00:12
Post #26


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Jesli w usa kupie samochod, polakieruje go lub umyje, to place od tego podatek? Od samochodu tak, a od reszty, moim zdaniem, nie, ale niestety moje zdanie nie ma zadnego znaczenia w tej sytuacji

Od mycia to może i nie ale jeżeli zamawiasz nowy samochód + tuning który podnosi jego wartość. Mycie to czynność obsługowa a modyfikacja to usługowa i trwała - pozostająca w pojeździe.
To tak jakbyś kupił zardzewiaka za 300 dolców, przelał 25 tyś papierów za jego odrestaurowanie i ciągnął do PL machajć fakturą za 300 dolców. Nie przeszło by.
Zresztą myśle że doskonale to rozumiesz.
Tutaj jest kwestia żeby sie wykręcić- i słabo to widze. Podstawa prawną jest rozporządzenie które wymusza na celniku ustalenie prawdziwej wartości towaru.


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
SONIC
post Fri, 25 Jan 2013 - 00:34
Post #27


Forum Killer
Dołączył: Mon, 19 December 2005
Skąd: Płock





bo to sie robi tak: nadawca wpisuje na paczce Twoje nazwisko i jakies inne imie jako nadawcy na tym swistku na paczce zakresla rubryke "Gift" a fakture przesyła w oddzielnym liscie ....

Taka mała anegdota: Ojciec kilka lat temu zamówił ,ze stanów echosonde do Motorówki (akurat nie pochwalił sie) i pewnego ranka przyjezdza kurier Brat odbiera paczke po chwili wchodzi do pokoju i mówi: Sonic zobacz jaki numer - patrze na duza czarną paczke a tam stoi tak: Nadawca - Moje(nasze) nazwisko imie którego nikt w rodzinie nie ma i adres z USA a odbiorca to dane mojego ojca ... o ile mi było wiadomo nie mam zadnej rodziny w USA ale najlepsze było to ze została nadana w Rooswel smile.gif i tekst brata : to to juz duzo wyjasnia biggrin.gif


--------------------
BMW E64 645i
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Fri, 25 Jan 2013 - 10:26
Post #28


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Z giftem to dobry patent ale jak idzie z firmy to już nie tak łatwo bo firmy mają podpisane umowy z kurierami i w liście wysyłkowym musi byc jej nazwa. ja biore graty z pewnej firmy i tam z automatu wpisują wartośc 50% w liscie przewozowym a jak chcesz to wpiszą mniej faktura zawsze na maila
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 25 Jan 2013 - 10:27
Post #29


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(lightman @ Fri, 25 Jan 2013 - 10:26) *
Z giftem to dobry patent ale jak idzie z firmy to już nie tak łatwo bo firmy mają podpisane umowy i w liście wysyłkowym musi byc jej nazwa. ja biore graty z pewnej firmy i tam z automatu wpisują wartośc 50% w liscie przewozowym a jak chcesz to wpiszą mniej faktura zawsze na maila

Czyli w skrocie, sytuacja podobna do mojej ,tyle tylko,ze nie ma faktury, nie ma opisanego towaru, celnikom trudniej ustalic wartosc, wiec nie maja podstaw,zeby ja kwestionowac.

Dzieki za porady, czlowiek sie cale zycie uczy smile.gif


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
lightman
post Fri, 25 Jan 2013 - 10:30
Post #30


Forum Killer
Dołączył: Sun, 03 December 2006
Skąd: łódzkie





Sytuacja inna bo ty płacisz cały haracz panstwu a mozna zapłacic zero albo grosze bo faktury sami z siebie nie mogli ci zanizyc
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Fri, 25 Jan 2013 - 14:20
Post #31


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ok, otrzymalem pismo, w ktorym jest pouczenie o odpowiedzialnosci karnej (do 3 lat pierdla za skladanie falszywych zeznan) , oraz o karze porzadkowej (do 2800zl) , ktora moga zostac nalozone w przypadku, gdy strona (ja) odmowi skladania zeznan. Mysle, ze w tej sytuacji lepiej zaplacic, niz za pareset zl cla bawic sie w sady smile.gif.

Nauczka, robic tak jak lightman zasugerowal.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
IroN_87
post Fri, 25 Jan 2013 - 23:08
Post #32


User
Dołączył: Thu, 14 May 2009
Skąd: Żywiec





Pytanie z innej beczki. Celnicy moga sobie od tak otworzyć moją paczkę i sprawdzić co w niej mam? A jak coś zniknie to jak mam im to udowodnić?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Tanner1
post Fri, 25 Jan 2013 - 23:40
Post #33


User
Dołączył: Mon, 30 March 2009
Skąd: Bielsko-Biała





Fiku miku jest sprawdzone i tak naprawdę tak to wygląda - im zależy na tym aby mieć problem z głowy, chcą dowodów i jak się im je da to wezmą bez kwestionowania. Z doświadczenia podważanie wartości paczki zależy od jej wielkości i wagi, jak ślesz coś małego to przejdzie spokojnie, a jak dużą paczkę z niczym to zawsze podważą, ale papiery jak sa kompletne to zawsze wezma - to nie wydział śledczy tylko przypocztowy urząd celny, a takie paczki to grosze, to nie tiry pełne zabawek z chin smile.gif
Odbierałem nieraz osobiście, pisałem oświadczenia a Pani celnik przy dyktowaniu stwierdzała - tutaj proszę wpisać wartośc towaru od jakiej chce Pan zapłacić cło...

ja bym dał fakturę na 150 dolarów, z tego zapłacisz 100zł i każdy będzie zadowolony, państwo dostanie kase a Ty zaoszczędzisz.


--------------------
ex Renault Megane II RS '04 - 2.0 16vT - F4RT 225KM 300Nm
Renault Megane III GT Line '13 - 1.6 16v - K4M 110KM 151Nm
Renault Megane III RS Trophy '15 - 2.0 16vT - F4RT 275KM 360Nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Sat, 26 Jan 2013 - 00:23
Post #34


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





CYTAT(Tanner1 @ Fri, 25 Jan 2013 - 23:40) *
Fiku miku jest sprawdzone i tak naprawdę tak to wygląda - im zależy na tym aby mieć problem z głowy, chcą dowodów i jak się im je da to wezmą bez kwestionowania. Z doświadczenia podważanie wartości paczki zależy od jej wielkości i wagi, jak ślesz coś małego to przejdzie spokojnie, a jak dużą paczkę z niczym to zawsze podważą, ale papiery jak sa kompletne to zawsze wezma - to nie wydział śledczy tylko przypocztowy urząd celny, a takie paczki to grosze, to nie tiry pełne zabawek z chin smile.gif
Odbierałem nieraz osobiście, pisałem oświadczenia a Pani celnik przy dyktowaniu stwierdzała - tutaj proszę wpisać wartośc towaru od jakiej chce Pan zapłacić cło...

ja bym dał fakturę na 150 dolarów, z tego zapłacisz 100zł i każdy będzie zadowolony, państwo dostanie kase a Ty zaoszczędzisz.


Tutaj mialem ten problem, ze na fakturze byla podana nazwa towaru, nie trudno na ebayu sprawdzic cene smile.gif. Zreszta pan celnik dokladnie wiedzial, ile to jest warte...
Trzeba po prostu, tak jak pisali koledzy , paczki bez faktury i bez opisu (turbo to turbo, nie podawac symbolu itp). Wtedy ciezko ustalic wartosc.
Wiem,ze akurat ten urzad celny jest bardzo skrupulatny, bo kazda paczke mi przez clo przepuszczaja, a w centralnej polsce mam wielu znajomych, ktorych taka przyjemnosc omija...


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wombat
post Sat, 26 Jan 2013 - 02:03
Post #35


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 16 February 2003
Skąd: Wawa Ursus





CYTAT
Pytanie z innej beczki. Celnicy moga sobie od tak otworzyć moją paczkę i sprawdzić co w niej mam?

Tak, nazywa sie to rewizja celna.

CYTAT
A jak coś zniknie to jak mam im to udowodnić?

Musisz sie bardzo starać smile.gif


--------------------
____________________________________________
Dizlem - lamusie, możesz wozić se mamusie...
Wombat
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Purchawa
post Mon, 28 Jan 2013 - 11:01
Post #36


User
Dołączył: Thu, 06 January 2005
Skąd: Anastazew





CYTAT
Tak, nazywa sie to rewizja celna.

Ja bylem wezwany na rewizje i paczka byla otwierana w mojej obecnosci.


--------------------
Duże, średnie i średnio małe...
Moc dostarcza - Master's Tuning
Octavia Club Polska
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 31 Jan 2013 - 10:12
Post #37


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Ok, sprawa zakonczona. Dostalem 4,1% cla, 23% vat+ koszt nadania poczta polska. Jedna uwaga, towar zamawialem z taiwanu,a na dokumentach celnych jako kraj pochodzenia jest USA. Czy robi to jakakolwiek roznice przy wyliczeniu cla i vat?


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ODINN
post Thu, 31 Jan 2013 - 11:19
Post #38


Frequent User
Dołączył: Wed, 19 February 2003
Skąd: Szczecin





moze byc roznica, ale w takich paczkach drobnicowych nawet nie zauwazysz, chyba ze dostajesz takich paczek tysiace rocznie.... wtedy to sie moze przelozyc na konkretna sume.
Musialbys pogrzebac w taryfikatorach celnych


--------------------
Surge/swirl Tank ze zlaczkami i przewodem paliwowym!! http://allegro.pl/2l-swirl-surge-tank-zlaczki-5m-przewod-w-oplocie-i3175588018.html Aukcja od zlotowki :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
bielawa
post Thu, 31 Jan 2013 - 11:25
Post #39


Forum Killer
Dołączył: Wed, 08 February 2012





cła w końcu od jakiej kwoty ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
jackkpl
post Thu, 31 Jan 2013 - 11:43
Post #40


I live here !
Dołączył: Wed, 20 August 2008
Skąd: 3city





Od calkowitej kwoty z ebaya, a nie na podstawie faktury. Czyli nic nie ugralem.


--------------------
-Poznań 1:44.1 (extreme) -Łódź 54.6 -Pomorze 40.19 -Toruń 28.4 -Koszalin 48.9 (extreme)
Go to the top of the page
 
+Quote Post

3 Stron V  < 1 2 3 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 26 April 2024 - 20:42