Shoutbox 0 nowych PW 


 
Reply to this topicStart new topic
> Przeterminowany amortyzator Airmatic, Dylematy przy wymianie arimatica W221
xen
post Thu, 18 Jul 2019 - 16:08
Post #1


User
Dołączył: Thu, 01 March 2007





Stoję przed dylematem związanym z wymianą amortyzatorów airmatic. Pacjent to W221. Z obecnymi amorami nic się nie dzieje (tzn. nie opadają), ale mają już ponad 10 lat i mam wrażenie, że prowadzenie auta nie jest takie, jak być powinno (głównie ze względu na zużytą już część hydrauliczną amortyzatora).

Trafiłem na allegro na ofertę oryginalnych amorków Mercedesa w cenie 2k PLN sztuka. Już prawie klikałem "kup teraz" kiedy spostrzegłem na zdjęciach, że amortyzatory mają datę ważności "best before 11.02.11". Czy długi czas leżenia na magazynie może mieć wpływ na ich funkcjonalność / trwałość? Po takim czasie mogły stracić swoje właściwości? Nie miałem świadomości, że istnieje coś takiego jak data ważności dla amortyzatorów.

Miał ktoś z Was doświadczenia z czymś takim? Może to jakiś dziwny wymóg MB, żeby umieszczać daty ważności na częściach. Amortyzatory (OEM) robi Bilstein i analizując wygląda B4 Airmatic nigdzie nie widziałem daty ważności amorów na stronie Bilsteina.

Alternatywą są też amorki Arnott'a. Jest to firma ze stanów, która oferuje zamienniki o rzekomo lepszej konstrukcji. Wadą jest dla mnie brak obsługi ADS w ich przypadku. W stanach można kupić w atrakcyjnej cenie (470$ sztuka). W PL cena jest bliższa do Bilestein'a, czyli gdzieś na poziomie 3,5k PLN.

Jest też regeneracja, ale ta opcja przekonuje mnie najmniej, bo mam wrażenie, że przy regeneracji wymieniany jest tylko miech (część pneumatyczna). Część hydrauliczna nie jest ruszana, więc tak naprawdę masz nadal stary amortyzator.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 19:41