Shoutbox 0 nowych PW 


4 Stron V  < 1 2 3 4 >  
Reply to this topicStart new topic
> Daily, 200+ KM, 35-40 tys, GOLF VI GTI
Bio
post Mon, 29 Oct 2018 - 14:00
Post #41


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





CYTAT(bolek80 @ Mon, 29 Oct 2018 - 09:21) *
Alfa nie znam.
Focus jako daily w miare ok
Clio,ujowa skrzynia
Megane gt nie mialem doczynienia.
Każdy z tych bedzie gorsze niż golf gti.Moje zdanie

jakbyś mógł rozwinąć argumentację. Co oznacza "w miarę ok", czy ",ujowa skrzynia"

Miałem okazję Jednego Dnia śmigać Golfem 7 R i GTI + Clio RS220 EDC po nordschleife i szczerze mówiąc, Clio dawało więcej feedbacku + fotele lepiej trzymały (183cm i 85kg niesportowej sylwetki).

Jeśli chodzi o skrzynię - nie wiem, zmieniała biegi jak trzeba, czy to w automacie, czy w manualu. Jak się człowiek wahał na gazie to była w stanie dłużej przytrzymać bieg niż DSG, ale to kwestia przyzwyczajenia podejrzewam.


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Mon, 29 Oct 2018 - 14:00
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
Miloszz
post Mon, 29 Oct 2018 - 14:46
Post #42


Frequent User
Dołączył: Mon, 13 February 2017





CYTAT(matteusz @ Mon, 29 Oct 2018 - 13:27) *
Dlaczego Megane RS się średnio nadaje na daily? Mam Meg 2 RS, jeździłem Meg 3 RS i nie widzę przeciwwskazań w użytkowaniu go jako daily. W końcu to "tylko" hothatch.

Pewnie dlatego że w Polsce tylko golfy się liczą wink.gif

Civic VIII Type R się świetnie prowadzi i w stosunku do Vag-ów, typu nawalone z turbo kompakty FWD to przepaść.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
viggen82
post Mon, 29 Oct 2018 - 16:31
Post #43


User
Dołączył: Mon, 20 June 2016





ja bym bral Megane rs mk3 - nic szybszego seryjnego nie kupisz w tej cenie, swietny zawias, objezdza cala konkurencje ze swojego okresu albo ctr ufo CW nie jest to krol prostej moze, ale zeszperowany bardzo fajnie jedzie, swietnie imo wyglada i super przyjemnie sie prowadzi, do tego bezawaryjny i trzyma wartosc super, trzeba tylko pamietac ze jest mega twardy .
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Bio
post Mon, 29 Oct 2018 - 18:17
Post #44


Forum Killer
Dołączył: Wed, 13 August 2008
Skąd: Bratislava





A w ogóle ktoś rozkminiał temat Kii Ceed GT? 1.6 200KM. 2x widziałem na ulicy, raczej wstydu nie ma. Tragiczne w prowadzeniu chyba nie jest, więc zostały by tylko braki w "wiedzy tuningowej" chyba nie?


--------------------
Blog Motoryzacyjny TorquedMad mind - tqmm.pl
FB: @torquedmadmind
Insta: @tqmmpl
Twitter: @tqmmpl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
iktorn92
post Mon, 29 Oct 2018 - 19:59
Post #45


Frequent User
Dołączył: Fri, 17 September 2010
Skąd: Jelenia Góra





Lagadula miał swego czasu Ceeda GT, może się wypowie w tym temacie coś więcej? smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
viggen82
post Mon, 29 Oct 2018 - 21:14
Post #46


User
Dołączył: Mon, 20 June 2016





CYTAT(Bio @ Mon, 29 Oct 2018 - 18:17) *
A w ogóle ktoś rozkminiał temat Kii Ceed GT? 1.6 200KM. 2x widziałem na ulicy, raczej wstydu nie ma. Tragiczne w prowadzeniu chyba nie jest, więc zostały by tylko braki w "wiedzy tuningowej" chyba nie?

Kiedyś byłem z kumplem na jedzie próbnej , myślał żeby to nowe kupić z salonu, ale po przejazdzce mu mocno przeszło, nie zrobiło dobrego wrażenia jeśli chodzi o dynamikę , spasowanie elementow i generalnie całokształt.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
kompot
post Mon, 29 Oct 2018 - 22:52
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Thu, 17 February 2005





200 KM Civici to są fajne zabawki, w wersji EP3 nawet bardzo fajne, ale nazwanie tego szybkim, szczególnie na tak szybkim torze na Nordschleife to przegięcie. Nie wspominam już o technologii opon, która szybko postępuje, albo o tym, co można zrobić z doładowanym silnikiem na czas bicia rekordu (mam swoje podejrzenia). 8:47 to niezły czas jak na 200 KM N/a hot hatch sprzed ponad 15 lat, ale dziś zwykły gofer złoi je niemiłosiernie, niekoniecznie dając więcej frajdy z jazdy.


--------------------
E90 330d LCI
BTG 9:49 (IS200)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
prnit
post Tue, 30 Oct 2018 - 10:03
Post #48


Forum Homee
Dołączył: Fri, 18 October 2002
Skąd: Warszawa i okolice





a ile razy pojedziecie swoim autem na ten tor? raz? dwa? to taniej wypozyczyć coś na miejscu niż kupować coś co będzie najszybsze na torze ale na codzień będzie do du... Miałem hothache rózne i najlepszym był własnie 6 golf z jednego powodu, prowadzenie 4/5 bo moze renault rs jest tutaj lepszy, silnik 5/5- miałem 200KM, wydałem 3 tys i miałem 280KM, skrzynia-DSG 5/5. Jako daily idealne auto, można pośmigać po zakrętach, wygoda jest (jakbym mial brać w przyszłości to tylko z DCC), skrzynia mistrz i nic szybszego nie wymyślono w tej cenie. Ogólnie dla mnie taka 6 czy 7 to nr. 1. Jeśli komus mało zawsze mozna szukac haldexa w audi s3 z dsg ale to juz wieksze koszty.


--------------------
Męczennik od elektryków :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Tue, 30 Oct 2018 - 10:18
Post #49


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(prnit @ Tue, 30 Oct 2018 - 10:03) *
a ile razy pojedziecie swoim autem na ten tor? raz? dwa? to taniej wypozyczyć coś na miejscu niż kupować coś co będzie najszybsze na torze ale na codzień będzie do du... Miałem hothache rózne i najlepszym był własnie 6 golf z jednego powodu, prowadzenie 4/5 bo moze renault rs jest tutaj lepszy, silnik 5/5- miałem 200KM, wydałem 3 tys i miałem 280KM, skrzynia-DSG 5/5. Jako daily idealne auto, można pośmigać po zakrętach, wygoda jest (jakbym mial brać w przyszłości to tylko z DCC), skrzynia mistrz i nic szybszego nie wymyślono w tej cenie. Ogólnie dla mnie taka 6 czy 7 to nr. 1. Jeśli komus mało zawsze mozna szukac haldexa w audi s3 z dsg ale to juz wieksze koszty.

Chłopak od którego brałem swojego Golfa V GTI zmienił właśnie na megi III RS polift z wydechem akrapovic itd itp naprawde fajna wersja. Chwile się przejechaliśmy i stwierdził że na codzień golf był lepszy bo był wygodniejszy, mniej palił i było DSG.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 31 Oct 2018 - 09:27
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(kompot @ Mon, 29 Oct 2018 - 23:52) *
200 KM Civici to są fajne zabawki, w wersji EP3 nawet bardzo fajne, ale nazwanie tego szybkim, szczególnie na tak szybkim torze na Nordschleife to przegięcie. Nie wspominam już o technologii opon, która szybko postępuje, albo o tym, co można zrobić z doładowanym silnikiem na czas bicia rekordu (mam swoje podejrzenia). 8:47 to niezły czas jak na 200 KM N/a hot hatch sprzed ponad 15 lat, ale dziś zwykły gofer złoi je niemiłosiernie, niekoniecznie dając więcej frajdy z jazdy.
15-letni TypeR miał opony 205/45 R17, dzisiejszy type R ma opony 245/30 R20, Peugeot 308 GTI ma opony 235/40 R19 - no to nie jest dziwne, że na znacznie szerszych oponach o znacznie niższym profilu nowe auta, jeszcze przy mocniejszym o 50% silników, mają lepsze czasy na torze.

Owszem, jak ktoś rozpatruje auto w kategorii kto szybciej dojedzie na kolejne czerwone światło, kto w bardziej idiotyczny sposób pokaże, jak nie powinno się wyprzedzać poboczem, to taki Golf GTI DSG będzie idealny (mocny silnik, osiągi więcej niż przeciętne, nie trzeba umieć zmieniać biegów etc), choć równie dobrze sprawdzają się służbowe Octavie, czy trzylitrowe Ducato w furgonie.

Natomiast jeśli ktoś ma ambicje, by jednak pościgać się z osobami, które również się ścigają i zrobić to na terenach przeznaczonych do takich wyczynów, to taki Civic Type R będzie świetny. Raz, że znacznie lżejszy od Golfa, dwa, że to manual (DSG to zautomatyzowany manual, a nie sekwencja, więc biegi i tak zmienia Golf tak, jak mu się podoba, klepanie łopatkami to gadżet, a nie realna opcja), trzy, Golfem GTI lądujesz od razu w klasie razem z Imprezami i Lancerami Evo, natomiast Type R to silnik atmosferyczny, w dodatku to jedna z najmocniejszych dwulitrówek, jaka zastała wyprodukowana w seryjnym i ogólnodostępnym pojeździe. Z tego względu Civica Type R często spotyka się na wszelkiego rodzaju imprezach o zabarwieniu sportowym, gdzie liczy się realny potencjał auta, natomiast Golf GTI to praktycznie biały kruk.

Do aut pokroju Civica Type R, dorzuciłbym jeszcze Clio III RS - silnik również 2,0 atmosferyczny, ponad 200KM, manual, do tego lżejszy i krótszy od Civica.


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Wed, 31 Oct 2018 - 10:58
Post #51


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





CYTAT(Maciek1234 @ Wed, 31 Oct 2018 - 09:27) *
15-letni TypeR miał opony 205/45 R17, dzisiejszy type R ma opony 245/30 R20, Peugeot 308 GTI ma opony 235/40 R19 - no to nie jest dziwne, że na znacznie szerszych oponach o znacznie niższym profilu nowe auta, jeszcze przy mocniejszym o 50% silników, mają lepsze czasy na torze.

Owszem, jak ktoś rozpatruje auto w kategorii kto szybciej dojedzie na kolejne czerwone światło, kto w bardziej idiotyczny sposób pokaże, jak nie powinno się wyprzedzać poboczem, to taki Golf GTI DSG będzie idealny (mocny silnik, osiągi więcej niż przeciętne, nie trzeba umieć zmieniać biegów etc), choć równie dobrze sprawdzają się służbowe Octavie, czy trzylitrowe Ducato w furgonie.

Natomiast jeśli ktoś ma ambicje, by jednak pościgać się z osobami, które również się ścigają i zrobić to na terenach przeznaczonych do takich wyczynów, to taki Civic Type R będzie świetny. Raz, że znacznie lżejszy od Golfa, dwa, że to manual (DSG to zautomatyzowany manual, a nie sekwencja, więc biegi i tak zmienia Golf tak, jak mu się podoba, klepanie łopatkami to gadżet, a nie realna opcja), trzy, Golfem GTI lądujesz od razu w klasie razem z Imprezami i Lancerami Evo, natomiast Type R to silnik atmosferyczny, w dodatku to jedna z najmocniejszych dwulitrówek, jaka zastała wyprodukowana w seryjnym i ogólnodostępnym pojeździe. Z tego względu Civica Type R często spotyka się na wszelkiego rodzaju imprezach o zabarwieniu sportowym, gdzie liczy się realny potencjał auta, natomiast Golf GTI to praktycznie biały kruk.

Do aut pokroju Civica Type R, dorzuciłbym jeszcze Clio III RS - silnik również 2,0 atmosferyczny, ponad 200KM, manual, do tego lżejszy i krótszy od Civica.


A autor nie szukał DD ? Clio czy Civic w środku to paździerz przy golfie VI.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Maciek1234
post Wed, 31 Oct 2018 - 12:25
Post #52


Forum Homee
Dołączył: Tue, 11 January 2005
Skąd: łódzkie





CYTAT(MisioLBN @ Wed, 31 Oct 2018 - 11:58) *
A autor nie szukał DD ? Clio czy Civic w środku to paździerz przy golfie VI.


vs

vs


mi osobiście najbardziej pasował kokpit Civica (stylistyka, materiały, wykonanie), ale to bardzo indywidualna sprawa - w Golfie zegary, grafika między zegarami, grafika na wyświetlaczu, stylistyka panelu klimatyzacji bardzo szybko się postarzała i mimo, że znajdą się osoby, którym to nie przeszkadza, z trudnością można nazwać wnętrze Golfa VI przyjemnym dla oka, mając obok Civica, czy Megane.

Megane RS (ostatnie zdjęcie) ma 265KM i jeśli chodzi o ganianie się po mieście, czy autostradzie, czy nawet torze, to z Golfa VI robi zwyczajnie śmigło

http://www.zeperfs.com/en/duel3962-2645.htm


--------------------
Porsche 911 (992)
BMW X7 M60iX (G07)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
ABRAM
post Wed, 31 Oct 2018 - 18:33
Post #53


Frequent User
Dołączył: Fri, 28 September 2007
Skąd: Sędziszów, świętokrzyskie





grafika w ufo???
hehehehe no proszę nie pogrążaj się...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
toner7
post Wed, 31 Oct 2018 - 20:26
Post #54


User
Dołączył: Wed, 06 September 2017





Civic R jeździ przednio ale jego wygląd zewnętrzny to przerost formy nad treścią...
Jest jak "brzydka kochanka" - fajnie pojeździć ale obciach jak cię z nią na ulicy zobaczą
Go to the top of the page
 
+Quote Post
M4C13K
post Thu, 01 Nov 2018 - 08:36
Post #55


Super User
Dołączył: Thu, 30 June 2011
Skąd: PO





CYTAT(ABRAM @ Wed, 31 Oct 2018 - 18:33) *
grafika w ufo???
hehehehe no proszę nie pogrążaj się...
Niestety, czytanie ze zrozumieniem to nadal umiejętność, którą nie wszyscy posiedli. Więc zastosuj się do swojej rady i nie pogrążaj się.

Ostatnio mialem okazję pojeździć fn2 po torze Poznań i o ile o wprowadzeniu się nie wypowiem bo siedziałem na prawym (lol), to naprawdę jakoś wnętrza jest moim zdaniem super. Wiem jakie honda budzi skojarzenia, ale zero trzeszczenia, wszystko we wnętrzu mega zwarte i sztywne. Jest imo ciekawsze niż w 6 gti, fotele na pewno lepsze chociaż przepadam za kratką w golfie, ogólnie ma klimat i czujesz jakbyś siedział w czymś mocno nacechowanym sportem.

Auto w codziennym ruchu też daje radę, i mały moment naprawde jakoś nie przeszkadza. Przeszkadza za to ekstremalnie twarde zawieszenie. Wiem, że w tych czasach wartości mocy i momentu na papierze nie robią wrażenia, ale u mnie to auto wywoływało po prostu uśmiech na twarzy. Aaa zostaje jeszcze skrzynia biegow, genialna z krotkim skokiem, ale dość krótka i w trasie niestety męczy sad.gif Gdyby to miało ca. 240 kucy co jest wartością do uzyskania wkładając tam worki srebrników, do miasta byłoby ideolo. Nie wiem czy wybrałbym civica na jedyne auto.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
MisioLBN
post Thu, 01 Nov 2018 - 08:50
Post #56


Forum Homee
Dołączył: Tue, 16 December 2014





Typ napisal na wstepie jezdzi glownie po miescie i czasem trase a wy mu civica przy golfie vi polecacie bo na torze jest szybki... Ciezko o cos ciekawszego na dd od grupy vaga...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
TeddyBear
post Fri, 02 Nov 2018 - 12:20
Post #57


Super User
Dołączył: Wed, 24 December 2008





A4 B8 2.0 TFSI Quattro S-tronic.
Drogę do 370KM kolega już podawał http://gregor10.pl/audi-a3-8p-axx-2-0tfsi-...km-267km-383nm/
Słyszałem, że po 2011 poprawili silniki. S-tronic (DQ501 7b) szedł zawsze w 2.0 TFSI Quattro 211KM EU. Ten sam co w S4, więc LC też się w nim uruchomi. Tylko wersje USA miały 8 tipa.
Tylko trzeba profilaktycznie zakładać remont olejowy w przedliftach. Zresztą w 6 GTI tak samo. Zostaje Ci kupić S3 plus za 4k PLN zrobić na 370KM.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
tomasz26
post Fri, 02 Nov 2018 - 13:30
Post #58


Frequent User
Dołączył: Fri, 01 May 2009





ta... b8 stronic za okolice 40 koła to będzie kibel


--------------------
A3 8V CTNC stage 3 - 414ps 544nm
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Noname93
post Sat, 03 Nov 2018 - 22:12
Post #59


User
Dołączył: Mon, 05 September 2016





Auto na co dzień, szybkie wydaje się że idealnie nadaje się do tego AR giulietta QV.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
GIB
post Mon, 05 Nov 2018 - 21:30
Post #60


Forum Homee
Dołączył: Thu, 10 January 2008
Skąd: Warszawa WJ





CYTAT(TeddyBear @ Mon, 29 Oct 2018 - 10:50) *
Tak Lincoln, są takie dwa auta.
Jedno to BMW E36 328i a drugie Superb 2.0 TSI 280 smile.gif


Zapomniałeś o Stingerze i Audi 80 B4 4.2


--------------------
cztery koła i silnik
Go to the top of the page
 
+Quote Post

4 Stron V  < 1 2 3 4 >
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Thursday, 28 March 2024 - 17:00