Shoutbox 0 nowych PW 


34 Stron V  < 1 2 3 4 5 > »   
Reply to this topicStart new topic
> --Civic Ufo 1.8 Type-S Turbo--
Winni
post Sun, 03 Jan 2016 - 12:44
Post #41


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Rozpórkę robi mi mój spec od rozpórek i klatek Górny Sport, przednią mam już na aucie i jest naprawdę mega stabilna, tylna właśnie się spawa smile.gif Jak będę ja miał u siebie porobie fotki.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Wspieraj forum
post Sun, 03 Jan 2016 - 12:44
Post #


Dotacja






Dotacja na forum
Go to the top of the page
 
Quote Post
mitusm
post Sun, 03 Jan 2016 - 17:44
Post #42


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Gdzie ją będzies montował, mocowania pasów czy górne gniazda amorów ?
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Sun, 03 Jan 2016 - 19:17
Post #43


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Górne gniazda amorów smile.gif

Co do BBK rozważam najnowszego K-Sport 330mm 8 tłoczków Monoblock, użytkownik innego forum ma na Civicu FN2 od dłuższego czasu i jest mega zadowolony, cena też attakcyjna smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Sun, 03 Jan 2016 - 20:05
Post #44


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(mitusm @ Sun, 03 Jan 2016 - 17:44) *
Gdzie ją będzies montował, mocowania pasów czy górne gniazda amorów ?

Ty wiesz w ogóle co to jest rozpórka i do czego służy?


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
noorec
post Mon, 04 Jan 2016 - 00:22
Post #45


Forum Homee
Dołączył: Mon, 08 November 2004
Skąd: Wawa/Kobyłka/Radzymin





CYTAT(Winni @ Thu, 31 Dec 2015 - 00:14) *
Uff, no jak bym wiedział to bym go raczej nie zamówił biggrin.gif

A czemu niby taki kondon? Bardzo ułatwi rurowanie i rozmiarowo perfekt się będzie mieścił, jak rozmawiałem z warsztatem na temat IC nie słyszałem żadnych przeciwwskazań co do jednostronnego.


Tu na forum już ktoś kiedyś zakładał bodajże do Leona 1.8T jednostronny i nie chciało generować mocy.
Ja mam ze swojego podwórka dość mocny przykład na silniku 2.2 10VT, seria bodajże 165KM.
Ogólny setup ten sam: wtryski, komp(ori ECU+świnka), wydech.
Auto nr.1, postawione na większej k26 ale właśnie na jednostronnym coolerze zrobił nam ok 230KM i więcej nie chciał. Później na EMU został jeszcze skoksowany ale max 270KM i koniec...
Auto nr.2 na mniejszym turbo k24, reszta osprzętu przeniesiona 1:1 z auta nr.1(czyli ori ECU+świnka, takie same wtryski, taki sam wydech itp) ale zrobiony cooler dwustronny - 284KM przy 1.35b i nie był to koniec.

Dodam, że nr.1 zrobił to co zrobił przy wyższym doładowaniu...
Także, dobra rada - zmień cooler nawet jeśli będziesz musiał wydłużyć orurowanie.


PS. da się zrobić fajny jednostronny - rdzeń musi być pionowy i szeroki.




--------------------
Audi 80 2.2 20V turbo quattro by STREET LANE GARAGE
Holset HX35 VEMS Powered 415KM/490Nm ET 11,62 - tak było...
Holset Hybrid EMU Powered 460KM/540Nm Power Slider - YEAH BABY :D
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 04 Jan 2016 - 11:54
Post #46


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





da się, ale trzeba by go złożyć z dwóch bardzo niskich, żeby powietrze przechodziło przez jedną część, zawracało w tanku i przechodziło przez drugą - wtedy zadziała jak niski, aczkolwiek 2 razy dłuższy dwustronny. tylko lepiej jest pomyśleć nad poprowadzeniem orurowania do dwustronnego, i już się przełamać i pociąć tę belkę - i mieć to zrobione normalnie, a nie kombinować. auto z turbo kitem i tak nie ma wartości rynkowej, a nawet gdyby to wymiana belki przy demontażu tego ustrojstwa nie będzie problemem...


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Fawor
post Mon, 04 Jan 2016 - 13:03
Post #47


Forum Clubber
Dołączył: Fri, 13 August 2004
Skąd: Tuchola/Poznań





CYTAT(siewcu @ Mon, 04 Jan 2016 - 12:54) *
da się, ale trzeba by go złożyć z dwóch bardzo niskich, żeby powietrze przechodziło przez jedną część, zawracało w tanku i przechodziło przez drugą - wtedy zadziała jak niski, aczkolwiek 2 razy dłuższy dwustronny.

no ale to jest przecież podstawowa zasada budowania coolera jednostronnego...jak go chcesz zrobić inaczej? Wlot i wylot po jednej stronie jednoczęściowego rdzenia i powietrze w środku kotłuje się i wraca na zasadzie loterii? huh.gif Mam jednostronny z FMIC.pl w Leonie ASV i wynik przy przeprowadzonych modach jest taki sam, jak na ICkach dwustronnych..

BTW rozmowa o sensowności tego projektu jest mniej sensowna niż jego założenia smile.gif Skoro setup jest sprawdzony, że może zrobic 250KM, to dlaczego nie? Bo drogo? Bo da się taniej w innym aucie zrobić 2x tyle? Co z tego. Drogo, bo kolega chce budować na porządnych częsciach, a nie turbo chińczyku za 1200zł, które 1000 przed odcinką wstanie i od razu spadnie..i chwała mu za to!

Rozważałeś już kto będzie stroił? Flashpro już sprawdzone w takich zestawach? Może lepiej byłoby przejść na emu?


--------------------
Leon 1.8T BAM 337/405 by NGS-R + MSS Performance & doriftogruz E46 330.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
mitusm
post Mon, 04 Jan 2016 - 13:07
Post #48


Super User
Dołączył: Fri, 29 May 2009





Spokojnie siewcu, w hondach widuję często coś takiego:

Dlatego pytałem...
Go to the top of the page
 
+Quote Post
siewcu
post Mon, 04 Jan 2016 - 13:16
Post #49


Forum Clubber
Dołączył: Tue, 04 December 2007
Skąd: Wrocław





CYTAT(Fawor @ Mon, 04 Jan 2016 - 13:03) *
Wlot i wylot po jednej stronie jednoczęściowego rdzenia i powietrze w środku kotłuje się i wraca na zasadzie loterii? huh.gif

no właśnie takie widziałem, stąd mój post. i dlatego się takie cyrki dzieją jak noorec pisał... może fmic.pl ma dobre coolery, tego nie wiem, ale widziałem takie bezsensowne rozwiązania i tylko dlatego pisałem o bezsensowności zakupu takiego czegoś.


--------------------
www.time4rally.pl
Go to the top of the page
 
+Quote Post
spoon
post Mon, 04 Jan 2016 - 16:32
Post #50


Forum Homee
Dołączył: Fri, 02 May 2003
Skąd: Warszawa





CYTAT(Tominator @ Sat, 02 Jan 2016 - 17:41) *
Ten BBK to troche slaby chyba ze pod jakas mega mala felge ma to wejsc typu 15"?. 300x28 na 4 tloczku do fury ważącej +1200kg średnio to widze:(
Jak juz dojdzie ten kit do Ciebie zmierz jaka jest srednica tloczkow tak z ciekawosci bo nigdzie znalezc nie moge:)


CYTAT(kerst @ Sat, 02 Jan 2016 - 18:05) *
na takie auto to zakladal bym jakies 320-335mm ja mam auto o masie 800km i tam mam 305x28 + 4tlok brembo smile.gif


CYTAT(Winni @ Sat, 02 Jan 2016 - 18:34) *
Mam aktualnie 300mm z Type-R z jednym tłoczkiem więc 4o tłoczek będzie dużą poprawą tongue.gif
Nie mam zamiaru dopłacać paru tysięcy za trochę większą tarczę 328mm.
Jak okaże się po jakimś czasie że 300mm nie wystarczy wystruga się na CNC nowy adapter pod większe tarcze.
Średnicę tłoczków zmierzę smile.gif


Warto zadbać o heble, ale nie można dać się zwariować.
Zakładam, że auto ma być codzienne (bo na trackday'e to się średnio nadaje)...więc dobra tarcza, dobry klocek, przewody w oplocie i będzie działało.
Wielokrotnie słyszałem, że BBK za duży hajs hamował tak samo jak seria.
Oprócz średnicy, tarcza ma jeszcze grubość o czym ludzie często zapominają...tak jak o kwestii pompy hamulcowej.
U siebie w Evo mam seryjną tarczę 320x32 z dobrym klockiem i przy masie własnej auta 1480kg (czyli >1600kg z kierowcą i pasażerem) zagotowałem heble po 6km pętli w Bednarach jadąc na miękkim sliku przy 40 stopniach w cieniu... Jakbym miał zrobione nadmuchy pewnie nie byłoby tak źle.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Mon, 04 Jan 2016 - 16:59
Post #51


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Winni @ Sun, 03 Jan 2016 - 19:17) *
Górne gniazda amorów smile.gif

Co do BBK rozważam najnowszego K-Sport 330mm 8 tłoczków Monoblock, użytkownik innego forum ma na Civicu FN2 od dłuższego czasu i jest mega zadowolony, cena też attakcyjna smile.gif


Na pewno znasz temat, polski BBK 324x30 do FN2/EP3 sprawdzony przez wielu - wychodzi 3500zł za cały komplet na fabrycznie nowych zaciskach Brembo 4 tłoczkowych. W późniejszym użytkowaniu odwdzięcza się dodatkowo śmiesznie tanią wymianą części eksploatacyjnych.

Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Mon, 04 Jan 2016 - 17:17
Post #52


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Słyszałem o tym zestawie Pit smile.gif

Jakiej średnicy są tłoczki i jakie wymiary mają klocki?
----

Co do intercoolera: porobię fotki jak wygląda sprawa jak się spojrzy przez wloty do tego jednostronnego, budowa jest jak dobrze pamiętam tak jak mówi Fawor.

Zamówiłem jeszcze ten dwustronny 550x140x65mm, przy montażu zobaczymy który nam lepiej podpasuje.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Mon, 04 Jan 2016 - 17:29
Post #53


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





CYTAT(Winni @ Mon, 04 Jan 2016 - 17:17) *
Słyszałem o tym zestawie Pit smile.gif

Jakiej średnicy są tłoczki i jakie wymiary mają klocki?


Tłoczki 40mm, klocki 124.7x70.1mm.
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Winni
post Mon, 04 Jan 2016 - 18:38
Post #54


Super User
Dołączył: Tue, 23 June 2015





Okey, dzięki za info.


Co do hamulców decyzja ostateczna zapadła :

Stoptechy idą spowrotem, zamiast nich będzie zestaw od kolegi "Tominator" tutaj z forum który będzie robiony specjalnie dla mnie, jeszcze raz dziękuję bardzo za miły kontakt i cierpliwość smile.gif

Tarcza będzie 320mm, do tego zacisk z 4 dużymi tłoczkami smile.gif Już się nie mogę doczekać biggrin.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Tue, 05 Jan 2016 - 08:43
Post #55


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Słuszna decyzja smile.gif Zbadaj sprawę jaką masz średnice tłoczyska na pompie hamulcowej - żeby się nie okazało, że zestaw hamuje słabiej jak seria (o czym przedmówcy wspominali)


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 05 Jan 2016 - 09:14
Post #56


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Pompa w tym aucie jest niestety smiesznie mala - 13/16" wiec moze byc problem z duzymi tloczkami. Hamowac oczywiscie bedzie ale wyczucie slabe i duzy skok pedalu.
Przy zmianie na 4 tloczki warto tez zbadac jaka sie ma srednice seryjnego jednotloczka zeby za bardzo nie zachwiac balansu przod/tyl.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Onyx
post Tue, 05 Jan 2016 - 09:16
Post #57


Super User
Dołączył: Mon, 08 October 2007





Dokładnie to miałem na myśli Kras, może warto się rozejrzeć po innych modelach Hondy i coś przeszczepić. Wg mnie przy 4-tłoczku 40mm z przodu będzie to hamować bez rewelacji. Ja u siebie miałem pompę 15/16" a przesiadłem się na 1,1" - różnica znaczna i odczuwalna


--------------------
Almera N16 SR20VE-T
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Tue, 05 Jan 2016 - 09:29
Post #58


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Na 4 tłoczku 40mm w zestawie projekt-K na pompie Hondy 15/16" fura hamuje dokładnie tak jak powinna. Zaciski nie są dobrane przypadkowo. Jest modulacja, zachowany jest balans, a do tego konkretna siła hamowania. Wcześniej miałem BBK Stoptech 330x28 na zaciskach ST40 i różnic w pracy i skuteczności układu nie ma. Poza normalnymi kosztami wymiany tarcz i klocków smile.gif
Go to the top of the page
 
+Quote Post
Kras
post Tue, 05 Jan 2016 - 09:34
Post #59


Forum Clubber
Dołączył: Sun, 10 April 2005
Skąd: WWA/Tripolis





Dokladnie. Dlatego wlasnie trzeba zawsze sobie przeliczyc, a nie ladowac na pale jak najwieksze (albo jak najwiecej) tloczki.
Ja osobiscie poszedlbym wlasnie w zestaw projekt-K - sprawdzony na niejednej hondzie i niedrogi.


--------------------
Kra$
And JDM again... :)
Go to the top of the page
 
+Quote Post
PitGTR
post Tue, 05 Jan 2016 - 09:40
Post #60


User
Dołączył: Sat, 05 May 2007
Skąd: Gdańsk





Dokładnie tak jak napisałeś, "szczególna ostrożność" lub po prostu dokładność w doborze jest mocno wskazana. Warto pamiętać że ingerujemy w najważniejszy układ samochodu, a i koszt ewentualnej wtopy nie pozostaje bez znaczenia wink.gif.
Go to the top of the page
 
+Quote Post

34 Stron V  < 1 2 3 4 5 > » 
Reply to this topicStart new topic
 

RSS Wersja Lo-Fi Aktualny czas: Friday, 19 April 2024 - 21:23